Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Sprawa Petelickiego w mediach omawiana na zasadzie : "a jeszcze takie coś się zdarzyło". Za dwa dni już będzie dawno pod dywanem.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
   Sprawa Petelickiego w mediach omawiana na zasadzie : "a jeszcze takie coś się zdarzyło". Za dwa dni już będzie dawno pod dywanem.
   Polacy odpadli i sprawa Petelickiego u Olejnik w "7 dniu tygodnia RadiaZet'' była teraz drugim tematem więc może manewr z dywanem się nie uda
   Jesteś panem własnego losu.

   Komentarz


   • Nie sądzę ,zostanie wszystko sprytnie schowane ,ktoś jeszcze dzisiaj pamięta sprawę ACTA ,czy reformę emerytalną? Nie!
    Mioduski ,Vukovic OUT !

    Komentarz


    • Od rana w stacjach informacyjnych ANI SŁOWA na temat Petelickiego. Ważniejsze są wybory w Egipcie i problemy obserwatorów ONZ w Syrii.
     Ewidentne embargo

     Komentarz


     • http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html

      Wywiad i pytania jakby nie z onetu. Moze sprzedaż miała jakieś znaczenie.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez ku(L)fon Zobacz posta
       http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html

       Wywiad i pytania jakby nie z onetu. Moze sprzedaż miała jakieś znaczenie.
       wklej cały tekst,ja nie będę temu ścierwu licznika nabijał

       Komentarz


       • Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
        Od rana w stacjach informacyjnych ANI SŁOWA na temat Petelickiego. Ważniejsze są wybory w Egipcie i problemy obserwatorów ONZ w Syrii.
        Ewidentne embargo
        Do tego wybory w Grecji.

        ku(L)fon wklej , bo pytania zadawane tej mendzie , faktycznie ciekawe.
        Ostatnio edytowany przez ; 6953.

        Komentarz


        • Wyczuwają klimat czy samobójstwo przejdzie. Jeszcze trochę i będzie Jarek winny.

         Komentarz


         • - Zwolennicy Radia Maryja i Telewizji Trwam uważają, że Polska nie jest krajem demokratycznym, a Lech Kaczyński zginął w wyniku spisku. Rydzyk z Kaczyńskim mową nienawiści inspirują do zamieszek. Oni pokazują kibolom wroga, którym jest Rosjanin. Wysyłają do społeczeństwa jednoznaczny sygnał: "Tylko prawdziwy Polak bije Ruskiego". Kaczyński idzie drogą podobną do Hitlera. Próbuje zawłaszczyć patriotyzm. Patriotami dla niego są tylko ci, którzy oddają mu hołd lub jego zmarłemu bratu. Widzę analogie między tym, co robi Kaczyński, a tym, co robił Hitler w latach 30-tych. Hitler też maszerował z pochodniami i stopniowo przejmował władzę, powtarzając, kto jest prawdziwym patriotą, a kto nim nie jest - powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Armand Ryfiński.


          Armand Ryfiński, fot. Onet
          Z Armandem Ryfińskim, posłem Ruchu Palikota, rozmawia Jacek Nizinkiewicz

          Jacek Nizinkiewicz: Czy Ruch Palikota zmienia nazwę na Ruch Konfidentów?

          Armand Ryfiński: Wyczuwam w pańskim głosie ironię.

          - Źle pan wyczuwa. Nie tym razem.

          - Klub Poselski Ruch Palikota napisał list do Władimira Putina, złożony na ręce Ambasadora Federacji Rosyjskiej, po to, żeby strona rosyjska wiedziała, że Polacy nie są rusofobami. Najpierw błędy popełnili rządzący, sugerując, żeby Rosjanie nie mieszkali w Hotelu Bristol, później zabroniono Rosjanom zrobić swoją strefę kibica. Natrafili na opór, ponieważ na Torwarze były wystawiane zwłoki ofiar katastrofy smoleńskiej. Polski rząd dyskryminuje naszych braci Rosjan. Opozycja uważa, że bicie Rosjan to godne bronienie Polaków. W takim razie trzecia siła parlamentarna musiała zareagować.

          - Pisząc donos i obwiniając przeciwników politycznych z PiS o zamieszki?

          - To nie był donos ani list konfidentów! Rosjanie muszą wiedzieć, że Polacy są nastawieni do nich serdecznie. Chcieliśmy ocieplić stosunki polsko-rosyjskie tym listem.

