Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Na tą chwilę wygląda to tak:
  Lewica - Hollande 27,5
  Ludowcy - Sarkozy 26.6
  Prawica - Le Pen 19.9
  Komuniści - Melenchon 10.6
  Centro-prawica - Bayrou 9.2

  Jeśli wierzyć francuskim politologom to Sarkozy przejmuje 55-60% głosów Le Pen i 80-85% głosów Bayrou. Hollande zaś 10-15% Le Pen(elektorat antyeuropejski) i 90-95% głosów Melenchona. Jeżeli tak to się ułoży to w drugiej turze wygra Sarkozy

  @Cobson wynik bardzo dobry, a biorąc pod uwagę trend to w następnych wyborach Front Narodowy będzie drugą siłą parlamentu
  Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
  Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

  Komentarz


  • Brakuje ideowców na kontynencie,tylko Le Pen i ten komuch coś sobą prezentują,reszta to polityczne"kapcie" podobnie jak u nas,nastawione na wałki i niszczenie ludzi z jakimiś przekonaniami
   Kto ma dać radę jak nie My!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Buziek_LG

    @Cobson wynik bardzo dobry, a biorąc pod uwagę trend to w następnych wyborach Front Narodowy będzie drugą siłą parlamentu
    O ile się orientuję, to ich ordynacja skutecznie im to uniemożliwi. Przecież wysokie poparcie dla FN to nie pierwszyzna a parlamencie chyba nich obecnie nie ma. Zresztą, niewiele zabrakło a Le Pen w ogóle nie mogłaby wystartować w wyborach (mając 20 % poparcia !), też ze względu na jakieś śmieszne zapisy wyborcze. Dlatego śmieszne jest jakiekolwiek przemądrzanie się Francuzów w sprawie demokracji etc. U siebie mają de facto lewacko-masońsko oligarchię

    Komentarz


    • Zamieszczone przez hasor
     Z tego co zdołałem się zorientować to ten Hollande to mega populista (podatek 75%, zwiększenie zatrudnienia w sektorze państwowym i inne tego typu ciekawe pomysły )
     Taki z niego populista jak z Sarkozego. Jakby wprowadzili ten podatek to objąłby on całe 3 tysiące ludzi na kilkadziesiąt milionów..

     Zamieszczone przez hasor
     Sarko przynajmniej w sprawach wewnętrznych nie zawahał się bolesnych reform (chociażby podniesienie wieku emerytalnego), które mogą zapunktować w przyszłości, ale dlatego też wielu wyborców się na niego obraziło...
     ***** zrobił, tyle co nasza Tuskowość. Zresztą ten sam typ zarówno w sferze PR jak i sferze reform.

     PS. Ja osobiście kibicuje Hollandrowi, za antyeuropejską retorykę , bo sprawy wewnętrzne tego lewackiego kraju niezbyt mnie interesują. W dodatku nienawidzę polityki ludzi pokroju Obamy, Sarkozego, czy Tuska..

     PS2. Tak jak napisał Mściwy - oni mają jednomandatówki.

     Komentarz


     • Według rp.pl przesądzone jest to, że w najbliższych wyborach PiS, SP i PJN(bez Poncyliusza i Misia Kamińskiego) wystawi jedną listę.

      Według mnie news w kategorii science-fiction, ale zobaczymy.

      Komentarz


      • Nawet jeśli to nie plota to czy cokolwiek to zmienia? Przecież 1,5 roku temu to była wspólna lista i nic nie zapowiada tego, aby w przypadku startu razem dostali dodatkowe procenty, gdy łączne poparcie SP+PJN+Jurka w niektórych sondażach nie przekracza 3%.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Peace
        Taki z niego populista jak z Sarkozego. Jakby wprowadzili ten podatek to objąłby on całe 3 tysiące ludzi na kilkadziesiąt milionów..
        Czyli populizm jak nic, bo ten podatek gówno da.
        Dokładnie według badań z 2009 roku jest 3,523 takich gospodarstw domowych, co ma dać niby 200-300 milionów euro , oczywiście nie da, bo większość z tej garstki bogaczy spier.doli gdzieś do ciepłych krajów, gdzie podatki są niskie a pogoda ładna.
        Trochę gorzej wygląda pomysł podwyżki do 45% podatku dla zarabiających ponad 150 tys. rocznie, tych jest troszkę więcej, cofnięcie ulg podatkowych wprowadzonych przez Sarko, cofnięcie reformy emerytalnej, 60 tysięcy nowych etatów w edukacji, łącznie 150 tys. w budżetówce, poluzowanie tygodnia pracy, stymulacja gospodarki deficytem, rezygnacja z energii atomowej i kilka innych kwiatków, dzięki którym Francja zamieni się w socjalistyczny raj.

