Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
    Naiwnyś jak dziecko
    Przecież to była ironia. Oczywiście, że patrząc na to kto zasiadł w loży eksperckiej u Komorowskiego widać jak na dłoni który ośrodek stał za jego wyborem. Ośrodek ledwo zipiących dziadków, ale wciąż jurnych i trzymających za sznurki.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Przecież to była ironia. Oczywiście, że patrząc na to kto zasiadł w loży eksperckiej u Komorowskiego widać jak na dłoni który ośrodek stał za jego wyborem. Ośrodek ledwo zipiących dziadków, ale wciąż jurnych i trzymających za sznurki.
      Hmmmm. Dziadków powiadasz.

To ja Ci dam taki jeden filmik - jeden fragment. Ale warto obejrzeć całość...

I drugi dodam, bo warto:

Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

Nie został przewodniczącym, bo mieliśmy już Buzka i stołek dla Cimoszki, czy Sikorskiego to było już za wiele jak dla nas szaraczków. Nie wiem, czy Tusk faktycznie będzie walczył o ten stołek, który z roku na rok ma mniejsze znaczenie w UE, ale z pewnością chciałby się zaczepić gdzieś w instytucjach międzynarodowych. Nie pasuje mi jednak do tej całej układanki rok 2014. Będzie to rok po wyborach do parlamentu europejskiego, rok wyborów samorządowych i rok przed wyborami prezydenckimi/parlamentarnymi. Porzucenie kraju w tym momencie oznacza prawdopodobnie ostre spięcia w PO i walkę o schedę po Tusku, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że w ciągu roku ktoś stanie się takim liderem, aby w krytycznej sytuacji (Tuskobus przed parlamentarnymi, Smoleńsk, afera hazardowa) potrafił wyjść obronną ręką. Chyba, że Tusk ma jakiegoś asa w rękawie, którego w ciągu dwóch lat przygotuje do roli premiera/kandydata na premiera? Komorowski raczej będzie ubiegał się o reelekcję.
        Sikorski nie zostal zadnym przewodniczacym bo jest za malutki , jedyne co go trzyma to ten tesc w Waszyngtonie .
        Duzo sie jeszcze moze zmienic, w moim przekonaniu Donald ma w du....e PO , POrzuci je chetnie dla jakiego nic nie znaczacego a dobrze platnego stolka w Brukseli czy tak dba o kraj to smiem tez watpic , czy ma asa w rekawie to sie nie orientuje - co to moglby byc za as ? Calowanie Merkel PO nogach ?
        Sam Tusk na pewno zadnym asem nie jest jesli juz to ass em .
        Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Jeżeli to jest prawda (...) czeka nas przez najbliższe 20 lat jeszcze gorsza wersja Wałęsy, którego zna cały świat i jak można narzekać..
          Jeśli będzie polski kandydat na szefa Komisji Europejskiej, to oczywiście jesteśmy za tym, żeby Polacy piastowali ważne funkcje publiczne także w Unii - stwierdził z kolei Zbigniew Kuźmiuk z PiS.
          I zaczyna się. Tusk nagle przestanie być politykiem PO, a stanie się wyłącznie Polakiem (podobnie było z Cimoszewiczem) i patriotycznie jest go popierać. Oczywiście każdy kto będzie mówił inaczej będzie psychicznie gwałcony w mainstreamie i w ogóle będzie godny pożałowania jak ktoś kto za przeproszeniem pierdnie przy stole.

Rozbijają mnie psychicznie tubylcy. W mordzie wielkie frazesy o rozwoju unii, wielkich szansach, integracjach - a pierwsze co robią to wieczne przeliczanie wszystkiego na stołki. Tu Polak dostanie stołek, tu dostanie drugi (lubią nas!). Banda zakompleksionych debili.

Z jednej strony bardzo chcą jednego wielkiego państwa, jednego narodu. A z drugiej strony jak jakiś Polak dostanie jakiś stołek to oczywiście trzeba go uwielbiać, bo to niesamowity splendor i w ogóle musimy zbić Niemca/Portugalczyka/Węgra/innego kandydata. I owczym pęd do stołeczka dla Polski.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• A teraz spróbuj sobie wyobrazić, co działoby się w mediach gdyby Kuźmiuk odpowiedział, że "nie jesteśmy za tym".
            Kto wie, czy sam byś go nie skrytykował na forum, wyrzucając mu co najmniej zaściankowość.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A kto to jest Kuźmiuk? Stary PSL-owiec od Wojciechowskiego?

