Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez cobson1916 Zobacz posta
    To wersja dla nas,w rzeczywistości chodzi o poparcie Polonii,która to w dużej części uważa Bolka za hańbę dla Nas i dają temu wyraz coraz głośniej,nie tylko w prasie Polonijnej,i nie jest żadną tajemnicą że wtedy to Barack olał Leszka. Swoją drogą coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu że szykują nam drugiego Bolka,jeśli ktoś widział co wyprawiał dzisiaj pan Duda to nie powinien mieć wątpliwości.A pozbawiło mnie złudzeń pytanie w Fucktach do jakiś związkowców przed Belwederem,czy Duda nadaje się na przywódcę całej opozycji.Na koniec o 19:30 u Pochanke,dał popis uległości wobec dzisiejszej sytuacji w Polsce,zauważcie też że po Palikmiocie to ostatnimi czasy druga gwiazda
    TVN-u i na siłę usiłują ludziom wmówić jego przywództwo całej opozycji a wachlarzem jego zainteresowań i gadek są tylko emerytury,które nie podobają się także wyborcom Donalda,a reszta problemów w Polsce jakby dla niego nie istniała.Mam tylko nadzieję że Kaczor to wszystko widzi i nie dojdzie do bliższej współpracy z tym pajacem
    Mam podobne zdanie, dla Obamy liczy się każdy głos w listopadowych wyborach dlatego zagrała tu raczej kwestia Polonii i ich stosunku do Bolesława. Co do części drugiej o Dudzie to byłem w szoku jak to oglądałem. Miało się wrażenie oglądając fakty i rozmowę z Pochanke jakby to był jakiś film klasy z C z podrzędnymi aktorami w poobsadzanych rolach. Ktoś tu zapodał dobry link do wpisu na blogu o Dudzie, polecam. Tak jak Ty, mam nadzieję że Kaczyński w porę rozkmini o co chodzi.

Komentarz

• Zamieszczone przez jangM Zobacz posta
      Mam podobne zdanie, dla Obamy liczy się każdy głos w listopadowych wyborach dlatego zagrała tu raczej kwestia Polonii i ich stosunku do Bolesława. Co do części drugiej o Dudzie to byłem w szoku jak to oglądałem. Miało się wrażenie oglądając fakty i rozmowę z Pochanke jakby to był jakiś film klasy z C z podrzędnymi aktorami w poobsadzanych rolach. Ktoś tu zapodał dobry link do wpisu na blogu o Dudzie, polecam. Tak jak Ty, mam nadzieję że Kaczyński w porę rozkmini o co chodzi.
      Trafna diagnoza decyzji Obamy.
      Co do Dudy - myślę, że Jarosław już go dawno rozkminił. Przecież ten człowiek nie wziął się z kosmosu i wcześniej funkcjonował . Nie jest też tajemnicą wcześniejsza sympatia jego do Tuska. Salon zbyt nachalnie go uwiarygadnia.

Komentarz

• Mi brakuje w Pis Kurskiego ,nie mógł wylecieć zarozumiały Hofman?
        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
          Mi brakuje w Pis Kurskiego ,nie mógł wylecieć zarozumiały Hofman?
          Czego ci szkoda? I tak skończy u brata na Czerskiej.

Komentarz

• Przerażony wynikami PIS Salon, spuścił ze smyczy Kuczyńskiego.Na wp.pl ten funkcjonariusz wysmarował niby to krytykujący PO felieton.Polega on na tym ,że na wstępie jest przypomnienie o złych i ciężkich czasach IV RP.

Jakby jakiś leming zapomniał...

