Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez niekumaty_kumat Zobacz posta
    ale to nie ma żadnego przełożenia na nic...ci ludzie absolutnie tylko i wyłacznie obchodza sie grajkami i kopanina, zabrałbys mu taka flage rzucił ...a on nic... flaga w ich ujeciu to tylko i wylacznie gadzet ktory daje im mozliwosc pokazania na zewnatrz tego ze "uczestnicza" w wielkim swiecie pilkarskim jakie mialo zaszczy kopnac Polske ełro
    Pełna zgoda.

W święta narodowe, rocznice Smoleńska czy Powstania Warszawskiego w znakomitej większości zapewne flag nie wywieszają. Bo po co. Bo obciach. Teraz to robią, bo media nakręcają to całe EURO jako coś, co każdy obowiązkowo musi przeżywać i każdy obowiązkowo musi wspierać kadrę, która jest, w debilnym mniemaniu polskojęzycznych mediów, dobrem narodowym. Więc flaga na furke musi być.

Mi to tak ogólnie wieje wsią. Nie znam nikogo normalnego/ogarniętego, kto aktualnie jezdzi po mieście obwieszony małymi flagami, szalikami czy flagami na lusterka.

Powiem więcej- mnie te flagi wywieszane w znakomitej większości przez tygodniowych patriotów- lanserów w ogóle nie cieszą. Tak jak całe to EURO.

EDIT: widze, że szersza dyskusja jest w tej sprawie w Oświadczeniach (nie widziałem jej wcześniej). Może faktycznie nie ma co tutaj tematu ciągnąć.
    Ostatnio edytowany przez casual; [ARG:4 UNDEFINED].
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Brakuje śp.Lecha Kaczyńskiego ,po 10.IV POwskie ścierwa zaczęły atakować wszystkich ,którzy nie zgadzali się i dalej nie zgadzają się z polityką rządu ,wcześniej się ukrywały ,śp.Prezydencie czuwaj nad nami !
      Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta
        Pełna zgoda.

W święta narodowe, rocznice Smoleńska czy Powstania Warszawskiego w znakomitej większości zapewne flag nie wywieszają. Bo po co. Bo obciach. Teraz to robią, bo media nakręcają to całe EURO jako coś, co każdy obowiązkowo musi przeżywać i każdy obowiązkowo musi wspierać kadrę, która jest, w debilnym mniemaniu polskojęzycznych mediów, dobrem narodowym. Więc flaga na furke musi być.
        Pełna zgoda w temacie, mam podobne odczucia. Zauważyłam że pod urzędami samochody władzy obwieszone, widać kto nami rządzi, kto nakręca
        a jak już zobaczyłam na lusterkach bocznych polskie symbole ściągnięte gumką to padłam....pozdrawiam

Komentarz

• Andrej Pyżyk zatrzymany przez polską policję

Jak podaje telewizja Biełsat, były śledczy białoruskiej milicji kapitan Andrej Pyżyk został zatrzymany przez polską policję w podwarszawskim Brwinowie. Są prowadzone czynności przygotowawcze do jego deportacji na Białoruś, która może nastąpić w ciągu 3-5 dni.

Andrej Pyżyk zmuszony był uciec do Polski po tym, jak białoruskie władze zmuszały go, aby sfabrykował dowody przeciwko białoruskiemu opozycjoniście Komarowskiemu. Pyżyk mieszka w Polsce od 4 lat. Niedawno wystąpił z prośbą o status uchodźcy politycznego.

Wystąpił też z oświadczeniem dotyczącym fałszowania przez białoruskie organy ścigania dowodów w sprawach więźniów politycznych na Białorusi. Był też jednym z ekspertów w filmie dokumentalnym Biełsatu "Strach w krainie spokoju", opowiadającym o wybuchu w mińskim metrze. Film został pokazany w TVP1.

Jak poinformowała żona Pyżyka został on wezwany na komendę w Brwinowie, by uzupełnić dane dotyczące jego wniosku o azyl polityczny. Stamtąd już nie wrócił, został zatrzymany w związku z wystosowanym przez Białoruś do Interpolu listem gończym.

