Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Jutro prawdopodobnie dojdzie do pierwszego od wojny irańsko-irackiej starcia sił zbrojnych Iranu i Syrii z jednej strony, a państw zachodnich i sił ligi arabskiej z drugiej. Rosyjskie agencje donoszą dziś o wysłaniu przez Iran do Syrii 15 tyś żołnierzy, od wczoraj media Izraelskie donoszą o działających na obszarze Syrii komandosach brytyjskich i katarskich.
    info pewne? bo nie wiem jak zaplanowac sobie dzien

Komentarz

• Stanowisko Rosji jest niezmienne z tego co wiem to Ławrow potępił dziś rano interwencje brytyjska i wezwał opozycję i el-Assada do rozpoczęcia rozmów pokojowych. No i rzecz jasna Rosja razem z Chinami wciąż wetuje rezolucję w sprawie Syrii, jest to odbierane jako wsparcie dla Iranu(z przyjaznej Syrii Iran może szachować Izrael, Turcję i Irak)

Zamieszczone przez ku(L)fon Zobacz posta
      info pewne? bo nie wiem jak zaplanowac sobie dzien
      Jeśli info się potwierdzi to zacznij kupuj paliwo, za miesiąc-dwa opierdolisz z zyskiem 10-12%. To by było na tyle jeśli chodzi o mój stosunek do twojego dnia, słów niecenzuralnych nie używam->nie jestem u siebie.
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• dzięki wariacie

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          w sondażu WP wynik PiS jest dokładnie taki sam, jeśli podliczymy też tych którzy nie wiedzą, czy pójdą do wyborów.
          genialny post tylko wcięło w nim PO
          miało być
          w sondażu WP wynik PiS jest dokładnie taki sam PO, jeśli podliczymy też tych którzy nie wiedzą, czy pójdą do wyborów.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
            Nie ma się co czepiać szczegółów, zwłaszcza że w tym przypadku z matematycznego punktu widzenia związki przyczynowo - skutkowe są trudne do wskazania. Za dużo czynników do wzięcia pod uwagę. Pewien jestem jednego: Obniżenie kosztów zatrudnienia na pewno nie wpłynęło na owo zatrudnienie negatywnie. I tego się trzymajmy.
            na zatrudnienia może nie wplyneło negatywnie, ale wplyneło na wiele innych rzeczy i w efekcie doprowadziło (pytanie w jakim stopniu) do ujebania wyborów przez PiS w 2007rok - budżet był nie domknięty, tak, że Polacy jako ogół, nie odczuli wymiernie wyników wzrostu gospodarczego.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              na zatrudnienia może nie wplyneło negatywnie, ale wplyneło na wiele innych rzeczy i w efekcie doprowadziło (pytanie w jakim stopniu) do ujebania wyborów przez PiS w 2007rok - budżet był nie domknięty, tak, że Polacy jako ogół, nie odczuli wymiernie wyników wzrostu gospodarczego.
              Nie wiemy dokładnie co doprowadziło do ujebania przez PiS wyborów w 2007 roku bo tu tez czynników współzależnych jest zbyt wiele. Budżet owszem, domknięty formalnie nie był, ale były złożone gotowe projekty odpowiednich regulacji, tylko przegłosować. Nie przegłosowano po wyborach i stąd problem. Pytanie, czy PiS powinien to zostawiać następcom? Na pewno pokazało to ciągłość rządzenia Polską. W całej okazałości.
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul...270683f2,1,3,4

Komentarz

• Ciekawie przedstawiona teoria na powiązania na linii Komorowski-Palikot-WSI:
                  http://www.gazetaparlamentarna.pl/in...-palikot,.html

Sądzę, że pewnie trochę naciągane, ale ziarnko prawdy może w tym być. Szczególnie wątek leśniczówki daje do myślenia.

Komentarz

• http://vod.gazetapolska.pl/1143-wybo...-zakazany-film
                    Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Ciekawa rzecz. Zazwyczaj jak PO dawało dupy to natychmiast mainstream publikował sondaz na maxa pozytywny, by niezdecydowani wiedzieli komu przyznać rację. A teraz kłopoty i jeszcze sondaż utwierdzający Polaków w przekonaniu, że coś jest z rządem nie tak. Zdaje się, że wajchowy się wkurzył.

Swoją drogą gdyby się miało okazać, że rząd upadnie nie przez to co wyrabiał w sprawie Smoleńska, a przez jakieś kretyńskie ACTA to chyba na złość temu debilnemu społeczeństwu zacznę głosować na PO.