Od kiedy pojawił się pomysł likwidowania Trzeciej Rzeczpospolitej i zastępowania jej Czwartą, mocno się temu sprzeciwiam. Szczególnie od chwili, gdy "chlapnięcie" Pawła Śpiewaka o wyczerpaniu się Trzeciej i konieczności budowania Czwartej przejął PiS pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego i nadał temu postulatowi osobliwości wzięte z jego "wizji". Uważam te "wizje" za bardzo niebezpieczne dla wolności obywatelskich oraz dla wizerunku i pozycji Polski na zewnątrz - pisze Waldemar Kuczyński w najnowszym felietonie dla Wirtualnej Polski.
            http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...wiadomosc.html

Waldek Kuczyński krytykuje PełO za brak stanowczości.Taksówkarzy powinno się zatłuc za strajk.Solidarność za blokadę Sejmu.Za dużo demokracji..

Co innego jak rząd Kaczyńskiego był stanowczy wobec łapówkarzy.To była duszna atmosfera IV RP.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
              Trafna diagnoza decyzji Obamy.
              Co do Dudy - myślę, że Jarosław już go dawno rozkminił. Przecież ten człowiek nie wziął się z kosmosu i wcześniej funkcjonował . Nie jest też tajemnicą wcześniejsza sympatia jego do Tuska. Salon zbyt nachalnie go uwiarygadnia.
              Dziś w WSI Nałęcz powiedział ,że to najlepszy wódz Solidarności od czasów Wałęsy.Wszystko się klaruje.

Komentarz

• Obama zaprosił Wałęsę podczas swojej wizyty w Polsce? Zaprosił. Wałęsa odmówił jej tłumacząc się ważniejszymi sprawami? Odmówił.
                Tak naprawdę nie wiem skąd wzięliście hipotezę, że Obama go nie zapraszał...
                Aktualna reakcja jest spowodowana tamtą odmową. Trudno oczekiwać, żeby Obama myślał o głosach Polonii w 400 milionowym kraju, gdzie głosy w wyborach prezydenckich rozkładają się równomiernie, a tamtejsi Polacy nie współpracują ze sobą kreując warunków ewentualnego poparcia któregoś z kandydatów. Można się chwilę zastanowić nad waszą hipotezą, ale ona zakłada, że wszyscy tamtejsi Polacy są za PiSem, a jeśli są za PiSem(a przecież tylko część jest) to na Obamę nie zagłosują z założenia za poparcie równiejszych ludzi. Zresztą jakby mu tak naprawdę na głosach Polaków zależało to dotrzymałby pewnej obietnicy..

Wracając jeszcze do Francji:
                Znamy już polityczne motto nowego prezydenta Francji. Brzmi ono: "Zmiany, zmiany, zmiany!". Ledwo zasiadł w fotelu, a już wprowadza daleko idące zmiany. Im powodem jest kryzys.

Socjalista Francois Hollande(58 l.), którego majątek wycenia się na ponad milion euro, zaczął od 30-procentowej obniżki zarobków dla siebie, premiera i ministrów. Następnie przyciął pensje prezesów państwowych koncernów, a teraz rząd francuski obniża wiek emerytalny z 62 do 60 lat.
                Stanowisko szefa państwowego koncernu było do tej pory uważane we Francji za odpowiednik szóstki w totolotka. Ale teraz mogą oni zarabiać najwyżej 20-krotność najniższej pensji w ich firmie. Co to oznacza w praktyce? Np. że zarabiający rocznie 1,6 mln euro (6,5 mln zł) szef koncernu energetycznego EDF dostanie o 70 proc. mniej – choć to dalej ok. 2 mln zł rocznie.

– To uczciwe posunięcie zwłaszcza w kontekście zarobków zwykłych pracowników – chwalą prezydenta jego zwolennicy. Krytycy twierdzą, że obniżki skłonią menedżerów do ucieczki do prywatnych firm.
                Ale socjalistyczny prezydent mniej się martwi menedżerami, a więcej pracownikami. Z myślą o nich wiek emerytalny we Francji będzie obniżony. Gdy w innych krajach Europy (także w Polsce) podnosi się wiek emerytalny, Hollande go obniża. Obala to, co wprowadził jego poprzednik, konserwatywny socjalista Nicolas Sarkozy(57 l.).