Nazgul polecam obejrzeć resztę. Już chyba kiedyś wrzucałem więcej linków o "Układzie wrocławskim" w tym temacie.
              http://ngopole.wordpress.com/2011/02...e-wroclawskim/

Komentarz

• No, właśnie o tym pisze, że Kuźmiuk nie będzie mógł normalnie i otwarcie powiedzieć, że np. popiera kontrkandydata Tuska, bo bliżej mu do niego z poglądami. Tylko będzie musiał gadać, że zawsze i wszędzie popieramy polityka z Polski, bo inaczej gwałt i infamia.

Krótko mówiąc nasz mainstream najpierw gniecie każdego kto nie akceptuje lewicowego gadania o wspólnocie, likwidacji barier, granic i nacji, a potem sam jest jednym wielkim ksenofobem dla którego najważniejsze jest by stołek zdobył Polak. I kto nie chce żeby stołek zdobył Polak będzie musiał oczywiście udawać i się gimnastykować we wszystkich programach jak Kuźmiuk właśnie.
                Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                  No, właśnie o tym pisze, że Kuźmiuk nie będzie mógł normalnie i otwarcie powiedzieć, że np. popiera kontrkandydata Tuska, bo bliżej mu do niego z poglądami. Tylko będzie musiał gadać, że zawsze i wszędzie popieramy polityka z Polski, bo inaczej gwałt i infamia.

Krótko mówiąc nasz mainstream najpierw gniecie każdego kto nie akceptuje lewicowego gadania o wspólnocie, likwidacji barier, granic i nacji, a potem sam jest jednym wielkim ksenofobem dla którego najważniejsze jest by stołek zdobył Polak. I kto nie chce żeby stołek zdobył Polak będzie musiał oczywiście udawać i się gimnastykować we wszystkich programach jak Kuźmiuk właśnie.
                  A w kontekście Twoich wcześniejszych przemyśleń, że PiS powinien być bardziej spolegliwy i "pro publico bono", jak Twoim zdaniem Kuźmiuk powinien się wypowiedzieć?
                  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Nazgul polecam obejrzeć resztę. Już chyba kiedyś wrzucałem więcej linków o "Układzie wrocławskim" w tym temacie.
                    http://ngopole.wordpress.com/2011/02...e-wroclawskim/
                    Toż ja je wszystkie widziałem, ale 3 jest moim zdaniem kluczowy. I tłumaczy, dlaczego Tusk IDEALNIE nadaje się na szefa KE.
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together

Komentarz

• Jeszcze wracając do Schetyny, którego dotyczą w głównej mierze te filmy to jak dziś pamiętam opowieści prof. ze studiów, który w tamtym czasie był przyjacielem Schetyny i razem działali w opozycji. Utkwiło mi takie jedno zdanie dotyczące tego jak odnosił się Schetyna do wrocławskich służb z którymi mieli zatarczki: "(imię kolegi) na miękko, na miękko". Teraz nie są już kolegami

Grzesio jak widać zmiękł w odpowiednim czasie.

Komentarz

Jeszcze wracając do Schetyny, którego dotyczą w głównej mierze te filmy to jak dziś pamiętam opowieści prof. ze studiów, który w tamtym czasie był przyjacielem Schetyny i razem działali w opozycji. Utkwiło mi takie jedno zdanie dotyczące tego jak odnosił się Schetyna do wrocławskich służb z którymi mieli zatarczki: "(imię kolegi) na miękko, na miękko". Teraz nie są już kolegami

Grzesio jak widać zmiękł w odpowiednim czasie.
                        Myślisz, że musiał mięknąć?
                        Moim zdaniem oni nie zmiękczali opozycjonistów. Wybierali miękkich. Łatwo formowalnych. Spolegliwych, bezwolnych, posłusznych. Aranżowali sprawy tak, aby ów "miękki" miał im wiele do zawdzięczenia. Oczywiście każdy po jakimś czasie orientuje się, że wpadł w gówno po uszy ale wtedy już jest zazwyczaj za późno.

