Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Moim zdaniem warto postawić na umowy oraz na państwo które będzie sprzyjać wyżowi demograficznemu. Dodatkowo na uświadamianiu społeczeństwa o III filarze, czyli o tym że własnymi środkami ( małym nakładem acz regularnym) można samemu zabezpieczyć się na emeryturę inwestując swoje pieniądze.
    "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Zamieszczone przez R.Piaski Zobacz posta
      Moim zdaniem warto postawić na umowy oraz na państwo które będzie sprzyjać wyżowi demograficznemu. Dodatkowo na uświadamianiu społeczeństwa o III filarze, czyli o tym że własnymi środkami ( małym nakładem acz regularnym) można samemu zabezpieczyć się na emeryturę inwestując swoje pieniądze.
      Wcale się nie zdziwię, jak ten II filar to będzie wszystko co Ci zostanie...

Sam też opłacam, ale złudzeń jakichś wielkich nie mam.
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Tym razem ja tylko częściowo z Janke się zgadzam. Referenda i inne szmery bajery nie mają tutaj żadnego sensu, ale dla mnie głupotą jest wprowadzanie zmian w systemie emerytalnym bez domknięcia kilku spraw związanych z zatrudnieniem i aktywnym wspomaganiem wzrostu demograficznego (coś na wzór francuski). Z mojej perspektywy są ważniejsze sprawy niż to czy mam pracować do 60, 67, czy 72 roku życia.

Komentarz

• Żyjemy coraz dłużej? To bzdura! Wystarczy przejść się na cmentarz, poczytać nekrologi, masa ludzi umiera na raka albo serce w wieku 55-65. Można też porozmawiać z księdzem który obsługuje pogrzeby. Janke to nierób, człowiek który nie wie co to ciężka praca, pisze sobie durne artykuliki i nic więcej nie robi, nie ma pojęcia o życiu.

3 miliony absolwentów nie ma pracy, 2 miliony wyemigrowały, ludzie po 50 nie mają pracy a oni podnoszą wiek emerytalny bo tusk chce dostać stanowisko w UE i musi się im przypodobać gnębiąc naród. Dziwię się, że Polacy jeszcze nie wyszli na ulice. Tego rządu już powinno nie być.

Komentarz

• Nie II a III Nie wiem co może mnie spotkać za kilkadziesiąt lat i wolę być przygotowany. Za kilkadziesiąt lat ten cały system emerytalny może rozwalić się na tysiące kawałków i okaże się że każdy musi odkładać sam na swoją i tacy jak ja będą mieli o wiele spokojniej i lepiej bo poza kwotą wpłacaną ważny jest też okres wpłacania. Nie ufam politykom i wziąłem sprawy w swoje ręce.

Cytat:
            Napisał kamilson Zobacz post
            Żyjemy coraz dłużej? To bzdura! Wystarczy przejść się na cmentarz, poczytać nekrologi, masa ludzi umiera na raka albo serce w wieku 55-65. Można też porozmawiać z księdzem który obsługuje pogrzeby. Janke to nierób, człowiek który nie wie co to ciężka praca, pisze sobie durne artykuliki i nic więcej nie robi, nie ma pojęcia o życiu.

3 miliony absolwentów nie ma pracy, 2 miliony wyemigrowały, ludzie po 50 nie mają pracy a oni podnoszą wiek emerytalny bo tusk chce dostać stanowisko w UE i musi się im przypodobać gnębiąc naród. Dziwię się, że Polacy jeszcze nie wyszli na ulice. Tego rządu już powinno nie być.

Nic dodać nic ująć. mam takie samo spostrzeżenie. Ludzie wolą się pobuntować trochę na Pejsbuku pokrzyczeć na demotywatorach i wrócić do grania w swoje gry niż walczyć z tym wszystkim w sposób jedynie pewny.
            Ostatnio edytowany przez R.Piaski; 53370.
            "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować" - R. Dmowski

Komentarz

• Wydłużanie wieku emerytalnego Polaków to kolejna manipulacja medialna. W części Europy Zachodniej ludzie pracują do 67 roku i żyją średnio po 77 lat, czyli teoretycznie mają 10 lat emerytury. W Polsce ludzie pracują do 65 roku a żyją do 69. Ze zmianą wieku pracującego do 67, statystyczny Polak będzie miał emeryturę wypłacaną przez 2 lata.

Napisałem w części, bo są państwa w których na emeryturę się przechodzi wcześniej niż w Polsce, a średnia przejścia w krajach OECD to 63 lata. Do tego trzeba dodać, że tylko w niektórych państwach kobiety pracują tyle ile mężczyźni.

