Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Jak żyję nie pamietam takiej kompromitacji i tragifarsy jak biegi Muchy z okazji otwarcia stadionu. Picie w Katyniu było wstrząsające i smutne - nikt tego nie sprzedawał jako coś fajnego i zabawnego. To samo postępowanie wyjaśniające katastrofę smoleńską. Malowanie trawy dla Gierka również odpada, bo każdy wiedział, że to kpina, zresztą to były inne czasy.

  Nie wierze, że to widzę. Nie wierze, że są ludzie którzy mają ochotę w czymś takim, w takim kontekście, wystąpić. Nie wierze, że ich pracodawca to akceptuje. Nie wierze, że dziennikarze są aż takimi lizodupami, by to nakręcać i prosić panią minister o jeszcze jedno ujęcie.

  Jak żyję nie widziałem takiej tragifarsy i komedii. Przecież w normalnym kraju po czymś takim padałby pytania czy ona jest trzeźwa i zdrowa na umyśle. To jest jakieś pomieszanie polityki i Szymon Majewski szoł. Ja rozumiem, że target ten sam, ale każdy ma w biurze Orła na ścianie.

  CZY ONI TEGO NIE WIDZĄ?

  Zresztą pewnie widzą. Jak wybijają o 13 popykać w tenisa.
  Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

  Komentarz


  • Witaj w PRL-u. Stracili kontakt z rzeczywistością, nawet się nie zorientują kiedy znikną.
   Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
   Pada decyzja: Wracamy!
   Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Jak żyję nie pamietam takiej kompromitacji i tragifarsy jak biegi Muchy z okazji otwarcia stadionu. Picie w Katyniu było wstrząsające i smutne - nikt tego nie sprzedawał jako coś fajnego i zabawnego. To samo postępowanie wyjaśniające katastrofę smoleńską. Malowanie trawy dla Gierka również odpada, bo każdy wiedział, że to kpina, zresztą to były inne czasy.

    Nie wierze, że to widzę. Nie wierze, że są ludzie którzy mają ochotę w czymś takim, w takim kontekście, wystąpić. Nie wierze, że ich pracodawca to akceptuje. Nie wierze, że dziennikarze są aż takimi lizodupami, by to nakręcać i prosić panią minister o jeszcze jedno ujęcie.

    Jak żyję nie widziałem takiej tragifarsy i komedii. Przecież w normalnym kraju po czymś takim padałby pytania czy ona jest trzeźwa i zdrowa na umyśle. To jest jakieś pomieszanie polityki i Szymon Majewski szoł. Ja rozumiem, że target ten sam, ale każdy ma w biurze Orła na ścianie.

    CZY ONI TEGO NIE WIDZĄ?

    Zresztą pewnie widzą. Jak wybijają o 13 popykać w tenisa.
    Pocieszające jest w pewnym stopniu jest tylko to, że w całej Europie (może nawet na świecie) zapanowała taka chujnia.

    To jest dziwne w XXI wieku, że ludzi wielkich, mających jakąś ideę, umiejących coś zaproponować społeczeństwu, tworzących nową rzeczywistość, po prostu nie ma. Chyba ostatnim przywódcą, który na prawdę miał cechy "ojca narodu" był Lula w Brazylii. A tak jest pustka ... .


    UB, SB, FB - co następne?

    Komentarz


    • @LiTAK Daleko nie szukając Erdogan w Turcji

     e:
     Rosja zamierza wznowić techniczno - wojskową współprace z Iranem. Informację taką przekazał na konferencji prasowej w Moskwie irański ambasador Mahmud Reza Sadżadi.

     Dyplomata ujawnił, że o wznowieniu współpracy zapewnił go podczas niedawnego spotkania rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin. W ramach współpracy nie można wykluczyć wznowienia dostaw dla Teheranu rosyjskich rakiet S-300.

     W ubiegłym roku Moskwa zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ zawiesiła realizację kontraktów na dostawy broni dla Iranu. Jak poinformował ambasador Sadżadi - podczas spotkania z rosyjskim wicepremierem rozmawiał także o „problemie rozbudowy w Europie amerykańskich systemów tarczy antyrakietowej”.
     Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
     Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

     Komentarz


     • Janusz Piechociński poseł PSL wpadł na genialny pomysł aby powołać ministra ds... euro 2012 .
      Wtórował mu klubowy kolega , że najlepszym kandydatem był by Grzegorz Schetyna

      Komentarz


      • Janek sobie przecież jaja robił z tym ministrem. Dobrze widać ostatnio jak PSL potrafi podgrzewać atmosferę w koalicji.

