Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Dziś batalia o mundurówki. Zobaczymy, czy Tusku kolejny raz ugnie się przed szantażem "pracujących z narażeniem życia", czy znowu po dupie dostanie statystyczny Kowalski. Ciągle te same durne argumenty: ruszycie ich emerytury, to zdestabilizujecie pracę policji, wywołacie falę odejść ze służby (największa bzdura: nikt nie odejdzie bo to w większości matoły, którym najczęściej policja uratowała dupę), pogorszycie stan bezpieczeństwa Polaków zwłaszcza w trakcie Euro.
  Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

  Komentarz


  • Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
   Dziś batalia o mundurówki. Zobaczymy, czy Tusku kolejny raz ugnie się przed szantażem "pracujących z narażeniem życia", czy znowu po dupie dostanie statystyczny Kowalski. Ciągle te same durne argumenty: ruszycie ich emerytury, to zdestabilizujecie pracę policji, wywołacie falę odejść ze służby (największa bzdura: nikt nie odejdzie bo to w większości matoły, którym najczęściej policja uratowała dupę), pogorszycie stan bezpieczeństwa Polaków zwłaszcza w trakcie Euro.
   Ja też nie rozumiem problemu z mundurówkami.

   Po pierwsze, policjant policjantowi nie równy. Patologią obecnego systemu jest to, że wszyscy policjanci mają takie same przywileje, i to nie zależnie od wykonywanych czynności.

   Podział powinien być prosty. Pracujący w terenie, nadstawiający dupy, wykonujący niebezpieczne zadania funkcjonariusze powinni dalej mieć przywileje, bo jest w jakiś sposób uzasadnione. Natomiast drogówka, siedzący za biurkami i inne różnego typu "urzędasy w mundurach" niech zasuwają tak jak wszyscy.


   UB, SB, FB - co następne?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez LiTAK Zobacz posta
    Ja też nie rozumiem problemu z mundurówkami.

    Po pierwsze, policjant policjantowi nie równy. Patologią obecnego systemu jest to, że wszyscy policjanci mają takie same przywileje, i to nie zależnie od wykonywanych czynności.

    Podział powinien być prosty. Pracujący w terenie, nadstawiający dupy, wykonujący niebezpieczne zadania funkcjonariusze powinni dalej mieć przywileje, bo jest w jakiś sposób uzasadnione. Natomiast drogówka, siedzący za biurkami i inne różnego typu "urzędasy w mundurach" niech zasuwają tak jak wszyscy.
    Nikt za nikogo zawodu nie wybiera i każdy wie że praca w policji czy wojsku może być trochę ryzykowna, dlatego argumentacja że powinni dostawać za to przywileje jest z dupy. Trza było wybrać inny zawód (a teraz właśnie paradoksem jest to że ludzie biorą robotę w policji czy wojsku właśnie w nadziei, że odbębnią 15 lat i z głowy, i dlatego często służby wyglądają jak wyglądają ) . Jestem jeszcze w stanie zrozumieć ludzi, którzy nadstawiają dupę na misjach zagranicznych i w warunkach wojennych (im to trzeba dać nie tylko przywilej wcześniejszego zejścia z rynku pracy, zależny od ilości miesięcy przebytych na misjach, ale też coś w stylu dodatku dla weteranów). Ale nie to, że mój rudy dzielnicowy, którego działalność ogranicza się do wjebania kilku mandatów za picie dziennie ,może za 3-4 latka iść na emeryturkę płaconą z moich pieniędzy.
    Zresztą wszystkie te przywileje wszystkich grup trzeba wyjebać wpiździec, bo to one generują ogromna dziurę jaką mamy w Zusie.

    Ostatnio Centrum AS wyszło z propozycją systemu podobnego do Kanadyjskiego. Tam nie ma przywilejów, każdy dostaje jakąś minimalną emeryturę + to co uzbierał w kanadyjskim ZUS-ie + to co sobie sam zaoszczędził.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
     Jestem jeszcze w stanie zrozumieć ludzi, którzy nadstawiają dupę na misjach zagranicznych i w warunkach wojennych (im to trzeba dać nie tylko przywilej wcześniejszego zejścia z rynku pracy, zależny od ilości miesięcy przebytych na misjach, ale też coś w stylu dodatku dla weteranów).
     To już funkcjonuje. Za każdy miesiąc służby w Iraku i Afganistanie przysługuje 0,5 procent do wysługi. Za pół roku misji wychodzi trzy procent czyli ekwiwalent ponadrocznej służby w Kraju. Podobnie mają piloci czy żołnierze sił specjalnych oraz kilka innych specjalności (np. nurkowie).
     Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

     Komentarz


     • Zamieszczone przez casual Zobacz posta
      Krótko mówiąc sytaucja wygląda tragicznie i jeśli nic się nie zmieni będą blokady głównych krajowych dróg. Ruscy robią dokladnie wszystko, zeby nas ze swojego rynku wygnać. Takie to oto i dobre stosunki z Rosją mamy. Nie to co za Kaczora.
      Przewoźnicy chcą wojny z Rosją?!

