Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez trendyOrca Zobacz posta
    Dobra , niech bedzie , ze ma duze szanse .

To fantastycznie, ze POczynil znaczace POstepy w nauce jezyka angielskiego . Bo co ? w kuluarach bedzie w sluchawkach sie przemieszczal zeby zrozumiec co do niego mowia ?

Ech, nie ma to jak swiat widziec z POzycji grajdolka .
    Żeby pełnić taką urzędniczą funkcję wbrew pozorom nie potrzeba być nie wiem jak dobrym z angielskiego. Od czasu do czasu do poważniejszych rozmów (a o rozmowę z osobą na zmarginalizowanym stanowisku w UE i w dodatku tak plastyczną jak rudy nie będzie nikt specjalnie zabiegał) wystarczy tłumacz. Jedynie w rozmowach z dziennikarzami będzie tak sobie, ale ma jeszcze 2 lata, zuch chłopak się wyuczy na pewno. W mojej ocenie sprawa już jest przesądzona i będziemy mieli kolejny nietykalny, europejski uberautorytet...

Komentarz

• Zamieszczone przez jangM Zobacz posta
      Żeby pełnić taką urzędniczą funkcję wbrew pozorom nie potrzeba być nie wiem jak dobrym z angielskiego. Od czasu do czasu do poważniejszych rozmów (a o rozmowę z osobą na zmarginalizowanym stanowisku w UE i w dodatku tak plastyczną jak rudy nie będzie nikt specjalnie zabiegał) wystarczy tłumacz. Jedynie w rozmowach z dziennikarzami będzie tak sobie, ale ma jeszcze 2 lata, zuch chłopak się wyuczy na pewno. W mojej ocenie sprawa już jest przesądzona i będziemy mieli kolejny nietykalny, europejski uberautorytet...
      Moze i tak .

Ze szykuje sie na jakis urzedniczy stolek w UE to pewne .

Ale raczej wydaje mi sie, ze bedzie jak z Sikorskim , ktorego w POlsce kreowano na Bog wi kogo a facet ma skonczony ekwiwalent szkoly pomaturalnej , zadnych umiejetnosci i jakos nie zostal sie Przewodniczacym .

Komentarz

• Nie został przewodniczącym, bo mieliśmy już Buzka i stołek dla Cimoszki, czy Sikorskiego to było już za wiele jak dla nas szaraczków. Nie wiem, czy Tusk faktycznie będzie walczył o ten stołek, który z roku na rok ma mniejsze znaczenie w UE, ale z pewnością chciałby się zaczepić gdzieś w instytucjach międzynarodowych. Nie pasuje mi jednak do tej całej układanki rok 2014. Będzie to rok po wyborach do parlamentu europejskiego, rok wyborów samorządowych i rok przed wyborami prezydenckimi/parlamentarnymi. Porzucenie kraju w tym momencie oznacza prawdopodobnie ostre spięcia w PO i walkę o schedę po Tusku, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że w ciągu roku ktoś stanie się takim liderem, aby w krytycznej sytuacji (Tuskobus przed parlamentarnymi, Smoleńsk, afera hazardowa) potrafił wyjść obronną ręką. Chyba, że Tusk ma jakiegoś asa w rękawie, którego w ciągu dwóch lat przygotuje do roli premiera/kandydata na premiera? Komorowski raczej będzie ubiegał się o reelekcję.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Nie został przewodniczącym, bo mieliśmy już Buzka i stołek dla Cimoszki, czy Sikorskiego to było już za wiele jak dla nas szaraczków. Nie wiem, czy Tusk faktycznie będzie walczył o ten stołek, który z roku na rok ma mniejsze znaczenie w UE, ale z pewnością chciałby się zaczepić gdzieś w instytucjach międzynarodowych. Nie pasuje mi jednak do tej całej układanki rok 2014. Będzie to rok po wyborach do parlamentu europejskiego, rok wyborów samorządowych i rok przed wyborami prezydenckimi/parlamentarnymi. Porzucenie kraju w tym momencie oznacza prawdopodobnie ostre spięcia w PO i walkę o schedę po Tusku, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że w ciągu roku ktoś stanie się takim liderem, aby w krytycznej sytuacji (Tuskobus przed parlamentarnymi, Smoleńsk, afera hazardowa) potrafił wyjść obronną ręką. Chyba, że Tusk ma jakiegoś asa w rękawie, którego w ciągu dwóch lat przygotuje do roli premiera/kandydata na premiera? Komorowski raczej będzie ubiegał się o reelekcję.
          Ale co to Tuska obchodzi?