- Zdążył tylko przekazać krótką notatkę, gdzie pisze, że jego zatrzymanie jest związane z udziałem w filmie "Strach w krainie spokoju". Nikt o niczym go nie poinformował. Poszedł na policję i nie już wrócił - mówi zrozpaczona Julia Pyżyk.

"Strach w krainie spokoju” to dokument stawiający pytania o wiarygodność śledztwa w sprawie ubiegłorocznego zamachu w mińskim metrze, w którym zginęło 15 osób a kilkaset zostało rannych. Sąd skazał na karę śmierci dwóch młodych mężczyzn, uznanych za sprawców zamachu. Wyroki zostały wykonane, ale nadal pojawiają się pytania, czy skazani zostali właściwi ludzie, czy też stali się oni kozłami ofiarnymi.
          Dobrze towarzysze zwalczać kontrrewolucję!
          e: prokuratura go wypuściła
          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Mi te całe flagowe szaleństwo zaczyna przypominać festyn jaki widziałem w Hamburgu w noc po zdobyciu przez Turcję brązu na MŚ w 2002 roku. Przesada to chyba nasza cecha narodowa. Były już JP2 w każdej parafii, parku, czy ogródku jak krasnale ogrodowe to teraz idzie mania na festyniarskie samochody obklejone barwami narodowymi jakby to był jakiś zlot samochodowy.

Komentarz

• Znacie niejaką Debbie Schlussel? To ta Żydówka , która zaczeła bronić Obamy i bredzić coś o Polakach mordujących Żydów.

Ta pani posiada konto na FB.Polacy już o tym wiedzą.Ona też już wie ,że Polacy wiedzą

https://www.facebook.com/#!/debbiesfanpage

All Polish Jew-haters GET OFF my fan page. I know you like to deny that you helped the Nazis murder 3 million Polish Jews after centuries of pogroms you committed against them. But lie about it somewhere else. I am deleting you. If you cannot comment on the topic of the post and refrain from anti-Semitic, violent, depraved sexual comments, YOU. ARE. NOT. WELCOME. HERE. This ain't Auschwitz . . . or even the Warsaw Ghetto. Go away.
              To jej ostatnia notka.Sporo ludzi jej jedzie od najgorszych.Cześć bardziej merytorycznie.Debbie chyba nie wie co robić

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                Znacie niejaką Debbie Schlussel? To ta Żydówka , która zaczeła bronić Obamy i bredzić coś o Polakach mordujących Żydów.
                A w międzyczasie:

http://rebelya.pl/post/2031/bulwersu...fh_zY.facebook

Brytyjski tygodnik "The Economist" opublikował na swojej stronie internetowej list przesłany do redakcji przez jednego z członków społeczności żydowskiej w Polsce. Z jego słów wynika, że brytyjska telewizja nakręciła z nim godzinną rozmowę, po czym zmanipulowała i wyrwała z kontekstu jego wypowiedzi.

List Jonathana Orsteina, dyrektora Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie został opublikowany w całości pod artykułem poświęconym filmowi brytyjskiej telewizji publicznej.

Z filmu BBC, wyemitowanego kilka dni temu, wynika że w Polsce i Ukrainie powszechny jest rasizm, a stadiony pełne są przemocy. Pokazano kilkanaście prawdziwych ujęć mających udowadniać tę tezę. W filmie wypowiadał się też angielski piłkarz Sol Campbell, który wzywał angielskich kibiców, by nie jechali do Euro 2012, bo wrócą "w trumnie". Padło także zdanie, że nasze kraje nie zasługują na Euro 2012.

Przeciwko filmowi protestował rządy Ukrainy i Polski.

Oburzony Orstein, mieszkający w Polsce, ale mający korzenie żydowsko-amerykańskie napisał w liście, że dziennikarze BBC poprosili go o rozmowę na temat "antysemityzmu w Polsce". "Wywiad trwał około godzinę, podczas której podkreśliłem, że niewielka część kibiców w Polsce, która ma na swoim koncie rasistowskie, czy antysemickie zachowania nie jest reprezentatywna dla polskiego społeczeństwa. Podkreśliłem niesamowity postęp , jaki zanotowała Polska przez 11 lat, które tu spędziłem i dokładnie wyjaśniłem, że krakowska wspólnota żydowska, z którą blisko współpracuję (...) czuje się bezpiecznie i czuje się zasymilowana z polskim społeczeństwem".

