Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://wybory.xaa.pl/sondaze-uliczne.html

http://wybory.xaa.pl/sondaze-uliczne-prezydent.html

Ciekawa strona. Przyznam szczerze, że pierwszy raz ją czytam nie wiem więc czy raczej robią ją ruscy agenci, szaleni inkwizytorzy czy może normalni ludzie. No, nie mam pojęcia. Ważne dla mnie jest to, że chyba (podkreślam chyba) nie mają związku z mainstreamowymi sondażowniami. Z drugiej strony po kompromitacji Palade i do tego trzeba podchodzić umiarkowanie

No, w każdym razie - PiS wyprzedził PO, a Palikot ma ponad 20% (jestem w stanie sobie to wyobrazić, generalnie od dłuższego czasu mam dziwne przeczucie, że czeka nas zestaw 3 razy 20% - co będzie niestety na dłuższy okres czasu skutkować koalicjami PO-Palikot). Natomiast w sondażu prezydenckim (nawet szkoda czasu na opisywanie ryzyka błędu... na 3 lata przed wyborami, bardziej chodzi o pewne procesy) wygląda na to, że druga tura bez prawicy (Komorowski - Palikot).
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Chyba ,że Kaczyński nie będzie kandydował na prezydenta.Podobno jest na to szansa..

Wtedy Ziobro może coś powalczyć z Bulem i Kmiotem.

Co do strony.Dla mnie trochę zawyżone wyniki RP.Tworzenie rzeczywistości.
      Zresztą w ten bocznej sondzie jak zwykle Korwin w czubie.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
        Chyba ,że Kaczyński nie będzie kandydował na prezydenta.Podobno jest na to szansa..
        Zdaje się, że sam to już zadeklarował w wywiadzie dla Uważam Rze ( a może jakimś innym, nie pamiętam). Oczywiście zawsze może zmienić się kontekst polityczny tak jak z Marcinkiewiczem i zarazem zdanie Jarka w tej kwestii, no ale na tę chwilę wydaje się to mało prawdopodobne, choć.. Jest niestety duża szansa, że prawica będzie nadal chronicznie niezdolna do wypromowania kogoś wartościowego i z szansami jako kandydata, wtedy zapewne będziemy mieli na części prawej strony akcję błagania Kaczyńskiego o udział w wyborach, pod hasłem Jarku musisz i Jarosław Polskę zbaw. I pytanie, czy Jarosław się złamie. Oby się nie złamał, bo klęska w tych wyborach ( na 99%) będzie mocnym kopem w dół przed parlamentarnymi.

W sondażu Korwin jak zwykle przeszacowany ( choć nie jakoś kosmicznie) więc patrzyłbym z dystansem póki co.
        Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• XAA z tego co pamiętam robiło sondaże uliczne dla Korwina i Palikota, więc raczej takie bezstronne nie jest. Z drugiej strony pamiętam, że to oni jako pierwsi przewidzieli skok w sondażach Palikota. Patrząc jednak na wykres historyczny to u nich zdecydowanie przeszacowany był Palikot cały czas (15-20% już przed wyborami).

Komentarz

• "Dopieliśmy swego celu Adam Szechter w Izraelu"

http://narodowcy.net/adam-mihcnik-ma...am/2012/04/01/

- Odnoszę wrażenie, że ten smutny demon polskiego nacjonalizmu odradza się w każdym pokoleniu. Co dzień boleśnie doświadczam, że sformułowanie Tuska o polskości zawierało w sobie jakąś głęboką prawdę [D. Tusk: "polskość to nienormalność" Znak, 1987 r.] Niestety, nie widzę szans na szybką poprawę. Pojawiają się wprawdzie głosy, może nieco ekscentryczne, ale z pewnością odważne, takie jak Janusza Palikota ["Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości", konferencja "Dialog i Przyszłość", luty 2012]. Nie mam jednak złudzeń, Polacy nie są gotowi zmierzyć się ze swoją ponurą tożsamością – nasz portal dotarł do fragmentów wywiadu, jakiego twórca imperium medialnego i jeden z najbardziej wpływowych ludzi III RP udzielił kilka tygodni temu tygodnikowi „Newswek”.

- Czy jestem rozgoryczony? Pewnie, że jestem! Ponad 20 lat intensywnej orki, setki, a może nawet tysiące redaktorów, których przepuściliśmy przez szkołę odpowiedzialnego myślenia w naszym koncernie, rozesłaliśmy do mediów lokalnych i centralnych i co? Wszystko, za przeproszeniem, psu w dupe! [...]