          - Wszystko pięknie. Ale jakie dowody ma Ruch Palikota, że zamieszki w Warszawie wywołała "kilkunastoosobowa grupa bandytów", inspirowana przez "środowisko związane z PiS, Radiem Maryja oraz (ruchem) Solidarni 2010"?

          - Jeżeli Adam Hofman mówi, że Rosjanie nie mają prawa przejść ulicami Warszawy i manifestować swojego święta…

          - Stanisław Ciosek, wieloletni ambasador Polski w Moskwie i człowiek o wielkiej wiedzy na temat Rosji, który jest daleko od PiS, również stwierdził, że marsz Rosjan to pomysł w piekła rodem, a flagę mogą czcić sobie u siebie.

          - Szanuję zdanie pana ambasadora Cioska, ale w Polsce mamy zagwarantowane prawo wolności zgromadzeń.

          - Ale chyba nieuprawnione jest twierdzenie, tylko na podstawie opinii Hofmana, że grupa bandytów atakująca kibiców rosyjskich, była inspirowana przez środowiska związane z PiS?

          - Proszę pana, inspiracja może być różna. Jeśli jeden z polityków PiS mówi, że dobrze, że bandyci bili Rosjan, bo bronili w ten sposób honoru Polaków, to inspirował w ten sposób polskich chuliganów to ataków.

          - Który z polityków PiS tak mówił?

          - Jeden z warszawskich radnych.

          - Przecież napisał już po zamieszkach, że: "Żałuję, że policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić »kibole «. Brawo dla nich! Nie dajmy sobie pluć w twarz". Więc jak mógł zainspirować swoim wpisem na Twiterze do ataków agresji na Rosjan?

          - Ale to powiedział pod szyldem PiS.

          - Ale po fakcie. PiS odcina się od słów radnego. Jakoś nie kupuję pańskiej logiki.

          - To proszę pójść któregoś 10. każdego miesiąca pod Pałac Prezydencki, to usłyszy pan od zwolenników PiS, że Rosjanie zabili prezydenta Polski. Dla części osób niezrównoważonych psychicznie, zachowanie PiS mogło być inspiracją dla napadu na rosyjskich kibiców. PiS na siłę szuka wroga swoim wyborcom. Znalazło go w Rosjanach.

          - A jak Radio Maryja inspirowało chuliganów do zamieszek?

          - Widzieliśmy, jak się zachowywali zwolennicy Telewizji Trwam przed Parlamentem Europejskim i na polskich ulicach.

          - Co ma obrona Telewizji Trwam do ataków na rosyjskich kibiców?

          - Zwolennicy Radia Maryja i Telewizji Trwam uważają, że Polska nie jest krajem demokratycznym, a Lech Kaczyński zginął w wyniku spisku. Rydzyk z Kaczyńskim mową nienawiści inspirują do zamieszek. Oni pokazują kibolom wroga, którym jest Rosjanin. Wysyłają do społeczeństwa jednoznaczny sygnał: "Tylko prawdziwy Polak bije Ruskiego". Część ludzi jest w Polsce zagubiona i sfrustrowana i łatwo ich omotać ideologią nienawiści.

          - A pan nie czuje, że jest zagubiony w swoim wywodzie?

          - Nie, nie czuję, żebym był zagubiony. To prosta zależność. PiS i zwolennicy Rydzyka wmawiają Polakom, że Rosjanie zamordowali nam prezydenta, a to powoduje określone konsekwencje: tworzenie uprzedzeń, lęków czy nienawiści. Osoby zagubione, niezrównoważone, zakompleksione mogą i często reagują w ten sposób, że gdy na horyzoncie pojawi się Rosjanin – definiowany jako sprawca zamachu na prezydenta, to dają upust swoim emocjom i są agresywni wobec tych ludzi i dochodzi do bójek, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja. Nadarzyła się przed meczem Polska- Rosja. Szczęśliwie tacy zwolennicy PiS to margines.

          - 1/3 biorących udział w wyborach Polaków głosuje na PiS.

          - Ale nie wszyscy głosujący na PiS są za biciem i atakami na Rosjan. Skandalem jest, że Jarosław Kaczyński i PiS nie potępili ataków chuliganów polskich na Rosjan.