Orstein proponował też dziennikarzom BBC rozmowę z piłkarzami izraelskimi grającymi do końca tego sezonu w Wiśle Kraków - Maorem Meliksonem i Dudu Bitonem. Twierdzi, że reporterzy BBC powiedzieli mu na tę propozycję, że to "nie pasowałoby do historii".

"Tendencyjny program, który został wyemitowany przez BBC One 28 maja pt. "Stadiony nienawiści" (tytuł, z którego nie zdawałem sobie sprawy podczas rozmowy wywiadu) kompletnie wzgardził czymkolwiek pozytywnym, co powiedziałem. Wyemitowano tylko komentarze krytyczne wobec Polski. Jestem głęboko wstrząśnięty tą nieetyczną formą dziennikarstwa" - pisze Orstein.

Wcześniej w polskich mediach wypowiadali się dziennikarz "Rzeczposposlitej" Dariusz Rosiak i rzecznik policji Mariusz Sokołowski. Obaj stwierdzili, że rozmawiali z dziennikarzami BBC, ale ich wypowiedzi w ogóle nie zostały wykorzystane w filmie.
                Wyborcza musi się jeszcze sporo uczyć od lepszych.
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together
                For whatever fate may bring

Komentarz

• Ta "dama" to istotnie przykład ich tolerancji, otwartości i wartości, specyficzna indywidualnośc ;
                  Schlussel na swoim blogu zestawiła wizerunki polskiego godła i swastyki. Pisze tam m. in. o tym, że Polak wydał jej dziadka Niemcom za "butelkę whisky".
                  http://fakty.interia.pl/swiat/news/d...rdercy,1806378
                  To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Za ten rynsztokowy wpis ta miernota o niemiecko brzmiącym nazwisku powinna być pozwana przez nasz rząd do sądu. Kara jaką powinna ponieść to 1 USD za każdą ofiarę II wojny światowej. Jak zapłaciałby parę baniek to nic by jej nie zaszkodziło a i byłaby to przestroga dla innych jej podobnych pismaków.

Komentarz

• Zamieszczone przez casual Zobacz posta

Mi to tak ogólnie wieje wsią. Nie znam nikogo normalnego/ogarniętego, kto aktualnie jezdzi po mieście obwieszony małymi flagami, szalikami czy flagami na lusterka.

Powiem więcej- mnie te flagi wywieszane w znakomitej większości przez tygodniowych patriotów- lanserów w ogóle nie cieszą. Tak jak całe to EURO.

EDIT: widze, że szersza dyskusja jest w tej sprawie w Oświadczeniach (nie widziałem jej wcześniej). Może faktycznie nie ma co tutaj tematu ciągnąć.
                      Mam inne zdanie. Propagowanie polskości, godła, barw narodowych i biłałoczerwonej flagi jest naszym obowiązkiem. I powinniśmy to robić przy kazdej okazji. I nie rozdzielam w tej kwestii ludzi na kumatych i nie kumatych, ogarniętych czy nie. Wszyscy jesteśmy Polakami.
                      Nasi przodkowie z czasów zaborów czy wojny za wywieszenie flagi dostawali kulkę w łep, setki tysięcy straciło życie. Teraz, mimo że można a nawet należy to robić za mało ludzi wywiesza flagi. Wystarczy przejechać sie po W-wie w wybrane Święta. Osobiście zawsze wywieszam flagę w dniu Święta Narodowego i zawsze rozpiera mnie duma gdy widzę barwy narodowe w oknach. Bez względu czy to jest 11 listopada czy 3 maja czy ... EURO. Cieszą mnie też te flagi przymocowane na samochodach. Ale również gdy widzę chłopaka w autobusie w zwykły dzień w koszulce Polski. Gdy dostrzegam w niedziele rodzinkę na spacerze w Łazienkach w czapeczkach z orzełkiem. Albo kilka dziewczyn na rowerach w Powsinie w koszulkach z orłem w koronie. Tak po prostu, po ludzku.
                      Myśle że nawet jeśli cześć z tych ludzi robi to na pokaz to jednak mnóstwo jest takich którzy jadąc z taką flagą czują dume. NARODOWĄ DUME. I że to zostanie w ludziach jak sie skończy Euro. I wykiełkuje. I zaprocentuje.

