Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Napisałem dość wyraźnie, że elektorat który może przyciągnąć SP pokrywa się z elektoratem PiSu. Nie wiadomo ile będą w stanie uczknąć partii Kaczyńskiego, ale nie ulega wątpliwości że jest to niekorzystne.
    A ja napisałem wyraźnie, że będzie to jedna z głównych linii obrony po kolejnej wyborczej wtopie. Tyle.

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Natomiast kompletnie nie rozumiem twojej polemiki. Prawdą jest, że secesjoniści odebrali parę głosów PiSowi(zarówno przez swoje poczynania jak i przy urnie). Tak samo nie rozumiem tekstu o Palikocie. Nie zagłębiam się w spedalony elektorat, ale trudno mówić, że zostałby on przygarnięty przez PO. Bardziej prawdopodobna byłaby wersja z wyborami prezydenckimi i kilkunastoprocentowym wynikiem SLD.
    Nie wiemy komu zabrali, tak na "czuja" to pewnie po jednym procencie PiSowi i PO. Wyborcy Palikota to nie tylko wszelakiej maści anarchiści, geje i feministki, ale też w dużej części znudzeni byli wyborcy PO z musu albo ze strachu przed Kaczorem, chociaż tutaj też nie dysponuję jakimiś szczegółowymi badaniami.
    Bawi mnie po prostu lekceważenie przez niektórych pisowskich secesjonistów, a potem załamywanie rąk i lamentowanie nad ich rolą w wyborczym zwycięstwie salonu
    Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
      A ja napisałem wyraźnie, że będzie to jedna z głównych linii obrony po kolejnej wyborczej wtopie. Tyle.
      Bo będzie, przynajmniej częściowo.

Wynika to z tego, że przez taką, a nie inną strategię SP jest ona w stanie zachęcić tylko i wyłącznie aktualnych wyborców PiSu. Pokazują to również wszelkie badania. Jest to niekorzystne z punktu widzenia wyborcy PiSu, bo nie daje żadnych korzyści nawet jeśli SP weszłoby do sejmu(bo odbierze 5% poparcia, które PiS - bez nich - by posiadał).

Nie czuję względem nich wyrzutu - ich decyzja. Tylko oceniam.

W przypadku PJNu sprawa wyglądała inaczej. Oni bardziej zniechęcali ludzi do głosowania na PiS niż odbierali im elektorat(popełniłem błąd w poprzednim poście).

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta

Nie wiemy komu zabrali, tak na "czuja" to pewnie po jednym procencie PiSowi i PO. Wyborcy Palikota to nie tylko wszelakiej maści anarchiści, geje i feministki, ale też w dużej części znudzeni byli wyborcy PO z musu albo ze strachu przed Kaczorem, chociaż tutaj też nie dysponuję jakimiś szczegółowymi badaniami.
        Bawi mnie po prostu lekceważenie przez niektórych pisowskich secesjonistów, a potem załamywanie rąk i lamentowanie nad ich rolą w wyborczym zwycięstwie salonu
        Co znaczy " znudzeni wyborcy PO " ?

To chyba raczej ci, ktorzy zrozumieli , ze z POpierania PO nic im nie przyszlo ani nie przybylo .

A ze jest to elektorat ubecki gorszego rzedu rodem z prowincji, ktorego dzieci staly sie nagle mieszkancami wiekszych miast - bo peerlowskie ubeckie pierwsze rzedy swietnie sie w POlsce juz ustawily do 3 go POkolenia - i dawnego Stronnictwa Demokratycznego i tym POdobnego pi.dzielstwa oraz ich POmioty drugiego POkolenia , no to pojdzie dany elektorat do Palikota i zadna strategia nic tu nie zalatwi .
        Bo Palikot jest wlasnie wymarzonym kandydatem wyzej wymienionych pi.dzielcow , dodajmy, ze aktywnie- akurat teraz , bo przedtem probowal zrobic na katolicyzmie jakas forse , ale mu nie wyszlo - walczy z Kosciolem co pi.dzielstwo ma wpisane w geny od czasow Rewolucji Pazdziernikowej .
        I ch.j z pi.dzielcami . Niech ich cory beda wspanialymi lesbijkami a synowie uzdolnionymi gejami .
        Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Jak by ktoś był zainteresowany jutro w Warszawie marsz przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.
          http://www.youtube.com/watch?v=npT4S...layer_embedded

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
            zinger: Mój znajomy robi w jednej z większych firm zajmującej się zarządzaniem nieruchomosciami czy jak to tam się zwie.Na kilkadziesiąt osób w firmie tylko on i jego szef ma papier.Reszta nie ma.
            CBRE, Colliers International, Cushman & Wakefield, DTZ, Jones Lang LaSalle, Knight Frank i Savills czy ktoś spoza "wielkiej ósemki" w Warszawie? W tym firmach sytuacja jest w porządku i kilkudziesięciu pracowników nie "wisi" na jednej licencji.

