Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • a w tle tenis ziemny
  Czas kończyć z baranami na forumce

  Komentarz


  • Zamieszczone przez cnm
   Zamieszczone przez Nazgul
   Nie lepiej żeby jakiś klub piłkarski kupili? Hutnika albo Olimpię?
   Olimpia to "chwilowo" jest zajeta przez pewne planowane osiedle mieszkaniowe...
   Fakt.

   A z samym J&S sprawa jest niezwykle ciekawa. czekam jak to się rozwinie no i przede wszystkim - czy Agora pozwie Kurskiego. W tytule artykułu Wyborcza była bojowa ale w treści - już mniej. Zobaczymy...

   Kto ma ochotę poczytać po angielsku? Na biznes.onet.pl ktos wrzucił artykuł z Forbesa z 1993 roku na temat reform Balcerowicza...

   http://biznes.onet.pl/1,12,11,198370...,0,forum2.html

   A z Dworaka to ludzki pan jest...

   http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.js...&news_id=86600
   From flood into the fire
   One thousand voices sing
   We're in this together
   For whatever fate may bring

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Jaco
    To była akurat aluzja do relacji pewnego prezydenta z pewnym producentem TV
    Ale to wlasnie tym bardziej - wszyscy pamietaja fotki Kwacha z Krazue na turnieju Prokomu czy o karteczkach w aferze Rywina, wiec tym bardziej metody powinny sie zmienic na mniej bezczelne.
    http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

    Komentarz


    • Wy tu o bzdurach a dzieja sie wazne rzeczy:
     Sejm przeglosowal ustawe o CBA. Przeciw bylo tylko SLD.
     koko koko Skorza spoko...

     Komentarz


     • Jakos nie czuje ze bylem swiatdkiem epokowego wydarzenia

      Chcieli swobie swoje wlasne para-spec sluzby zrobic i sobie zrobili. Krzyz im na droge.

      Komentarz


      • Rzecz polega na czym innym. W porządku demokratycznym partia polityczna idzie do wyborów ze swoimi postulatami, po to by je realizować i, w swoim rozumieniu, naprawiać państwo (tzn. większość partii, bo jak wiemy - np. PO nie ). PiS ma wreszcie możliwość wyłożenia kart na stół, a my wszyscy powiedzenia "sprawdzam". Pointa tego topicu zbliża się więc szybko i przyniesie ją życie.
       Uchwalenie ustawy o CBA bez niczyich poprawek jest symbolicznym początkiem tego procesu i tylko o to chodzi.

       A poniżej dwa fragmenty z aktualnego "Najwyższego Czasu!" (www.nczas.com). Myślę, że ciekawe:

       Kazimiera Szczuka robi z siebie męczennicę "tradycyjnego polskiego antysemityzmu". "Życie Warszawy": "Zrobił się skandal, bo oni mnie nienawidzą" - skarży się dziennikarzowi "The New York Times" Szczuka, odnosząc się do słuchaczy Radia Maryja, którzy mieli jakoby domagać się podjęcia przez polskie władze akcji przeciwko niej. "Nienawidzą mnie, ponieważ jestem feministką, jestem Żydówką - przede wszystkim dlatego, że jestem feministką" - cytuje Szczukę gazeta.
       Okazuje się, że salonik przez te wszystkie lata zupełnie się nie zmienił, po prostu zamiast wypisywać, czy wygadywać swoje brednie tu (np. cykl artykułów w "Gazietce" z 2001 o tym, że bardzo znaczna część Powstańców, to byli szmalcownicy), robi to za granicą.

       A jak te antysemickie ataki na Kazię wyglądają? Poniżej próbka:

       Zamieszczone przez Piotr Semka w 'Ozonie
       Kazia się bawi, czyli jakiej lewicy potrzebuje lewica.

       Zadziwiające, jak część tak zwanej lewicy z uporem godnym lepszej sprawy broni typowo komercyjnego klubu nastawionego na raczej zasobną klientelę, której właściciel najwyraźniej wykorzystał jego rzekomy antyglobalistyczny i postępowy charakter do marketingu” – tak o akcji obrony klubu Le Madame pisze Piotr Ciszewski na portalu www.lewica.pl. Nie dość, że wypowiada on herezje na temat klubu kreowanego przez lewicę na bastion polskiej wolności i demokracji, to jeszcze atakuje wprost właściciela lokalu i – o wielka zgrozo – członka partii Zieloni 2004: – Właściciel Le Madame jest podobno bardzo oszczędny, jeśli chodzi o wynagrodzenie pracowników i warunki zatrudnienia. Dlatego ideowa lewica powinna się trzymać od tego typu przedsięwzięć z daleka – ostrzega Piotr Ciszewski.

