Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Byle tylko nas w tę wojnę nie wkręcono. Jeśli Iran walczyłby sam, Izrael powinien w ciągu kilku tygodni osiągnąć swoje cele strategiczne. Gorzej, jeśli wytworzyłaby się arabska koalicja. Wtedy, przez wzgląd na kwestie ropy, USA nie pozostałyby bierne i, jeśli próbowałyby do konfliktu wciągnąć NATO, to wplątalibyśmy naszą armię w kolejny, niepotrzebny, wysiłek.
    Mnie martwi co innego. Ewentualny konflikt może się rozlać na inne państwa co może spowodować wojnę na szerszą skalę (wolę unikać słowa "światową").

Komentarz

• http://wpolityce.pl/wydarzenia/32548...za-prezesa-pis

Rektor boi się że na spotkanie z kaczorem przyjdzie więcej osób niż na wyklad ,na miejscu prezesa ,po prostu złozyłbym dokumenty na studia podyplomowe
      Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez Radzyn69 Zobacz posta
        A tak z zagranicy.
        Chyba to już kwestia czasu (kilkunastu godzin?) jak Izrael zaatakuje Iran.

Mają zielone światło.
        Po to Mossad bombę podłożył..

Komentarz

• "W tych okolicznościach przyrody" nasz MSZ nie próżnuje!

http://www.msz.gov.pl/Akcja,malowani...wie,55247.html

(filmik z tej akcji jest już w innym temacie, ale chciałem podkreślić aktywność ministerstwa reklamowana na rządowych stronach, a to już "polityka")
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
            Po to Mossad bombę podłożył..
            Karakan,widze że jesteś zwolennikiem spiskowych teorii,podobnie jak ja ,ale tym razem chyba to nie tak.
            Gdyby obywatelom Rosji ,która akurat mialaby konflikt z np.Gruzją ,stała sie taka rzecz,to bez mrugnięcia okiem można by było posądzać KGB czy tam GRU.
            Izrael a raczej Mosad nie musi robic takich rzeczy,bo po co? Jak chcą to atakuja i tyle, kto im podskoczy??
            Wystarczy że sie powołaja na pewne osoby wysoko postawione w Iranie które dla nich szpiegują,że są już bliscy stworzenia super rakiet i to by starczyło tak na dobrą sprawę.
            Oburzenie miedzynarodowe ze strony Państw arabskich plus ew. Rosji,chyba biora na klatę bez zbędnego przejecia.
            Przynajmnie tak mi się zdaje.

Komentarz

• Czy "koleżanki" nie przyczyniły się do tej akcji?

Oni chyba słali donosy do UM Legionowo?

Komentarz

• Ten typ z broda obok Ministry z MSZ to przypadkiem nie jest z nigdy więcej?

Tak Karakan polonisci chwalili się na swoim forum że poszły donosy do urzędu miasta w Legionowie.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                  Czy "koleżanki" nie przyczyniły się do tej akcji?

Oni chyba słali donosy do UM Legionowo?
                  Słały, słały...
                  ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    "W tych okolicznościach przyrody" nasz MSZ nie próżnuje!

(filmik z tej akcji jest już w innym temacie, ale chciałem podkreślić aktywność ministerstwa reklamowana na rządowych stronach, a to już "polityka")
                    ahahaha

proponuję radziowi sikorce(jak to on ma na prawdę na nazwisko? bo podobno 3 razy zmieniane) w ramach kolejnego performansu wysłać bojową grupę młodych polskich żydokomuchów do Izraela z logotypem treści: "Izrael dla wszystkich" i wstawić gdzieś tam między streą gazy, murem a koszarami IDF, najlepiej na przejściu granicznym

byłby to pewnie koniec jego dyzmowskiej kariery... albo nowy początek
                    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Tusk odwoła Sawickiego, ale "na razie" nie powoła nikogo w jego miejsce - ministerstwo rolnictwa trafi pod jego bezpośredni nadzór.

No to teraz obserwować prace rządu i parlamentu - nic nie dzieje się bez powodu.
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together
                      For whatever fate may bring

Komentarz

• http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...86067221_n.jpg

Jedna z "gwiazd" salonu w formie czekam, aż "łagodnym okiem" zacznie oceniać Stalina...
                        Poległym chwała, wolność żywym!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                          "W tych okolicznościach przyrody" nasz MSZ nie próżnuje!

