Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Debata z szefami MSZ 8 krajów na temat przyszłości UE, rozmowa szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Rosji m.in. o stosunkach rosyjsko-unijnych, a także spotkanie z ministrem SZ Francji - to niektóre z punktów wizyt szefa MSZ Radosława Sikorskiego w trzech stolicach europejskich.
  http://fakty.interia.pl/polska/news/...tolice,1774078

  Panie Radzik, proponuję podpytać w Berlinie o to:

  http://www.rp.pl/artykul/28,841178-M...pedzonych.html  Liczę na obfitą relację na twitterze. Spytaj Pan też, czy była w Afganistanie.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

   Panie Radzik, proponuję podpytać w Berlinie o to:

   http://www.rp.pl/artykul/28,841178-M...pedzonych.html   http://www.naszapolska.pl/index.php/...godzina-prawdy
   "...Szac chłopaki lwoskie dzieci kużdy ładny, aż si świeci....Ni ma to jak batiar lwoski,
Lecz najlepszy łyczakoski...Chto si z naszy wiary śmieji, naj gu nagła krew zaleji...I kto Lwowa ni szanui, Naj nas w dupy pocałuji...Kto we Lwowi raz był bity, ten udwalić musi kity...A chto z nami trzyma sztamy, temu lepi jak u mamy...
   Oj, diridiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uhaj, dana, 
oj, didiri, rach, ciach, ciach, 
ruchaj, ruchaj, uha!"

   Komentarz


   • Zamieszczone przez kamilson Zobacz posta
    "Dzień Gniewu" na ulicach miast. Utopią albo spalą "Tuskannę" http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiadomosc.html
    http://przecinek.soup.io/post/50858261/fa-szywa-rebelia

    Prawdziwym wybawieniem z niewolnictwa lub jakiejkolwiek innej opresji jest usamodzielnienie, wiedza i świadomość. Oto prawdziwa rebelia. Nie daj się złapać w podążanie za liderem jak czyni to większość osób - ludzi, którzy myślą, że są rebeliantami bo potępiają władzę zgodnie z obowiązującą modą. Nie wychodź na ulice twierdząc, że jesteś oświecony bo przeczytałeś książkę lub widziałeś film dający przelotne spojrzenie na mało znaną wiedzę. Nie krzycz frazesów przez megafon które zapożyczyłeś z przemyśleń innych osób i nie nazywaj się myślicielem tylko dlatego, że należysz do grupy która reprezentuje niepopularny pogląd. To wszystko to tylko wynik grupowego myślenia kierującego fałszywą rebelią. Jest ona niebezpieczna, bo daje iluzję, że jesteś wolny i myślisz sam za siebie. Prawdziwa rebelia, prawdziwa rewolucja zaczyna się wtedy, gdy przestajesz podążać za kimś a zaczynasz przewodzić a tym, którzy zaczynają za tobą podążać mówisz, żeby przestali iść ślepo za tobą, żeby sami zaczęli myśleć.
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • Ciekawe czy te zerwane rozmowy o reformie to z góry ustawiona szopka medialna z cyklu "tarcia koalicjantów", czy Pawlak się z lekka zagotował i próbuje ugrać więcej niż uzgodnili.
     Z boku to wygląda jak ładnie reżyserowany film: Rano wszystko ok, w południe "no niby tak ale nie tak", popołudniu foch ze strony ludowców. Bez wątpienia cała uwaga mediów skupiona na koalicji.
     Chociaż zdziwił mnie troszkę tekst Kłopotka o wyborach na jesieni. Gdyby to była dotychczasowa kłótnia kochanków obyło by się bez wizji przedwczesnych wyborów.
     A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
     nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
     Wielka Niedźwiedzica.

     Komentarz


     • PSL jest nisko w sondażach(poniżej progu wyborczego), może to jest powód?

