Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
    Tyle że z formalnego punktu widzenia nie ma to żadnego znaczenia. Wyłącznie propagandowe - gdy w grę wchodzi mało zyskowna inwestycja, typu wały przeciwpowodziowe. A ludzie myślą, że są panami własnej dupy.

Żeby nie być gołosłownym - już w kajzerowskich Niemczech nie można było dostać pozwolenia na budowę domu na terenach zalewowych. I świnty boże nie pomogło. A w Polsce dostaje się pozwolenia nawet na budowę w zbiornikach retencyjnych - vide rok 1997 i protest ludzi co się pobudowali w zbiorniku retencyjnym przeciwko wysadzeniu wałów. Dzięki czemu utopiło się pół Wrocławia.

No ale tam też prawdopodobnie zadecydowało przywiązanie do ziemi, nie?
    Ale to są dwie różne rzeczy. Pozwolenie na budowę u nas załatwia się po znajomości/za hajs/na piękne oczy. Nie porównywałbym wywłaszczenia i pozwolenia budowlanego, bo wiadomo, że to drugie musi być stosowane w sposób twardy i zdecydowany, a w samych jego regulacjach, w przeciwieństwie do wywłaszczenia, nie ma nic kontrowersyjnego.

Komentarz

• "Naród Polski musi usunąć rząd Donalda Tuska używając wszystkich metod konstytucyjnych a jeśli to nie pomoże musimy wziąć przykład z krajów arabskich takich jak Egipt oraz wziąć przykład z Konstytucji Stanów Zjednoczonych gdzie jest napisane władza, która szkodzi narodowi jest szkodliwa i musi być usunięta wszelkimi możliwymi metodami, bo jest zagrożeniem dla narodu, takim zagrożeniem jest rząd Donalda Tuska.
      Nie możemy milczeć, kiedy w szpitalach umierają ludzie, bo twierdzi się że nie ma pieniędzy na lekarstwa.
      Nie możemy milczeć, kiedy ponad 6 mil. Polaków głoduje i żyje w skrajnej nędzy.
      Nie możemy milczeć, kiedy wojsko Polskie i policja jest niedofinansowana, co jest zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego.
      Nie możemy milczeć, kiedy wymiar sprawiedliwości-niesprawiedliwości to większości zgraja przestępców, która nie broni interesu narodu a chroni interesu lokalnych mafii, mafii panującej PO, PSL, i SLD. Morderstwa polityczne Generała Petelickiego, Generała Papały jest hańbą dla panującej mafii, która twierdzi ze jest rządem Polskim.
      ZUS instytucja państwowa, która powinna dbać o interesy społeczne jest przechowalnią 48 tys. kacyków, którzy większości to byli funkcjonariusze służb PRL, żeby ją utrzymać rząd D. Tuska pobiera miliardowe kredyty."

ODSUNĄĆ OD WŁADZY DONALDA TUSKA I JEGO ZŁODZIEJSKĄ EKIPĘ

Dzisiaj do Marszałka Sejmu oraz szefów klubów parlamentarnych trafiło doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta RP. Poważne, bo wynika z niego, że Komorowski kryje grupę przestępczą działającą w wymiarze sprawiedliwości i wojsku.

NE---------- http://pietkun.nowyekran.pl/post/701...-komorowskiemu
      Ostatnio edytowany przez majaW; 50210.

Komentarz

• Od kilkudziesięciu godzin słychać głosy potępiające bandę oszołomów, która w czasie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego buczała na polityków, którzy bandzie się nie podobają, zamieniajac całą uroczystość w smutny i ponury spektakl. Członków nienawistnej bandy nazywa się różnie. Swołoczą, chuliganami, hołotą. Nie mam żadnych argumentów, by z którymkolwiek z tych określeń polemizować.

"Rzecznik rządu" dał głos ,żałosny koleś
        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• albo nic nie wpisuj albo przeklej cały tekst, żeby mu nie nabijać odwiedzin

Komentarz

• Szkoda prądu na portal prowadzony przez synusia posłanki PO.
            "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
              Pieknie POwiedziane - wzruszylem sie .......