To kolejny dowód na to, że wojna światopoglądowa jest faktem. Rozkminka na ten temat już była, więc nie ma co się rozwodzić. Dla Tych którzy mieli, jakiekolwiek wątpliwości , kto, gdzie i po której stronie, jak sądzę wszystko jest jasne.
                          Ostatnio edytowany przez szczup(L)ak; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Jestem PiSiarzem :http://niezalezna.pl/31073-palikot-rozbraja-mine-pod-tuskiem
                          To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Zamieszczone przez kamilsson Zobacz posta
                            Karakan,widze że jesteś zwolennikiem spiskowych teorii,podobnie jak ja ,ale tym razem chyba to nie tak.
                            Gdyby obywatelom Rosji ,która akurat mialaby konflikt z np.Gruzją ,stała sie taka rzecz,to bez mrugnięcia okiem można by było posądzać KGB czy tam GRU.
                            Izrael a raczej Mosad nie musi robic takich rzeczy,bo po co? Jak chcą to atakuja i tyle, kto im podskoczy??
                            Wystarczy że sie powołaja na pewne osoby wysoko postawione w Iranie które dla nich szpiegują,że są już bliscy stworzenia super rakiet i to by starczyło tak na dobrą sprawę.
                            Oburzenie miedzynarodowe ze strony Państw arabskich plus ew. Rosji,chyba biora na klatę bez zbędnego przejecia.
                            Przynajmnie tak mi się zdaje.
                            Nie lubię określenia "teorie spiskowe".To ma mieć taki oszłomski wydźwięk.

Co do meritum. Jakoś specjalnie serio tego nie pisałem.Po wysadzaniu bloków mieszkalnych przez ruskie służby nic mnie jednak nie zdziwi.Co do Mossadu , to lubią intrygi tak jak i cała reszta.Jakby było tak prosto z tym atakiem na Iran jak piszesz, to już dawno by to zrobili.

Komentarz

• No patrzcie, MSZ oczywiście ma pieniądze na takich pierdoły, tak samo jak ma pieniądze na córkę Rostowskiego "Fuck me like the whore I am" czy wszystkie lewe przetargi w których wygrać ma tylko jedna firma typu Kujczyk Investments itp:

http://prawdziweobliczepo.salon24.pl...e-sobie-usiadz

http://platformaobywatelska.cba.pl/?p=548

Ciekawe ile zapłacił "artyście" za wykonanie logotypu? Pewnie tak jak to było z Rostowskim, który na logo wykonane w 15min czcionką Arial zapłacił młodym performersom:

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-mi...ogo,nId,415955

Dariusz Paczkowski jest oczywiście politycznie poprawny

,chętnie "odklinając" zły, faszystowski wizerunek ZSRR które między innymi wysyłało setki tysięcy Polaków na Syberię. W MSZ ma chyba stały etat, bo nagrody specjalne ciurkiem raz za razem płyną właśnie tam:

http://klamra.org/wydarzenia/nagroda...undacji-klamra

W tym samym czasie jego pracodawca nie ma złamanego grosza na wyżej wymienionych Sybiraków i innych Polaków zza wschodniej granicy:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spole...sa-zrozpaczeni

http://platformaobywatelska.cba.pl/?p=2046

W takim kraju żyjemy. Niestety.
                              Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• No to łowcy posad zostali złowieni...

http://radiorp.fm/index.php?option=c...tyka&Itemid=93

To tylko kwestia czasu kiedy i w jaki sposób PSL zostanie zastąpiony w koalicji przez PO. Są dwa warianty przyszłości tej partii. Albo będzie się cofać i oddawać coraz więcej za cenę pozostania w koalicji albo będzie się stawiać i wyleci natychmiast. Platforma może rządzić nawet w nieformalnej koalicji z Palikotem lub z SLD. Dlatego los partii Pawlaka jest już przesądzony. Rozpoczęto dorzynanie partii Pawlaka. Jest przyzwolenie na rozprawę z PSL.

Od wczoraj dzwonią do mnie dziennikarze prosząc o listę członków rodzin PSLowców w spółkach i agencjach. Przypomnieli sobie nawet o naganie dla ministra Burego od premiera za konflikt interesów z nadzorowanym przez niego sektorem energetycznym poprzez wpisanie do zakresu działalności w jego prywatnej spółce zadań zbieżnych z sektorem nadzorowanym. Przypomniano sobie o sprawie picia za publiczne pieniądze. I pracy żony ministra w rządowej agencji. Ja tymczasem wszystkim proponowałem listę członków rodzin Platformy, ale to ich nie interesuje.

