Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nie ma szans, choć też bym z chęcią się dowiedział
  Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
  Pada decyzja: Wracamy!
  Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Jak Twoim zdaniem powinien w takim razie postąpić Jarosław, by uzyskał od Ciebie pochwałę?
   Wziąć szpade i zrobić znak ZORRO na plecach Tuska?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jak Twoim zdaniem powinien w takim razie postąpić Jarosław, by uzyskał od Ciebie pochwałę?
    Pójść na to spotkanie.

    Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
    Nie ma szans, choć też bym z chęcią się dowiedział
    I po co takie odzywki?

    Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Wziąć szpade i zrobić znak ZORRO na plecach Tuska?
    O, to to
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
     Pójść na to spotkanie.
     I nie napisałbyś wtedy, że dzięki znakomitemu majstersztykowi Bronka Jarek się mizia z Palikotem i Millerem, w związku z czym strzelił sobie w stopę i media będą miały używanie przez tydzień?
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz
     • Nie do wiary! I to ścierwo jest finansowane z naszych podatków!
      Myślę że jak by nad miastem powiewał sierp i młot, tęczowa flaga i gwiazdy dawida to wszystko by było spoko.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
       Ciekawe o czym się będzie mówiło przez dwa następne dni, co się będzie przypominać, komu i jakie, stawiane będą pytania, kto zostanie uznany za kłamcę lub obrażalskiego, kto etc.
       Jak rozumiem czekałeś na to:

       Niesiołowski: Kaczyński szykuje się do kolejnych awantur

       Decyzję Kaczyńskiego ostro skomentował Stefan Niesiołowski, który był gościem w programie "Tak jest" na antenie TVN24. - Kaczyński to człowiek, który od kilku lat ubliża prezydentowi i premierowi, podpala Polskę i szykuje się do kolejnych awantur - mówił poseł PO. - Jeżeli nie chce przyjść, to nie ma o czym mówić - dodał.

       - Kaczyński uważa, że jest tak wielki i nie może się spotkać w takim gronie. Uważa, że prawdziwym prezydentem jest on. Komorowski jest łże-prezydentem - grzmiał Niesiołowski.

       - Dziwię się, że Komorowski nie zażądał przeproszenia za insynuacje Kaczyńskiego i jego kliki. Komorowski miał wielkie miłosierdzie zapraszając Kaczyńskiego - dodał
       Niesiołowski pytał, "w czym Kaczyński jest lepszy od innych?" - Kaczyński do tej pory demonstrował, że nie uznaje prezydenta. Odrzucam taką logikę, że PiS ma być traktowany wyjątkowo. Nie wierze Hofmanowi, to kłamstwo, ale w przypadku Hofmana zaskoczeniem to nie jest. Panowie z PiS-u kłamią jak zwykle. Im się w głowie przewraca - powiedział parlamentarzysta.

       - Urojenia Kaczyńskiego są bez znaczenia. Nie widzę tutaj żadnej pułapki. Kaczyński jak nie chce przyjść, to niech nie przychodzi. Jest takie przysłowie - babie z wozu, koniom lżej – przepraszam wszystkie kobiety - zakończył Niesiołowski.
       Bez urazy
       Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
       Pada decyzja: Wracamy!
       Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
        A jak to jest dokładnie teraz z sierpem i młotem, bo znalazłem informację że w lipcu czerwoni z SLD zaskarżyli nowelizację ustawy o zakazie promowania systemów totalitarnych do TK i wygrali?
        Wygląda na to że tak...


        Zamieszczone przez lex.pl
        ME-2012: sama koszulka z sierpem i młotem nie łamie prawa

        Samo noszenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem propagowania totalitarnego ustroju komunistycznego; byłoby nim, gdyby łączyło się z jego gloryfikowaniem - uważają prawnicy pytani o możliwość noszenia takich koszulek przez rosyjskich kibiców.
        articleImage: ME-2012: sama koszulka z sierpem i młotem nie łamie prawa fot. Thinkstock        W czwartek minister sportu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko zarzucił Polsce, że "sztucznie podgrzewa sytuację" i prowokuje kibiców z Rosji do protestów. Ostrzegł również, że upolitycznione zakazy mogą doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw. Odniósł się on do niedawnej wypowiedzi zastępcy ambasadora RP w Moskwie Jarosława Książka, którą tamtejsze media zinterpretowały jako ostrzeżenie dla rosyjskich kibiców, by podczas pobytu w Polsce na Euro nie eksponowali symboli ZSRR.

