Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • przepraszam że nie w temacie stare ale jare

  senator z peo

  Ostatnio edytowany przez majaW; 50210.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
   Nie, w "Rz" ma stały felieton i stałe wywiady, w "U Rze" ma felietony, teksty kulinarne i "z życia koalicji". Status Mazurka w "Przekroju" można było porównać do Rolickiego w "U Rze". Ich role zresztą były podobne - kontrapunkt "z drugiej strony barykady".
   Rolicki ma swój felieton a Mazurek robi wywiady. Więc nie wiem, czy to dobre porównanie. Niestety firmuje swoim nazwiskiem tego lewackiego Strumera.
   Bóg z Nami, choj z Nimi.
   Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Nie, w "Rz" ma stały felieton i stałe wywiady, w "U Rze" ma felietony, teksty kulinarne i "z życia koalicji". Status Mazurka w "Przekroju" można było porównać do Rolickiego w "U Rze". Ich role zresztą były podobne - kontrapunkt "z drugiej strony barykady".
    Ilość artykułów nie decyduje o tym czy ktoś jest w redakcji i ma wpływ na kształt gazety, czy tego wpływu nie ma. Idąc tym tokiem rozumowania Lisicki jest tym czym Mazurek w Przekroju co jak wiemy nie jest prawdą.

    Mazurek zarówno w "Przekroju", jak i w "Rz", oraz "Uważam Rze" ma zakontraktowaną pewną ilość artykułów, czy wywiadów i nic więcej.

    Sam się kiedyś śmiał, że on w Presspublice nie bywa, więc nic nie wie, a jego jedyny kontakt to telefon z informacją z kim przeprowadzi wywiad + mail z wywiadem/tekstem i tyle.

    Stąd ze zdziwieniem przeczytałem linię obrony w sprawie Mazurka . Zresztą w moim odczuciu nie ma to dla mnie większego znaczenia gdzie on pisze

    Wracając do tego bycia i nie bycia w redakcji to nie jest nic dziwnego wśród publicystów. Takie osoby jak Środa, Rybiński, Jastrun, Wałęsa, Skiba we "Wprost", Rafał Ziemkiewicz w "GP", Marcin Wolski w "GPC" nie są przecież w redakcjach tych gazet

    Komentarz


    • Odnośnie tekstu Winnickiego który wkleił KBK w temacie Katyń 2010

     Winnicki pisze argumenty które jemu pasują. Zarzucanie Lechowi Kaczyńskiemu że blokował lustrację jest śmieszne, wystarczy obejrzeć oklepana Nocną Zmianę i zobaczyć kto tak naprawdę torpedował lustrację. Przypomnę że właśnie Kaczyńscy Macierewicz i Korwin byli tymi którzy chcieli pełnej lustracji (z taką różnicą że Kaczyńscy.Macierewicz byli za ukaraniem TW i agentów , a Korwin tylko za ujawnieniem bez konsekwencji). Co do traktatu Lizbońskiego również takie pieprzenie (łatwo się mówi ja bym nie podpisał), prawda jest taka że negocjowano w ramach tego co było możliwe (i do czego się zobowiązywaliśmy wstępując do UE) Winnicki zapomina i deprecjonuje w ten sposób to co zostało wynegocjowane Foxx pisze o tej sprawie obszernie tutaj http://foxx-news.blogspot.com/2008/03/karty-na-st.html . Przypomnę jeszcze niedawne wypowiedzi Winnickiego o kibolach bandytach (odnośnie Marszu Niepodległości)i odżegnywanie się pana Winnickiego od "kiboli" w imię poprawności, chcąc podobać się politycznie poprawnym mediom i politykom itp. Ogólnie mądry z niego gość ale nie rozumiem czepiania się na siłę pewnych spraw.
     Ostatnio edytowany przez LajtowyL; 46589.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez LajtowyL Zobacz posta
      O
      Winnicki pisze argumenty które jemu pasują. Zarzucanie Lechowi Kaczyńskiemu że blokował lustrację jest śmieszne, wystarczy obejrzeć oklepana Nocną Zmianę i zobaczyć kto tak naprawdę torpedował lustrację. Przypomnę że właśnie Kaczyńscy Macierewicz i Korwin byli tymi którzy chcieli pełnej lustracji
      Dziwi brak Olszewskiego w tym zestawie nazwisk. I szczerze mówiąc im bardziej badam temat tym bardziej dziwi.... nazwisko Korwina w tym zestawie.