Komentarz

• Zamieszczone przez kamilson Zobacz posta
              Jak by ktoś był zainteresowany jutro w Warszawie marsz przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego.
              http://www.youtube.com/watch?v=npT4S...layer_embedded
              Mógłby ktoś wreszcie zbanować ******* - napinacza przedmonitorowego? Byłeś głąbie na którejś z wrzucanych tu przez siebie akcji?
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Mógłby ktoś wreszcie zbanować ******* - napinacza przedmonitorowego? Byłeś głąbie na którejś z wrzucanych tu przez siebie akcji?
                Tak się składa, że byłem i to na większości.

Komentarz

• Zamieszczone przez kamilson Zobacz posta
                  Tak się składa, że byłem i to na większości.
                  dlaczego klamiesz ?
                  Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Wczoraj Grupiński(PO) gadał o postawieniu Kaczora i Ziobry pod trybunał. Od razu Ziobro zripostował, że weźmie sprawę na klatę. Kaczor w ogóle nie komentował. A na koniec Gowin wyśmiał Grupińskiego.

A dziś Kaczor zamiast się zajmować tą sprawą to zabrał głos w sprawie zawodów reglamentowanych. Poparł PO. Zapowiedział współpracę i poprosił o to żebyśmy poszli dalej. Czołówki wszędzie z Kaczorem.

JK++

Komentarz

• Dobrze, że się coś ciekawego zaczęło dziać w tej polityce krajowej w ostatnim tygodniu. Zamiast wrzucania sobie enty raz powrócono do rozgrywania niektórych spraw poprzez przeciąganie liny raz na jedną, a raz na drugą stronę. Palikot zagrał w pokera z Gibałą, PiS zagrał z wotum nieufności, PO zagrała z TS dla Kaczyńskiego i Ziobry, a Kaczyński pokazał, że ma zmysł do konsyliacyjnego rozwiązywania niektórych kwestii mimo tego, że postawienie się po tej stronie barykady nie jest krótkoterminowo korzystne (wielce prawdopodobne cięgi od korporacji).

Komentarz

• List Tuska Co za dziecinada. "Ja byłem pierwszy, to ja wymyśliłem deregulację, ja, ja, ja, a Kaczyński się tylko do mnie przyłącza, to był mój pomysł! to wielka satysfakcja że się przyłączacie".

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Kaczyński pokazał, że ma zmysł do konsyliacyjnego rozwiązywania niektórych kwestii mimo tego, że postawienie się po tej stronie barykady nie jest krótkoterminowo korzystne
                        Za to długoterminowo - bardzo
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Co znaczy " znudzeni wyborcy PO " ?

To chyba raczej ci, ktorzy zrozumieli , ze z POpierania PO nic im nie przyszlo ani nie przybylo .
                          Duża część jest również taka, że po prostu bycie za PO nie jest takie modne jak jeszcze parę lat temu. Oni nie wiedzą czy jest lepiej czy gorzej, bo rachunki płacą rodzice, na paliwo dają rodzice, studia opłacają - a jakże rodzice. W takim wypadku najlepiej powiedzieć "To PO nic nie zmieniło, jak każda inna partia, która rządziła lub mogłaby rządzić" co oznacza, że są niby inteligentni. Także teraz są już apolityczni lub za Palikotem - czyli najprościej rzecz ujmując - znudzeni PO, bo to już nie jest trendy.
                          Chamstwo i Arogancja.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                            Za to długoterminowo - bardzo
                            Z tym się niestety, ale zgodzę. Swoją drogą ciekawe kto jest obecnie w jądrze, czy jak to polityczna nowomowa zaakceptowała centralnym "think tanku" PiS-u? Czy dalej te same persony vel. Lipiński, czy może jednak dopuszczono jakieś świeże umysły do "źródła". W PO to nie wątpię, że Tusk podejmuje "samodzielnie" 90-95% decyzje konsultując się z Ostachowiczem i kilkoma przybocznymi. W PSL zwykle "teren" miał dużo do powiedzenia i z tego co wiem dużo się tam nie zmieniło, a najwięcej szabel ma obecnie... Sawicki. Obie partie lewicowe (SLD i RP) zebrały się po kilku miesiącach do kupy i wygląda na to, że organy decyzyjne i PR-owskie zaczynają działać sprawnie. W pierwszej prym wiedzie Joński, którego podobno Kwachu namaścił na następcę Millera, a z kolei u Palikota silną pozycję ma Rozenek jako rzecznika prasowy partii mający sporo do powiedzenia w pierwszej linii frontu.

