Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • I jeszcze jakis burmistrz mokotowa co jest z nadania po a wczesniej byl burmistrzem z ursusa i teraz go chyba przerzucili i teraz on smie jeszcze mowic cos o odpolitycznieniu takich uroczystosci?

  Ta a synalek donalda robil jakies interesy z gosciem od amber golda i olt. oczywiscie wiekszosci mediow to teraz nie na reke, ale mam nadzieje ze niezalezna sie tym zajmie.

  Komentarz


  • Wyborcza w obronie prześladowanych - tym razem syna Premiera złośliwie łączonego z Amber Gold i OLT Express:

   Zamiast pomyśleć, co robić, by politycy nas nie kiwali, np. obchodząc ustawę kominową czy ustawiając konkursy pod ''swoich'', zaczęło się polowanie z nagonką na... syna Donalda Tuska. Choć zwierzyną jest oczywiście sam premier.

   Otóż Tusk junior odszedł z lokalnej ''Gazety Wyborczej'' do Portu Lotniczego Gdańsk. Zmiana posady nie dziwi, jako dziennikarz dał się poznać jako maniak transportu (np. marzył o byciu kierowcą autobusu).

   Port w Gdańsku kontrolują samorządy, dla których premier nie jest zwierzchnikiem. Udziały w Porcie ma też co prawda państwowa spółka Porty Lotnicze, ale mniejszościowe. Młody Tusk objął dość przeciętne stanowisko, trudno tu też mówić o jakimś skoku na kasę, skoro na rękę dostawał tam 3,3 tys. zł.

   Każde podejrzenie o nepotyzm, kolesiostwo powinno być indywidualnie rozpatrywane. Jest przecież różnica między przypadkiem wygrania konkursu mimo braku wymaganej matury a historią syna ministra Stanisława Kalemby, który zaczynał w Agencji Rynku Rolnego jako goniec i przez lata mozolnie wspinał się po szczeblach kariery.

   Żądania, by Michał Tusk porzucił pracę, są śmieszne. Nie ma takiej pracy, w której nie doszłoby do jakiegoś styku z tym, co publiczne, firmy prywatne też mają do czynienia z urzędami, fiskusem itd. Zatem by być czystym jak łza, młody Tusk powinien być bezrobotny. No, ale wtedy to państwo musiałoby go wziąć na garnuszek.

   Tusk junior miał tego pecha, że pracował również dla firmy OLT Express powiązanej - poprzez osobę właściciela - z Amber Gold. Nie mnie rozstrzygać, czy Tusk był w konflikcie interesów, niech zajmie się tym jego pierwszy pracodawca. Wyjątkowo nieuczciwe są jednak sugestie, że to w zasadzie rodzina Tusków stoi za mającym problemy z wypłacalnością Amber Gold.

   - Syn premiera współpracował z oszustem - sugeruje ''Gazeta Polska Codziennie''. Tytuł sugeruje, jakoby Michał Tusk osobiście nabijał w butelkę ciułaczy, którzy powierzyli swoje oszczędności AG. A przecież nie miał nic wspólnego z samym Amber Gold. Czy pracując dla OLT Express, młody Tusk wiedział, że współpracuje z ''oszustem''? (W sprawie OLT Express nie ma żadnego wyroku sądu). Nie jest jasnowidzem i nie mógł przewidzieć, że linie padną.

   Choć mógł wykazać się większą czujnością - wokół OLT i Amber Gold robiło się głośno, a szemrani biznesmeni lubią mieć u siebie rodziny polityków, bo wydaje się im, że to otwiera wiele drzwi, stanowi parasol ochronny. Dobrze wie to stary wyga Donald Tusk, który - według słów syna - ''wyraźnie powiedział, że mu się to nie podoba [praca w OLT Express], i mówiąc delikatnie, że to było niemądre''. Prawicowi publicyści i politycy idą jeszcze dalej w mnożeniu podejrzeń. Według Janusza Szewczaka, głównego ekonomisty SKOK-ów, szefowie Amber Gold mogą być tylko słupami, za ''którymi ukrywa się ktoś znacznie większy''. Dziwi się, że prezydent Gdańska (z PO) zachwycał się OLT Express. Sęk w tym, że tą firmą zachwycały się tysiące Polaków mogące tanio podróżować. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) przekonuje na swoim blogu, że ''Amber Gold miał możnych protektorów (teraz okazało się także, że wykorzystywano do tego syna premiera Tuska) i mimo nieciekawej przeszłości właściciela mógł zbierać ogromne sumy lokat finansowych, będąc w istocie swoistą piramidą finansową.(...) Przypadek Amber Gold pokazuje dobitnie, że w państwie rządzonym przez ekipę Platformy można prowadzić interesy (nawet podejrzane), pod warunkiem jednak, że przy okazji wspiera się także tę partię albo jej przedstawicieli''. Otóż okazuje się, że nie można prowadzić, bo Amber Gold i jego właściciel są w poważnych tarapatach*.