      Komentarz


      • Czyli pokazujemy swoim wyborcom jak bardzo walczyliśmy, ale w imię przyszłości kraju i przed dopuszczeniem do władzy Palikota musieliśmy ustąpić w tej sprawie.
       A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
       nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
       Wielka Niedźwiedzica.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        PSL jest nisko w sondażach(poniżej progu wyborczego), może to jest powód?
        Oni zawsze są albo nisko, albo bardzo nisko. A jednak od 20 lat mają te swoje kilka procent, dające miejsca w parlamencie.

        PSL-owi zaczyna się po prostu, cytując klasyka, w dupce palić, ponieważ reforma emerytur w tej formie uderzy głownie w ich elektorat, który można nazwać "chłopskim proletaritem". Stąd cały kabaret. A PiS od dawna sobie ostrzy zęby na tą grupę, więc ludowcy zdają sobie sprawę, że ruszenie emerytur w tej formie, tak jak ruszenie KRUSu, może być dla nich śmiertelne.

        Ale dla mnie to pachnie reżserką na kilometr. Tusk jeśli może, to nic nie pozostawia przypadkowi. Nawet buntu koalicjanta.


        UB, SB, FB - co następne?

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
         Ciekawe czy te zerwane rozmowy o reformie to z góry ustawiona szopka medialna z cyklu "tarcia koalicjantów", czy Pawlak się z lekka zagotował i próbuje ugrać więcej niż uzgodnili.
         Z boku to wygląda jak ładnie reżyserowany film: Rano wszystko ok, w południe "no niby tak ale nie tak", popołudniu foch ze strony ludowców. Bez wątpienia cała uwaga mediów skupiona na koalicji.
         Chociaż zdziwił mnie troszkę tekst Kłopotka o wyborach na jesieni. Gdyby to była dotychczasowa kłótnia kochanków obyło by się bez wizji przedwczesnych wyborów.

         Szopka .

         Przeciez najlepsi koledzy to Tusk i Pawlak a PSL reprezentuje Duzy Kapital i korPOracje a nie zadnych rolnikow , kto by tam sie malorolnymi przejmowal, litosci , sa do wykoszenia . Na pewno nie przejmuje sie Pawlak i nie PSL tylko malorolni chca wierzyc , ze jeszcze k t o s o nich mysli i cos dla nich zrobi , ale nie wiedza, ze w
         d e m o k r a c j i o swoje interesy trzeba w a l c z y c . I to ostro, a PSL - odnoga PZPR -dawno ich nie reprezentuje .
         Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

         Komentarz


         • Nie wiem, ale ja obecną "szopkę emerytalną" odbieram trochę inaczej. Tak naprawdę patrząc na przekrój elektoratu PSL o czym już wspominałem wielokrotnie mamy do czynienia z trzema grupami:
          a) ludność wiejska rolnicza
          b) ludność wiejska
          c) ludność małomiasteczkowa (do 20 tys. mieszkańców)

          Każdej z nich przyświecają trochę inne ideały.
          Pierwsza z nich jest stricte związana z rolnictwem i korzysta z przywilejów jakim jest chociażby KRUS, a utrzymuje się w większości z rolnictwa i o decyzjach wyborczych często decyduje to jak udadzą się zbiory, a nie to czy partia jest lewicowa, czy prawicowa.
          Druga grupa, czyli ludność wiejska, ale wykonująca prace pozarolniczne jest diametralnie bardziej zróżnicowana. Wyróżnia się in plus względem pierwszej grupy wykształceniem, pozycją społeczną, a także niejako pochodzeniem, gdyż część z nich dokonało migracji z miasta (czasem nawet z dużego miasta). Na pewno poglądy polityczne tej grupy są bardziej dookreślone i nie opierają się wyłącznie na uprzedzeniach, bądź zwyczajnej niewiedzy.
          Trzecia z nich, choć najmniej liczna to w moim mniemaniu decydująca grupa w kontekście utrzymania się PSL na powierzchni wody. Te 300 tys. osób z małych miast związanych historycznie z ochotniczą strażą pożarną, czy organizacjami ludowymi i regionalnymi w przeszłości, a także w dużej mierze z samorządem w małych miastach i gminach jest najbardziej narażona na skutki tej reformy. To właśnie klasie średniej z małych miast najbardziej oberwie się na wydłużeniu wieku emerytalnego z wielu aspektach, zarówno gospodarczych, jak i społecznych. Problemy ze znalezieniem pracy w gminach, gdzie obecnie bezrobocie przekracza 20%, a czasem nawet 30% będą narastały, a właśnie w tych gminach Pawlak i poplecznicy zyskują sporo głosów.

