Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez LegiaMistrz93 Zobacz posta
    Co więcej we Lwowie cały czas jakieś 30% ludzi deklaruje się, że są Polakami.
    Bzdura. We Lwowie(według spisu powszechnego z 2001 roku) 4.1% deklaruje się Polakami, dalsze 1.8% Polakami i Ukraińcami. Zaś w okręgu lwowskim jest to 0.9% i 0.1% ludności.
    Zamieszczone przez LegiaMistrz93 Zobacz posta
    Ci zwykli ludzie na wsiach w okolicach Lwowa, naprawde lubią Polaków, a nie lubią rusków.
    No i pewnie dlatego w okręgu lwowskim(podobnie ma się sprawa w okręgach Żytomierskim, Inwanofrankowskim, Tarnopolskim czy Chmielnickim) wybory wygrywa "Swoboda", a czym jest "Swoboda" sobie poszukaj.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      Bzdura. We Lwowie(według spisu powszechnego z 2001 roku) 4.1% deklaruje się Polakami, dalsze 1.8% Polakami i Ukraińcami. Zaś w okręgu lwowskim jest to 0.9% i 0.1% ludności.
      Ja bym takiej specjalnej wagi do wynikow spisu powszechnego nie przywiazywal. Wedlug danych statystycznych Polakow na Ukrainie jest okolo 150 tysiecy, ale szacuje sie ze moze byc ich nawet 2 miliony

Komentarz

• Przyłączenie się PiS do bojkotu EURO 2012 uważam za największy błąd polityczny Jarka od kilku dobrych miesięcy.

Takie działanie ma podstawy, pisałem o tym w innym temacie, ale raczej do wygłaszania w pubie czy na forum. Polski polityk wystrzelając z takim hasłem popełnia delikatne samobójstwo

Nie da się sprzedać takiego newsa w pozytywnym świetle, w sytuacji gdy w kraju są setki tysięcy totalnych pikników, którzy traktują euro jako fantastyczne kolorowe piłkarskie święto.

Spodziewam się ataków ze strony salonu, że PiS zawłaszcza euro do celów politycznych, psuje 'drugi zjazd gnieźnieński'. Po ostatniej 'targowicy' mogą paść nawet słowa o zdradzie i działaniu przeciwko polskiej racji stanu.

Charakterystyczne natomiast jest to, że ze strony "prawicy" również pojawią się ataki, ale zupełnie na innej płaszczyźnie. Z tego co czytałem już Ziobro rzuca, że takie nawoływanie do bojkotu to wyciąganie ręki do Ruskich. Uwaga nie bez racji.

Nie wiem czy Jarek sam to wymyślił czy ktoś mu podpowiedział, ale po prostu nie widzę żadnych realnych korzyści dla opozycji. Tak jakby proste działanie na złość babci (rządowi), raczej bez sensu.

P.S. Buziek - jaki Iwanofrankowsk?! Stanisławów!
        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
          Ja bym takiej specjalnej wagi do wynikow spisu powszechnego nie przywiazywal. Wedlug danych statystycznych Polakow na Ukrainie jest okolo 150 tysiecy, ale szacuje sie ze moze byc ich nawet 2 miliony
          Niektórzy szacują, że homosiów jest w Polsce 10%, więc z tymi szacunkami też spokojnie.
          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
            Niektórzy szacują, że homosiów jest w Polsce 10%, więc z tymi szacunkami też spokojnie.
            Nie moja dziedzina te 10% wiec sie nie wypowiadam

tak na szybko znalazlem cos takiego
            http://www.polskiekresy.info/index.p...ina&Itemid=500
            Ostatnio edytowany przez Eman; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja nieśmiało zwracam uwagę na rok spisu, który przytoczył Buziek. I porównać sobie np. oceny Jaruzelskiego w Polsce 10 lat temu i dzisiaj. Albo procent deklarujący "narodowość" śląską... Tak, wiem, że nie było wtedy takiej kategorii . Co do Swobody zaś, z polskiej perspektywy może być oceniana tylko w jeden sposób i nie ma opcji. Pewien paradoks polega jednak na tym, że Ukraincy nie mają innej tradycji niepodległościowej i antyruskiej, niż banderowska... Przynajmniej w formie zorganizowanej.

Ruch Kaczyńskiego w sprawie Euro beznadziejny.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                Pewien paradoks polega jednak na tym, że Ukraincy nie mają innej tradycji niepodległościowej i antyruskiej, niż banderowska... Przynajmniej w formie zorganizowanej.
                Dlatego nie ma co na to pluć tylko to w białych rękawiczkach wspierać. Niestety realia są jakie są. Lepsza Ukraina antypolska i antyruska niż Ukraina proruska.

