Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Pewnie nie, oni już tak mają. Równie śmieszny był zarzut o niepokazywaniu przez węgierskie media demonstracji przeciwko Orbanowi - jakoś naszym komentatorom życia politycznego nie przeszkadzało, kiedy w naszych kanałach TV nie można było zobaczyć Marszu Niepodległości...
  Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

  Komentarz
  • Jan Pospieszalski z Budapesztu dla wPolityce.pl: "niesamowite wrażenie nadziei, poczucie godności, dumy i radości"
   Pierwsza, ważna uwaga: ta manifestacja została zwołana przez organizacje pozarządowe, społeczne, to nie była organizacja partyjna. Przyszli nie tylko ludzie, którzy identyfikują się z samym FIDESZEM, byli tu ludzie z całych Węgier, ale także Węgrzy spoza Węgier................
   całość :http://wpolityce.pl/artykuly/21886-j...dumy-i-radosci
   Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
   Konfucjusz

   Komentarz


   • http://niezalezna.pl/22176-wielki-wyjazd-na-wegry
    Mioduski ,Vukovic OUT !

    Komentarz


    • ogromny szacunek dla Węgrów

     naprawdę, ***** mać.

     czy u nas musi byc wojna,żebysmy wyszli walczyc
     ...ta ziemia do Polski należy
     choć Polska daleko jest stąd,
     bo wolność krzyżami się mierzy
     historia ten jeden ma błąd!!!!

     Better Dead Than Red!!!

     Komentarz


     • Zirytowani skalą demonstracji opozycji prorządowi dziennikarze z czasopisma Demokráta (wersja oficjalna, plotkuje się, że to inicjatywa Fideszu) zorganizowali demonstrację poparcia dla rządu. Przechodzić miała niedaleko od miejsca gdzie mieszkam, poszedłem ją zobaczyć.
      Tutaj relacja kogoś, kto zwolennikiem Orbana nie jest, ale blog czytuję, bo informacji z Węgier u nas jak na lekarstwo. http://jezwegierski.blox.pl/2012/01/...cnia-Orbna.htm
      raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
      ------------------------
      Sportowy serwis, sportowy portal

      Komentarz


      • Miller do Tuska: Porzuć rolę adwokata węgierskiego diabła!

       Szef SLD Leszek Miller zaapelował podczas obrad Rady Krajowej partii do premiera Donalda Tuska o porzucenie przez niego "roli adwokata węgierskiego diabła".

       - Zdumiewające, że Victor Orban znalazł niespodziewanego sojusznika w osobie Donalda Tuska. Polski premier orzekł właśnie, że na Węgrzech nie dzieje się nic wykraczającego poza europejskie standardy demokratyczne i gotów jest bronić Węgier przed przesadnymi atakami, jakich doświadcza Orban w UE - podkreślił Miller w swoim wystąpieniu.

       - Apeluję do premiera Tuska, aby w tym sporze porzucił rolę adwokata węgierskiego diabła – powiedział. Według Millera, wydarzenia na Węgrzech dowodzą, że mylili się ci, którzy sądzili, że Unia jest niezachwianym gwarantem demokracji. Jak mówił, okazuje się, że możliwe jest "rozpoczęcie procesu rozmontowywania demokracji" przez prawicowy węgierski rząd mimo przynależności do Wspólnoty. W opinii lidera Sojuszu►, jeszcze cztery lata temu Polska stała na krawędzi podobnego scenariusza. - Jeszcze dzisiaj Jarosław Kaczyński nie kryje swojego podziwu dla węgierskiego przywódcy. Nic dziwnego, PiS podobnie jak węgierski Fidesz deklaruje chęć nie tylko sprawowania władzy, ale i całkowitego kontrolowania państwa - zaznaczył Miller.

       We wtorek Komisja Europejska postanowiła otworzyć wobec Węgier postępowanie o naruszenie prawa UE; Bruksela kwestionuje m.in. nową ustawę o banku centralnym. Premier Donald Tusk ocenił w środę, że część opinii dotyczących sytuacji na Węgrzech jest przesadzona albo niesprawiedliwa. Zadeklarował, że Polska udzieli politycznego wsparcia Węgrom, jeżeli się o to zwrócą. Tusk poinformował, że rozmawiał na temat sytuacji Węgier w kontekście decyzji KE i - jak powiedział - „momentami histerycznej atmosfery w Parlamencie Europejskim" z szefem KE Jose Manuelem Barroso oraz z szefem PE Jerzym Buzkiem, jeszcze przed jego ustąpieniem z funkcji.

