Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  I tyle w tym temacie
  od siebie tylko dodam, że na dzień dzisiejszy, kwestie związane z obronnością RP, to chyba największe pole do różnorakich wałków i kręcenia lodów, właściwie bez żadnych ograniczeń, vide "tarcza antyrakietowa" jak słyszę tą nazwę to mi się z automatu pojawia banan na mordzie


  Fantastycznie mu idzie ! Widze znaczace POczatki tarczy antyrakietowej .


  Swietnie mu tez ida wnyki na dziki - nie , przepraszam, on je wlasnorecznie odstrzeliwuje jak mu je n a g o n i a . I to sie nazywa POlowanie .


  PO kiego nam tarcza jak POlska nawet nie POtrafi wyprodukowac komputera nie mowiac o samochodzie ?


  Tak sie PO chwalilo swoimi osiagnieciami ekonomicznymi to prosze niech mi Tusk z KOmorowskim odPOwiedza na pytanie -

  - jaka to marke przemyslowa rozpoznawalna na calym swiecie POlska ostatnio stworzyla ?


  Z gory dziekuje za odpOwiedz , ktora i tak znam .
  Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

  Komentarz


  • Każdy czytelnik Newsweeka, który zgodzi się z tą okładką jest niekwestionowanym debilem. Przecież zamiast Kaczora na tej okładce mógłby być każdy szef partii, która jest w sejmie, a jeśli już mamy szukać tego, który ma najwięcej kasy od państwa to powinien nim być Donald Tusk. (Osobiście nie mam mu tego za złe, uważam to za normalne i popieram finansowanie partii z budżetu państwa)

   Komentarz


   • Ludziom z malych miasteczek i przysiolkow ktorzy przeniesli sie do duzych miast - i w swoim odczuciu odniesli sukces - Newsweek imPOnuje .

    To POwiew Wielkiego Swiata do ktorego pretenduja .

    Niekoniecznie sa idiotami w sensie profesjonalnym - ale wiedzy i obycia- ktore wlasnie bierze sie z akceptacji swoich korzeni - im kompletnie brak . Na dodatek chca zaPOmniec o swojej Historii - tej lokalnej - bo wstydza sie swojego POchodzenia i tej ojczystej - bo nie przyniosla zadnych wymiernych korzysci ich POkoleniu .
    Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

    Komentarz


    • "Gazeta Polska Codziennie" informuje, że właśnie ruszył portal PolandLeaks. Jego twórcy zapowiadają, że będą publikować informacje dotyczące tajemnic życia publicznego.

     Portal wzorowany jest na WikiLeaks. "Jesteśmy portalem internetowym walczącym o społeczeństwo obywatelskie i wysokie standardy życia publicznego.

     Na naszej stronie będziemy zamieszczać informacje o tym, co władza chce przed nami ukryć. Realizując misję wolnych mediów jako instytucji powołanych do kontroli władzy w państwie demokratycznym, będziemy informować o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu władzy zarówno centralnej, jak i lokalnej. W naszej działalności nie kierujemy się żadnymi sympatiami politycznymi. Jesteśmy lojalni jedynie wobec naszych czytelników, którym przedstawiać będziemy jedynie prawdę" - czytamy na stronie w zakładce "O nas".
     Twórcy portalu zaznaczają, że mają świadomość, iż ich działalność narazi ich na inwigilację ze strony służb specjalnych, jednak "troska o państwo każe im liczyć się z tym ryzykiem". "Wszystkim osobom, które zechcą z nami współpracować, gwarantujemy pełną anonimowość" - zaznaczają.

     Na stronie pojawiły się pierwsze dokumenty, m.in. akta sprawy Krzysztofa Olewnika, afery FOZZ czy zeznania sądowe Jarosława Sokołowskiego "Masy", świadka koronnego ws. mafii pruszkowskiej. Tekstem "inauguracyjnym", opublikowanym 8 lipca, był zaś kontrowersyjny wywiad z emerytowanym oficerem Agencji Wywiadu, który opowiada, jak w Polsce torturował więźniów podejrzanych o terroryzm.

     Wiceszef komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS) uważa, że publikowanie tego typu wywiadów jest niepokojące, gdyż szkodzi zarówno wizerunkowi Polski, jak i naszym stosunkom z USA. Jego zdaniem powstawanie portali patrzących władzy na ręce jest potrzebne, ale ich działalność nie może opierać się na publikowaniu fałszywych informacji, ujawnianiu materiałów z prowadzonych śledztw czy informacji mogących zaszkodzić interesowi państwa.
     To Nowy Ekran, czy konkurencja?
     Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Wprost i wyborcza
      Zatrzymanie jedynego samolotu należącego do OLT Express, którym chwalił się prezes Portu Lotniczego w Gdańsku, było w rzeczywistości sukcesem Michała Tuska - podaje "Wprost".
      Prezes gdańskiego lotniska Tomasz Kloskowski chwalił się, że jego pracownikom udało się zaaresztować jedyny samolot należący do upadłej linii OLT. - To było sztuką. To świadczy o kompetencji zespołu Portu, wszystkich 250 osób, że potrafiliśmy wyłuskać jedyny samolot, który jest własnością OLT - chwalił się w Radiu Gdańsk Kloskowski.