      Opinia Olszewskiego o uchwale jego autorstwa (za Leskim):

      Spektakularnie kompromitująca (...) fatalna w swej konstrukcji i o nieracjonalnej formule (...) Trudno sobie wyobrazić inspirowanie przez nas uchwały o treści tak zupełnie idiotycznej (...) W takiej formie wykonać lustracji nie było można (...) Gdyby inspiratorem tej uchwały był sam Macierewicz, to bym powiedział, że po prostu był samobójcą (...) To naprawdę była uchwała bardzo niewygodna w tym momencie dla rządu.
      Daleki jestem od stawiania mocnych tez na temat Korwina, którego nawet lubię za ekscentryczność, ale czy teza, że to była prowokacja jest zupełnie bezpodstawna?

      Foxx - Niestety zbitka Lisiewicz CSKA Legia ITI prowadzi.... do tego tematu. Ale info warte zapamiętania.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • Z. ciągnąć tak dalej temat można dojść do wniosku, że "nocnej zmiany" - mitu założycielskiego dla pewnej grupy obywateli - nie było. Była w sferze haseł, ale jeśli rozebrać to na części pierwsze to nie wygląda to już tak czytelnie. Aktorzy zamieniają miejsca z widownią, "obstrukcja" zastępuje szczytne cele, a te drugie z kolei "obstrukcję".

       Komentarz


       • Ustawa sama w sobie była źle skonstruowana, ale nie sądzę żeby Korwin świadomie wystawił ówczesny rząd na pożarcie.

        Zadziałał raczej typowo korwinowski motyw - np. likwidujmy służbę zdrowia i system ubezpieczeń, nie ważne jak i nie przejmujmy się jakie będą skutki ( bo "muszą" być pozytywne ), wprowadzajmy karę śmierci - nieważne jak. Lustracja? Dawać, na szybko, bez zastanowienia się jak sprawić żeby rozliczenia rzeczywiście były skuteczne i do przeprowadzenia. Liczy się samo hasło
        "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

        Komentarz


        • LajtowyL, masz jakieś linki o tych "kibolach bandytach" i odcinaniu się Winnickiego?
         Nie żebym się czepiał, ale nie pamiętam, a chętnie bym konkrety zobaczył.

         Komentarz


         • Oglądałem dzisiaj TAK JEST ,którego głównym tematem ,była promocja książki Koniec Pis M.Kamińskiego.Po raz kolejny wyszło kuestwo Misia.Załosne wypociny.
          Mioduski ,Vukovic OUT !

          Komentarz


          • Zamieszczone przez KBK Zobacz posta
           LajtowyL, masz jakieś linki o tych "kibolach bandytach" i odcinaniu się Winnickiego?
           Nie żebym się czepiał, ale nie pamiętam, a chętnie bym konkrety zobaczył.
           KBK - pisałem o tym w odpowiedzi na Twoje niedawne pytanie dlaczego uważam, że Marsz nie był sukcesem jego organizatorów. Kwituj proszę te odpowiedzi, bo nie wiem, czy je w ogóle czytasz Litwa zaliczona, czy mogę odpuścić z komentarzami do reszty wywodów Winnickiego?

           Zamieszki na ulicach Warszawy podczas "Marszu Niepodległości" to efekt prowokacji osób, które chciały oczernić marsz - twierdzi prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. Jak zaznaczył, "nie czuje się odpowiedzialny za prowokacje, które nie dotyczyły kolumny marszowej".

           "Niestety, policja nie ochraniała marszu podczas jego trasy, zostawili nas samopas i to spowodowało, że do kolumny marszowej przeniknęły osoby zamaskowane, których ja nie utożsamiam z uczestnikami marszu. Protestujący szli za banerami, a wokół nich krążyły zamaskowane osoby, które traktuję jako prowokatorów, którzy chcieli zaszkodzić marszowi" - powiedział PAP Winnicki.

           Jak mówił, otrzymał informacje, że "prowokacje szły ze środowisk, którym zależało, by oczernić Marsz Niepodległości". Jego zdaniem prawdopodobnie te osoby są także odpowiedzialne m.in. za podpalenie wozu satelitarnego TVN24.