       Komentarz


       • mimo usilnych prób wykolejenia przez rząd, całkiem dobrze jedzie lokomotywa zwana polską gospodarką
        Ekonomiści Ernst & Young oraz instytutu Oxford Economics w raporcie Prognoza dla Rynków Szybkiego Wzrostu przewidują, że Polska gospodarka urośnie w 2012 o 2,5 procent.

        Prognoza jest zgodna z założeniami polskiego rządu. Polska i Czechy, jako jedyne kraje Unii Europejskiej, pozostają w gronie 25 gospodarek świata zaliczonych przez twórców raportu do tzw. Rynków Szybkiego Wzrostu. Rynki te będą miały największy wpływ na światowy wzrost gospodarczy w najbliższych latach.

        W pierwszej edycji raportu Ernst & Young (opublikowanego jesienią 2011 r) Prognoza dla Rynków Szybkiego Wzrostu ekonomiści przewidywali wzrost polskiego PKB na poziomie 3.3 procent w roku 2012. W najnowszym raporcie prognoza została obniżona do 2,5 procent. Mimo to, polski wzrost będzie jednym z najwyższych w UE. Sytuacja w strefie euro oraz wpływ rynku zewnętrznego przyczyniają się do poprawy kondycji polskiej gospodarki, ale rynek wewnętrzny powinien mocniej stymulować wzrost PKB.

        Na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej polska gospodarka dobrze radzi sobie z ogólnoświatowym spowolnieniem gospodarczym. Wpływa na to wciąż silny popyt krajowy, stabilny system finansowy oraz relatywnie dobra sytuacja fiskalna, szczególnie gdy porównamy Polskę do niektórych krajów strefy euro.

        Należy jednak pamięć, że zawirowania w strefie euro nie pozostają bez wpływu na polską gospodarkę. Spowolnienie gospodarcze w Unii Europejskiej odbija się na wynikach polskiego eksportu, a ogólnie niepewna sytuacja w tych krajach obniża tempo wzrostu wydatków konsumpcyjnych i inwestycyjnych polskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Dlatego prognozujemy spowolnienie wzrostu PKB dla Polski w 2012 r. do 2,5 procent z 4,3 procent w 2011 r. - komentuje Piotr Ciżkowicz, Główny Ekonomista Ernst & Young.

        Prognoza wzrostu PKB w roku 2013 została również obniżona z 4.3 procent do 3 procent, ale już na kolejne lata (2014 i 2015) prognozy są wyraźnie podwyższone – z 4.1 procent do 4.2 procent w roku 2014 i z 3,7 procent do 4.3 procent w roku 2015.

        Prognozy wzrostu PKB i inflacji przygotowane przez ekonomistów Ernst & Young oraz instytutu Oxford Economics za rok 2011 okazały się bardzo zbliżone do tego, co miało miejsce w rzeczywistości. Prognozowany wzrost miał wynieść 4,1 procent, a wyniósł 4,3 procent. Inflacja miała wynieść 4,1 procent a wyniosła 4,0 procent.

        Polska i Czechy pozostają nadal jedynymi krajami UE zaliczonymi do tzw. Rynków Szybkiego Wzrostu. Wśród RSW są m.in. Chiny, Rosja, Indie, Turcja, Ukraina, Brazylia i Argentyna. Grupę 25-ciu państw wybrano w oparciu o takie kryteria, jak: udowodniony wzrost gospodarczy i jego potencjał, wielkość rynku wewnętrznego i demografii, strategiczne znaczenie dla biznesu.

        Wszystkie gospodarki należące do grupy RSW odczuwają skutki słabnącego popytu, jak również problemy płynnościowe banków w Europie. Nie zakłóci to jednak w sposób istotny ich wzrostu, o ile sytuacja się diametralnie nie pogorszy.

        Ekonomiści przewidują, że mimo obecnych zawirowań w Europie, płytkiej recesji spodziewanej w krajach strefy euro w pierwszej połowie bieżącego roku, i nieznacznego wzrostu w USA, kraje 25-tki odnotują średni wzrost na poziomie 5.3 procent w roku 2012. RSW nadal pozostaną głównym kierunkiem dla inwestorów, a w ciągu najbliższych trzech lat będą wciąż przyczyniać się, prawie w połowie, do światowego wzrostu gospodarczego.

