Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Po raz kolejny przyznaję Nagrody Czarneckiego. To nagrody symboliczne. Nie idą za tym czeki, czy stypendia. Po prostu chcę uhonorować osoby, które według mnie na to zasługują. Osoby że świata polityki, kultury, sportu, czyli szeroko rozumianego życia publicznego. Ale nie tylko osoby, także inicjatywy. Przestrzegam zasady, że nagrodzonymi nie mogą być ludzie, którzy wyróżnieni zostali w poprzednim roku.
  (...)
  Foxx- bloger. Jeden z najciekawszych blogerów politycznych w naszym kraju. Prowadzi bloga od 2006 roku pisząc nie tylko o polityce, ale też o historii, mediach, prawach społecznych. Reprezentant wielkiej armii polskich blogerów, którzy codziennie współtworzą wolną Rzeczpospolitą- przynajmniej w Internecie.


  Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

  Komentarz


  • Zamieszczone przez MarkoOHT   P.S.: Linka dawaj!
   From flood into the fire
   One thousand voices sing
   We're in this together
   For whatever fate may bring

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Nazgul

    P.S.: Linka dawaj!
    Po raz kolejny przyznaję Nagrody Czarneckiego. To nagrody symboliczne. Nie idą za tym czeki czy stypendia. Po prostu chcę uhonorować osoby, które według mnie na to zasługują.

    Komentarz


    • Gratulacje
     Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez hasor
      Nie doceniasz umiejętności księgowych JVR poza tym wszystkie obecne działania PO związane z podatkowym zacieśnieniem fiskalnym obliczone są tak, żeby nasz dług publiczny się nie zmienił. Czy to się uda(a przy odpowiednim deficycie i wzroście PKB jest to możliwe) - pażywiom uwidim jak to mówią kacapy
      Możliwe już zmiana kursu z grudniowego na uśredniony mocno mnie zaskoczyła... Kto wie co pan JVR jeszcze wymyśli

      Dziś Barozi i V-Papay siedzą w Chinach po prośbie, a nuż przywiozą kontenerowiec złota i cała Europa będzie szczęśliwa?
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Nazgul
       A kiedy znikną kto zajmie ich miejsce? Świński ryj z wibratorem?
       Chciałbym jak najszybciej, pewnie takie myślenie życzeniowe, ale wydaje mi się, że warunkiem niezbędnym jest sojusz wszystkich organizacji, stowarzyszeń czy grup patriotycznych, których zwiąże Polska biało-czerwona z hasłem Bóg-Honor-Ojczyzna. Czym szybciej to nastąpi tym gorzej dla Palikota, tak mi się wydaje.
       Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
       Pada decyzja: Wracamy!
       Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

       Komentarz


       • zanim taki sojusz powstanie to zdąży się 5 razy rozpierdolić, 10 razy podzielić i 100 skłócić
        Lieber tot als rot!!

        Komentarz


        • Pewnie tak, ale innej opcji nie widzę. Nikt sam nic nie zrobi.
         Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
         Pada decyzja: Wracamy!
         Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

         Komentarz


         • Dzięki
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez TNTP
           zanim taki sojusz powstanie to zdąży się 5 razy rozpierdolić, 10 razy podzielić i 100 skłócić


           Niestety ale Masz rację , taka już jest nasz Polska mentalność , że dogadać się nie potrafimy , chyba , że w przypadku zagrożenia i mam nadzieje , że w końcu ludzie zdadzą sobie sprawę , że to właśnie ten czas . Liczę na na to , że przyjdzie czas kiedy prawica się zjednoczy w jedną silną całość gdzie Wielka Polska będzie na na pierwszym miejscu. A potem tak jak napisałeś ""5 razy rozpierdolić, 10 razy podzielić i 100 skłócić" będziemy mieć okazję , ale wtedy już "wroga" nie będzie
           Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki.