- Maszerują, ciągle maszerują, w te i we wte, jak w jakimś amoku! Fanatycy religijni, fanatycy narodowi – właściwie często tylko to ich łączy – tępy, zacietrzewiony fanatyzm. Krzyczą o prawdzie, a myślą o zemście, gardłują coś o honorze, zupełnie bez ładu i składu. Absurd, ci ludzie żyją mentalnie w XIX wieku. Wielka Polska, Dmowski, frazesy o Narodowych Siłach Zbrojnych – pan wie co się pod tym kryje? Pan wie co stoi za tymi hasłami? – zacięta twarz pałkarza w brunatnej koszuli. Z tą różnicą, że dziś będzie miał kij baseballowy w ręku. [...]

- Pyta pan o Kościół… Tutaj też przedwcześnie myśleliśmy, że wszystko już wygrane. Wie pan, katolicyzm jest jak trujący związek chemiczny – strawny tylko wtedy, kiedy go mocno rozpuścić. Drobna kapsułka na całe litry wody – o, wtedy można prowadzić dialog. Ale tutaj też niewesoło; wspieraliśmy Tygodnik

[Powszechny - przyp. red.], Więź, Znak – ale co z tego, oni są słabi. I słabną z roku na rok, nie reprodukują się. W siłę rosną znowu tylko fanatycy, niezależnie od tego, czy będzie to Radio Maryja, charyzmatycy, czy ci tradycjonaliści, rodem ze średniowiecza. Dlatego Tusk robi dobrze, kiedy bierze twardy kurs – był taki projekt Kościoła otwartego, ale widać, że to się nie powiodło, więc trzeba ostrzej walczyć, nie ma z kim dialogować.[...]

- Ale z drugiej strony jest w tym jakaś konsekwencja – ci, którzy świadomie czytają Tygdonik czy Więź, żyją tym klimatem, którzy mają umysły otwarte, dochodzą do tego, co większość normalnych ludzi na Zachodzie – że Kościół i religia to zbędna nadbudowa, że życie duchowe jednostki powinno być o wiele bardziej wolne. Oczywiście, skutek jest taki, że w Kościele zostają tylko fanatycy i chyba już nic tego nie zmieni.[...]

- Ja powiem panu tak – jestem już cholernie zmęczony. Mam dosyć tego kraju, odnoszę wrażenie, że tu już zawsze będzie zaścianek. Zdecydowałem, że w ciągu najbliższego roku wyjeżdżam. [...] Nie, jeszcze nie wiem gdzie. Chcę trochę czasu spędzić ze starymi znajomymi, poodwiedzać rodzinę za granicą. Jeszcze nie wiem gdzie osiądę na stałe. Ostatnio tak sobie rozmawialiśmy z Jurkiem [Urabnem] i Mariuszem [Watlerem], przy jakiejś drobnej wódeczce, że można by gdzieś wykupić sobie wysepkę w tropikach, nazwiemy ją Madagaskar 2 [śmiech].”

"doborowe" towarzystwo będzie miał

Komentarz

• Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
              "Dopieliśmy swego celu Adam Szechter w Izraelu"

"doborowe" towarzystwo będzie miał
              Prima aprilis.

(niestety)

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                Z drugiej strony po kompromitacji Palade i do tego trzeba podchodzić umiarkowanie
                Jeśli mnie pamięć nie myli według nich Janusz Od Penisa zebrał 20% w wyborach, a PSL nie dostało się do sejmu.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński spotkał się we Wrocławiu z byłymi działaczami Porozumienia Centrum. - Chcemy odnowić kontakty i apelować do tych ludzi, by wrócili do polityki i skupili się wokół PiS - powiedział Lipiński. - PiS jest pokłosiem PC, nawiązuje do tamtych czasów i inspiracji i jednocześnie pokazuje, że inne projekty partii prawicowych nie wypaliły - tłumaczył dalej.

Wrocławskie spotkanie byłych działaczy Porozumienia Centrum (PC) z wiceprezesem PiS było drugim z kolei. Wcześniej Lipiński uczestniczył w takim spotkaniu w Legnicy. - W ciągu tego roku chcemy zorganizować kilkanaście spotkań w cały kraju (...) szacuję, że weźmie w nich udział około 2 tys. osób - powiedział polityk.