I to jest ten paradoks
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• I to też zdecydowanie robił L. Kaczyński, o co do niego wiele osób ma pretensje, w tym ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Z ciekawostek - kilku banderowców było na ostatnim Marszu Niepodległości. Jak wynika choćby z przypomnianej przeze mnie dwa posty wyżej relacji Pawełka, dzisiaj niektóre linie podziałów wyglądają trochę inaczej, niż kilkadziesiąt lat temu. Chociaż postbanderowski radykalizm wobec Polaków i polskości należy zwalczać bezwzględnie.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• @Z. Gdybym pisał o mieście to zapewne napisałbym Stanisławów

@Eman szacunki 2 mln to mocne chciejstwo organizacji polonijnych. MSZ w 2007 roku przy prowadzaniu Karty Polaka szacował liczbę Polaków na Ukrainie na 420 tyś. Co razem z 90 tyś obywateli Polskich mieszkających na Ukrainie daje nieco ponad pół miliona.

@Foxx Z Ukrainą jest identycznie jak z Litwą. W XIX wieku inteligencja wyrosła z chłopstwa/niższego mieszczaństwa wymyśliła sobie naród zawłaszczając historię Kozaków, Rusi Czerwonej i Kijowskiej. Naród który miał być zniewolony przez "panów z Polski". I tak naprawdę jedyna tożsamość narodowa Ukraińców jest zbudowana w opozycji do "pana z Polski". Później do tego doszły rządy czerwonych łączące się z głodem i czystkami co dało na początku dwudziestego stulecia niechęć do Rosjan. Ot i cały nacjonalizm Ukraiński
                    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

I to też zdecydowanie robił L. Kaczyński, o co do niego wiele osób ma pretensje, w tym ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Z ciekawostek - kilku banderowców było na ostatnim Marszu Niepodległości. Jak wynika choćby z przypomnianej przeze mnie dwa posty wyżej relacji Pawełka, dzisiaj niektóre linie podziałów wyglądają trochę inaczej, niż kilkadziesiąt lat temu. Chociaż postbanderowski radykalizm wobec Polaków i polskości należy zwalczać bezwzględnie.
                      I dziwi mnie fakt dlaczego brali udział na MN w ubiegłym roku , jak i w 2010 .

Kiedyś słyszałem , że są to nacjonaliści niebanderowscy?

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

@Eman szacunki 2 mln to mocne chciejstwo organizacji polonijnych. MSZ w 2007 roku przy prowadzaniu Karty Polaka szacował liczbę Polaków na Ukrainie na 420 tyś. Co razem z 90 tyś obywateli Polskich mieszkających na Ukrainie daje nieco ponad pół miliona.
                        i zapewne te 500tys jest najblizsze prawdy, a co do spisow ludnosci to kazdy rzad/kraj dba o jednolitosc narodowa, nie wazne czy jest to Polska czy Ukraina

Co do Euro 2012 i deklaracji Kaczynskiego, to Jarek dostaje wiatru w zagle, podobno zaden z komisarzy EU nie wybiera sie do naszego wschodniego sasiada, jak tak dalej pojdzie to tylko nasz puemiey tam pojedzie.
                        Ciekawi mnie reakcja tvn24; zapewne obwinia o wszystko JK
                        Ostatnio edytowany przez Eman; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                          Generalnie według szacunków zawsze miłującej Ukraińców GW w Polsce jest ich 300.000 (czyli mniej więcej tyle ile w czasie rozpoczęcia Akcji Wisła).

Komentarz

• Wbrew pozorom nie taka głupia deklaracja ze strony Kaczyńskiego. Jak to pierwszy raz usłyszałem to pomyślałem "o kur.. ale strzał w stopę " ale gdy się zastanowiłem to wcale nie jest bezsensowny ruch. Po pierwsze można było zobaczyć na prawdę dobitnie jak media mainstreamowe są nastawione do PiS-u, nagłówki były "Kaczyński apeluję o bojkot Euro" co dla potencjalnych januszy którzy by się nie wczytywali w treść by oznaczało że chcę bojkotować cały turniej a nie jego ukraińską część, ot taka drobnostka jak zwykle na niekorzyść PiSu . Po drugie, wydaję mi się że Kaczyński uznał że płynięcie z prądem "europejskim" w tej kwestii jest lepszym wyjściem wobec zachodu niż palenie jana i udawanie że nic się nie dzieje jak to robi Tusk i spółka. Kolejną kwestią jest poruszona tutaj że dla wielu setek tysięcy wąsatych januszy Euro 2012 to święto nad świętami, najważniejsze od czasu zjazdu gnieźnieńskiego i że to będzie negatywnie odebrane. Tak, będzie - ale ten target, ta grupa i tak w zdecydowanej większości głosuję w najlepszym razie na PO, w najgorszym na Palikota lub SLD więc odpływ elektoratu PiSowi nie grozi a stawiając się w opozycji do Tuska pokazał że jest wyrazisty i postawił Tuska i jego doradców w trudnej sytuacji wymyślenia bajki pt. "Dlaczego nawoływanie do bojkotu ze strony Kaczyńskiego jest be, a ze strony Merkel jest neutralne lub cacy".