Parę słów o kreowaniu wizerunku u Tuska:
                            http://lubczasopismo.salon24.pl/iiir...ic-wizerunkiem

Rząd Tuska koncentruje się na tym, co mu wychodzi najlepiej – z EWARYSTEM FEDOROWICZEM, specjalistą ds. reklamy, rozmawia Waldemar Żyszkiewicz

– Opinie, że rząd Donalda Tuska stał się wielką agencją reklamową, nie należą do rzadkości. Czy to właściwe zajęcie dla rządu?

–Każdy rząd, a z pewnością każdy rząd europejski, jest narażony na zarzuty tego rodzaju. Mnie to nie specjalnie dziwi, bo współcześnie większość dużych podmiotów gospodarczych ma rozbudowane działy komunikacji, działy marketingu, a niejednokrotnie korzysta również z zewnętrznych agencji reklamowych czy firm pijarowskich. Jestem przekonany, że żadnego poważnego biznesu (a rządzenie krajem to przecież jeszcze coś więcej niż zarządzanie wielką korporacją), nie da się dziś prowadzić bez stosowania narzędzi nowoczesnej komunikacji społecznej. Rząd, któryby tego nie robił, wykazałby brak instynktu samozachowawczego.

– Ale ograniczając się do pijaru przejawia chyba brak rozsądku?

–Zgoda, rząd powinien dbać o coś więcej niż własna polityka wizerunkowa, ale to już zależy od przyjętych priorytetów. Pewni swej bezkarności, współcześni politycy coraz chętniej zamiast strategii stosują prostacką taktykę, ale rekordy pijarowskiego picu w Europie nie należą wcale do polskiego premiera, lecz do prezydenta Francji Sarkozy’ego.

– W Polsce na niedostatek wrażeń też uskarżać się nie możemy.

–Premier Tusk skutecznie realizuje zalecenia Igora Ostachowicza, którego uważam za naprawdę dobrego fachowca. Konsorcjum specjalistów pracujących dla obecnej władzy, trochę informacji o nich pojawiło się przy okazji kampanii pod hasłem „zabierz Babci dowód”, jest o wiele bardziej profesjonalne niż pijarowcy opozycji. Nic dziwnego, że rząd Donalda Tuska koncentruje się na tym, co mu wychodzi najlepiej.

– I odnosi sukces za sukcesem, jeśli oczywiście za kryterium brać wyniki sondaży.

–Ostatnio notowania trochę się omsknęły: wskaźnik poparcia jest znacznie niższy od ocen negatywnych. Zważywszy jednak na realną sytuację w kraju i na fakt, że ekipa Tuska pozostaje u władzy już piąty rok, to są wciąż jeszcze całkiem niezłe wyniki. Pragmatyczna postawa przynosi efekty: wystarczy zadowolić około 35 proc. głosujących, żeby utrzymać się u władzy.

Komentarz

• Nie wyczułeś mojej przeintelektulizowanej szydery

Długoterminowo efekt będzie równie negatywy jak krótkoterminowy. Masa rozczarowanych i bezrobotnych z jednej strony i masa oszukanych naiwniaków z drugiej strony. Zresztą już na necie pojawiają się kosmici z wpisami, że zawody nie tylko trzeba otworzyć, ale też nakazać obecnie wykonującym zawód, zatrudnianie tych nowych. Tylko czekać aż kolejny populistyczny magik z tym wyskoczy.
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
                                Widzę, że nie wytrzymałbyś bez wbicia szpili. Z mojej strony koniec tematu.
                                Jakiej szpili?

Zwyczajnie uważam ,że źle zinterpretowałeś moje słowa i za bardzo wziąłeś to do siebie.To wszystko."Koniec tematu" rozumiem.
                                Argumenty wywalone czarno na białym , to i nie ma z czym dyskutować.

Pozdrawiam!

Komentarz

Pracuję...
                                X