Na pytanie: „ dlaczego chcecie tylko informacji o PSL?” wszyscy odpowiadają podobnie. Interesuje nas PSL, mamy zlecenie na PSL. W końcu jeden z dziennikarzy z rozbrajającą szczerością oznajmił: „Jest przyzwolenie na dokładanie PSL-owcom. Widocznie władza dała taki sygnał”. Odezwał się nawet TVN, który od czasów bojkotu przez PiS bojkotuje moją osobę pamiętając, że był to mój wniosek. Co tylko potwierdza moje przypuszczenia o przestawieniu politycznej „wajchy” i o podjęciu decyzji o dorżnięciu PSL-u. Nie od dziś wiadomo, że w głównych mediach nie ma w Polsce niezależnych dziennikarzy, a tematy są przez kogoś koordynowane. Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje: kto stanowi grupę trzymającą władzę (o bardzo Państwa przepraszam, że znowu coś mówię o układzie i jakichś tajnych grupach, a przecież wiadomo z GW i TVN, że ich nie ma). Jednak ktoś na tym korzysta, a kto ma interes ten jest najbardziej podejrzany.

Widzę kilku potencjalnych profitentów tej sytuacji. Pierwszy to Palikot, który chce wskoczyć do koalicji rządowej, drugi to jego przyjaciel Bronisław Komorowski, który walczy o wpływy z Donaldem Tuskiem i może mieć interes w utarciu nosa swojemu niedawnemu partyjnemu koledze i liczy na przejęcie także jakiejś części po PSL (o tym świadczy choćby to co mówił o taśmach jego doradca Nałęcz. Trzeci to sam Tusk, który dzięki kryzysowi chce osłabić pozycję PSL w koalicji, a w konsekwencji wyciągnąć z upadku PSL korzyści dla Platformy.

O tym, że ujawnienie nagrania to element jakiejś politycznej przemyślanej gry świadczy niezbicie fakt wypłynięcia taśm dopiero po kilku miesiącach od nagrania. Tak, jak w przypadku afery Rywina opóźnienie w ujawnieniu nagrań nie było przypadkowe. Z pewnością ten kryzys jednych wzmocni, innych osłabi i tak, jak w przypadku wolnego rynku zadziała jego „niewidzialna ręka”. I oby to nie była ręka jednorękiego bandyty.

Śmiertelny cios niewidzialnej ręki

Tymczasem PSL z trudem łapie oddech po dotkliwym ciosie od krasnoludków albo od Marsjan, bo przecież nawet aktorzy z taśm twierdzą, że nic nie wiedzieli, że są nagrywani, a gazeta Puls Biznesu także tajemniczo pisze o pochodzeniu taśm. Pawlak nie może zrozumieć, co się stało. Chyba jeszcze do niego nie dotarło, że jego partia nie jest już niezbędna do rządzenia. I jak w klasycznym filmie gangsterskim po napadzie na bank eliminuje się niepotrzebnych uczestników by zwiększyć pulę do podziału, tak w tym wypadku następuje eliminacja zbędnego wspólnika. Tymczasem Platforma ma tańszą alternatywę w sejmie i większe od PSL poparcie na wsi. No i PSL przestało być potrzebne.

Teraz PO widzi realną szansę przejęcia tych ostatnich kilku procent po trupie PSL-u i jak wampir łaknący kropli świeżej krwi korzysta z nadarzającej się okazji. Bo właśnie dzięki taśmom w pobliżu zębów PO pojawiła się odsłonięta szyja koalicjanta. Chęć zastąpienia ludzi na stanowiskach w agencjach rolnych jest silniejsza od koalicyjnej lojalności, a ponieważ nadarza się okazja, to los PSL-u jest już przesądzony. Pytaniem, na które trudno odpowiedzieć jest to, czy spektakl grillowania i konsumpcji ludowej przystawki koalicyjnej potrwa tygodnie czy miesiące? Głównie będzie to zależało od interesów PO. W mniejszym stopniu od samego PSL-u. Nie wiem, kto uruchomił gilotynę, ale widać, że Tusk nie chce zatrzymać ostrza i wkrótce potoczą się następne zielone główki. Czy będzie to Jan Bury , Eugeniusz Kłopotek, Jarosław Kalinowski czy Mirosław Maliszewski będzie tylko zależało od woli Tuska.

Z ostatniej chwili. Dzwoniła do mnie Pani z TVN-u i prosiła o przykłady nepotyzmu w PO. Nie dałem. Nie zamierzam brać udziału w ich teatrzyku.

Marek Suski
                                Poseł partii Prawo i Sprawiedliwość.
                                Artykuł pierwotnie opublikowano na blogu autorskim posła Marka Suskiego.
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together
                                For whatever fate may bring

Komentarz

Pracuję...
                                X