Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• To Kadafi tez mial kody ?

Myslalem , ze dlatego, ze zaczal sprzedawac prawa do wydobycia ropy Chinczykom ....a nie bylismy jeszcze na to gotowi

A Saddam w swojej wyobrazni chcial przejsc na rozliczenia za rope z dolara na euro albo nawet na chinskiego riminbi czy jak mu tam - tak sie zlozylo, ze tez nie bylismy jeszcze na to gotowi

No, dobra , co tam panie w POlityce .........troche PO wcow stracilo

pieniedzy w para banku POd auspicjami Tuskow - raczej trudno uwierzyc ,

ze stary nic o tym nie wiedzial - pewnie tez sie udzielal POd jakims

zaj.......stym nickiem .

Jozek Bak i Klemens Szerszen .

Ma doswiadczenie w takim sprawach bo jego fortuna tez jakas szemrana

O Komorowskim nie wsPOmne Ciekawe POd jakim nickiem on sie udzielal w Amber Gold .

Ale sie PO dobieralo caaaly czas do Kas Stefczyka - strasznie kluly w oczy sku.......li .

A sami POszli w para banki - POliczmy - niech tylko 50 tysiecy ludzi wplaci PO 1000 zlotych to jest 50 milionow - dobrze licze ?

Dlatego te Kasy Stefczyka tak tych sku.....li denerwowaly - chociaz unie kredytowe dzalaja w cywilizacji zachodniej - bo byly legalna konkurencja dla ich para bankow .

Teraz sprawa jasna - a tak mnie to zawsze intrygowalo - czego sku.....le tak sie doczepili tych Kas Stefczyka ...........hehehe

A zebys wyborco PO - zaje....ncu glupi - tak stracil finansowo , zebys ci pi.....dlo w finansowym kregoslupie raz na zawsze razem z kredytem we frankach szwajcarskich i zarobkach w para bankach .

I zebys sie duck off od Kaczynskich , sk.......lu jeden z drugim .
    Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
      Bo Iran nie posiada missiles zdolnych komukolwiek zagrozić. Rosja może przekazać Izraelowi nawet Niderlandy jeśli zechce. Wszelkie przecieki medialne na ten temat mają jeden cel: nastraszenie opinii publicznej celem skonstruowania przyzwolenia. Głąbów, oczywiście. My zaś, jako ludzie zorientowani powinniśmy się zastanowić kogo poparłszy uzyskamy więcej. Bez "beckowania".
      Nie pisałem tego jako a priori "fakty objawione", a zwyczajnie w świecie pokazałem, że przecieki kontrolowane, bo tak można nazwać tą naradę Putina pojawiają w celu propagowania różnych wersji zdarzeń. Bez oceniania samego kilkudniowego konfliktu zbrojnego można na pewno stwierdzić, że był to majstersztyk pod kątem dezinformacji medialnej, która była stosowana przed obydwie strony, ale z lepszym skutkiem przez Putina.

Dziwi mnie natomiast podejście do wikileaks. Rozumiem, że wygodne informacje ze Stratfor (pochwalenie Lecha Kaczyńskiego za interwencję w Gruzji) są brane za pewniki, a informacje innego typu, stawiające w zupełnie innym świetle Rosję i Gruzję nie są już brane na serio. Dla mnie tego typu sensacje są zawsze warte odnotowania, ale branie tego typu źródeł za pewnik to czysta naiwność.

Nie znam potencjału Iranu, nie wierzę w amerykańską propagandę jaka ciągnie się od WTC, ale też patrząc na sraczkę jaką ma Izrael od minimum kilkunastu miesięcy odkąd iskrzy na linii Turcja-Izrael nie jestem w stanie uwierzyć w to, że Iran im zupełnie zwisa. Widzimy teraz co się dzieje w Syrii, gdzie oprócz "zabaw z bronią" oraz kilku zamachów (w tym na rosyjskich generałach) ruchy NATO są ograniczone do minimum. W kontekście pogłosek o jesiennej interwencji w Iranie może pojawiać się jedynie uśmiech na twarzy.