           Winnicki krytykuje zachowanie policji i władz miejskich. Jak twierdzi, policja nie kontaktowała się z uczestnikami marszu i zachowywała się wobec nic agresywnie.

           Prezes MW przyznaje jednak, że także organizatorzy marszu popełnili błąd, niedoszacowując liczby jego uczestników. "Sądziliśmy, że to będzie ok. 15 tysięcy ludzi, którzy spokojnie pomieszczą się na pl. Konstytucji. Musieliśmy jednak zmienić plan przemarszu. Doszło do ataków, nie wiem, czy przez pseudokibiców, czy chuliganów. Także policja reagowała agresywnie. Wywiązała się bitwa, które zdezorganizowała nasz marsz" - wyjaśnił
           Zamieszki na ulicach Warszawy podczas "Marszu Niepodległości" to efekt prowokacji osób, które chciały oczernić marsz - twierdzi prezes


           Lewacka relacja z transmitowanej w WSI24 konferencji prasowej:

           Zanosi się na koniec krótkiego romansu środowiska skrajnej prawicy z kibicami piłkarskimi. Podczas wczorajszej konferencji prasowej organizatorzy Marszu Niepodległości, w tym szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki i były poseł Artur Zawisza zdecydowanie potępili uczestników starć z policją na trasie marszu, określając ich mianem ‘ekstremistów,’ ‘chuliganów’ i ‘bandytów.’

           Postawa kibiców piłki nożnej, którzy na apel organizatorów Marszu Niepodległości zjechali do Warszawy 11 listopada zdecydowanie nie spodobała się ich skrajnie prawicowym sojusznikom. Winnicki podkreślił, że potępia ‘jakąkolwiek przemoc w wyrażaniu poglądów’ dodając, że w momencie gdy, jak ich określił, ‘chuligani’ rozpoczęli starcia z policją na Placu Konstytucji organizatorzy podjęli, we współpracy z policją, decyzję o wyprowadzeniu z placu pozostałych uczestników marszu. Miało to ułatwić oddziałom prewencji pacyfikację uczestników zamieszek.

           Zdaniem Winnickiego, do eskalacji przemocy na trasie Marszu Niepodległości doprowadził m.in. ‘bandytyzm chuliganów’ – jak określił swych niedawnych sojuszników z futbolowych firm – którzy ponoszą odpowiedzialność za, jak to ujął, ‘smutne wydarzenia’ na trasie marszu.
           Zanosi się na koniec krótkiego romansu środowiska skrajnej prawicy z kibicami piłkarskimi. Podczas wczorajszej konferencji prasowej organizatorzy Marszu Niepodległości, w tym szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki i były poseł Artur           Jak Ci już pisałem, przez weekend po Marszu, gdy do netu jeszcze nie trafiły filmy ilustrujące, jak to naprawdę wyglądało Winnicki z Zawiszą oraz np. komentatorzy Frondy odcinali się od nas z wielkim zapałem. Dopiero w okolicach wtorku ochłonęli.
           Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • już kiedyś powiedziałem, że organizatorzy Marszu dawno odpłynęli a ich fejsbukowa strona "Marszu" to jakiś biznes, brakuje tylko pościeli i długopisów z logiem marszu.
            Pies ich jeb.- powinna być "kibolska" impreza i olanie tych pacynek !
            Czas kończyć z baranami na forumce

            Komentarz


            • nie poddają się

             Dziś o godz. 13.30 w siedzibie Nowego Ekranu ul. Nowy Świat 54/56 (II piętro) w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podczas której zostanie wystosowany apel do Prezydenta, Premiera, a także do przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej, aby 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczpospolitej, z urzędów zostały zdjęte flagi Unii Europejskiej.

             Apel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości
             2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.

             Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.

             Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.

             Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.

             Apelujemy do prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska - dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi - niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!

             Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych:

             2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!

             Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

             --
             KONTAKT:
             Robert Winnicki ------------
             Witold Tumanowicz---------
             „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

             Komentarz


             • o powstało już Stowarzyszenie
              biznes jest biznes
              Czas kończyć z baranami na forumce

              Komentarz


              • W siedzibie "Nowego Ekranu"...
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                W siedzibie "Nowego Ekranu"...
                Że tez stać ich na siedzibę na NŚ
                „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

                Komentarz

                Pracuję...
                X