          - A nie oburza pana, że rosyjscy kibice zaatakowali stewarda we Wrocławiu? Że pobili dziennikarza "Gazety Polskiej Codziennie"?

          - Oburza, ale to były jednostkowe przypadki, a nie chordy chuliganów pod prawicowym wyzwaniem. Każdy akt przemocy należy potępić, ale pytanie, czy dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" sam nie prowokował akcji przeciwko sobie?

          - Są zdjęcia i film, na których widać jak został pobity przez kibiców rosyjskich.

          - Stefan Niesiołowski też rzekomo pobił Ewę Stankiewicz.

          - Zestawia pan przypadek Stankiewicz z dziennikarzem "GPC"?

          - Wolałbym nie, ale wiem, że dziennikarze potrafią prowokować do określonych zachowań. Nie zdziwiłbym się, jakby dziennikarz "GPC" sam prowokował do ataków na siebie. Są określone media, jak Radio Maryja, które oczekiwały agresywnych zachowań ze strony Rosjan.

          - A pan nigdy nie zachęcał do aktów agresji?

          - Nie przypominam sobie.

          - Odświeżę panu pamięć. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego, kiedy Jarosław Kaczyński zapowiedział start w wyborach prezydenckich, napisał pan na swoim profilu na Facebooku: "Ale by była jazda, gdyby poszedł w ślady brata, został prezydentem i znowu leciał na obchody do Smoleńska. Podobno historia lubi się powtarzać". Wpis radnego PiS przy pańskim to betka.

          - To był źle zinterpretowany żart. Cieszmy się, że Kaczyński nie został prezydentem. Polska wróciłaby do IV RP z aresztami wydobywczymi, upolitycznioną prokuraturą, zwiększonym wpływem Kościoła na politykę. Polska pod rządami PiS byłaby jak Iran. Żylibyśmy w typowym kraju wyznaniowym. Nie było we mnie złych intencji, pisząc te słowa na Facebooku, a zbitkę wyrazów "ale by była jazda" należy tłumaczyć jako coś niesamowitego/nieprawdopodobnego i w kontekście wyborów, a nie w kontekście tragedii smoleńskiej. Ja nie wierzę, że Jarosław Kaczyński mógłby zostać prezydentem, ale gdyby został, to na pewno by leciał do Smoleńska i to by było niesamowite…

          - I mówiąc to, śmieje się pan niczym Joker z "Batmana". Szkoda, że nasza rozmowa nie jest filmowana.

          - Bo rozśmieszyła mnie pańska powaga. Przecież to nie były życzenia śmierci Kaczyńskiemu, tak jak interpretowali to niektórzy. Nikomu nie życzę śmierci. Musiałbym być wyrachowanym i wyzutym z wszelkich uczuć człowiekiem, gdybym życzył bliźniemu śmierci. Bardziej mi chodziło o to, żeby ostrzec, że Kaczyńskiego nic nie nauczyła tragedia smoleńska i na pewno ponowne rządy PiS byłyby podobne do poprzednich – pełne nienawiści, wykluczania, dyskryminacji itp., a powrót do władzy partii faszyzującej byłyby dla Polski szkodliwy.

          - Dlaczego nazywa pan PiS partią faszyzującą?

          - PiS chce zamieszek społecznych i chce budować swoją pozycję na niezadowoleniu społecznym, chce wrócić do władzy. Kaczyński idzie drogą podobną do Hitlera…

          - Nawet jak na pana, posunął się pan za daleko.

          - Porównując Kaczyńskiego do Hitlera, nie mam na myśli zbrodniczych zachowań, ani zapędów, ale sposób dojścia do władzy. Jeśli Kaczyński stwierdza, kto jest prawdziwym Polakiem, a kto nim nie jest…

          - Z ust Kaczyńskiego takie słowa nie padły.

          - Ale padały podobne i taki miały wydźwięk. Kaczyński próbuje zawłaszczyć patriotyzm. Patriotami dla niego są tylko ci, którzy oddają mu hołd lub jego zmarłemu bratu. Jeśli organizuje marsze z pochodniami. Jeśli mówi, że Ślązacy to zakonspirowana opcja niemiecka, to widzę analogie między tym, co robi Kaczyński, a tym, co robił Hitler w latach 30-tych. Hitler też maszerował z pochodniami i stopniowo przejmował władzę, powtarzając, kto jest prawdziwym patriotą, a kto nim nie jest. Kaczyński chciałby mieć dużo większy mandat do rządzenia, niżby on miał wynikać z rozstrzygnięcia demokratycznego. Prezes PiS marzy, by być dyktatorem. Wciąż podgrzewa atmosferę, dzieli społeczeństwo, wszędzie węszy spisek, zdradę, a to zachęca do zamieszek, buntu na ulicach. Analogia między Kaczyńskim, a Hitlerem jest w tym wymiarze bardzo klarowna.