       Cóż, rzadki głos rozsądku, ale niewiele wskazuje na to, by miał on być jakoś specjalnie wysłuchany. Dziś lewicowi wrażliwcy, wsłuchani w krzywdy prawdziwych proletariuszy z Biedronki i innych prywatnych firm, stanowią w swojej formacji malowniczą mniejszość. Jest przecież tyle przyjemniejszych form lewicowości. Choćby barwne manify feministek czy konferencje o zwalczaniu homofobii za pieniądze zachodnich ambasad – to bardziej pociąga warszawskie lemadamowe elity. Owszem, są w niej błędni rycerze wzywający do powrotu do źródeł, tacy jak cytowany Piotr Ciszewski, ale dominacji salonowej lewicy rzeczywiście niewiele zagraża.

       Wzorce wyznacza Jej Wysokość Kazimiera Szczuka, która nie stroniła od prowadzenia w TVN obrzydliwie komercyjnego teleturnieju „Najsłabsze ogniwo”. Teraz – czyżby w nagrodę za zglanowanie Madzi Buczek? – Kazia wraz z Borysem Szycem została gwiazdą w Radiu Zet.

       Dlaczegóż właściwie lewicowi ideowcy mieliby się wzdrygać ową zabawą rolami społecznymi? Pryncypialność, z jaką Ciszewski krytykuje Le Madame, zalatuje wyraźnie „katolskimi” nawykami. W końcu magazynierki z TESCO też mogą spróbować zainteresować TVN jakimiś projektami programów. A jeśli ktoś nie potrafi zostać samicą Alfa i nie umie wyciskać życia jak cytryny – to niech nie psuje zabawy wychowankom Marii Janion. Przecież w postmodernistycznym świecie nie sposób wymagać od kogokolwiek, by swoje poglądy traktował ze śmiertelną powagą. Wszystko jest konwencją, grą i nie można od nikogo wymagać odpowiedzialności za swoje przekonania. Jakaś ciężka praca, żmudne budowanie struktur, dopłacanie z własnej kieszeni do kosztów wydawania własnego pisma? Nie ma głupich – niech takimi problemami łamie sobie głowę sztywniak Sierakowski. O ileż bardziej ekscytujące jest śledzenie wieści o zawiązaniu w Berlinie „paktu warszawskiego” między gejowską tak zwaną awangardą Polski i Niemiec, którego uczestnicy zapowiadają wojnę z homofobicznym reżimem braci Kaczyńskich.

       Na tym tle postmodernistycznej rzeczywistości nowej lewicy toczy się dysputa, którą z głównych partii ma ubogacić nowa lewica. Socjolog Ireneusz Krzemiński namawia, by tęczowy obóz przygarnęła Platforma Obywatelska. – Nie można obronić polskiej modernizacji, opierając się tylko na ekonomicznym dogmacie wolnorynkowym – wzywa Krzemiński. Polemizuje z nim jeden z liderów PO Bronisław Komorowski, który wskazuje, że szerszego elektoratu nie ekscytuje tak bardzo wolność od pasa w dół. W odpowiedzi Krzemiński wyklina swego adwersarza największą z wyobrażalnych w liberalnym świecie obelgą. Zaproponował, by z tak PiS-owskimi poglądami Komorowski wybrał się jak najszybciej do Torunia pokłonić ojcu Rydzykowi.
       Wracamy do "N.Cz!"