          Wystarczy spojrzeć na okręg nr 16 (płocki), z którego startuje sam Pawlak. Są tam jednej z najbiedniejszych powiatów w województwie mazowieckim (żuromiński i sierpecki), gdzie sam Waldek łyka 25 tys. głosów, a drugie tyle dokłada reszta listy. Podobnie ma się rzecz w okręgu radomskich, czy kieleckim, które wsiąknięte w biedę ochoczo głosują na Pawlaka i jego partię.

          Dla mnie nie jest zaskoczeniem, że Pawlak będzie bronił rękoma i nogami obecnego status quo, a na pewno z żadne skarby nie pozwoli na tą reformę bez wprowadzenia kolejnych przywilejów socjalnych. Nawet kosztem koalicji.

          Sondaż: jakie poglądy mają wyborcy PSL?
          4 paź 11, 15:47


          Co trzeci (33 proc.) potencjalny wyborca PSL deklaruje prawicowe poglądy, co czwarty (24 proc.) - lewicowe; 21 proc. deklaruje poglądy centrowe - wynika z sondażu CBOS. Najlepszy wynik w wyborach po 89' PSL osiągnęło w 1993 roku (15,5 proc.); najgorszy - w 2005 (6,96 proc.).

          CBOS zauważa, że poparcie dla PSL notowane w sondażach ośrodka w długoletniej perspektywie systematycznie maleje.

          Wśród potencjalnych wyborców PSL co trzeci (33 proc.) określa swoje poglądy jako prawicowe, co czwarty (24 proc.) uważa się za lewicowca, a co piąty (21 proc.) sytuuje się w centrum.

          CBOS zauważa, że w porównaniu z ogółem deklarujących udział w nadchodzących wyborach nieco więcej zwolenników PSL identyfikuje się z lewicą, a mniej z centrum. Wśród zwolenników PSL więcej niż wśród ogółu wyborców jest osób, które nie potrafią określić swoich poglądów na osi lewica - prawica.

          Swój największy sukces wyborczy po upadku PRL, PSL odnotowało w wyborach z 19 września 1993 roku. Na ludowców głosowało wtedy 2 124 367 wyborców, czyli 15,5 proc. Jak zauważa CBOS, w późniejszych wyborach odsetek głosów oddanych na PSL nigdy nie przekroczył dziesięciu procent.

          W wyborach z września 1997 roku PSL zdobyło 7,3 proc. głosów; we wrześniu 2001 roku - 8,98 proc.; we wrześniu 2005 roku - 6,96 proc.; a w październiku 2007 roku - 8,91 proc.

          CBOS podkreśla, że patrząc na notowania PSL z ponad dziesięcioletniej perspektywy widać, że udział Stronnictwa w rządzie bądź pozostawanie w opozycji nie miało bezpośredniego wpływu na deklarowane poparcie dla tej partii.

          Z sondażu CBOS wynika, że elektorat PSL jest elektoratem wiejskim i po części małomiasteczkowym, ze znikomym udziałem ludności wielkomiejskiej.

          Wśród osób, które deklarują poparcie dla Stronnictwa w nadchodzących wyborach parlamentarnych ponad dwie trzecie (68 proc.) to mieszkańcy wsi, a blisko jedna piąta (18 proc.) - mieszkańcy miast liczących mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. 6 proc. zwolenników PSL mieszka w wielkich miastach (powyżej 501 tys. mieszkańców).

          CBOS odnotowuje, że spadek notowań PSL widoczny jest wśród ogółu ludności wiejskiej oraz wśród samych rolników, czyli w grupach, gdzie jeszcze na początku dekady partia ta była siłą pierwszoplanową.