      W rzeczywistości samolot wskazał pracownikom lotniska Michał Tusk, który pracuje w porcie. Wcześniej Tusk miał umowę na wykonywanie usług PR dla OLT. Przed dwoma tygodniami w rozmowie z "Wprost" pochwalił się, że to on wskazał konkretną maszynę stojącą na płycie lotniska. Dysponował precyzyjnymi informacjami na ten temat, bo wykonywał zlecenia dla OLT Express.      Aż nie wiem co jest w niusie najśmieszniejsze. To, że Młody to zwykły kabel, który osiąga właśnie szczyt skurwysyństwa wobec poprzedniego pracodawcy? A może to, że wskazanie oznakowanego (precyzyjne informacje!) samolotu OLT jawi się wręcz jako działanie na miarę Eliota Nessa? Czy może wreszcie to, że poszło zamówienie na ocieplenie wizerunku Młodego, ale nasi dziennikarze są tak głupi i prostolinijni, że robią to w tak żenujący i czytelny sposób?


      P.S. Fotka tego tajnego samolotu ukrytego zapewne w Peenemunde

      http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias...37157.html?i=1

      Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • IPN bezdomny


       warto przeczytać cały komunikat

       Komunikat prasowy w związku ze sprzedażą budynku Centrali IPN w Warszawie

       W dniu 20 sierpnia 2012 r. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu otrzymał pismo informujące, że firma RUCH S.A. sprzedała zajmowaną przez Centralę IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28 firmie GHN sp. z o.o. Tym samym niemożliwe stało się nabycie tej nieruchomości przez Skarb Państwa. Będzie to także oznaczać konieczność opuszczenia dotychczasowej siedziby przez centralę Instytutu Pamięci Narodowej.

       Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami minister właściwy do spraw Skarbu Państwa obowiązany jest wyposażyć nowo powoływaną państwową osobę prawną w nieruchomości niezbędne do jej działalności (art. 51 i art. 60 u.g.n.). W związku z tym po utworzeniu IPN nieruchomość przy ul. Towarowej 28, będąca własnością RUCH S.A., została przekazana w użytkowanie Instytutu. Na mocy zawartego w dniu 5 października 2000 r. porozumienia między Skarbem Państwa a firmą RUCH S.A. (do 2010 roku większość udziałów w spółce posiadał Skarb Państwa), RUCH SA miał otrzymać nieruchomość zamienną. Porozumienie to nie zostało zrealizowane przez Skarb Państwa do 2012 r., gdy zostało wypowiedziane przez firmę RUCH SA.

       Spółka przedstawiła Skarbowi Państwa ofertę zakupu nieruchomości przy ul. Towarowej 28 za kwotę 30 mln zł netto. Wycena uwzględniała poniesione przez Skarb Państwa znaczące nakłady na dostosowanie obiektu dla potrzeb IPN (ponad 17 mln zł.). Instytut, na skutek znaczącego ograniczenia jego budżetu na rok 2012 w toku prac parlamentarnych (o 36 457 tys. zł, w tym środki przeznaczone na zakup nieruchomości wpisane do projektu ustawy budżetowej w skutek sugestii Ministerstwa Skarbu Państwa) nie był w stanie zakupić tej nieruchomości z własnych środków. W dniu 22 lutego 2012 r. Prezes IPN wystąpił do Ministra Finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa, z przeznaczeniem na zakup nieruchomości przy ul. Towarowej 28. Na prośbę Ministerstwa Finansów IPN uzyskał od RUCH S.A. zgodę na rozłożenie płatności na dwa lata, a także zadeklarował możliwość wydatkowania 5 mln zł z własnego budżetu na rok 2012. Pomimo to, przez ponad 4 miesiące nie wpłynęła odpowiedź Ministra Finansów na wniosek Prezesa IPN. Dopiero po kilkakrotnych interwencjach u Prezesa Rady Ministrów, w dniu 5 lipca 2012 r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że ewentualne środki na wykup budynku mogą pojawić się w II półroczu br., w razie niewykorzystania ich przez innych dysponentów.