Rząd francuski obniża wiek emerytalny we Francji z 62 do 60 lat. Jego dekret przewiduje, że osoby, które zaczęły pracować w wieku 18 lub 19 lat, będą miały prawo przejść na pełnowymiarową emeryturę w wieku 60 lat, jeśli okres składkowy wyniósł 41,5 roku. Hollande nie boi się, że francuskiemu systemowi emerytalnemu mogłaby grozić niewypłacalność
                http://www.fakt.pl/Wiek-emerytalny-w...,158706,1.html
                Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• (...)Hollande nie boi się, że francuskiemu systemowi emerytalnemu mogłaby grozić niewypłacalność
                  a co ma się bać, to już nie będzie jego problem, w końcu jak mawiał klasyk "w długim okresie wszyscy jesteśmy martwi"

Komentarz

• Po Tymański tym razem Holland zaczęła tracić cierpliwość co do działań kulturalnych miłościwie panujących:

Holland: Jest tendencja, aby Platforma nie była "obywatelska", lecz "kolesiów" i "ignorantów"

- Minister kultury reprezentuje chwilowe interesy ministra finansów. Problemem tej władzy jest to, jak traktuje kulturę i ludzi kultury, widać tu całkowity brak wizji. Są za to poszczególne, chaotyczne, na ogół szkodliwe decyzje - mówiła w "Poranku TOK FM" reżyserka Agnieszka Holland.

- Arogancja władz samorządowych w Warszawie osiągnęła monstrualne rozmiary - stwierdziła Holland w rozmowie z Jackiem Żakowskim. Odniosła się w ten sposób do pomysłu, aby nowym dyrektorem Teatru Dramatycznego został Tadeusz Słobodzianek. Działacze teatralni skarżą się, że to kolejna decyzja władz Warszawy podjęta bez ich udziału.

- Dlaczego nie ma dyskusji ze środowiskiem? Dlaczego nie ma współdziałania z instytucjami kultury? Dlaczego jeden urzędas, średnio kompetentny, ma decydować o tym, jak wygląda życie teatralne największego polskiego miasta? - pytała rozmówczyni Żakowskiego.

I dodała: - Możliwe, że to tendencja w PO, żeby odciąć przymiotnik "obywatelska" i zamienić nazwę na Platformę Kolesiów, Platformę Biurokratów albo Ignorantów. Nie wiem, skąd to się bierze - sposób traktowania wyborców, obywateli, ludzi kultury to pewien trend. Szczególnie w Warszawie mnie to martwi, ponieważ stąd promieniuje kultura na Polskę i kultura polska na Europę. Ten samorząd to ludzie, którzy nie mają głębokiego zaangażowania w to, co robią. To aroganccy biurokraci. Wszystko na to wskazuje.

Zdrojewski? "Reprezentuje interesy ministra finansów"

- Problemem tej władzy jest to, jak traktuje kulturę i ludzi kultury. Widać tu całkowity brak wizji. To poszczególne, chaotyczne, na ogół szkodliwe decyzje - kontynuowała Holland.

I skrytykowała Bogdana Zdrojewskiego: - Przykro mi, że minister kultury reprezentuje chwilowe interesy ministra finansów. Mamy w Warszawie twórców teatralnych, którzy są "bezdomni", nie mają możliwości rozpostarcia skrzydeł. Wydaje się, że strategią władz jest wypychanie najważniejszych, najbardziej utalentowanych, najbardziej twórczych ludzi kultury i sztuki za granicę.