Tak na marginesie - ofiara tego calego gownianego stadionu narodowego czy jak mu tam padla Warszawska Opera Kameralna .....dotacje poszly na budowe tego brzydactwa architektonicznego ktore bedzie straszylo pustkami i smierdzialo moczem .........w tym nudnym miescie bedzie jeszcze nudniej.

Do tej pory niejeden wieczor sie spedzilo w Operze Kameralnej - moze glosy nie byly takie jak w Metropolitan , ale zawsze bylo milo ....... a potem jakies male pijanstwo .....no i koniec . Tak nudnego miasta stolecznego jak Warszawa to jeszcze nie spotkalem ....i pomyslec, ze to moje rodzinne miasto . Szkoda .
              Nie jest tak źle... WOK przezywa ciężkie chwile, w istocie obcięto im pieniądze, trwa konkurs na nowego dyrektora - generalnie niewesoło, jednak jak na razie zamknięte są kasy (planowa przerwa wakacyjna po Festiwalu Mozartowskim), natomiast we wrześniu i październiku przedstawienia pojawią sie ponownie, nie ma mowy o formalnym uopadku WOK jako instytucji (źrodlo: strona Warszawskiej opery Kameralnej).

Komentarz

• ,,I świetnie, niech buczą!

Od kilkudziesięciu godzin słychać głosy potępiające bandę oszołomów, która w czasie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego buczała na polityków, którzy bandzie się nie podobają, zamieniajac całą uroczystość w smutny i ponury spektakl. Członków nienawistnej bandy nazywa się różnie. Swołoczą, chuliganami, hołotą. Nie mam żadnych argumentów, by z którymkolwiek z tych określeń polemizować.

Polemizowałbym jednak z tymi, którzy uważają, że buczenie oszołomów ma tylko negatywne skutki i zasługuje wyłącznie na potępienie. Uważam mianowicie, że zachowanie tej bandy stanowić może dobry materiał badawczy, wcale nie tylko dla psychiatrów. Także dla socjologów i politologów, oraz nas, nie "ogów".

Po pierwsze chciałbym wykazać jednak jakąś empatię wobec oszołomów, chciałbym ich zrozumieć. Pomyślmy tylko. Gdyby ktoś z nas też od lat był faszerowany prawie wyłącznie nienawistnym bełkotem Kaczyńskiego i Macierewicza? Gdyby ktoś z nas dzień w dzień przez lata łykał porcje nienawiści do wszystkiego co nie PIS-owskie, serwowane przez Ziemkiewicza, Zarembę, Karnowskich, Sakiewicza i innych, obdzielających lud swymi skądinąd uzasadnionymi kompleksami i frustracjami?

Gdyby na dodatek wieczorami po porcji modlitwy z rozgłośni ojca - biznesmena, gdy modlitewne skupienie otwiera serce, duszę i pory, wsłuchują się w głos nienawiści w swoim domu i spokojnie przechodzi już przez te pory codzienna dawka nonsensu i demagogii? Gdyby jeszcze ktoś z nas nie miał odtrutki w postaci normalnych krewnych i życzliwych znajomych? No i co, co by się z kimś takim stało? Może też by 1 sierpnia buczał na Powązkach, może też maszerowałby w marszach w kolejne miesięcznice, może też biegałby z namiotem po Krakowskim Przedmieściu, może też klaskałby na widok Pana Antka? Kto wie?

A teraz pozytywne skutki buczenia.

1. Widzimy jakie są skutki wieloletniej kampanii nienawiści rozpętanej przez PIS i PIS-owskich agitatorów.

2. Widzimy jak absolutnie instrumentalnie Powstanie Warszawskie traktuje PIS i jego lider. Miłośnicy prezesa psują i zamieniają w cyrk święto powstańców, ale Pan Jarosław uwagi im nie zwróci. Nigdy! Przecież tu nie o żadnych powstańców chodzi. Buczą na Tuska, czyli dobrze buczą.