W ostatnim zdaniu poruszyłeś bardzo istotną kwestię, ale chyba nie czuję się na tyle obeznany w temacie, aby móc rzeczowo go rozwinąć.

Komentarz

• Wikileaks? Nie ten adres, ja zlewam takie źródła informacji. Wolę specjalizowane, w polskim internecie np. money.pl albo pulsbiznesu.pl a nie od czapy jest zajrzeć na energybulletin.net. Wole rzetelne analizy niż propagandę, której takim samym nosnikiem jest np. CNN jak i Wikileaks. Dlaczego?

Bo ludzie nie akceptują tezy bez antytezy tak jak nie ma dnia bez nocy, dobra bez zła, władzy bez opozycji itp. Dlatego inżynieria społeczna daje im i jedno i drugie - ale obydwa jednakowo dalekie od prawdy.
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• A nie ma jakiegos POlskiego odpowiednika wikileaks ?

Bo bym sie chetnie dowiedzaial na czym Donald Tusk sie dorobil ......o Komorowskim nie wsPOmne ......

PO co sie tak jarac polityka miedzynarodowa jak ma sie swoja stajnie Augiasza hehehe - moze by tak POszperac glebiej to sie jeszcze paru rzeczy dowiemy o POlitykach jedynej slusznej Partii PO i ich biznesach

POstawie taka smialom teze - jak by rzekl obecny prezydet POlski - ze jak POlecial Amber Gold to POleci pare jeszcze szemranych para bankow i biznesow z nimi zwiazanych a co POniektorzy przyjaciele z PO przestana byc przyjaciolmi ........i nie potrzebuje do tego zadnego wikileaks .- taki ze mnie wrozbita zaje.....ty .

A POlska gosPOdarka ktora PO oparlo na para bankach i POzyczkach na gargamele - domy koszmary - nie tylko dostanie zadyszyki - o czym PiSal Wall Street Journal - ale sie ostro wypi.....li na zakrecie .

Petelicki troche za duzo wiedzial .......o finansach - i nie tylko o para bankach - ale juz nie wie bo POpelnil harakiri czyli samobojstwo PO naszemu .
          Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Marcin Plichta stawia młodemu Tuskowi poważny zarzut: – Tusk przyniósł nam konkretną informację o tym, ile Port Lotniczy w Gdańsku bierze od naszej konkurencji, konkretnie od Wizz Air, za obsłużenie jednego pasażera. Tego typu dane są jedną z najpilniej strzeżonych informacji. W grę wchodzą potężne pieniądze. Bywa, że linie lotnicze miesiącami negocjują z lotniskami opłaty.

Tusk kategorycznie zaprzecza, że przekazał OLT taką informację. – Nie zrobiłem tego. W rozmowach z Frankowskim operowałem tylko ogólnodostępnymi danymi – mówi.

Tyle że to niejedyny przykład tego, że młody Tusk znalazł się w dwuznacznej sytuacji. W korespondencji syna premiera odkrywamy e-mail z 20 kwietnia, w którym pisze on do dyrektora OLT: „Siatkę międzynarodową (proponowane lotniska oraz częstotliwości) skorygowałem, biorąc pod uwagę najnowsze MIDT, do którego mam dostęp na lotnisku”. MIDT (Market Information Data Transfer) to baza danych ułatwiająca podejmowanie strategicznych decyzji w branży lotniczej.

Wywiad z samym sobą

Innym problemem jest łączenie pracy dziennikarskiej z prowadzeniem usług PR dla OLT.

