Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
  Toć przecież Budyń uznał że "prawda historyczna" wymaga Lenina na bramie i Lenin na bramie zostanie.
  Polecam ten filmik wszystkim , którzy jeszcze nie wiedzą ocb.


  http://www.youtube.com/watch?feature...&v=dtI9fHlvTH4

  Prawda historyczna i klimat tego miejsca?!!

  Komentarz


  • http://www.tvn24.pl/17375,1,kropka_nad_i.html

   Komentarz


   • W Gdańsku Lenin, a tymczasem u Nas

    Platforma bierze muzeum
    Prezydent Warszawy będzie bezpośrednio kontrolować dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego
    Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedyną samorządową instytucją kultury i jedną z czterech w Polsce, która ma Radę Powierniczą – grupę ekspertów, przedstawicieli kombatantów, historyków czy reprezentantów władz stolicy.

    Taka rada (mają ją na przykład wszystkie słynne muzea we Francji) świadczy z jednej strony o prestiżu instytucji kultury, z drugiej o jej pewnej niezależności politycznej. To Rada Powiernicza ma bowiem prawo decydować o obsadzie kierownictwa muzeum – powołaniu lub odwołaniu dyrektora placówki.

    Jednak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz doszła do wniosku, że rada MPW nie powinna istnieć. W czwartek stołeczni radni mają zmienić statut muzeum tak, by podporządkować kwestie personalne dotyczące dyrekcji placówki decyzjom prezydent stolicy.
    Nie chce, ale może
    Szefem MPW jest od początku jego powstania (czyli od 2004 r.) Jan Ołdakowski, do niedawna poseł PiS, dziś w PJN, bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego, gdy ten rządził Warszawą.
    Po zmianie statutu Gronkiewicz-Waltz będzie mogła jednym podpisem zwolnić go jak każdego innego dyrektora samorządowej jednostki, np. domu kultury. Czy chce to robić?
    – Ależ oczywiście, że nie. Prezydent nie ma zamiaru odwoływać dyrektora Muzeum Powstania – przekonuje Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydenta Warszawy.
    Po co zatem te wszystkie zmiany? – Chodzi o to, by ujednolicić zarządzanie miejskimi muzeami i dostosować statut do nowych przepisów. Nowa ustawa o muzeach zabrała radom powierniczym muzeów kompetencję decydowania o finansach placówek. W związku z tym jedynym zadaniem, jakie by im pozostało, byłoby odwoływanie dyrektora. Nie ma sensu, by tylko dlatego taką radę utrzymywać – wyjaśnia wicedyrektor Jóźwiak. I zwraca uwagę, że Muzeum Powstania jeszcze na tym zyska finansowo, bo każdy członek rady (jest ich 15) za posiedzenie dostaje kilkaset złotych diety (w roku są najwyżej dwa). Teraz te pieniądze zostaną w placówce.
    Resort kultury zwraca jednak uwagę, że to wyłącznie samorząd decyduje, czy oddać niektóre swoje kompetencje radzie powierniczej, czy nie.
    – Nie ma żadnego powodu, by Muzeum Powstania funkcjonowało na specjalnych prawach, innych zasadach niż na przykład Muzeum Historyczne Warszawy – odpiera szefowa Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) (radę powierniczą mają jeszcze Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Królewski i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku).
    Dla warszawskiej opozycji likwidacja rady Muzeum Powstania to krok do upolitycznienia placówki.
    Utrata niezależności
    – Na pewno niezależność tego muzeum zostanie utrącona, a prezydent, nawet jeśli teraz nie ma zamiaru odwoływać dyrektora, dostanie takie narzędzie – zauważa szef klubu PiS w Radzie Warszawy radny Maciej Wąsik. Wtóruje mu wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sebastian Wierzbicki z SLD: – To kolejny krok Platformy do poszerzenia strefy swoich wpływów.
    PiS i SLD zapowiadają głosowanie przeciwko nowemu statutowi MPW. Ale sprawa wydaje się przesądzona, bo to PO ma w stołecznej radzie samodzielną większość.
    Dyrektor Ołdakowski nie chce komentować tej sytuacji. – Podporządkuję się woli radnych – stwierdza krótko.
    Formalnie kadencja Rady Powierniczej MPW (powołanej w 2006 r.) wygasła ponad rok temu. Do tej pory prezydent nie wznawiała jej działalności. Rozpoczęła natomiast uzgodnienia zmiany statutu muzeum.
    Rada Warszawy powoła
    w czwartek 15-osobową zwykłą radę, która funkcjonować będzie jako ciało doradcze, społeczne (bez diet). Prezydent wytypowała do niej m. in. posłankę PO Ligię Krajewską czy szefową rady miasta Ewę Malinowską-Grupińską oraz dwoje przedstawicieli ratusza: m. in. szefową swojego gabinetu Renatę Wiśniewską i uchodzącego za prawą rękę pani prezydent wicedyrektora Jarosława Jóźwiaka (byli już w poprzednim składzie rady powierniczej). Swojego przedstawiciela będzie miał też prezydent Bronisław Komorowski – w radzie reprezentować go będzie szef Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku Grzegorz Nowik. Będą też przedstawiciele innych muzeów, związków kombatanckich i ROPWiM.
    Zabraknie ludzi rekomendowanych sześć lat temu przez Lecha Kaczyńskiego: m. in. Elżbiety Jakubiak, Jacka Taylora, Ewy Junczyk-Ziomeckiej, Andrzeja Rottermunda (szef Zamku Królewskiego) czy Ferdynanda Ruszczyca (były szef Muzeum Narodowego).
    Pozytywną opinię w sprawie zmiany statutu muzeum wydały już Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Resort kultury zapytany, dlaczego zgodził się, po raz pierwszy w historii, na rezygnację muzeum z Rady Powierniczej, odpowiada: „Ministerstwo Kultury nie traktuje rady muzeum jako organu mniej znaczącego od rady powierniczej. Nie przesądza to również o statusie muzeum. Decyduje prezydent Warszawy".
    Nic o zamiarach ratusza nie wie natomiast Związek Powstańców Warszawskich. – Od pani dowiaduję się o takich ruchach. To niepokojące – mówi nam wiceprezes Edmund Baranowski, ps. Jur. – Z nami nikt nie uzgadniał nowych zasad.
    http://www.rp.pl/artykul/16,875373-P...uzeum.html?p=1
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

    Komentarz


    • Nie rozumiem tylko po co Wildstein opowiada o tym jak to M. Rosiaka zabił szaleniec- badania psychiatryczne tego człowieka wykazały coś zgoła innego.