       Zamieszczone przez Miłosz Marczuk
       No taxation without representation - żadnych podatków bez reprezentacji - tę starą, brytyjską maksymę przywołał ustępujący premier Włoch Sylwiusz Berlusconi. W ten sposób zapowiedział strajk podatkowy, jeśli prezydentem zostanie były komunista Maksymilian D’Alema. Berlusconi twierdzi, że jest to kandydatura "nieprzyzwoita". Przypomnijmy, że przewodniczącym Izby Deputowanych został niedawno Faustyn Bertinotti - też komunista. Nawet nie były, bo szefuje on cały czas utworzonej przez niego partii Odrodzenie Komunistyczne. Wydaje się, że dla byłego szefa Komisji Europejskiej - Romana Prodiego płacenie takiej ceny za stanowisko premiera nie jest żadnym wysiłkiem. Nic więc dziwnego, że próby przeprowadzenia w instytucjach wspólnot europejskich jakichkolwiek uchwał porównujących komunizm do faszyzmu czy nazizmu od lat spełzają na niczym. Ostatnio Parlament Europejski napiętnował "stalinizm", komunizmu kolejny raz nie tknął.

       Objęcie władzy przez komunistów w jednym z największych państw Europy nie robi też wrażenia w tak zwanej europejskiej prasie. Żaden z czołowych dzienników nie gorszy się tym, że na eksponowane stanowiska trafiają ludzie, którzy nawet nie odżegnują się od zbrodniczej ideologii.

       W ostatni weekend przetoczyła się za to fala artykułów, których autorzy potępiali powołanie koalicyjnego rządu w Polsce, w którym znaleźli się przedstawiciele "najbardziej nacjonalistycznych, ultrakatolickich, skrajnie prawicowych i często antysemickich partii Europy" ("Le Soir"). Pojawiły się nawet postulaty, by, tak jak to miało miejsce w przypadku Austrii w 1999 roku po wejściu tam do rządu partii Jerzego Haidera, zastosować bojkot dyplomatyczny wobec Polski.

       Pozostawiając na boku ocenę wartości tego rządu, jego powołanie samo w sobie jest więc ciekawym eksperymentem. O ile oczywiście panowie ministrowie nie spotulnieją teraz jak baranki i nie wejdą w buty swoich poprzedników.

       Wtedy zawsze zostanie nam do zastosowania zasada, przypomniana przez Berlusconiego.
       A ja dla odmiany czekam na bojkot Włoch z okazji dojścia komunistów do władzy i alarmujące artykuły w "Der Spiegel"
       ... żartowałem, "liberałowie" z akceptacją lewizny nie mają żadnych problemów, a ich bulwersacje nie mają literalnie nic wspólnego z "troską o porządek demokratyczny"... Zupełnie, jak w Polsce.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Foxx
        Rzecz polega na czym innym. W porządku demokratycznym partia polityczna idzie do wyborów ze swoimi postulatami, po to by je realizować i, w swoim rozumieniu, naprawiać państwo (tzn. większość partii, bo jak wiemy - np. PO nie ). PiS ma wreszcie możliwość wyłożenia kart na stół, a my wszyscy powiedzenia "sprawdzam". Pointa tego topicu zbliża się więc szybko i przyniesie ją życie.
        Uchwalenie ustawy o CBA bez niczyich poprawek jest symbolicznym początkiem tego procesu i tylko o to chodzi.


        Foxx zapomniales o najwazniejszym: "tanie panstwo"!!

        Komentarz


        • Nie zapomniałem. Do końca czerwca najważniejsze ustawy mają być w Sejmie

         Sprawdzam
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,3342057.html

          Radio Maryja utopiło kasę w eseldowskiej spółce Kto by momyślał że onie mają TAKIE źródła finansowania


          Nie będzie śledztwa w sprawie zbiórki pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej przez Radio Maryja. Prokuratura Okręgowa w Toruniu, "po dokonaniu szczegółowej analizy akt zakończonych postępowań dotyczących Radia Maryja", podjęła decyzję o odmowie wszczęcia takiego śledztwa

          Poinformował o tym w piątek w komunikacie przesłanym PAP prokurator krajowy Janusz Kaczmarek.

          Analizę akt prokuratura podjęła po publikacji "Gazety Wyborczej" o tym, że o. Jan Król, nazywany "kasjerem Radia Maryja", za pośrednictwem pełnomocnika zainwestował świadectwa udziałowe NFI, przekazane przez słuchaczy w latach 1997-98 na ratowanie Stoczni Gdańskiej, w giełdową spółkę ESPEBEPE ze Szczecina, której upadłość ogłoszono w 2002 r.