Wyjaśnił, że celem spotkań jest integracja środowisk prawicowych wokół PiS. Chodzi przede wszystkim o byłych członków PC, do którego - zdaniem Lipińskiego - na początku lat 90. należało około 40 tys. osób. - Ci ludzie w większości nie są aktywni politycznie (...) apelujemy do nich, by wrócili do polityki i skupili się wokół PiS - mówił.

Lipiński poinformował, że na spotkania z byłymi członkami PC przychodzą również byli działacze innych partii chadeckich.

Pytany, co PiS może zaoferować byłym działaczom PC, Lipiński odpowiedział, że jeżeli "ktoś chce funkcjonować w życiu politycznym po prawej stronie, to PiS jest atrakcyjną ofertą". - PiS jest pokłosiem PC, nawiązuje do tamtych czasów i inspiracji i jednocześnie pokazuje, że inne projekty partii prawicowych nie wypaliły - tłumaczył.
                To szersza inicjatywa przyciskania się do konserwatywnej ściany czy chwilowe dążenie do marginalizacji Ziobry?
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Marginalizacja Ziobry.
                  Tak czy inaczej SP skończy jak PJN ,o JKM nie wspominam ,bo brak słów .
                  Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
                    Marginalizacja Ziobry.
                    Czyli w PO?

http://jflibicki.salon24.pl/404781,wstapilem-do-po
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• co to znaczy miłość...http://img513.imageshack.us/img513/1...7577middle.jpg

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
                        Marginalizacja Ziobry.
                        Przeca to było wiadome od samego początku.

I proszę mi tu nie porównywać JKM do Ziobry, bo to obraza dla tego pierwszego.

SP to partia bardziej przegrana niż PJN. PJN mogło się jeszcze łudzić, że ludzie o prawicowo-liberalnych poglądach zagłosują na nich. Tylko okazało się, że to bardzo mały elektorat, który mimo wszystko w większości zgarnia PiS mający w swoich szeregach sporo ludzi z dawnego UPR. Swoje nieśmiertelne 1,5% ma też Korwin.

A tym czasem SP tak na prawdę może tylko odbijać wyborców PiS. Tylko dlaczego wyborca PiS, nawet ten moherowy, na który pewnie liczył Ziobro miałby głosować na tego potworka?

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• "...wPolityce.pl: Krążą w politycznych kuluarach coraz silniejsze plotki, że negocjuje pan przejście do Platformy Obywatelskiej. Mówią już o tym niektórzy komentatorzy. To prawda?

Przemysław WIPLER, poseł Prawa i Sprawiedliwości, współtwórca Fundacji Republikańskiej: To bzdura. Absolutna nieprawda. Naszym celem jest zmiana kraju, a nie przejście do neoPZPR, czym dzisiaj stała się Platforma Obywatelska. Dziś liberalizm nie ma z PO nic wspólnego. A próby tworzenia frakcji w stylu PAX-u z czasów PRL uważam za tylko ośmieszające twórców tych koncepcji....."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/25915...o-niski-poziom

Jak zacząłem to czytać to aż mi się zimno zrobiło. Na szczęście dalsza część wywiadu mnie uspokoiła.
                          Gdyby chociaż była w tym odrobina prawdy to straciłbym wiarę w ludzi i chyba pierwszy raz w życiu żałowałbym oddanego głosu.

Co do decyzji W. o pisaniu felietonów na portalu tego buca Lisa, to od początku uważałem to za jakiś chory pomysł. Osobiście żadnego nie przeczytałem, bo postanowiłem nigdy nie wchodzić na to lisowe patałajstwo.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                            Co do decyzji W. o pisaniu felietonów na portalu tego buca Lisa, to od początku uważałem to za jakiś chory pomysł. Osobiście żadnego nie przeczytałem, bo postanowiłem nigdy nie wchodzić na to lisowe patałajstwo.
                            Dużo nie straciłeś, bo poziom mierny, ale trzeba przyznać, że odbiorców znaleźli, gdyż w Alexie portal znajduje się koło setnego miejsce mając w sąsiedztwie takie "stare" serwisy jak Pclab.pl, czy otodom.pl. Salon24, czy wpolityce wypada na tym tle mizernie jeśli chodzi o odwiedziny.

Komentarz

• czy ktoś słucha teraz lisa? Syn bolka specjalista od smoleńskiej tragedii...

Komentarz

• Nie wiem. Dziwne programy oglądasz.

Komentarz

Pracuję...
                                X