12 kwietnia Tusk junior na łamach Gazety Wyborczej w Gdańsku publikuje pożegnalny felieton. Od niespełna miesiąca jest piarowcem linii lotniczej należącej do Amber Gold. Tymczasem 23 marca w „Magazynie Trójmiejskim” „Gazety Wyborczej” ukazuje się duży wywiad z Jarosławem Frankowskim, dyrektorem OLT. W rozmowie nie ma dociskania, trudnych pytań. Tusk w rozmowie z nami przyznaje, że to on sam zadawał pytania i na nie odpowiadał w imieniu dyrektora Frankowskiego. Natomiast materiał w gazecie sygnowany jest nazwiskiem jego redakcyjnego kolegi.
            czy znajdzie się odważny głosujący na PO karmiony papką Gazietki, który mi odpowie jak czuje się gdy czyta takie rzeczy?
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
              czy znajdzie się odważny głosujący na PO karmiony papką Gazietki, który mi odpowie jak czuje się gdy czyta takie rzeczy?
              "Bzdury jakieś, pisiory to wymyśliły"

Komentarz

• Tak jest .

Bo PiSiory zlosliwe som , cholery jedne .

Komentarz

• 17 Sierpnia zostanie ogłoszone wspólne orędzie Kościołów polskiego i rosyjskiego.

"Apelujemy do naszych wiernych, aby prosili Boga o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła wyrządzonego sobie nawzajem. Jesteśmy przekonani, że jest to pierwszy krok procesu pojednania i wybaczenia, który nie jest łatwy ani prosty i trwać będzie zapewne przez lata".

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                    No przecież Donald powiedział, że odradzał mu tą pracę, Donald dobry, Kaczor zły.
                    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
                      A nie ma jakiegos POlskiego odpowiednika wikileaks ?
                      A zobacz sobie kto i jak reaguje na takie newsy:

http://onionas.salon24.pl/440182,ros...dem-patriarchy
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

• „Wprost” przedstawiło wczoraj na swoich stronach internetowych umowę Michała Tuska jaką zawarł 15 marca br. z liniami lotniczymi OLT, której właścicielem jest Amber Gold. Według tygodnika z treści umowy wynika, że miał on świadczyć usługi pijarowskie (tworzenie tekstów public relations oraz zarządzanie komunikacją z mediami). Obok podpisu syna Donalda Tuska znajduje się autograf Marcina Plichty – szefa Amber Gold. Do sprawy odnosi się były przełożony Tuska w trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej”.
                        „Stanowczo zaprzeczam, jakoby Michał Tusk sam napisał pytania i odpowiedzi do wywiadu z dyrektorem OLT. Pomysłodawcą i autorem tekstu jest nasz redakcyjny ekspert od komunikacji i ówczesny przełożony Tuska Michał Jamroż. A opublikowana rozmowa to rzetelna analiza rynku krajowych przewozów lotniczych po wejściu OLT.Jaki był w tym udział Tuska? Zajmując się w redakcji transportem lotniczym, współuczestniczył w układaniu pytań i został zobowiązany do przekazania ich dyrektorowi linii Jarosławowi Frankowskiemu. Teraz dowiadujemy się, że nas oszukał i sam napisał odpowiedzi”-
                        czytamy w tekście Jana Grzechowiaka, który dodaje, ze po siedmioletniej niemal idealnej współpracy z Michałem trudno mu w to uwierzyć.
                        „Albo więc dziennikarze "Wprost" zniekształcili jego wypowiedź, albo syn premiera, nasz niedawny kolega, kompletnie się pogubił”-
                        pisze dziennikarz. Grzechowiak dodaje, że ani przełożeni, ani nawet jego najbliżsi redakcyjni koledzy nie wiedzieli, że jeszcze przed kwietniowym pożegnaniem z "Gazetą" Tusk rozpoczął w marcu współpracę z OLT.
                        "Co prawda ostatnie jego teksty o lotnictwie ukazały się przed tym, ale i tak mamy prawo czuć się oszukani. Michale, nie tak wyobrażałem sobie koniec Twojej przygody z "Gazetą".-
                        kończy swój tekst dziennikarz „GW”.
                        http://wpolityce.pl/wydarzenia/33906...zef-tuska-w-gw
                        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
                          Tak jest .