        Każda eskalacja kryzysu zadłużenia w strefie euro niesie za sobą krótkoterminowe, negatywne konsekwencje dla RSW, jednak rynki te są o wiele odporniejsze na wstrząsy niż w poprzednich dekadach. Niski dług publiczny w większości państw 25-tki pozwala na lepsze ukierunkowanie wydatków rządowych czy polityki pieniężnej by równoważyć niższy wzrost gospodarczy.
        źródło money.pl

        Komentarz


        • Zobaczymy o ile % urośnie dług publiczny... Już teraz ciężko go ukrywać w księgach by nie przekroczył 55%. Jakoś nie sądzę by wzrósł o mniej niż 2.5% które dla PKB zakłada E&Y

         Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że to Iran i Hezbollah stoją za poniedziałkowym zamachem bombowym na samochód izraelskiego ambasadora w Delhi i próbą zamachu na samochód izraelskiego dyplomaty w Tbilisi.
         W mediach irańskich ambasador tego kraju w Indiach Mehdi Nabizadeh odrzucił podobne oskarżenia, nazywając je "czystym kłamstwem".

         "Iran potępia wszelkie ataki terrorystyczne. Stanowczo odrzucamy nieprawdziwe oceny przedstawicieli Izraela. Te oskarżenia to nieprawda, to czyste kłamstwo - tak, jak było to w przeszłości" - powiedział ambasador agencji IRNA.

         Netanjahu oświadczył, że podobne do poniedziałkowych ataki udaremniono w ostatnich miesiącach m.in. w Tajlandii i Azerbejdżanie. Za każdym z nich, według izraelskiego premiera, stał "Iran i jego protegowany Hezbollah". "Iran, który stoi za tymi atakami, jest największym eksporterem terroru na świecie" - powiedział Netanjahu w parlamencie deputowanym swej partii Likud.

         Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman oświadczył: "Potrafimy ustalić, kto stoi za tymi zamachami. Nie będziemy tolerować ataków na obywateli izraelskich".

         Rzecznik MSZ Izraela Jigal Palmor powiedział, że w zamachu w Delhi jedna osoba została ranna, ale nie podał żadnych szczegółów. Poinformował też, że udało się udaremnić podobny atak na samochód ambasady Izraela w Tbilisi; bombę znaleziono tam i rozbrojono.

         Agencja Associated Press pisze, powołując się na przedstawicieli władz izraelskich, że celem zamachu w Delhi był samochód ambasadora Izraela. Inny rzecznik izraelskiego MSZ Paul Hirschson powiedział, że ambasador nie został ranny w zamachu w Delhi. Rzecznik indyjskiego MSZ Syed Akbaruddin powiedział, że ranni zostali kierowca i żona ambasadora. Oboje odwieziono do szpitala.

         Rzecznik gruzińskiego MSZ Szota Utiaszwili poinformował, że pod limuzyną izraelskiego dyplomaty kierowca zauważył pakunek przyklejony taśmą i zaalarmował policję. W pakunku znaleziono granat. Samochód znajdował się na parkingu w odległości ok. 200 metrów od ambasady Izraela. Ambasada Izraela w Tbilisi odmówiła komentarzy.

         Izraelskie placówki za granicą postawiono w stan pogotowia w związku z przypadającą 12 lutego rocznicą śmierci jednego z dowódców libańskiego Hezbollahu Imada Mugniyaha, który w 2008 roku zginął w zamachu bombowym w Damaszku. Hezbollah oskarżył Izrael o dokonanie zamachu na Mugniyaha i zapowiedział odwet.

         Iran twierdzi, że Izrael stoi za serią zamachów na naukowców, zaangażowanych w irański program nuklearny. Społeczność międzynarodowa podejrzewa, że celem programu jest produkcja broni atomowej; Iran zaprzecza, twierdząc, że jego program ma charakter czysto cywilny.
         Izraelski trybunał wojskowy odrzucił w poniedziałek apelację palestyńskiego aresztanta Chadera Adnana, który prowadzi głodówkę od 58 dni i którego stan zdrowia gwałtownie się pogarsza - poinformował adwokat Palestyńczyka, Dżawad Bulos.
         Prawnik powiedział, że sąd utrzymał nakaz aresztowania wobec Adnana. Bulos zapowiedział też, że zwróci się w tej sprawie do Sądu Najwyższego Izraela.

         34-letniego Chadera Adnana, któremu nie postawiono dotąd zarzutów, siły izraelskie aresztowały w grudniu w pobliżu Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdzie był rzecznikiem Islamskiego Dżihadu. Aresztowany prowadzi strajk głodowy od 18 grudnia; w ostatnich dniach był przewożony do różnych szpitali.