Zresztą zgadzam się z Księciuniem, który napisał:

"Nie jestem aż tak naiwny, żeby wierzyć, że nagle staną się gorącymi patriotami miłującymi narodowe barwy, ale może jak pomachają kilka razy taką flagą, powieszą ją na balkonie i pojeżdżą z nią przez miesiąc na samochodzie, to potem ciężej będzie im wmówić, że jak ktoś z taką flagą chodzi to na pewno faszysta. Może chociaż 1 na 10 zaświeci się wtedy lapmka "Ja też z taką flagą się afiszowałem i było całkiem cool"."
                      Ostatnio edytowany przez Unii E. mówiący NIE !!!; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Unii E. mówiący NIE !!! Zobacz posta
                        Zresztą zgadzam się z Księciuniem, który napisał:

"Nie jestem aż tak naiwny, żeby wierzyć, że nagle staną się gorącymi patriotami miłującymi narodowe barwy, ale może jak pomachają kilka razy taką flagą, powieszą ją na balkonie i pojeżdżą z nią przez miesiąc na samochodzie, to potem ciężej będzie im wmówić, że jak ktoś z taką flagą chodzi to na pewno faszysta. Może chociaż 1 na 10 zaświeci się wtedy lapmka "Ja też z taką flagą się afiszowałem i było całkiem cool"."
                        Ale przecież tu nie chodzi o to czy chodzi się z flagą, ale kiedy. I z kim. No bo przecież nie z faszystami spod znaku PiS-u i Radia Maryja.

"Umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz" to się nazywa dwójmyślenie. A więc flaga w czerwcu - dobrze. Flaga w listopadzie - źle. Kto ma flagę w listopadzie - w mordę go.

Krótka piłka
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together
                        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                          Ale przecież tu nie chodzi o to czy chodzi się z flagą, ale kiedy. I z kim. No bo przecież nie z faszystami spod znaku PiS-u i Radia Maryja.

"Umiejętność wyznawania dwóch sprzecznych poglądów i wierzenia w oba naraz" to się nazywa dwójmyślenie. A więc flaga w czerwcu - dobrze. Flaga w listopadzie - źle. Kto ma flagę w listopadzie - w mordę go.

Krótka piłka
                          Jasne,jasne. Wybiórcza, TVN, Polityka i reszta Lisów tak to właśnie widzi. Flaga na 11.11 to faszyzm. Ale dajmy szanse społeczeństwu, bo jak widać na Marszu Niepodległości było mnóstwo normalnych, szarych ludzi, rodzin z dziećmi, którzy z dumą szli w barwach narodowych.
                          Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Komentarz

• https://www.youtube.com/watch?featur...&v=wVqJ7JRLCmg

Grecja.Nowe partie w rządzie.Starcie pana ze skrajnej prawicy z panią ze skrajnej lewicy.PAn po gentelmeńsku wymierza liście

Przydałyby się takie akcje na Palikoterie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Legionella
                              O co poszło?
                              Pani była podobna do małżonki jednego z europejskich prezydentów.
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Unii E. mówiący NIE !!! Zobacz posta
                                Jasne,jasne. Wybiórcza, TVN, Polityka i reszta Lisów tak to właśnie widzi. Flaga na 11.11 to faszyzm. Ale dajmy szanse społeczeństwu, bo jak widać na Marszu Niepodległości było mnóstwo normalnych, szarych ludzi, rodzin z dziećmi, którzy z dumą szli w barwach narodowych.
                                A czy tu ktoś kogoś pod pistoletem trzyma, szansy nie daje społeczeństwu, szansy na co
                                Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                                Pada decyzja: Wracamy!
                                Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

Pracuję...
                                X