3. Widzimy, że Powstanie Warszawskie to dla PIS wyłącznie narzędzie monopolizowania przez tę partię wielkiej patriotycznej tradycji. Kaczyńscy nigdy nie mieli tu żadnych zahamowań, stąd na bohaterkę Powstania próbowali kreować swoją matkę, która Powstanie spędziła sto kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy.

4. Widzimy, że PIS, Kaczyński i inni są skrajnymi cynikami, a swój absolutny cynizm ubierają jeszcze w szczery patriotyzm i niezgłębiony idealizm.

No dobrze, powie ktoś, ale przecież to wszystko wiedzieliśmy już dawno. Czy trzeba psuć wielkie święto dożywających swoich dni powstańców, żeby prawicowe oszołomy mogły zagrać w swoją nienawistną grę? Cóż, mi też jest ze względu na powstańców przykro. To, że potrafili ruszyć bohatersko na Niemca, dając nam wszystkim wspaniałą lekcję heroizmu, nie oznacza, że powinniśmy oczekiwać, by teraz, w sędziwym wieku, ruszyli na bandę PIS-owskich oszołomów.

Dobrze, pisząc ten tekst, jak każdy piszący tekst, starałem się postawić jakąś tezę w miarę oryginalną, doszukać się w czerni bieli, trochę sprowokować. A tak szczerze, to piszę słysząc w głowie to buczenie z Powązek. I prawdę mówiąc mam odruch wymiotny.

Za następców tych, którzy oddawali życie za Polskę, uznają się ci, którzy za Polskę potrafią dziś wyłącznie puszczać bąki. I to na cmentarzu. Szkoda gadać. Następny odcinek tego cyrku dopiero za rok. "

to w du.e pier..ny lis
                Ostatnio edytowany przez MAYDAY; 16607.

WHY DUCK DONALD

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
                http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

Komentarz

• Ja coraz bardziej zaczynam się obawiać, że Lisu ma problemy z głową. Przecież ta skala nienawiści, pieniactwa, teorii spiskowych, fobi na punkcie PISu, brak panowania nad emocjami, łamanie wszelkich zasad dziennikarskich, wygląda na jakąś jednostke chorobową. A może to tylko efekt np. andropauzy?
                  Może ja się mylę i jeśli ktoś się na tym zna niech mnie skoryguje.

Komentarz

• Wszystko wina PiSu, mimo że od dłuższego czasu nikt z PiSu nie wypowiada się publicznie i nikt z Pisu publicznie nie wypowiadał się na temat PW.
                    Jakie to proste

Komentarz

• Gość który, z lewicowego, ale jednak tygodnika opinii, zrobił tabloid, nie może mieć w wszystkiego porządku z głową.

Wszystko wina PiSu, mimo że od dłuższego czasu nikt z PiSu nie wypowiada się publicznie i nikt z Pisu publicznie nie wypowiadał się na temat PW.
                      Bo to wymowne milczenie jest

Komentarz

• Matko, Mayday - zaznacz tego lisa jako cytat bo czytałem, sprawdzałem autora posta, czytałem dalej, przecierałem oczy ze zdumienia ... i dopiero na końcu się zorientowałem, że to cytat
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Gdyby wybuczano Jarosława Kaczyńskiego to usłyszelibyśmy, że słusznie bo politycznie chciał wykorzystać rocznicę Powstania