Reżyserka skomentowała też wczorajszy protest ludzi kultury, którzy domagając się zmian w sposobie zabezpieczania swoich emerytur, ogłosili strajk. - Nie chcą głodować i emigrować - podkreśliła Holland. - Ale ich protest też trzeba połączyć z szerszym ruchem społecznym. Przy pomocy demagogii łatwo nas złamać, bo nie produkujemy samochodów czy piłek. Łatwo ten problem sczyścić demagogicznie.
                    You'll take my life but I'll take yours too
                    You'll fire your musket but I'll run you through
                    So when you're waiting for the next attack
                    You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
                      a co ma się bać, to już nie będzie jego problem, w końcu jak mawiał klasyk "w długim okresie wszyscy jesteśmy martwi"
                      Poprzednik też się nie bał. Ostatnie zdanie traktuję jako niemerytoryczny prztyczek do znienawidzonego w Europie Hollande'a

Nietrudno zauważyć, że obciąży to budżet, ale w moim odczuciu jest to słuszne rozwiązanie. Dla mnie fakt, że o przejściu na emeryture decyduje wiek a nie lata pracy jest nieuczciwe. Oczywiście powinna być jakaś górna granica(we Francji jest zbyt nisko ustawiona - pozdrawiam siedemnaście lat urzędującą 'prawicę'), ale powinien być też rozdział, że jak pracujesz X lat to przechodzisz wcześniej na emeryturę. I tu Hollande to wykonuje, że jak ktoś zaczyna pracować wcześniej i przepracuje 41.5 roku to może odejść 2 lata wcześniej. Brawo

U nas też tak powinno być, że jak ktoś przepracuje np. 45 lat to może przejść na emeryturę(warunek ukończenia 65 lat), lub jak skończy 67. Bez jakiś 'płacimy Ci 80%' itd.

PS. Szkoda, że reszty nie pochwaliłeś rozumiem, że jest 'git'

Komentarz

• Jan Olszewski:

bądźmy antysystemowi
                        http://niezalezna.pl/28931-jan-olsze...-antysystemowi
                        Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                        Pada decyzja: Wracamy!
                        Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• http://wpolityce.pl/wydarzenia/29211...zd-lagiernikow

Nóż się w kieszeni otwiera!Co za kurwy! BiałoRUSKIE służby to rozumiem ,ale polska SG?

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Tak samo jednostronne, tylko nie miały antysalonowej konkurencji.
                            I to chciałem osiągnąć. Wtedy - mimo całkowitej dominacji jednej opcji, dosłownie wszędzie poza domem Wyszkowskiego i tak nie udało się im wyprodukować lidera, który byłby premierem przez dwie kadencje. Co więcej nie udało im się wyprodukować lidera, który jest wyłącznym autorem wyniku wyborczego swojej partii. On ciągnie każdą listę (prywatny wynik, wynik jakiegoś gościa o nazwisku Tusk). Generalnie motyw podobny do fotki z Wałęsą.

10-20 lat temu salon miał o wiele lepszą sytuację, a jednak nie potrafił stworzyć lidera, który by to wszystko wykorzystał. I przegrywał czasami wybory. Mam przypomnieć ile razy z rzędu wygrał już Tusk?

No, a teraz, w gorszej niż wtedy sytuacji medialnej mają lidera, który potrafi tak się sprzedać, że rządzi już pięć lat, a wróbelki ćwierkają, że jak nie UE to będzie próbował DWANAŚCIE. Spłaszczanie tego do stwierdzenia, że to zero, wszystko ogarnia kapciowy i media to moim zdaniem krzywdząca, i to bardzo ocena. Oczywiście facet zasłużył wieloma motywami na taką ocenę (znasz moje stanowisko na temat Trybunału Stanu), co nie zmienia faktu, że wcześniej salon takiego demagoga-magika czy cwaniaczka od marketingu nie miał.

Na resztę nie odpowiadam, bo to się skończy jak kiedyś debaty o koalicji PiS-SO. Uśpimy ciekawy temat, a i tak do wspólnego zdania nie dojdziemy

P.S. A Rokitę lubię czytać dalej, bo analizy ma nader interesujące, tylko po motywie z Niemcami stracił całkowicie jakąkolwiek powagę.

Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
                            Po Tymański tym razem Holland zaczęła tracić cierpliwość co do działań kulturalnych miłościwie panujących:
                            Ależ mnie bawią takie osoby jak Holland. Świetnie im kiedyś odpisał Ziemkiewicz. Banda kretynów, która najpierw dostaje jakiegoś ataku padaczki przed neofaszystami z PiS, a potem narzeka na każdych kolejnych kto nie da im kasy. Bez kitu najgorsze środowisko. Daj, daj daj. A już najlepsze jest samozwańcze rzucanie "ludzie kultury". Kto to są, że się tak kulturalnie zapytam, ludzie kultury *****? Karolak? Jakieś no name w stylu Czesław Mozil? Jakaś banda przećpanych i przepitych pseudomuzków, która przegrywa z koko spoko? Reżyserowie, którzy są w stanie wyprodukować film na poziomie Wyjazd Integracyjny? Wajda, którego wychowankowie robią filmy w stylu Weekend? Maleńczuk ze swoimi analizami? Ten typ z Wilków?

Artyści, którzy ostatnio występują w filmach, gdzie pierdnięcie albo stwierdzenie 'o *****' jest synonimem dowcipu?

Ludzie kultury
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                              http://wpolityce.pl/wydarzenia/29211...zd-lagiernikow

Nóż się w kieszeni otwiera!Co za kurwy! BiałoRUSKIE służby to rozumiem ,ale polska SG?
                              Przeczytałem i rzeczywiście hańba, a potem wszedłem jeszcze na główną stronę wpolitce.pl zobaczyłem driver i obiecałem sobie, że więcej na to syjonistyczne gówno nie wejdę.
                              „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                I to chciałem osiągnąć. Wtedy - mimo całkowitej dominacji jednej opcji, dosłownie wszędzie poza domem Wyszkowskiego i tak nie udało się im wyprodukować lidera, który byłby premierem przez dwie kadencje. Co więcej nie udało im się wyprodukować lidera, który jest wyłącznym autorem wyniku wyborczego swojej partii. On ciągnie każdą listę (prywatny wynik, wynik jakiegoś gościa o nazwisku Tusk). Generalnie motyw podobny do fotki z Wałęsą.
                                Konsekwentnie pomijasz kontekst. Oni nigdy tak się nie bali, jak w latach 2005-07. Nigdy przedtem media i "elita" III RP nie byli w stanie takiej histerii, więc uderzyli z całą siłą. Z drugiej strony prawica "od zawsze" chora na indywidualne przerosty ambicji świetnie wykorzystywane przez rozmaitych kretów. Dzisiaj jest to jedno stronnictwo ze stałym, ok. 25% poparciem. Mimo kreciej roboty MKaS otwarcie wykorzystywanych przez TVN i Agorę, również na użytek ostatniej kampanii wyborczej.

W tym temacie często komentujemy błędy PiS, czy osobiście - Kaczyńskiego.

W tej sytuacji historia z "wyłącznym autorem swojego sukcesu" wygląda naprawdę awangardowo. Gdyby nie powyższy klimat najlepiej ilustrowany tekstami Kuczyńskiego, obu Mazowieckich, czy Żakowskiego - po powodzi i np. sytuacji na wałach w Sandomierzu, Tusk podzieliłby los Cimoszki, o całej historii po 10.04.2010 nawet nie wspominając. Oczywiście podtrzymuję wcześniejsze uwagi.

Moim zdaniem w tych okolicznościach wypada wyjątkowo blado. Poprzednim salonowym liderem był Miller, który utrzymywał ok. 60% poparcie do chwili, gdy frakcje "chamów" i "Żydów" - pisząc językiem klasyka - nie wzięły się za łby w przekonaniu, że są sami na scenie. No i Michnik spróbował zaszachować Millera ujawnieniem rozmów z udziałem Rywina. Na szczęście nie miał pojęcia do czego to doprowadzi. Pomijasz też dwie kadencje Kwaśniewskiego oraz tzw "korporację Geremka" w MSZ. Siedzącą tam nieprzerwanie od obalenia rządu Olszewskiego do nastania Fotygi.
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X