        Art. 256 paragraf 1 Kodeksu karnego RP stanowi: "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

        Paragraf 2 tego artykułu głosi: "Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w par. 1".

        W 2011 r. Trybunał Konstytucyjny, po skardze SLD, wykreślił z Kk kolejne zdanie z tego paragrafu: że karze podlega też treść "będąca nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej". Paragraf trzeci zaznacza, że nie jest przestępstwem dokonanie takiego czynu "w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej".

        "Samo założenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem; byłoby nim gdyby łączyło się z propagowaniem komunizmu" - uważa profesor prawa i adwokat Piotr Kruszyński. Podkreślił, że art. 256 Kk penalizuje prezentację lub posiadanie treści propagujących totalitarny ustrój komunizmu tylko wtedy, gdy dokonuje się tego "w celu ich rozpowszechniania". "Trudno uznać nałożenie takiej koszulki za rozpowszechnianie; chyba że byłby na niej dopisek, że totalitarny ustrój komunistyczny jest lepszy niż inne" - powiedział PAP Kruszyński.

        Wtóruje mu inny adwokat mec. Grzegorz Rybicki. Podkreśla on, że choć art. 256 jest "dość pojemny" i ocena danego czynu zależy od stanu faktycznego, to jednak przestępstwem byłoby tylko zachowanie, które polegałoby na prowadzeniu propagandy i zachęcania do totalitaryzmu, np. hasło: "Wprowadźmy w Polsce stalinowski komunizm". "Inne zachowania są wprawdzie moralnie naganne, ale nie stanowią przestępstwa" - dodał Rybicki.

        "Wszystko zależy od intencji i zamiaru sprawcy" - mówi prokurator Prokuratury Generalnej, który wypowiadał się w tej sprawie dla PAP pod warunkiem zachowania anonimowości. Dodał, że orzecznictwo polskich sądów jednoznacznie wskazuje, że karalne jest takie propagowanie, które łączy się z zamiarem gloryfikowania totalitarnego ustroju z jego wszystkimi konsekwencjami. "Nie jest zatem karalne np. samo powiedzenie, że +Hitler wybudował autostrady+ lub że +za Stalina wszyscy mieli pracę+" - dodał rozmówca PAP, pytany o granice między propagowaniem totalitaryzmu a wypowiadaniem o nim własnej opinii.        "Jeśli dojdzie do tego typu zachowań i wpłynie jakieś zawiadomienie do prokuratury, na pewno będzie ono badane" - podkreślił prokurator.

        Przed nowelizacją z 2009 r. Kodeks karny przewidywał karanie za publiczne propagowanie "faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego" albo nawoływanie do nienawiści, np. na tle różnic narodowościowych. Kodeks nie wymieniał komunizmu. Wniosek ws. nowelizacji złożyła w TK grupa posłów SLD. Według nich nowelizacja mogła prowadzić do penalizacji przechowywania książek Marksa, Engelsa czy Lenina lub noszenia koszulek z podobizną Che Guevary.

        TK uznał za niezgodny z konstytucją, m.in. ze względu na niejasność sformułowania, przepis co do "nośnika symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej". Jak wyjaśniał prezes TK Andrzej Rzepliński, nieokreśloność badanej regulacji mogła stanowić zagrożenie dla wolności słowa. "Trybunał przyjął, że odpowiedzialności karnej nie może podlegać posługiwanie się przedmiotami, których znaczenie może być wieloznaczne" - powiedział. Dodał, że przepis nie zawierał zamkniętej listy symboli, którymi posłużenie się było zabronione.

        W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił zarejestrowania jako symboli Narodowego Odrodzenia Polski znaku "zakaz pedałowania", krzyża celtyckiego, orła z rózgami liktorskimi oraz ręki z krzyżem i mieczem. SO uznał, że partia polityczna nie może mieć zarejestrowanych więcej niż jeden symbol graficzny i nie badał już "zgodności z porządkiem prawnym" dodatkowych znaków, których rejestracji chciało NOP.