Wczorajsze relacje radiowe, telewizyjne, internetowe zdominowały komentarze dotyczące incydentów jakie towarzyszyły obchodom 68. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie widziałem i nie słyszałem aby tyle samo mówiono o tym, że 68 lat temu, 2 sierpnia, na rozkaz szefa SS Heinricha Himmlera zamordowany został generał Stefan Rowecki „Grot”, w latach 1942-1943 komendant główny Armii Krajowej (według ustaleń IPN egzekucja miała miejsce miedzy 2 a 7 sierpnia). Próżno by szukać relacji o tym, że drugiego dnia Powstania Powstańcy zdobyli Gmach Poczty Głównej, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Elektrownię na Powiślu. Nie widziałem, aby na eksponowanym miejscu była informacja, że 2 sierpnia na skutek odniesionych ran zmarła poetka Krystyna Krahelska ps. Danuta autorka między innymi piosenki powstańczej „Hej chłopcy, bagnet na broń”. Wszystko skupiało się wokół zachowania grupki osób. Powstanie, bohaterstwo Powstańców ich heroizm zeszły na daleki plan. Zaprzepaszczono wyśmienitą okazję, aby przybliżać Polakom Powstanie Warszawskie, aby edukować młode pokolenie. Przecież z wiedzą o Powstaniu nie jest najlepiej.
                          Chcę mocno podkreślić, że nie pochwalam gwizdów czy buczenia w takich miejscach, w takich chwilach. Co trzeba mocno podkreślić, choć nie jest to usprawiedliwienie tylko fakt, że w żaden sposób nie były one skierowane przeciw Powstańcom. Ci spotykali się z gromkimi okrzykami: cześć i chwała Bohaterom! Gwizdy, buczenie, okrzyki precz z komuną skierowane były przeciwko politykom-przedstawicielom władz państwowych i samorządowych.
                          Mam nieodparte wrażenie, że burza medialna jaka się po tym rozpętała wynika przede wszystkim z faktu, że te okrzyki były dyskomfortowe dla obecnie rządzących. Zakłócały ich wyśmienite samopoczucie i pewność, że cały naród ich kocha. Oni na takie sytuacje reagują alergicznie, bo rozpieszczeni przez media głównego nurtu nie są przyzwyczajeni do najmniejszych przejawów krytyki czy dezaprobaty.
                          Jest jeszcze jeden powód, który karze mi powątpiewać w szczerość oburzenia mainstreamu. Jakoś mainstreamowe media i liczni komentatorzy nie widzieli nic niestosownego, że w tym samym czasie kiedy na Kopcu Powstania Warszawskiego upamiętniano rocznicę Powstania, kilka kilometrów dalej odbywał się huczny koncert skandalizującej artystki. Nie uznali, że taki koncert, w tym właśnie szczególnym dla Warszawy i Warszawiaków dniu to prowokacja.
                          To przecież w mainstreamowych mediach możemy przeczytać wezwania do zakończenia świętowania klęsk i przegranych Powstań, biadolenia nad „funeralnym patriotyzmem”. To wreszcie tak oburzająca się dziś „Gazeta Wyborcza” w 1993 i 1994 roku, „uczciła” pamięć o Powstaniu kłamliwymi tekstami, zarzucającymi Powstańcom, że mordowali Żydów. Dlatego mam powody do niewiary w szczerość dzisiejszego oburzenia środowisk mainstreamowych.
                          Ciekaw jestem jak zachowaliby się dzisiejsi „oburzeni” gdyby wygwizdany został Jarosław Kaczyński. Pewnie tonacja byłaby zupełnie inna. Dominowałby taki ton: ma za swoje, po co tam się pchał; chciał wykorzystać Powstanie do celów politycznych, więc dobrze, że spotkała go zasłużona kara; nawet w czasie uroczystości patriotycznych Kaczyński jest wygwizdywany; wygwizdali Kaczyńskiego - odważne i dojrzałe zachowanie młodych ludzi, ujawniły się najlepsze cechy młodego pokolenia itp. Jestem pewien, że takie byłyby dominujące komentarze.
                          Groteskowe są wypowiedzi Tomasza Nałęcza, lewicowego doradcy podobno konserwatywnego prezydenta. Ten długoletni (w latach 1970-1990) członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej obarcza PiS i Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzialnością za zachowanie niektórych osób. Nie wiadomo, skąd to wie, bo dowodów żadnych nie przedstawił. Może wkrótce do akcji wejdzie ABW i skrupulatnie osoba po osobie sprawdzi uczestników uroczystości. Trochę rozumiem motywy działania pana Nałęcza. Pewnie bardzo zabolały go okrzyki „precz z komuną”. Warto zapytać pana Nałęcza, o to jak troszczył się o Powstańców, o godne obchody kolejnych rocznic Powstania, wtedy gdy był członkiem PZPR. PZPR ma ogromne zasługi, ale w zwalczaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim.
                          Rzecznik prasowy SLD Dariusz Joński też uznał, że działo się to za przyzwoleniem i z inspiracji PiS. Nie chce przy tej okazji pastwić się nad posłem Jońskim. Ale żeby wypowiadać się o Powstaniu Warszawskim najpierw powinien nauczyć się kiedy ono wybuchło. Jeszcze kilka tygodni temu na antenie jednej ze stacji telewizyjnych stwierdził, że Powstanie Warszawskie wybuchło w 1988 roku. Jaki poziom wiedzy taki komentarz.
                          Wobec tego medialnego zgiełku, który na dalszy plan spycha to co wydarzyło się w Warszawie 68 lat temu, tym bardziej musimy oddać hołd bohaterskim Powstańcom, Ich heroizmowi i poświęceniu i po raz kolejny powiedzieć: Chwała Bohaterom! Cześć Ich pamięci!
                          http://wpolityce.pl/artykuly/33347-g...nice-powstania