Ręce opadają, że to naród rusza, a tamto nie.
                      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                        Ręce opadają, że to naród rusza, a tamto nie.
                        Dwa lata minęły... Do końca kredytu jeszcze 34 lata niezmiennie. Dojeżdżanie do pracy samochodem stało się jeszcze droższe. Zabierają właśnie "darmowe" kino w internecie. Na emeryturze będzie siedziało się średnio 4 lata zamiast 6-ciu. Przedszkola i żłobki kosztują krocie, a będą kosztować jeszcze więcej. Szkoły likwidują. Uczniów w liceach odmóżdżą. Za to pensja jak stała, tak nadal stoi na tym samym poziomie. Idzie wiosna, więc pora rezerwować wakacje First Minute na Majorce, aby być lepszym od sąsiadów, którzy jadą tylko do Tunezji. Trzeba szykować się do EURO2012 w mieście. Pracodawca planuje przed wrześniem zwolnienia grupowe ze względu na zwiększenie składki rentowej po stronie pracodawcy... a ludzie mają inne sprawy na głowie.

Komentarz

• Nie zgadzam się na wiek emerytalny!

Dzis otrzymałem newsletter z serwisu Prawa i Sprawiedliwości i dowiedziałem się tą drogą, że PiS ustami Jarosława Kaczyńskiego kategorycznie nie zgadza się na podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i zrównanie go dla mężczyzn i kobiet.

Cenię Prawo i Sprawiedliwość

Cenię Jarosława Kaczyńskiego

Jednakże zarówno chęć podniesienia wieku emerytalnego jak i protesty przeciw temu posunięciu wywołują u mnie zimne dreszcze. Po prostu "wiek emerytalny" to jest coś, co kojarzy mi się z odstawką, bocznicą, złomowaniem.

Załóżmy, że w roku 2037 będę dziarskim starszym panem, który dożył przejścia na emeryturę (wątpię, ale co szkodzi pofantazjować) według wydłużonego wieku emerytalnego. Albo tez w roku 2035 będę starszym panem nieco młodszym, ale będę miał ukończone 65 lat według limitu dzisiejszego - i co wtedy? Ano właśnie. Każdy myśli i mówi o latach potrzebnych do osiągnięcia wieku emerytalnego ale kto mi zaręczy, jak będzie wyglądało prawo i w ogóle świat za 25 lat? jakiej wysokości będzie to emerytura? Czy jeśli wysokość otrzymywanego świadczenia na które pracuję już od lat 22 nie będzie wystarczająca to będę mógł podjąć dodatkowe zatrudnienie? Jeśli tak, to w jakim wymiarze? Czy z limitem zarobków, a jeśli tak, to z jakim?

Pytań jest wiele. Odpowiedzi nie ma. Nie wyobrażam samobójcy, który odważyłby się dziś powiedzieć jak to będzie wyglądało za lat 5, 10 czy 25. I nie wiem, czy gdy już dożyje swojej bocznicy, odstawki i zielonej trawki będę zadowolonym, żyjącym skromnie emerytem czy może żebrakiem?

Oglądałem swój druk ZUS-RMUA pod kątem wysokości składek na ubezpieczenie emerytalne - nie ma tego dużo. Nie łudzę się zbytnio co do kaloryczności obiadków zajadanych przez dziadka Nazgula za lat -dzieści stąd też awersja do wszelkich dyskusji o wieku emerytalnym. Bo ja z kolei żądam LIKWIDACJI WIEKU EMERYTALNEGO!

Właśnie tak.

Bo skoro nie mam bladego pojęcia jak świat będzie wyglądał w roku 2037 to jak mam już dzisiaj myśleć o tym, że w akurat tym roku przejdę na emeryturę? Nie lepiej pozostawić decyzję o odejściu na odpoczynek poszczególnemu zainteresowanemu? Ot, prosto: Mam dość, idę na emeryturę bez względu na to ile tam uskładałem. Albo: Stać mnie, idę na emeryturę. W jakim wieku? A jak Cię stać, to choćby i 35 lat. Mnie nie stać. I zaczynam poważnie wątpić, czy stać mnie na to będzie gdy mój czas nadejdzie, ale podejrzewam, że gdy dzwonek zadźwięczy nikt nie będzie mnie pytał czy mnie stać czy nie. Tego się boję. I boję się, że rząd nie pozwoli mi dorobić sobie do zbyt małej emerytury - bo przecież gdzie piernikowi do zarabiania jak miejsc pracy potrzebują młodsi. Tu widzę problem, a nie w tym, czy będę musiał pracować 65 czy 67 lat. Pracował będę dopóki pozwolą mi na to siły i dopóki będzie pracodawca skłonny mi jakieś obowiązki powierzyć ale jakiegokolwiek planowania dzisiaj sobie nie potrafię wyobrazić - sytuacja jest zbyt mało stabilna.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

• Biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania ( finanse i demografia są bezlitosne), podniesienie tego wieku będzie i tak nieuniknioną koniecznością. Wiadomym jest, że prawdziwym problemem są grupy korzystające z uprzywilejowanego wcześniejszego przejścia na emeryturę w naprawdę młodym wieku ( np. urzędnicy w mundurze), do których co roku dopłaca się olbrzymie pieniądze. Zanim zacznie się stopniowe podwyższanie wieku, trzeba polikwidować tamte przywileje.
                            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• System dopłat bezpośrednich i programu Wspólnej Polityki Rolnej stworzyły potrzebę kontrolowania rolników pobierających dopłaty do swoich gospodarstw. Do niedawna najpopularniejszą metodą było zatrudnianie odpowiednich kontrolerów, którzy odwiedzali gospodarstwa i sprawdzali stan upraw weryfikując czy rolnik nie posadził za dużo lub za mało drzewek bądź nie hoduje on większej ilości zwierząt niż zostało to odgórnie zadekretowane.

Ponieważ jednak władze Unii Europejskiej starają się podążać z duchem czasu od pewnego czasu zaczęto korzystać z pomocy satelitów, które sporządzają wysokiej rozdzielczości zdjęcia prosto z ziemskiej orbity. Niestety metoda ta, chociaż o wiele tańsza niż zatrudnianie inspektorów, ma swoje wady.
                              http://orwellsky.blogspot.com/2012/0...rowniez-w.html
                              Polecam całość przeczytać. Niezłe jaja. W perspektywie będą rozważać np. regulację stada z powietrza za pomocą działek bo to taniej niż płacić weterynarzowi. Cyrk. Oby ten stwór w postaci ue jak najszybciej upadł.

Następny kwiatek
                              2012-02-10
                              Horror w Holandii: powstał pierwszy mobilny zespól eutanazyjny

Informacja ta brzmi, jakby pochodziła z makabrycznego horroru, mówi jednak o świcie jak najbardziej realnym. Holenderskie stowarzyszenie NVVE powołało pierwszy mobilny zespól eutanazyjny, który już 1 marca zacznie jeździć od domu do domu w Hadze, oferując „bezbolesne uśmiercenie”.
                              http://www.piotrskarga.pl/ps,9367,2,...nformacje.html

Nie pamiętam źródła, ale niedawno wyczytałem, że są starania aby tzw. "ludzki żal" zaliczyć do kolekcji jako chorobę psychiczną. Oczywiście wymagającą leczenia!!
                              Ostatnie Bliżej
                              W Polsce zamykane są małe szkoły. W tym roku może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski blisko tysiąc szkół podstawowych i gimnazjów. Czy proces nazwany racjonalizacją szkół jest naprawdę racjonalny? Jakim kosztem się to odbywa? Czy opór społeczny może mieć na to jakiś wpływ? Kto na tym zyskuje, a kto traci?

Komentarz

• Ogłoszą niewypłacalność czy dalej będą ciągnąć ten cyrk?
                                Grecka policja użyła w niedzielę w Atenach gazu łzawiącego i granatów ogłuszających przeciwko demonstrantom rzucającym kamieniami i butelkami z benzyną. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstruje przed gmachem parlamentu przeciwko programowi oszczędnościowemu.
                                Parlament obraduje w niedzielę nad tym programem, przewidującym redukcje zatrudnienia w sektorze publicznym, cięcia płac i emerytur. Jego przyjęcie jest warunkiem otrzymania przez pogrążony w kryzysie zadłużenia kraj dalszej pomocy od Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Bez tej pomocy Grecja musiałaby ogłosić upadłość.

Reuters pisze, że niedzielna demonstracja na ateńskim placu Syntagma jest największa od miesięcy. Gdy policja wkroczyła do akcji, większość demonstrantów zaczęła się rozchodzić, ale niewielkie grupy ścierały się z funkcjonariuszami w pobliżu gmachu parlamentu.

Uczestnicy protestu podkreślają, że zwykli Grecy ponieśli już dość wyrzeczeń. Natomiast techniczny rząd Lukasa Papademosa i popierające go dwie największe partie - Pasok i Nowa Demokracja - ostrzegają, że jeśli parlament nie przyjmie programu oszczędnościowego, Grecja zbankrutuje. Prowadziłoby to do chaosu gospodarczego, pogłębienia recesji, wzrostu bezrobocia i wybuchów niezadowolenia społecznego; Grecja musiałaby opuścić strefę euro.

PASOK i Nowa Demokracja mają wystarczającą większość 236 deputowanych w 300-osobowym parlamencie, aby móc przeforsować program oszczędnościowy, nawet jeśli część ich deputowanych głosowałaby przeciw.(PAP)
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X