          Odsetek rolników deklarujących poparcie dla PSL zaczął maleć w 2002 roku. Jak podkreśla CBOS, spadkowi poparcia dla PSL towarzyszył wzrost poparcia dla Samoobrony. W pierwszych miesiącach 2003 roku Samoobrona wyprzedziła ludowców w rankingu poparcia. Od 2005 roku - zaznacza CBOS - wśród rolników nastąpił wzrost popularności PiS.

          2006 rok to czas najsłabszego poparcia dla PSL wśród rolników. Stronnictwo stawało się powoli na wsi partią numer trzy; o pierwsze miejsce zaczęły walczyć Samoobrona i PiS - zauważa CBOS.

          W następnych latach - podkreśla CBOS - notowania PSL wśród rolników zaczęły ponownie rosnąć. W drugiej połowie 2009 roku zbliżyły się do poziomu porównywalnego z poziomem z początku dekady; jednak w roku następnym ich popularność wśród rolników ponownie zaczęła słabnąć. Obecnie poparcie dla PSL wśród rolników - podobnie jak wśród ogółu badanych - jest mniej więcej o połowę mniejsze, niż na początku dekady.

          CBOS zauważa, że poparcie dla ludowców wśród ogółu ludności wiejskiej jest obecnie wyraźnie mniejsze niż wśród rolników.

          Na początku minionej dekady poparcie dla PSL deklarował mniej więcej co piąty mieszkaniec wsi. Od 2003 roku poparcie to w środowisku wiejskim zaczęło maleć z powodu pojawienia się konkurencji w postaci Samoobrony. Po krytycznym dla PSL roku 2006 ponownie wzrosło do około dziesięciu procent i stan taki utrzymuje się do dziś.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
           Nie wiem, ale ja obecną "szopkę emerytalną" odbieram trochę inaczej. Tak naprawdę patrząc na przekrój elektoratu PSL o czym już wspominałem wielokrotnie mamy do czynienia z trzema grupami:
           a) ludność wiejska rolnicza
           b) ludność wiejska
           c) ludność małomiasteczkowa (do 20 tys. mieszkańców)
           Zapomniałeś o czwartej grupie:
           d) politycy PSL.
           A oni mają największe priorytety przy "dzieleniu i rządzeniu".
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Za nimi jednak nie idą głosy wyborców bezpośrednio. W miastach powyżej 500 tys. mieszkańców PSL zgarnia jakieś 60-70 tys. głosów tylko...

            Komentarz


            • Ale w malych miasteczkach takich jak np Zwierzyniec PSL rzadzi na zasadach mafijnych za zgoda mieszkancow , ktorym widocznie z jakis niewyjasnionych dla mnie POwodow bardzo to odPOwiada . To jest problem mentalnosci - obawa przed zmiana plus zastraszanie mieszkancow przez lokalnych kacykow z PSL-u- tzn rozdawnictwo pracy . Kto zyje dobrze z lokalnym kacykiem z PSLu ma szanse na jakas prace - kto nie - musi wyjezdzac i to szybko .
             Dzieki czemu zdolni i nalepsi wyjezdzaja , zabytki POpadaja w ruine a obrzydliwa , zupelnie makabryczna siedziba lokalnego kacyka jest dopieszczana ....nie ma to jak przejechac sie po POlsce rowerem .
             No i jeszcze to disco , chyba dla czlonkow PSLu jest to nieodzowny atrybut wladzy i symbol przedsiebiorczosci - pod ktore zajezdzaja czarne beemki.....czysta radocha .
             A wszystko dookola sie sypie ...wPOolskim filmie tego nie POkazuja heheheh LOL LOL
             Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

             Komentarz


             • Chiba dawno w POOOlsce nie byłeś

              Komentarz


              • NOoooo, najdalej we wrzesniu zeszlego roku ..........wycieczka rowerowa .

               Chyba tak do konca to nie wiesz w jakim kraju mieszkasz . Albo nie chcesz wiedziec - blokada swiadomosci .

               Komentarz


               • No to trochę trwało zanim przepłynąłeś ten ocean na rowerze. Chyba, że faktycznie jesteś orką

                Komentarz

                Pracuję...
                X