       W dniu 26 czerwca 2012 r. spółka RUCH S.A. złożyła pozew o zasądzenie od Skarbu Państwa – Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu kwoty 41 693 tys. zł tytułem wynagrodzenia za korzystanie przez IPN z nieruchomości przy ul. Towarowej 28 w okresie od 31 maja 2002 do 31 maja 2012, wraz z ustawowymi odsetkami. Pozew ten jest także konsekwencją niezrealizowania przez Skarb Państwa porozumienia z 5 października 2000 r., a także nieuwzględnienia przez Ministra Finansów wniosku o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

       W przypadku nierozwiązania tej sytuacji w najbliższym czasie, realne jest niebezpieczeństwo całkowitego sparaliżowania pracy IPN po upływie terminu wypowiedzenia umowy najmu przez nabywcę obiektu, a co za tym idzie uniemożliwienie Instytutowi wykonywania ustawowych obowiązków, w tym także prac świadczonych na rzecz innych organów państwa. Nie jest możliwe przeniesienie części realizowanych w budynku przy ul. Towarowej 28 funkcji (magazyn akt tajnych, bezpieczne systemy teleinformatyczne) do wynajmowanych pomieszczeń. Tymczasem Minister Skarbu Państwa poinformował IPN, że nie dysponuje na terenie Warszawy nieruchomością odpowiadającą potrzebom IPN.

       W najbliższym czasie Instytut Pamięci Narodowej przygotuje, w oparciu o posiadaną dokumentację, raport przedstawiający losy nieruchomości przy ul. Towarowej 28 na przestrzeni lat 2000-2012. Zostanie on przekazany Prezesowi Najwyższej Izby Kontroli, a także Przewodniczącym odpowiednich komisji Sejmu i Senatu.


       Andrzej Arseniuk
       Rzecznik prasowy IPN
       Ostatnio edytowany przez syrokomla; 19355.
       „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

       Komentarz


       • Zamieszczone przez syrokomla Zobacz posta
        IPN bezdomny


        warto przeczytać cały komunikat
        Nawet kurew nie było stać na zlikwidowanie IPN otwarcie. Lemingi by klaskały zapewne.

        No ale kto się taboretem urodził kanarkiem nie zdechnie.
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
         Nawet kurew nie było stać na zlikwidowanie IPN otwarcie.
         Zadziałała pewnie zasada konsekwencji, w końcu głosowali Za powołaniem. No to nie mogli się przyznać, że źle głosowali. A tak: chcieliśmy dobrze, no cóż IPN sam sobie winien -a lemingi przyklasną. Chujki
         „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

         Komentarz


         • Po prostu zbyt wiele TW i byłych SB-ków zajmuje wysokie stanowiska w Polsce i chcą je nadal piastować, dlatego cały czas niszczyli IPN i w końcu dopieli swego.
          "Żyliśmy jak królowie. Wódkę piliśmy szklankami. Kochały nas ładne dziewczyny. Chodziliśmy po złotym dnie. Płaciliśmy złotem, srebrem i dolarami. Płaciliśmy za wszystko: za wódkę i za muzykę. Za miłość płaciliśmy miłością, nienawiścią za nienawiść"

          Komentarz


          • Po PO to trudno się czegoś spodziewac, ale tak swoja droga gdzie w tej sprawie byli przez ostatnie pół roku politycy i dziennikarze z prawej strony
           „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

           Komentarz
           • Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak przyznał, że w jego stacji nie robi się żartów z Platformy Obywatelskiej, bowiem nie chcą tego widzowie.

            Miszczak w reportażu poświęconym swojej osobie, zamieszczonym w tygodniku „Wprost”, jako jeden z powodów usunięcia z ramówki programu Szymona Majewskiego, podał jego żarty z rządzącej partii. On się sprawdzał, kiedy emocje leżały na ulicach. A lemingi nie chcą, żeby się specjalnie śmiano z Platformy Obywatelskiej – mówi bez ogródek dyrektor TVN. Majewski w maju bieżącego roku powiedział w jednym z wywiadów, że na scenie politycznej powinno być miejsce dla proeuropejskiego PO, ale również dla centroprawicowego Prawa i Sprawiedliwości. Showman nie chciał też robić żartów z katastrofy smoleńskiej.

            Dyrektor TVN podkreślił, że to trudny czas dla Majewskiego, bowiem telewidzowie stacji wybrali swoją opcję polityczną, a jest nią Platforma. Bo wyborcy PO to są jednocześnie wyborcy TVN – przyznaje Miszczak.
            http://narodowcy.net/dyrektor-tvn-ni...ej/2012/08/22/

            wymskło się

            Komentarz


            • Ja codziennie polewam się z żartów z PiS-u zamieszczony w Gazecie Polskiej.
             „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

             Komentarz


             • Wypowiedź Miszczaka(Michnik + Kiszczak = Miszczak) ciekawa z punktu widzenia "widza TVN".

              Teraz już widzowie stacji z Wiertniczej wiedzą oficjalnie ,że uważa się ich za tępych debili.

              Komentarz


              • Warto o tym wiedzieć !!!

               http://www.youtube.com/watch?feature...v=6huhWhhszZU#

               Komentarz


               • Zamieszczone przez majaW Zobacz posta
                Heh, wlasnie przed chwila ktos mi podrzucol:
                http://grabie.salon24.pl/441894,setk...awskiego-metra

                Ja tam z dystansem podchodze do tego bo to ludzie od Kononowicza. W kazdym razie, jezeli jest 1% prawdy w tym co tam opisuja to az brak slow...
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

                Komentarz

                Pracuję...
                X