Kwestia tego, że rząd podejmuje takie kroki to nie żadne etapy integracji unijnej czy tam dyrektywy, tylko sytuacja podyktowana gównianym stanem finansów tego państwa.
              "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Taaa III filar, moja matula wpłaca(ła?) do ING, w tej chwili jest stratna o ok 15%. Dopóki zarządzających wszelkimi funduszami nie będą opłacani za zasadzie success fee to wszystkie zyski z produktów funduszowych można będzie traktować jak zwykłą loterię.

Jak to teraz jest z ZUS, środki gromadzimy niby na swoim koncie, ale nie są one dziedziczne?
                Ostatnio edytowany przez Kawa; 30.
                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
                  Taaa III filar, moja matula wpłaca(ła?) do ING, w tej chwili jest stratna o ok 15%. Dopóki zarządzających wszelkimi funduszami nie będą opłacani za zasadzie success fee to wszystkie zyski z produktów funduszowych można będzie traktować jak zwykłą loterię.

Jak to teraz jest z ZUS, środki gromadzimy niby na swoim koncie, ale nie są one dziedziczne?
                  Dlatego każdy sam powinien zarządzać swoim portfelem.. poza tym nie wiem ile czasu wpłacała rynek zawsze przynosi straty ale i po czasie zyski. Niech Mama nie denerwuje się i czeka aż rynek pozwoli jej zarobić z nawiązką

Środki są dziedziczne. II filar to gromadzenie własnych pieniędzy na siebie.

Komentarz

• z systemem emerytalnym w ogóle jest taki śmieszny problem na całym świecie, o którym się jakoś dziwnie zapomina, że on wcale nie powstał po to, żeby ludzie godnie żyli na starość

Bismarck wprowadzając go jako pierwszy liczył na kasę na zupełnie inne cele (wieku emerytalnego nie dożywał prawie nikt)

i to samo było i jest powielanie wszędzie - także w Polsce.

dlatego uważam, że ostatnia propozycja z tzw. systemem kanadyjskim jest najtrafniejsza - zapewnia tylko minimum , o resztę musisz postarać się sam - i idę o zakład , że niemal kazdy sam się o to postara lepiej niż zusy, srusy i inne trzecie filary

nawet gdybyś tylko chował tą kasę w skarpetę, to lepiej na tym wyjdziesz niż na opłacaniu składek
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Waldemar wczoraj odpowiedział to trzeba robić

http://www.youtube.com/watch?v=fIazZRxVKeg
                      Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
                      Pada decyzja: Wracamy!
                      Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Jeszcze lepszy jest komentarz pod filmem

Niestety, ale Waldek ma w 100 rację.

Komentarz

• To zadziwiające, że po 20 latach życia w kapitalizmie, kulawym, ale jednak kapitalizmie, nie zrozumieliśmy, ze państwo za nas wielu rzeczy nie załatwi. Że państwo nie ma cudownych mocy, które mogą sprawić, żeby kasy ZUS-u zawsze były pełne. Jest jakieś magiczne przekonanie w narodzie, że ZUS musi zawsze istnieć, że nie może zbankrutować i że jakoś to zawsze będzie.
                          Ja zrozumiałem, że pierwszą rzeczą, której nie załatwi to godziwa emerytura. Dlatego od moich pieniędzy powinno się odstosunkować, a nie wszelkimi środkami zapełniać ZUS.

Komentarz

Nie II a III
                            Tak, wiem. Literówka.
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together
                            For whatever fate may bring

Komentarz

Dlatego każdy sam powinien zarządzać swoim portfelem.. poza tym nie wiem ile czasu wpłacała rynek zawsze przynosi straty ale i po czasie zyski. Niech Mama nie denerwuje się i czeka aż rynek pozwoli jej zarobić z nawiązką

Środki są dziedziczne. II filar to gromadzenie własnych pieniędzy na siebie.
                              Zarządzać portfelem? jakby chciała się bawić w zarządzanie to przelałaby te środki na rachunek maklerski. To jest wypaczenie systemu, po to są właśnie zarządzający którzy mają gigantyczne pensje żeby osoba która wpłaca im kasę nie musiała o tym zbytnio myśleć. Ja wiem jaka jest idea funduszy, teoria itp jednak fakty nie do końca się z tym pokrywają.
                              "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• 22.04.2012 - "DZIEŃ GNIEWU", WYCHODZIMY NA ULICE! http://www.facebook.com/events/323400051030281/

Komentarz

Pracuję...
                                X