          Była to ponowna analiza akt sprawy dotyczącej zbierania i rozliczania składek na ratowanie Stoczni Gdańskiej. W kwietniu Prokuratura Krajowa zwróciła się po nie do prokuratur w Toruniu i Gdańsku, które w 2001 i 2002 r. odmówiły wszczęcia postępowania przygotowawczego.

          Kaczmarek poinformował w piątek, że prokuratura ustaliła, iż zbiórkę pieniędzy na rzecz upadającej Stoczni Gdańskiej zorganizował Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej. Radio Maryja udostępniło swoje konto bankowe, na które wpływały środki wpłacane przez różne osoby z całej Polski.

          "Według obliczeń, na udostępnione subkonto wpłynęło nieznacznie ponad 7 mln złotych. Ponieważ jednak Stocznia Gdańska została sprzedana, Radio Maryja poinformowało o możliwości zwrotu pieniędzy wpłaconych na jej ratowanie" - czytamy w komunikacie.

          Prokurator poinformował, że do Radia Maryja wpłynęły wnioski o zwrot wpłat, a także oświadczenia-prośby o przekazanie wpłaconych kwot na rzecz Radia Maryja. "Osobom ubiegającym się o ich zwrot przekazano równowartość w złotówkach, w kwotach odpowiadających kursom giełdowym akcji spółek, na które świadectwa zostały wymienione" - dodał.

          "Co istotne, ustalono również, że niezależnie od zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej, Radio Maryja otrzymało darowizny w postaci świadectw udziałowych NFI. Świadectwa te zawierały odręczne zapiski o treści >>Dar dla Radia Maryja<<. Jedynie te świadectwa zainwestowano na giełdzie" - napisał prokurator Kaczmarek.

          Według Kaczmarka "działanie zarządu spółki ESPEBEPE na jej szkodę, w tym doprowadzenie jej do upadłości, jest odmiennym postępowaniem". W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. "Niewykluczone, że pokrzywdzonymi mogą okazać się akcjonariusze spółki, w tym ojciec Jan Król oraz Warszawska Prowincja Redemptorystów" - napisał prokurator.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx
           Nie zapomniałem. Do końca czerwca najważniejsze ustawy mają być w Sejmie

           Sprawdzam

           yyyyyyy ustawy, tak? czyli rozumiem ze zmniejsza liczbe ministerstw ktora niedawno zwiekszyli (bo stolkow brakowalo, to dorobili) i zmienjsza wydatki kancelarii ktora wydala wiecej niz poprzednia przez pierwszy rok swojego funkcjonowania?


           no skoro tak to czekam na te ustawy z niecierpliwoscia!

           Komentarz


           • Chcesz, to licz ministerstwa. Ja będę liczył kasę na administrację w porównaniu z rokiem 2005.

            Czekamy .
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Foxx

             Kazimiera Szczuka robi z siebie męczennicę "tradycyjnego polskiego antysemityzmu". "Życie Warszawy": "Zrobił się skandal, bo oni mnie nienawidzą" - skarży się dziennikarzowi "The New York Times" Szczuka, odnosząc się do słuchaczy Radia Maryja, którzy mieli jakoby domagać się podjęcia przez polskie władze akcji przeciwko niej. "Nienawidzą mnie, ponieważ jestem feministką, jestem Żydówką - przede wszystkim dlatego, że jestem feministką" - cytuje Szczukę gazeta.
             suchą szczotką w czasie suszy suka Szczuka czyści uszy


             ach och , antysemicki tekst :/
             bana mu , temu pestu

             Komentarz


             • Szczuka będzie uczyć polskiego w mojej szkole

              aż się kiedyś przejdę z ciekawości
              Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń
              Kiedy pelną kieszeń znowu mam
              Znowu mogę myśleć trochę jakby ściślej
              I obmyślać śmialo nowy plan

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pinomc
               Szczuka będzie uczyć polskiego w mojej szkole

               aż się kiedyś przejdę z ciekawości
               Ze fcególnym ufzględnieniem fymowy?
               From flood into the fire
               One thousand voices sing
               We're in this together
               For whatever fate may bring

               Komentarz


               • buehehe

                Szczuka - zwykła chamka - usiłuje teraz doprawić sobie wizerunek męczennicy antysemityzmu

                zabawne, bo to pierwsze źródło, z którego się dowiaduję, że jest Żydówką
                "No pasaran!" ???

                HEMOS PASADO !!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X