Bo PiSiory zlosliwe som , cholery jedne .
                          Kaczyński agresywnie milczy!

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• ****** Siwiec (Marek nie ta niunia), ale widzę to podobnie:

"Rząd podjął stosowne działania już wcześniej, ale walka nie przyniosła rezultatu, ponieważ wytwarza się coraz to nowe mechanizmy. Tymczasem te oferty są szkodliwe. Wszystko to, co funkcjonuje jako parabankowe lokaty, będziemy traktowali jako produkty zakazane. Obecną akcję można śmiało nazwać przełomem.

Wczoraj inspektorzy nadzoru finansowego zamknęli wszystkie punkty sprzedaży podobnych lokat i instytucje te zniknęły raz na zawsze. Punkty zostały zamknięte, a przygniatająca większość zaplombowana. Były nieliczne przypadki stawiania oporu. Nie mamy wątpliwości, że świat parabankowych lokat przecina się także ze zorganizowaną przestępczością. Przygotowywane jest nowe prawo, które pozwoli na permanentną walkę z tymi instytucjami. Wiemy, że ta walka będzie musiała trwać ciągłe, ponieważ ci, którzy to organizują, mają zawsze szybkie i w cudzysłowie dobre pomysły na to jak oszukiwać, jak manewrować, jak wykorzystywać prawo.

Dziś odbyłem także telekonferencję z wojewodami, komendantami wojewódzkimi policji oraz przedstawicielami instytucji państwowych odpowiedzialnych za kontrolę finansową. Uczestniczył w niej również minister finansów."

Nie uważam się za wizjonera, ale taki tekst lada chwila wygłosi premier. Ma już gotowce. Gdy paliło się pod stołkiem przy okazji hazardu i dopalaczy identyczne przemówienia (tu dopalacze zamieniłem na instytucje parabankowe) wygłaszał bez mrugnięcia oka, podejmował inicjatywę i ją wygrywał. Po drodze mogło wylecieć kilka osób z rządu, ktoś dostawał ochronę, ale najważniejsze, że opinia publiczna zapominała, skąd się to wszystko wzięło. Jest więc szansa, że po takim przemówieniu naród zapomni o Amber Gold i skupi się na samej batalii.

Jest tylko jeden problem. Nie da się zdymisjonować syna…

i na SKOKi!
                            Ostatnio edytowany przez syrokomla; [ARG:4 UNDEFINED].
                            „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Kolejny przykład - wszystkie media - i te prawicowe i te komusze dmą do bólu temat młodego Tuska. Młody Tusk to, młody Tusk tamto. O tym, że klienci Amber Gold czy OLT stracili furę kasy (a jak ktoś traci to ktoś inny musi się wzbogacić bo w przyrodzie nic nie ginie) powoli się zapomina. Młody Tusk robi za kaczuszkę na strzelnicy i pierze do niego każdy kto tylko chce - bloger Bodzio, user Włodzio, Radio Maryja i Wyborcza - zgodnym chórkiem. A z tyłu za tym wszystkim siedzi sobie cicho stary Tusk i spokojnie sobie patrzy jak jego synka przerabiają na szmatę w imię PO-wskiego boga Mamona który tym różni się od Boga Żydów, że żydowski nie przyjął od Abrahama ofiary z jego dziecka.

Co za upadek... Zasłaniać własnym dzieckiem przekręciarzy...

No ale co on może z drugiej strony? Wychyli się, to zaraz mu przypomną skąd mu nogi wyrosły...

I wiedz jedno: mam na ciebie taki materiał, że w każdej chwili mogę zrobić z ciebie „kukłę". - Suworow.
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• w temacie
                                Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

Pracuję...
                                X