   PiS próbuje podczepić premiera Tuska pod aferę Amber Gold, by jako ''partia czystych rąk'' wypłynąć na niej jak na aferze Rywina. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. PiS już taki czysty nie jest, bo to za jego rządów była np. sprawa korupcyjna ministra sportu Tomasza Lipca**, za rządów PiS intratne posady, np. w PZU, dostawali ludzie bez odpowiednich kwalifikacji. Walka z korupcją a la PiS - to zastawianie pułapek na ludzi, kuszenie obywateli przez CBA - tak rozsierdziła Polaków, że odsunęli partię Kaczyńskiego od władzy.

   Nie wyplenimy korupcji i nepotyzmu, urządzając polowanie na ''pasujące politycznie'' osoby. Musimy mądrze zmieniać prawo, pracować nad kulturą polityczną i obyczajem, a to dużo mniej spektakularne niż łapanka na syna premiera.
   Czyli w rodzince wszyscy zdrowi - to tylko zawistnicy ujadają:

   "Krzywdę robią mojej panience
   Opluć chcą ja podli zboczeńcy
   Utopić chcą ją w morzu zawiści
   Paranoicy brudni sadyści...

   Na głowie kwietny ma wiaaaanek..."

   ______________________________
   *Kłopoty Amber Gold nie muszą być - i najprawdopodobniej nie są - kłopotami jego właściciela. Są co najwyżej kłopotami baranów którzy niepomni Grobelnego czy Bagsika powierzyli szemranej instytucji swoje oszczędności - przyp. mój.

   **Stary środek - "a u Was Murzynów biją". Tylko nie całkiem trafiony bo zatrzymań i wyroków skazujących jak w przypadku Lipca się nie spodziewam. Ale z przyjemnością odszczekam jak się wyrok pojawi Nawet późno. Bo w końcu lepiej późno niż wcale - przyp. mój
   Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
   From flood into the fire
   One thousand voices sing
   We're in this together
   For whatever fate may bring

   Komentarz


   • nawet nie wiadomo gdzie to wstawić

    Komentarz


    • Zamieszczone przez majaW Zobacz posta
     nawet nie wiadomo gdzie to wstawić

     http://www.youtube.com/watch?v=E50ZgptSzHQ


     jest odpowiedni temat na takie przypadki.

     Komentarz


     • Komentarz


      • jak miło:
       - Ojciec był zawsze serdeczny, przyjacielski, bezpośredni, niewywyższający się - wspomina syn Bolesława Bieruta. Opowiada też, że był zręcznym politykiem.
       „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

       Komentarz


       • No proszę, wystarczy publicznie dwa zdania prawdy powiedzieć i już się jest eeee.... popularnym eeee.... znanym czy jakoś tak
        Krystyna Pawłowicz powiedziała, że "prezydent nie wyróżnia się niczym oprócz gaf", a "zakompleksione i wykorzenione społeczeństwo popiera go, bo to taki 'swój chłop'".
        A Pałac Prezydencki jest "zaszokowany"
        To nasza jest duma , to nasza jest sława...

        Komentarz


        • Prawda o wojnie Rosyjsko - Gruzinskiej wycieka z Kremla, a media milcza!!

         Komentarz


         • Zamieszczone przez syrokomla Zobacz posta
          jak miło:
          Linka do całości dasz?
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
           Linka do całości dasz?
           Jan Chyliński, syn Bolesława Bieruta, przywódcy Polski w czasach stalinowskich, po wielu latach przerywa milczenie. Dla RMF FM robi wyjątek i udziela Konradowi Piaseckiemu ekskluzywnego wywiadu. Opowiada m.in. o okolicznościach śmierci swojego ojca.
           SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

           Komentarz


           • Oto i link do całości
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz


            • Swoją drogą tatuś nie był agentem Sowietów, chciał dla Polski jak najlepiej i ogólnie był przecudowny kvrwa! Chłosta jakaś normalnie. Wybielanie bydlaków po latach w "wolnej Polsce", to jakaś paranoja!
             SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
              Prawda o wojnie Rosyjsko - Gruzinskiej wycieka z Kremla, a media milcza!!
              No, to jest rzeczywiście dobre. L.K co prawda już dawno nie żyje, ale miło oglądać jak teza o tym, że to prowokacyjni Gruzini z chorym prezydentem rozpoczęli konflikt rozpada się na kawałeczki.

              Inna rzecz, że do takiego info zawsze wolę podchodzić z dystansem, bo ciężko mi uwierzyć, by prawdziwe info mogło wyciekać na skutek 'rywalizacji różnych służb na Kremlu'. Wyciek może zawierać samą prawdę, ale równie dobrze może być grą i być wierutną bzdurą. Co jak co ale Ruscy w takich sprawach nie są idiotami - co widać chociażby w temacie Smoleńska.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

              Komentarz


              • Można coś więcej o tej ukrytej prawdzie nt wojny rosyjsko- gruzinskiej.

               Komentarz


               • Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz

                Pracuję...
                X