Komentarz

• Zamieszczone przez jangM Zobacz posta
                              Wbrew pozorom nie taka głupia deklaracja ze strony Kaczyńskiego. Jak to pierwszy raz usłyszałem to pomyślałem "o kur.. ale strzał w stopę " ale gdy się zastanowiłem to wcale nie jest bezsensowny ruch. Po pierwsze można było zobaczyć na prawdę dobitnie jak media mainstreamowe są nastawione do PiS-u, nagłówki były "Kaczyński apeluję o bojkot Euro" co dla potencjalnych januszy którzy by się nie wczytywali w treść by oznaczało że chcę bojkotować cały turniej a nie jego ukraińską część, ot taka drobnostka jak zwykle na niekorzyść PiSu . Po drugie, wydaję mi się że Kaczyński uznał że płynięcie z prądem "europejskim" w tej kwestii jest lepszym wyjściem wobec zachodu niż palenie jana i udawanie że nic się nie dzieje jak to robi Tusk i spółka. Kolejną kwestią jest poruszona tutaj że dla wielu setek tysięcy wąsatych januszy Euro 2012 to święto nad świętami, najważniejsze od czasu zjazdu gnieźnieńskiego i że to będzie negatywnie odebrane. Tak, będzie - ale ten target, ta grupa i tak w zdecydowanej większości głosuję w najlepszym razie na PO, w najgorszym na Palikota lub SLD więc odpływ elektoratu PiSowi nie grozi a stawiając się w opozycji do Tuska pokazał że jest wyrazisty i postawił Tuska i jego doradców w trudnej sytuacji wymyślenia bajki pt. "Dlaczego nawoływanie do bojkotu ze strony Kaczyńskiego jest be, a ze strony Merkel jest neutralne lub cacy".
                              Uważam tak samo, że wcale to nie jest taki strzał w stopę.
                              Oczywiście polityczny bojkot ukraińskiej części mistrzostw.

Powinien Kaczyński dokładnie to zaznaczyć teraz, że chodzi o polityczny bojkot części ukraińskiej natomiast, że wszyscy wspierają biało-czerwonych.
                              Powinien też dodać, że politycznie w Polsce nawołuje za organizowaniem protestów właśnie w czasie mistrzostw bo tylko wtedy one zostaną zauważone.
                              Zwolennikiem Kaczyńskiego nie jestem (oczywiście po ani innego lewactwa też nie), ale z punktu widzenia politycznego powinien tak zrobić.

Co do Lwowa to to, że w jakimś spisie jest napisane, że Polakow tam jest 4,1% to są to kłamstwa.
                              Spisy były manipulowane i oszukiwane o czym zresztą możecie przeczytać w podanych linkach.
                              Może Polakow nie jest 30%, ale zdecydowanie więcej niz 4.1%.
                              Po Polsku mówi wiele osób, a zdecydowana większość rozumie.
                              W dwudziestoleciu międzywojennym we Lwowie było jakieś 70% Polaków, 20% Żydów i 10% Ukraińców. Lwów był drugim miastem w Polsce w "typie" Krakowa.
                              W 1943 roku (jeszcze przed Powstaniem) na spotkaniu wielkiej trójki zostało podjętych wiele spraw w tym sprawa Polski, która została utajniona. Ustalono jak będzie przebiegać nowa powojenna granica, i to że w Polsce nie będzie Lwowa i Wilna. Odebranie tych miast, było nie lada dodatkowym pstryczkiem w nos w stronę Polaków wykonanym przez stalina.
                              Więc tak naprawdę Lwów został Polakom odebrany w czasie działań wojennych przez ruskich którzy nas zaatakowali w 1939.
                              Obecnie zachód Ukrainy jest pro Polski, i ukraińcy we Lwowie i jego okolicach jak słyszą język Polski to są przychylnie do człowieka nastawieni, a jak rosyjski to nie.
                              Wiem bo byłem i sprawdziłem.
                              Spotkałem tam wielu Polaków, którzy otwarcie deklarują się Polakami. Ciężko oszacować ilu ich naprawdę jest w samym Lwowie, ale nie jest to 4,1% tylko dużo dużo więcej.

Komentarz

I to też zdecydowanie robił L. Kaczyński, o co do niego wiele osób ma pretensje, w tym ksiądz Isakowicz-Zaleski.
                                Bo to najlepszy prezydent był, tylko się na idiotycznych detalach wywracał.

Zamieszczone przez jangM Zobacz posta
                                Kolejną kwestią jest poruszona tutaj że dla wielu setek tysięcy wąsatych januszy Euro 2012 to święto nad świętami, najważniejsze od czasu zjazdu gnieźnieńskiego i że to będzie negatywnie odebrane. Tak, będzie - ale ten target, ta grupa i tak w zdecydowanej większości głosuję w najlepszym razie na PO, w najgorszym na Palikota lub SLD więc odpływ elektoratu PiSowi nie grozi a stawiając się w opozycji do Tuska pokazał że jest wyrazisty i postawił Tuska i jego doradców w trudnej sytuacji wymyślenia bajki pt. "Dlaczego nawoływanie do bojkotu ze strony Kaczyńskiego jest be, a ze strony Merkel jest neutralne lub cacy".
                                Przerabiane milion razy, również w tym temacie. Koniec końców to trafi w PiS. Czy to jakimś motywem marketingowym ze spotu w czasie kampanii wyborczej czy mobilizacją przeciwników, czy nawet kryzysem wewnętrznym (gra dla Rosji).

Komentarz

Pracuję...
                                X