           — Roman Dmowski
           Kościół, naród i państwo, 1927

           Komentarz


           • 15 lutego w Sejmie odbędzie się wybór posła oskarżyciela w postępowaniu przed Trybunałem Stanu, w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności konstytucyjnej byłego ministra skarbu Emila Wąsacza.
            12 stycznia sejmowa Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej zaproponowała na tę funkcję kandydaturę Jerzego Kozdronia z PO. Jako jedyny poseł ma on uprawnienia do występowania przed TS, a oskarżyciel musi mieć kwalifikacje sędziowskie.

            Wniosek o postawienie byłego ministra w rządzie Jerzego Buzka przed TK pojawił się w Sejmie w 2005 roku. Wąsaczowi zarzucono nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU SA, Domów Towarowych Centrum oraz Telekomunikacji Polskiej. Z kolei minister twierdził, że przeprowadzone przez niego prywatyzacje były korzystne dla skarbu państwa i wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

            W związku ze stawianymi Wąsaczowi zarzutami został on zatrzymany przez CBŚ w 2006 roku i następnego dnia zwolniony. Sąd uznał decyzję o zatrzymaniu za bezpodstawną. Rozprawa przed Trybunałem Stanu odbyła się w listopadzie 2006 roku, jednak postępowanie zostało umorzone z powodu uchybień formalnych w akcie oskarżenia. W 2007 roku Trybunał w drugiej instancji uchylił decyzję o umorzeniu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sprawa toczy się ponownie w pierwszej instancji.

            Jako minister skarbu Emil Wąsacz był też odpowiedzialny za prywatyzację między innymi BPH, Pekao SA, PKN, LOT i Banku Zachodniego, jednak wniosek o postawienie go przed TS nie dotyczy tych prywatyzacji. Obecnie Wąsacz pracuje na stanowisku prezesa Stalexportu Autostrady S.A.

            Niezależnie od odpowiedzialności przed TS, Wąsacz ma też proces karny za prywatyzację PZU. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku oskarżyła go o niedopełnienie w 1999 roku obowiązków związanych z ochroną interesów Skarbu Państwa. Zdaniem śledczych, Wąsacz nie podjął działań, które dawałyby możliwość uzyskania wyższej ceny za akcje PZU i doprowadził do wyboru przy prywatyzacji oferty, która „nie była najkorzystniejsza”. Byłemu ministrowi grozi do 10 lat więzienia. Nie przyznaje się on do zarzutów.
            IAR
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

            Komentarz


            • "Obecnie Wąsacz pracuje na stanowisku prezesa Stalexportu Autostrady S.A."

             A autostrady się budują, że hoho!!!!
             Tak jak skurwiele dali mu stołek, tak i nie pozwolą zrobić mu krzywdy.
             A co do postu Foxxa o Tobiaszu to można rzec, że wszysto wraca na dawne tory.
             Foxx - gratulacje!!!

             Komentarz


             • Oskarżyciel musi mieć kwalifikacje sędziowskie. natomiast czlonkowie TS juz nie, doprawdy dziwna instytucja.
              Co do postepowania karnego to, tu tez akt oskarzenia zostal zwrocony prokuraturze do uzupelnienia brakow formalnych, dezycje ta podtrzymal sad apelacyjny, sparawa chwilowo podtopiona.
              Ciekawe tylko czy moga jednoczesnie trwac dwa postepowania w tej samej sprawie, przed sadem powszechnym i trybunalem (TS) ?

              Komentarz


              • (...) jest pani w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja na lodzie?

               minister Mucha :

               - Proszę mi wierzyć, że te problemy są już opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na 35. miejscu albo 98.

               Za trzecioligowy hokej to niech się pani nie bierze, bo tej ligi nie ma. Tak przykładowo mówię...


               całość:
               "No pasaran!" ???

               HEMOS PASADO !!!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Fizi

                Coś czuję, że dostanie bana od Tiuska na występy w mediach

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