        Sprawa wcześniejszej rejestracji tych symboli NOP - partii znanej m.in. z wystąpień o charakterze rasistowskim - wywołała wątpliwości RPO, prokuratury i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W 2011 r. SO zarejestrował te symbole NOP, opierając się na opinii biegłych, którzy uznali, że symbolom "nie można przypisać w sposób jednoznaczny treści o charakterze totalitarnym, nazistowskim, faszystowskim, rasistowskim i nienawiści narodowej".

        Łukasz Starzewski (PAP)
        Ostatnio edytowany przez zinger; 7705.
        Ora et labora

        Komentarz


        • Jeśli Ruscy zapowiedzą, że przyjadą z sierpami i młotami, proponuję towarzyszyć im w drodze do stadionu z flagami Gruzji i Czeczenii.

         раз серпом, раз молотом в красной сброд

         Komentarz


         • można też wylać terpentynę na ulicę....
          Sadybiańska żuliganka

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bLady-po-100sunku Zobacz posta
           Jeśli Ruscy zapowiedzą, że przyjadą z sierpami i młotami, proponuję towarzyszyć im w drodze do stadionu z flagami Gruzji i Czeczenii.

           раз серпом, раз молотом в красной сброд

           Komentarz


           • "Samo założenie koszulki z sierpem i młotem nie jest przestępstwem; byłoby nim gdyby łączyło się z propagowaniem komunizmu" - uważa profesor prawa i adwokat Piotr Kruszyński. Podkreślił, że art. 256 Kk penalizuje prezentację lub posiadanie treści propagujących totalitarny ustrój komunizmu tylko wtedy, gdy dokonuje się tego "w celu ich rozpowszechniania". "Trudno uznać nałożenie takiej koszulki za rozpowszechnianie; chyba że byłby na niej dopisek, że totalitarny ustrój komunistyczny jest lepszy niż inne" - powiedział PAP Kruszyński.

            Może jestem głupi - ale jeśli jest tak, jak uważają wyżej cytowane autorytety, to równie dobrze można popierniczać bezkarnie po mieście z koszulką czy flagą ze swastyką. Niczego nie propagujesz, tylko sobie chodzisz.
            Kruszyński debilu, nie kompromituj się!.

            Komentarz


            • No właśnie to jest dosyć ciekawie.Jak to jest?

             Ze swastyką nie można chodzić , a sierpem i młotem tak?

             Komentarz


             • teoretycznie można aczkolwiek nieznajomość prawa u psów pewnie i tak skutkowała by powinięciem za to. Generalnie z tym propagowaniem to jest dosyc duza swoboda interpretacji więc na potrzeby euro mogą sobie uznać że noszenie koszulki z komuszymi symbolami jest legalne

              Komentarz


              • Z punktu widzenia kacapów to oni są dumni z okresu w ich historii, w którym ich Ojczyzna była potęgą. My mamy w tej kwestii swoje zdanie. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie we Wrocku, Warszawa jest 12/06.

               W kwestii "wyjaśniania nieporozumień" z ruskimi to na ten moment źródłem wszystkich napięć są politycy i media z obu stron... U nas zaczęło się od muchy.... ale ten nasz dyplomata też nie jest bez winy. Najpierw nagadał rosyjskim dziennikarzom głupot nie zgodnych z prawdą a wczoraj w radiu Echo Moskwy zwalił to na nie doskonałą znajomość języka rosyjskiego. ( swoją drogą to kompromitacja dla pana Sikorskiego, że posyła naszych dyplomatów na przeszpiegi bez znajomości rosyjskiego).

               http://krasnovski.livejournal.com/239054.html

               Я.Ксенжек также извинился, отметив, что его русский не совершенен, и что, видимо, именно это и заставило журналистов неверно интерпретировать его слова.

               J. Księżek przepraszał - podkreślając - że jego rosyjski nie jest doskonały i że widocznie właśnie to spowodowało, że dziennikarze nie dokładnie interpretowali jego słowa

               Komentarz


               • Sierp i młot „na własny użytek” wymyślili z tej bezradności, polska racja stanu, czapkować wszystkim. Tylu ludzi cierpiało i przelewało krew za Ojczyznę, a tu czarny kłapie co ma chęć, ruscy wjeżdżają jak do siebie, ja pierdole. Nikt się z Nami nie liczy, nikt. Coście ********** uczynili z tej krainy.
                Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                Pada decyzja: Wracamy!
                Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

                Komentarz

                Pracuję...
                X