Komentarz

• Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
                            Gość który, z lewicowego, ale jednak tygodnika opinii, zrobił tabloid, nie może mieć w wszystkiego porządku z głową.
                            Chory człowiek albo wyrachowany. Zaglądam dość często na tą jego stronkę i dzień w dzień dwa tematy są wałkowane opór. Kościół i ucieleśnienie zła Kaczyński/PiS. Nie ma znaczenia, że Kaczyński milczy jak milczy to znaczy, że złowrogo milczy. Był wczoraj artykuł o tym, że "milcząca postawa Kaczora daje przyzwolenie do profanowania obchodów PW, bo jedna słowo JK uciszyłoby jego fanatyków", fanatyków JK czyli wszystkich tych, którzy nie z lisem. Narodowcy, kibole wszyscy to wyznawcy Kaczyńskiego bez wyjątku.
                            Hipokryzję ukazuje każdego dnia, najpierw Powstanie było złe, krytykowane na wszystkie sposoby, że martyrologia, że świętowanie klęsk itd. Teraz jak sami widzicie kurs się zmienił.

Komedia też z tą mową nienawiści... Każdego dnia wchodząc na tą stronę możemy poczytać o ciemnogrodzie, moherach, oszołomach, katolskich sekciarzach, "prawdziwych Polakach"... Ale nie... tymi (i nie tylko) inwektywami syfilis nie dzieli Polaków, to prawdziwa mowa miłości. Mowę nienawiści stosuję "sekta smoleńska" i "wyznawcy Macierewicza".

Za każdym razem mam bekę z pana tomcia. Na początku wku*wiał niemiłosiernie ale widać zależność, że im bardziej jest zlewany tym bardziej jego japa robi się purpurowa z nerwów i tym bardziej się pogrąża swoimi wypocinami.

Komentarz

• Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta

Bo to wymowne milczenie jest
                              Nie, to nienawistne milczenie Kaczafiego to tylko zapowiedź rozpoczęcia przez niego gry trumnami, w wyniku której wywoła ducha polskiego nacjonalizmu

to yebanie PiSu przez salon jest coraz bardziej komiczne, niż tragiczne
                              Jak powiedział stary góral
                              będzie Polska aż po Ural
                              za Uralem będą Chiny
                              was nie będzie skur.wysyny!

Komentarz

• Zamieszczone przez Marek1987 Zobacz posta
                                Chory człowiek albo wyrachowany.
                                O ile jedno drugiego nie wyklucza, to oczywiście wyrachowany i doskonale przygotowany do tego co robi(wiadomo przez kogo). Jego docelowa grupa odbiorców to zasadniczo 40-50 letnie byłe kobiety pracy przybyłe do miast ze wsi w okesie gierkowskiego "prosperity", w celach wiadomo - zaludnienia nowopowstających blokowisk, i generalnie to one mu z łapska żrą i we wszystko uwierzą bo dla nich tenże "Lis" jest naturalnym kontynuatorem sukcesu i myśli wodza Edwarda.
                                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

Pracuję...
                                X