        Oczywiście większość niewykonalna, no chyba że Hollande chce iść w ślady PIIGS-ów. Jego antyeuropejskość zaś charakteryzuje się głównie chęcią renegocjacji traktatu fiskalnego, który nakłada na niego kaganiec wydatkowy.

        Zamieszczone przez Peace
        ***** zrobił, tyle co nasza Tuskowość. Zresztą ten sam typ zarówno w sferze PR jak i sferze reform.
        Nie żebym bronił Sarko bo to bufon (za takiego go uważa też większość rodaków, nie wiem skąd wziąłeś porównanie PR Tuska i Sarko, on ostatnimi czasy nie miał dobrej prasy), ale w porównaniu do Tuska(swoją drogą w tm porównaniu trudno wypaść gorzej) naprawdę zaczął reformować (kryzys trochę przeszkodził), a w kraju który jest siedliskiem socjalizmu i etatyzmu naprawdę potrzeba odwagi do wydłużenia wieku emerytalnego do 62 lat, przy okazji pier.doląc masowe protesty. W porównaniu do Hollande Sarkozy gwarantuje choć próbę zrównoważenia budżetu, ograniczania wydatków,biurokracji oraz zatrudnienia w budżetówce, co tylko pomoże będącej obecnie w letargu gospodarce Francji.

        Zamieszczone przez Peace
        PS. Ja osobiście kibicuje Hollandrowi, za antyeuropejską retorykę
        a ja nie, BDTR, z dwojga złego wole już Sarko.

        Zamieszczone przez Peace
        bo sprawy wewnętrzne tego lewackiego kraju niezbyt mnie interesują
        a powinny przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia - Francja to bodajże 2 największy partner handlowy Polski. Szybszy wzrost tempa PKB, a co za tym idzie popytu wewnętrznego i konsumpcji w tym kraju może się przełożyć na większe zyski i zamówienia polskich eksporterów

        Komentarz


        • Ziober przed chwilą pokazywał sms-a z dzisiaj od Hoffmana do posłów PiS. W skrócie: zakaz kontaktu polityków PiS z politykami SP 1 vs 1. Także sobotnią paplaninę Jarka można schować do kosza

         Komentarz


         • hasor - porównanie Tuska z Sarkozym wziąłem z tekstu Magierowskiego z przed paru miesięcy, w którym opisywał ile Sarkozy obiecał, a ile zrobił i że świetnie to odzwierciedla reformowanie Donalda.

          Trudno ocenić co zrobiłby Hollandr. Ja bym nie przywiązywał wielkiej wagi do jego obietnic. Obietnice obietnicami, a rządzenie rządzeniem. Natomiast nie kupuję opowieści, że Sarkozy zaczął reformować, ale na to potrzeba czasu. To samo środowisko rządzi już 17 lat, jakoś słabo im idzie Ba, to oni są jedynymi winnymi utraty AAA przez Francję.

          A co do BDTR - ja bym to hasło rozumiał gdybym widział jakąś prawicowość u Sarkozego, czy jakąś szansę na realny przechył w prawo we Francji.