Komentarz

Chyba, że Tusk ma jakiegoś asa w rękawie, którego w ciągu dwóch lat przygotuje do roli premiera/kandydata na premiera?
            No jak nie ma? A ministra Mucha nie może zostać premierą?
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Wcześniej ministrami sportu byli księgowa Jakubiak, a także przestępca Lipiec. Nad tym ministerstwem ciąży jakieś fatum

Tusk to nie jest jeszcze polityk w wieku Berlusconiego, żeby miał przechodzić na emeryturę po jednej kadencji przewodniczącego KE. W 2019 będzie miał "dopiero" 62 lata. Chyba, że czuje się na tyle mocny, że pociągnie dwie kadencja tak samo jak Barroso.
              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Tusk to nie jest jeszcze polityk w wieku Berlusconiego, żeby miał przechodzić na emeryturę po jednej kadencji przewodniczącego KE. W 2019 będzie miał "dopiero" 62 lata. Chyba, że czuje się na tyle mocny, że pociągnie dwie kadencja tak samo jak Barroso.
                W 2020 wystartuje sobie na prezydenta RP.

Komentarz

• Z kim będzie konkurował? Z obecnym prezydentem Palikotem, ministrą Szczuką, czy marszałgejem Poniedziałkiem?

Komentarz

Wcześniej ministrami sportu byli księgowa Jakubiak, a także przestępca Lipiec. Nad tym ministerstwem ciąży jakieś fatum
                    Ale ten drugi źle skończył a EJ jeszcze gorzej. A Muszka-kłamczuszka ma szansę jeszcze zostać nie tylko premierą ale nawet i prezydentą.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Z kim będzie konkurował? Z obecnym prezydentem Palikotem, ministrą Szczuką, czy marszałgejem Poniedziałkiem?
                      E tam, Komorowski wygra reelekcje, ten naród kocha debili.

Powalczy z Madzią Środą jaką kandydatką centrum

Komentarz

• A ja myślałem, że to Manuela Gretkowska będzie tworzyła ultrakonserwatywny ruch oporu.

Jak widzicie nie wydaje mi się, aby Tusk sobie zostawił burdel w kraju (tak naprawdę już zostawił), a dokładniej w partii po czym miałby wrócić w 2019, albo 2024 i wystartować za rok w prezydenckich.

Komentarz

Chyba, że Tusk ma jakiegoś asa w rękawie, którego w ciągu dwóch lat przygotuje do roli premiera/kandydata na premiera? Komorowski raczej będzie ubiegał się o reelekcję.
                          Żartujesz?

Nie będzie żadnej walki o schedę - po prostu właściciele tej partii kogoś wskażą a reszta będzie musiała się podporządkować. Tak jak zima 2010 wskazali kandydata na prezydenta. Myślisz że Tusk tak sam z siebie?

Demokracja stary, demokracja
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

• Nie właściciele, a teren, który wyłonił Komorowskiego z dwójki Komorowski i Sikorski

Doskonale zdaję sprawę, że Tusk jest sterowany tak samo jak przez Merkel i Sarkozy'ego w Brukseli, tak samo w kraju, ale chyba działa to trochę na innej zasadzie. Tam podkula ogonek i działa jak mu kazano, a na naszym podwórku ma jednak pewną moc decyzyjną i póki nie uderza w panów i władców może dalej sprawować władzę. Oby prawie i sprawiedliwie

Komentarz

póki nie uderza w panów i władców może dalej sprawować władzę. Oby prawie i sprawiedliwie
                              Bliżej mu do władzy ludowej raczej, póki co.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Nie właściciele, a teren, który wyłonił Komorowskiego z dwójki Komorowski i Sikorski
                                Pitu pitu

Naiwnyś jak dziecko
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together
                                For whatever fate may bring

Komentarz

Pracuję...
                                X