      Tak na serio to szkoda gadać..

      Komentarz


      • Ktoś się wybiera na jutrzejszy marsz po meczu?
       Bóg z Nami, choj z Nimi.
       Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
        Trochę bez echa przeszło tu (może poza kontrowersjami dot. płacy nowej wiceprezes ) ustanowienie nowego zarządu spółki PKP. Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy do czynienia z powołaniem fachowców a nie politycznych kolegów, na dodatek takich którzy mogą zagwarantować próbę faktycznej restrukturyzacji molocha (nie obędzie się pewnie bez kontrowersji, zwłaszcza wokół ZZ). Choć jak dla mnie trafili do "stajni Augiasza" . Ruch ten został naprawdę bardzo dobrze odebrany w środowiskach biznesowych. Trzeba przyznać plus dla Nowaka, zobaczymy teraz jak ten zarząd sobie poradzi
        Poradzi sobie tal samo jak zarzad poprzedni .

        Wiele ruchow jest naprawde bardzo dobrze odbieranych przez srodowiska biznesowe i naprawde g........o z tego wynika .

        Komentarz


        • Pojawiła się dziś szansa na zjednoczenie PiS i Solidarnej, ale niestety Ziobro dał do zrozumienia, że nic z tego. A szkoda, bo z wrogiem zawsze lepiej walczyć zjednoczonym. Dobrze, że chociaż marsz się udał.

         Komentarz


         • Przyznam ,że jestem pod wrażeniu tego marszu.
          Mioduski ,Vukovic OUT !

          Komentarz


          • Czy ktoś z forum był/mieszka w pobliżu przemarszu? Interesuje mnie liczba bo widziałem wahania od 15 do 40 tyś
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Czy ktoś z forum był/mieszka w pobliżlegu przemarszu? Interesuje mnie liczba bo widziałem wahania od 15 do 40 tyś
            Po meczu udałem się na marsz. Stałem na wysokości pomnika Grota-Roweckiego. Masa ludzi. Tysiące. Moim okiem więcej niż na marszu niepodległości. Nieprzebrany tłum. Beznadziejne nagłośnienie, jeśli chodzi o minusy. Ogólnie wielki plus, szkoda, że nas nie było. Świetne mowy Jarosława i w szczególności Ewy Stankiewicz(respect dla tej Kobiety). Oby tak dalej. Wiosna Nasza!
            Bóg z Nami, choj z Nimi.
            Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

            Komentarz


            • Myślę, że dobra relacja.             (pomijając hit w tle )
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Organizatorzy oceniają się na ponad 100 tysięcy. Nie wiem czy to prawda ,ale autokarów stało cała Spacerowa i Gagarina po obu stronach.

              Komentarz


              • Nawet media bardzo temu środowisku niemiłe oceniły liczbę ludzi na 20- 30 tysięcy. Psy podały liczbę 20 tysięcy na samym pl. Trzech Krzyży, a przecież masa ludzi non stop dochodziła.

               Realnie pewnie ciężko oszacować, no ale zakładając że absolutnie zawsze liczby prawicy są tak przez wiodące media jak i przez psy zaniżane (najczęściej kilkukrotnie), to...

               Jedno jest pewne- głosu tak gigantycznej liczby manifestantów (w czasach, gdy większości ludzi nie chce się ruszyc dupy z domu w jakiejkolwiek sprawie) oraz tak gigantycznej rzeczy ludzi, którzy podpisali apel do KRRiT (ponad 2.000.000 ludzi, i to bynajmniej do tego podpisu nie wystarczyło kliknięcie na jakiejś stronie internetowej, a trzeba było zadać sobie więcej trudu) raczej nikt rozsądny bagatelizować nie powinien.

               BTW- czy tylko ja zauważyłem duże przejęcie (graniczące ze wzruszeniem) u przemawiającego Z. Ziobro? Dodatkowo ręce mu się trzęsły praktycznie non stop.

               Marsz ten był gigantycznym sukcesem- co do tego nie ma cienia wątpliwości.
               Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
               - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
               Zapamiętał.

               Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

               Komentarz


               • @Casual.

                Dokładnie tak było. Trząsł się cały, spanikowany. Mam nadzieje, że słowa Zbigniewa nie były tylko pustym gestem. Jeśli nie przyjmie zaproszenia Jarosława to jednak faktycznie okaże się V kolumną obozu patriotycznego.
                Btw. Ciekawe jakby Matoł zorganizował demonstrację prorządową. Jak myślicie Panowie, ile ludzi by się stawiło.
                Bóg z Nami, choj z Nimi.
                Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

                Komentarz

                Pracuję...
                X