          Komentarz


          • Co do szans parlamentarnych FN to wiem że skutecznie blokuje ich system jednomandatowej większości bezpośredniej i silni prawicowo-ludowi kandydaci partii Sarkozy-ego. Tylko tutaj jest wielce prawdopodobny ukłon urzędującego prezydenta w zamian za poparcie FN oddanie kilku okręgów dla przedstawicieli prawicy. No i politolodzy we Francji już teraz wieszczą możliwe wyjście mniejszych partii z UMP jeśliby Sarkozy przegrał z Hollandem

           Co zaś do populizmu to demokracja jest takim ustrojem w którym każdy kandydat jest populista w mniejszym czy większym stopniu. Nie pamiętam żadnej kampanii w żadnym kraju w którym ten czy inny kandydat nie dawałby przysłowiowej kiełbasy
           Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Peace
            A co do BDTR - ja bym to hasło rozumiał gdybym widział jakąś prawicowość u Sarkozego, czy jakąś szansę na realny przechył w prawo we Francji.
            Wygrana socjalisty mogłaby być nawet w pewnym stopniu zgodna z duchem tego hasła.
            Wiadomo, że jedyną prawdziwą alternatywą tam jest Le Pen. Sarkozy to pseudoprawicowiec, nie lubię go, a do tego jego polityka nie jest zbyt przyjazna dla Polski, więc sumując to życzę mu porażki.

            Natomiast wygrana Hollanda i jego potencjalna lewicowa polityka w sytuacji, gdy we Francji jest realny problem z emigrantami oraz rosnąca do nich niechęć jest idealną sytuacją do realnego wzrostu poparcia Frontu Narodowego.

            Komentarz


            • Z nieoficjalnych źródeł wiadomo że Donald et ceteris mają dziś niespokojną noc. Grupowo leżą krzyżem w intencji by Jiabao z kolegami przywiózł im worki pieniędzy...
             Premier Chin przed dwiema godzinami wylądował w Warszawie z szefami 330 największych firm, w drodze z Hanoweru postanowił zawitać i do nas. Spekuluje się że Chiny mają ogłosić plan inwestycji w Europie środkowej i południowej.

             Pierwsza firma z Chin złoży dziś ofertę na budowę w Polsce bloku energetycznego za ponad 5 miliardów złotych - informuje "Puls Biznesu". Dziś nasz kraj odwiedza premier Państwa Środka, Wen Jiabao.
             Chiński koncern państwowy China National Electric Engineering Corporation uczestniczy w trzech procedurach przetargowych na budowę bloków elektrycznych. Dotyczy to elektrowni w Kozienicach, Jaworznie i Pelplinie. Termin złożenia ofert w przypadku Kozienic minął dziś i dlatego do Polski wraz z premierem Chin przybył prezes CNEEC. O kontrakt w Pelplinie stara się inna chińska firma - Shanghai Electric Group. Bierze ona też udział w procedurach rozbudowy bloku energetycznego elektrowni w Ostrołęce.

             Jeśli firma z Państwa Środka wygra któryś z przetargów, będzie to europejski precedens. Do tej pory żaden chiński koncern nie budował jeszcze dużego bloku energetycznego na terenie Unii Europejskiej.
             Puls Biznesu
             Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
             Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

             Komentarz


             • Już jedni budowali autostradę...teź pierwszy raz w historii Europy.

              Komentarz


              • Po 14 latach wiadomo już czemu zginął Papała!
               Według insp. Marka Dyjasza osoby podejrzane w tej sprawie wywodzą się ze znanej w latach 90. grupy złodziei luksusowych i dobrze zabezpieczonych samochodów, które kradli w stolicy, na Mazowszu i w Wielkopolsce. (...)

               - Zeznania świadka koronnego, dowody, materiał wskazują, że do zabójstwa Marka Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej. Sprawcy zamierzali ukraść samochód gen. Papały.
               i tylko jedno do całej historii nie pasuje. Daewoo Espero. Luksusowy, dobrze zabezpieczony samochód do otwarcia którego wystarczył kawałek gwoździa...

               a ciemny lud to kupi...

               Komentarz


               • Jak dzisiaj w radiu usłyszałem ten news o "zwrocie w śledztwie" ,to

                To już nawet nie jest zabawne.Chociaż w sumie zabawna była rozmowa dwóch dziennikarzy Agory w TOK FM.Jeden do drugiego mówi na koniec ,że to jest chore ,że zamordowany został szef policji i nie ma winnych.Potem standartowe komentarze ,że nie żyjemy w normalnym kraju.

                Nie nie żyjemy..przyczyny zawsze dobrze kryło środowisko Wyborczej..

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