          - A jakim krajem jest Polska pod rządami PO?

          - Nie lepszym niż pod rządami PiS. PO to atrakcyjniej opakowany PiS. To są typowe partie władzy nastawione tylko na trwanie u władzy. PO to inna retoryka, ale produkt jest ten sam. Ruch Palikota jest jedyną alternatywą dla prawicowych partii władzy.

          - Ok, zmieńmy temat. Skończył się narodowy sen o wyjściu Polski z grupy. Dlaczego wg pana Polacy przegrali mecz z teoretycznie słabszymi Czechami? Powinniśmy sie wstydzić za drużynę narodową

          Jest kilka możliwych przyczyn porażki Polaków:

          a) przegrali mecz, bo mieli wyjątkowego pecha, w pierwszych 30 minutach meczu 5 razy mogli objąć prowadzenie; b) zbyt dużo inicjatywy oddali Czechom w drugiej połowie meczu, lub osłabli kondycyjnie lub nie radzą sobie z presją na dużych imprezach przez kompleksy (brak wiary w siebie);

          c) Franciszkowi Smudzie nie udało się zbudować odpowiedniej drużyny - zawodnicy byli bardzo nierówni, jeżeli chodzi o poziom umiejętności i doświadczenia, a sam trener popełnił kilka błędów (zbyt późne zmiany we wszystkich 3 meczach)

          d) wszystko po trochu i skłaniam się, że czynników decydujących o porażce było wiele.

          Nigdy natomiast nie powinniśmy się wstydzić za drużynę narodową chyba, żeby okazało się, że piłkarze grają nieuczciwie - stosują doping lub inne pozasportowe sposoby osiągania dobrych wyników. Ostatni mecz był pokazem zaciętej walki, zatem ja jestem dumny z postawy drużyny podczas tego turnieju i cieszę się, że się dobrze pokazali, podobnie jak kibice, dając wspaniałe wsparcie drużynie na każdym meczu.

          - Grzegorz Lato mówił, że jak polska drużyna nie wyjdzie z grupy, to ustąpi z funkcji prezesa PZPN. Wierzy pan w słowność Laty?

          - Niestety będziemy pewnie znowu świadkami głębokiej analizy przyczyn tego, że nie wygraliśmy żadnego meczu, ale Grzegorz Lato zapomniał już dawno, że coś takiego mówił, więc będzie zdziwiony, gdy dziennikarze go o to zapytają. Nie wierzę, żeby zrezygnował ze stanowiska - chyba żeby dostał bardziej intratne. Jest słabym prezesem skostniałego PZPN, które powinno być rozwiązane, a nowy związek powinien być budowany na młodych działaczach, trenerach, którzy społecznie trenują młodzież grającą na Orlikach, to powinni robić ludzie z pasją, a nie karierowicze jak Grzegorz Lato - specyficzny człowiek, od 2001 roku był senatorem z ramienia SLD i zasłynął tym, że nigdy nie zabrał w Senacie głosu. Wielki piłkarz i na tym powinien był pozostać.

          - Gen. Sławomir Petelicki nie żyje. Jak powinien być pamiętany pierwszy dowódca GROM?

          - To niesamowita postać, wybitny człowiek, któremu Polska zawdzięcza bardzo wiele, przy czym był osobą skromną choć pozornie zwyczajną. Mądry, opanowany, inteligentny, prawy, a do tego dostojny, szybko i trafnie oceniający sytuację, skarbnica wiedzy, osoba honorowa i mógłbym mówić bardzo wiele, ale wiadomość ta mnie zszokowała i nie ukrywam żalu po otrzymaniu takiej wiadomości.

          - Prawicowi publicyści w pierwszych komentarzach nie wierzą w samobójstwo generała i twierdzą, że zginął za prawdę smoleńską.