         Według organizacji więźniów palestyńskich to najdłuższy strajk głodowy palestyńskiego aresztanta.

         Adnan utrzymuje, że Izrael nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów winy i zarzuca przesłuchującym, że się nad nim znęcają.

         Zgodnie z prawem izraelskim podejrzany może być przetrzymywany w areszcie administracyjnym bez postawienia mu zarzutów do sześciu miesięcy, przy czym areszt może być przedłużany
         To tyle prasówki z bliskiego wschodu na dziś
         Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
         Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
          Zobaczymy o ile % urośnie dług publiczny... Już teraz ciężko go ukrywać w księgach by nie przekroczył 55%. Jakoś nie sądzę by wzrósł o mniej niż 2.5% które dla PKB zakłada E&Y
          Nie doceniasz umiejętności księgowych JVR poza tym wszystkie obecne działania PO związane z podatkowym zacieśnieniem fiskalnym obliczone są tak, żeby nasz dług publiczny się nie zmienił. Czy to się uda(a przy odpowiednim deficycie i wzroście PKB jest to możliwe) - pażywiom uwidim jak to mówią kacapy

          Komentarz


          • Zamieszczone przez hasor Zobacz posta
           Nie doceniasz umiejętności księgowych JVR poza tym wszystkie obecne działania PO związane z podatkowym zacieśnieniem fiskalnym obliczone są tak, żeby nasz dług publiczny się nie zmienił. Czy to się uda(a przy odpowiednim deficycie i wzroście PKB jest to możliwe) - pażywiom uwidim jak to mówią kacapy
           Rostowski pewien: Utrzymamy taki poziom do 2020 r.

           Warunkiem jest to, że Platforma Obywatelska będzie rządzić przez kolejne osiem lat.
           http://www.money.pl/emerytury/wiadom...0,1025412.html

           "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

           "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Parasol44 Zobacz posta
            Witaj w PRL-u. Stracili kontakt z rzeczywistością, nawet się nie zorientują kiedy znikną.
            A kiedy znikną kto zajmie ich miejsce? Świński ryj z wibratorem?
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

            Komentarz


            • Płk Leszek Tobiasz, były oficer WSI, główny świadek oskarżenia w tzw. aferze marszałkowej, w którą zamieszany jest prezydent Bronisław Komorowski, nie żyje - dowiedział się portal Niezalezna.pl.

             W listopadzie 2007 r. Tobiasz zgłosił się do Bronisława Komorowskiego z propozycją pomocy w zdemaskowaniu rzekomej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej. Nie do prokuratury, która jest właściwym do tego miejscem, ale do marszałka Sejmu.

             Po wizycie ppłk. T. Bronisław Komorowski zorganizował tajne spotkanie z udziałem Tobiasza, szefa ABW Krzysztofa Bondaryka i Pawła Grasia. Po nim ABW wszczęła działania operacyjne wobec członków Komisji Weryfikacyjnej pod pretekstem rzekomej korupcji (weryfikacji żołnierzy WSI za pieniądze), czego jednak nie potwierdziło późniejsze śledztwo.

             Więcej w jutrzejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"
             Przypominka: Imperium kontratakuje, czyli podsłuchy ABW
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
              A kiedy znikną kto zajmie ich miejsce? Świński ryj z wibratorem?
              Niestety, jest to bardzo prawdopodobne. Od pewnego czasu wyraźnie widać tendencję do lansowania w mediach pajaca z Lublina.

              Rozwalił mnie ostatnio tekst w jakieś stacji radiowej. Wg. jego autora, następne wybory powinna wygrać lewica, ponieważ prawica rządzi w Polsce od 2005

              Myślałem że jebne ze śmiechu.


              UB, SB, FB - co następne?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez LiTAK Zobacz posta
               Niestety, jest to bardzo prawdopodobne. Od pewnego czasu wyraźnie widać tendencję do lansowania w mediach pajaca z Lublina.

               Rozwalił mnie ostatnio tekst w jakieś stacji radiowej. Wg. jego autora, następne wybory powinna wygrać lewica, ponieważ prawica rządzi w Polsce od 2005

               Myślałem że jebne ze śmiechu.

               z Biłgoraja

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Alek1991 Zobacz posta

                z Biłgoraja
                Czyli ze WSI

                Komentarz

                Pracuję...
                X