Taki fragmencik znanej książki:

Minęły trzy tygodnie. Uważnie śledzę wszystkie publikacje. Jasne, że ani w prasie lokalnej, ani w centralnej nic na ten temat nie może się ukazać. Jednakże w miejscowych gazetach mógłby pojawić się artykulik pod nagłówkiem „Umacniajmy proletariacki internacjonalizm!" Nie ma takiego artykuliku...
                        Kładzie mi rękę na ramieniu. Zawsze podchodzi niepostrzeżenie.
                        - Nie trać czasu. Nic się nie wydarzy.
                        - Dlaczego?
                        - Dlatego, że to, co wysmarowałeś na murze zda się psu na budę. Tekst był zupełnie nieszkodliwy.
                        - Więc po co malowałem go na ścianie?
                        - Po to, żebym mógł cię sprawdzić.
                        - Byłem cały czas pod obserwacją?
                        - Prawie cały czas. Znałem w przybliżeniu twoją trasę, znałem punkt docelowy, starczyło więc pchnąć dziesięciu chłopa na kontrolę, i niemal każdy twój krok został zarejestrowany. Kontrolerzy, rzecz jasna, nie mieli pojęcia, co robią... Kiedy człowiek jest w napięciu, mogą mu wpaść do głowy najgłupsze pomysły. Trzeba go kontrolować. No więc cię kontrolowałem.
                        - Po co mi powiedzieliście, że byłem pod kontrolą?
                        - Aby również na przyszłość nie przychodziły ci do głowy głupie pomysły. Będę ci zlecać od czasu do czasu podobne drobiazgi, ale nigdy nie będziesz mieć pewności, czy podejmujesz śmiertelne ryzyko, czy cię po prostu sprawdzam. - Uśmiechnął się do mnie szeroko i przyjaźnie. - I wiedz jedno: mam na ciebie taki materiał, że w każdej chwili mogę zrobić z ciebie „kukłę".

Suworow, "Akwarium".
                        Co pozostaje?

Pozostać posłusznym i korzystać z życia.
                        Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

• Zastanawiam sie jak zachowalby sie sztywny elektorat PO, gdyby Tusk rzeczywiscie polasil sie o stolek przewodniczacego KE ( patrzac na na jego podejscie do polityki krajowej i przypisywana sobie role w Europie jest to wielce prawdopodobne).2014 wiadomo,prawdopodobnie swietny wynik PO, karta przetargowa to oczywiscie historyczna szansa Tuska, dzieki dobremu wynikowi realny wplyw na decyzje w KE i uderzanie w podobne tony. W wyborach krajowych bez jego wekreowanego przez lata wizerunku moze sie okazac ze, dla wielu maska opadnie, a za nia pozostanie produkt drugiej jakosci.

Komentarz

• Przecież następcą jest szambiarz ,wychowanek Urbana ,Faktów i Mitów ,GW.
                            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              A w kontekście Twoich wcześniejszych przemyśleń, że PiS powinien być bardziej spolegliwy i "pro publico bono", jak Twoim zdaniem Kuźmiuk powinien się wypowiedzieć?
                              Zawsze chodziło o coś zupełnie innego.

Przekładając na ten przykład raczej o coś w stylu:

"rozumiem kandydaturę Tuska i doceniam fakt, że jest z Polski, ale sądzę, że X z kraju Y proponuje bliższą mi wizję Europy"

zamiast

"osoba tak absolutnie niegodziwa i nieprzyzwoita nie ma prawa zajmować jakiegokolwiek stanowiska w strukturach europejskich, jestem temu absolutnie przeciwny, zwłaszcza mając na uwadze pewne kompromitujące informacje, o których teraz nie chciałbym mówić. Jest pytanie o elementarną uczciwość pana Tuska".

Komentarz

• Róża Thun będzie nową szefową delegacji PO w parlamencie UE. Nie ma co ukrywać, że puzzle składają się w dość oczywisty obrazek..

Komentarz

Pracuję...
                                X