          - Jedno jest pewne, że generał odszedł od nas zbyt wcześnie, o wiele za wcześnie, związku tej śmierci z tezami prawicowych publicystów nie widzę.

          - Ruch Palikota chce złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Marka Sawickiego za spoty TVP. Reklamujący się w TVP minister naprawdę zasługuje na dymisję?

          - Nie tylko, że zasługuje na odwołanie, ale też nigdy nie powinien zostać ministrem po raz drugi w rządzie Donalda Tuska po wcześniejszych swoich "wyczynach" dotyczących specyficznego wydawania środków publicznych, o których można by tu mówić bardzo długo - odsyłam do strony www.palileaks.info. Oczywiście w PSL nie brakuje postaci, które postępowałyby tak samo jak pan Marek Sawicki. Z tego punktu widzenia zmiana ministra na innego, który też nie będzie widział niczego złego w tym, że wydaje publiczne pieniądze na autoreklamę, jest tylko pozorna.

          Koniec części pierwszej
          10znaków
          CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

          Komentarz


          • dzięki nevermind.

           dobry wywiad, ciężko uwierzyć, że to się na onecie ukazało. ***** od palikmiota kilka razy zagięta, zresztą tak ********, że chyba sam nie wierzy w to co mówi. no ale lemingi to kupią.

           z tego miejsca serdecznie pozdrawiam wszystkich głosujących na paligłupa, bo będzie legalizacja jarania

           chordy chuliganów
           ps. horda piszemy przez samo "h", ja, prosty kibol to wiem. wstyd, panie dziennikarzu
           Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

           Komentarz


           • Zaraz ten dziennikaryna bedzie 'wolnym strzelcem'

            Komentarz


            • Onet to ten sam właściciel co Fakt.W Fakcie taki wywiad by mnie nie zdziwił.

             Ciekawe..

             Komentarz


             • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
              Onet to ten sam właściciel co Fakt.W Fakcie taki wywiad by mnie nie zdziwił.

              Ciekawe..
              Na onet nie wchodzę od bardzo dawna, faktu też nie czytam, ale być może jest to spowodowane tym, że axel springer odkupił od tvn/iti onet? bo na gazeta.pl takie coś raczej by nie przeszło...

              tylko pytam, jestem całkowitym laikiem w tej sprawie

              Komentarz


              • W każdym razie na to zwrócił uwagę Karakan.
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz
               • * Druzyna narodowa * ? Smiechu warte .

                Ci POlitycy to chyba zyja w innym swiecie niz ja ......lojalnosc i sily oszczedza sie dla klubu ....Messi najlepszym przykladem , POlityczne karykatury ....

                * Druzyna narodowa * to miala byc jakas choragiew zwyciestwa i POwod do dumy dla obecnej POlskiej elity POlitycznej - sorry, ale nie wyszlo bo nie moglo wyjsc ......... - zyjemy troche w innym swiecie niz towarzysz Lato i prezyd- et Komorowski .

                Jaka elita POlityczna z Palikotem na czele taka i * druzyna narodowa * .

                * Propagowanie POlskosci * i tak dalej .............................a propagujcie, propagujcie ......jesli macie
                c o propagowac - chociaz jak ma sie taka kase to i z g ..........moze propaganda zrobic cukierek .

                Szkoda Petelickiego....tak nagle ......strzelal do siebie kilka razy jak slyszalem . Ach, ci samobojcy - tacy niedokladni .......musza POprawiac samobojcze strzaly......


                Ktos juz cztal o obywatelu i * opozycjoniscie * Marianie Kotarskim ? Szefie wydawnictwa Rytm powiazanym z KORem i Adamem Michnikiem ?

                Naprawde nazywal sie Marian Pekalski i byl funkcjonariuszem SB - Departament Drugi. Absolwent Wyzszej Szkoly Oficerskiej w Legionowie . W 90 roku w randze majora zakonczal prace w SB .
                Teraz jest dyrektorem Wydawnictwa Rytm + wszystkie akcje w przedsiebiorstwie w POsiadaniu zony , sekretarka i prokurentem jest corka .......obecna POlska w pigulce .

                Przedsiebiorcy ktorzy konczyli sluzbe w randze majora niekoniecznie lubia jak ktos tak jak Petelicki za glosno sie nagle wypowiada ......a byl jednym z nich wiec troche wie co mowi......
                Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

                Komentarz

                Pracuję...
                X