     A ten Krzemiński niezły szajbus, prawie mu żyłka pękła
     Ostatnio edytowany przez casual; 7669.
     Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
     - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
     Zapamiętał.

     Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

     Komentarz


     • Zamieszczone przez casual Zobacz posta
      Nie rozumiem tylko po co Wildstein opowiada o tym jak to M. Rosiaka zabił szaleniec- badania psychiatryczne tego człowieka wykazały coś zgoła innego.
      Pewnie z rozpędu Cała rozmowa była o szleństwie Niesioła i tak pewnie mu wwyszło.
      Poza Tobą pewnie niewiele osób to wyłapało.

      Komentarz


      • Komentarz


       • http://www.tvnwarszawa.pl/informacje...-a2,45063.html

        Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiadający za opóźnioną budowę autostrady A2 z Warszawy do Łodzi zostali nagrodzeni premiami - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.
        Ja pi-erdolę. Przez całe życie trwałem ze złą definicją słowa ''nagroda''. Jak Narodowy posypie się w przerwie meczu z Grekami, to Kapler dostanie kolejną bańkę ?
        Jesteś panem własnego losu.

        Komentarz


        • Panel dyskusyjny na poważny temat z udziałem mocno poważnych obeznanych ze wszystkim osób

         http://artmuseum.pl/wydarzenie.php?i...opy_Wschodniej
         ZOSTANIE PO NAS MIASTO GRUZÓW I BARYKADA Z NASZYCH CIAŁ,
         ZOSTANIE PO NAS KPINA GŁUPCÓW, PŁACZ MATEK I LITANIA SKARG,
         I POZOSTANIE NIEPODLEGŁA MIŁOŚĆ WOLNOŚCI - I TA JEDYNA
         UROŚNIE W POMNIK, W KRZYK KAMIENNY, CO ZERWIE NARÓD, ABY WSTAŁ I BY ZROZUMIAŁ JAKI CENNY
         BYŁ NASZ ROZUMNY SZAŁ

         "Pomnik Powstania Warszawskiego"
         Jerzy Narbutt (1925-2011)

         Komentarz


         • Ponadprzeciętne zaangażowanie było?, było, zgodne z ustawą jest?, jest. Wybudować też wybudują.

          Komentarz


          • I -wszy Zakazany Konkurs Rzucania jajkiem w "Lenina"
           Czwartek: 19:00 – 22:00
           Gdańsk Plac Solidarności

           Zwycięzcy czyli sprawcy trzech najlepszych rzutów otrzymają nagrody - płyty Andrzeja Kołakowskiego. Nagrodę specjalną zapewne ufunduje sam prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz - tydzień aresztu "na Kurkowej" (znowu zapełni się dawny pawilon żeński, bo pretendentów do zwycięstwa będzie bardzo wielu). Prosimy o przyjście z własnymi jajami, bo klub jajowy pod nazwą "Budyń Lenina" nie posiada budżetu. Mówię Lenin - myślę Adamowicz
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Apropo ewentualnej czystki w Muzeum Powstania Warszawskiego:

            Komentarz


            • Niesiołowski, jak dowiodła jego rozmowa ze Stankiewicz, jest prawdziwym arbitrem kultury, elegancji, taktu i dobrego zachowania (co jest efektem dobrego wychowania). Słowem dżentelmen absolutny. Nie to co ten cham Rydzyk, który tak potraktował dziennikarza wrogiej mu stacji (uwaga: drastyczne):

             Ostatnio edytowany przez casual; 7669.
             Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
             - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
             Zapamiętał.

             Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

             Komentarz


             • Rydzyk przesadził, mógł okazać większą klasę.

              Tak na serio - w sytuacji gdy część dziennikarzy i politycy rządzący praktycznie potępili Stankiewicz, jednocześnie tłumaczeniem Stefana akceptują jego zachowanie, to czy teraz można dowolną dziennikarkę TVN24 czy innego Polsatu potraktować w ten sposób.

              Stefan vel Meszka wprowadził nowy świecki obyczaj.

              Podchodzi Kolenda-Zaleska do któregoś z polityków PIS;
              - czy mogę zadać kilka pytań?
              - nie i proszę odejść bo rozwalę pani kamerę
              - ale.....
              - Won ty POwski sługusie, do PO won do tych swoich - no i wtedy sru w kamerę, tak żeby rykoszetem i jej się oberwało.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez gizo Zobacz posta

               Tak na serio - w sytuacji gdy część dziennikarzy i politycy rządzący praktycznie potępili Stankiewicz, jednocześnie tłumaczeniem Stefana akceptują jego zachowanie,
               Bo wiesz, przecież mógł zabić...
               ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

               Komentarz


               • Lech Wałęsa jak zwykle w dobrej formie:

                Zamieszczone przez Wałęsa
                Tusk powinien spałować związkowców przed Sejmem
                http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1e753
                "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

                "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

                Komentarz

                Pracuję...
                X