       - Ustaliliśmy, że Polska zaoferuje, jeśli premier Orban i Węgrzy będą tym zainteresowani, jakąś formę politycznego wsparcia, tak aby reakcje na sytuację na Węgrzech nie były przesadzone. Mam wrażenie, że część tych reakcji jest przesadzonych, mówię bardziej o reakcjach politycznych niż czysto formalnych czy proceduralnych związanych z oceną Komisji Europejskiej - mówił Tusk. Podkreślił, że w relacjach KE-Budapeszt Polska nie ma nic do zrobienia. - Jeśli chodzi o polityczną pomoc Węgrom w Europie, będę do dyspozycji premiera Victora Orbana, jeśli do czegoś mógłbym się przydać wszędzie tam gdzie opinie na temat Węgier są przesadzone albo niesprawiedliwe. Wydaje się, że część tych opinii jest przesadzona - powiedział Tusk.

       - Nie jest moją rzeczą komentować decyzje wewnętrzne premiera Orbana i węgierskiej, parlamentarnej większości, ale z całą pewnością, możemy to chyba kategorycznie stwierdzić, Węgry prezentują ciągle na poziomie europejskim standard demokratyczny. Nie ma żadnego powodu, aby takie larum podnosić, jak czynią to niektóre polityczne środowiska - ocenił premier.
       http://www.newsweek.pl/polska/miller...87471,1,1.html

       Komentarz


       • Zamieszczone przez mort Zobacz posta
        ogromny szacunek dla Węgrów

        naprawdę, ***** mać.

        czy u nas musi byc wojna,żebysmy wyszli walczyc
        Może potoczy się lawinowo,w Rumunii też wyszli na ulicę,dochodzi tam do ostrych starć bo policja i służby są takie jak u Nas....co ciekawe w Rumunii ludzie atakowali też stacje telewizyjne,a Nasi dziennikarzole już powoli dostają sraczki,bo to co wygadywali wczoraj i przedwczoraj przerasta moją cierpliwość.
        TVN,Polsat,TVP w skrócie:Na Węgrzech zbierały się grupy faszystów,ale o dziwo było spokojnie,w Rumunii też na początku było spokojnie ale niestety dołączyli do demonstrantów bardzo agresywni kibole,którzy zjechali się z całego kraju i doszło do bardzo ostrych starć są ranni,w komentarzach któraś z naszych rodzimych mend dodała że,na Węgrzech jest spokojniej dlatego że tam praktycznie nie istnieją ruchy kibolskie......zacznę niedługo używać telewizora tylko do oglądania sportu i filmów.Mając nadzieję że nasze wypociny czytują czasami ci paszkwilo-twórcy niech wiedzą że marzenia czasem się spełniają,a moim jest nasrać im do paszcz(to nie jest żart)
        Kto ma dać radę jak nie My!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cobson1916 Zobacz posta
         Może potoczy się lawinowo,w Rumunii też wyszli na ulicę,dochodzi tam do ostrych starć bo policja i służby są takie jak u Nas....co ciekawe w Rumunii ludzie atakowali też stacje telewizyjne,a Nasi dziennikarzole już powoli dostają sraczki,bo to co wygadywali wczoraj i przedwczoraj przerasta moją cierpliwość.
         TVN,Polsat,TVP w skrócie:Na Węgrzech zbierały się grupy faszystów,ale o dziwo było spokojnie,w Rumunii też na początku było spokojnie ale niestety dołączyli do demonstrantów bardzo agresywni kibole,którzy zjechali się z całego kraju i doszło do bardzo ostrych starć są ranni,w komentarzach któraś z naszych rodzimych mend dodała że,na Węgrzech jest spokojniej dlatego że tam praktycznie nie istnieją ruchy kibolskie......zacznę niedługo używać telewizora tylko do oglądania sportu i filmów.Mając nadzieję że nasze wypociny czytują czasami ci paszkwilo-twórcy niech wiedzą że marzenia czasem się spełniają,a moim jest nasrać im do paszcz(to nie jest żart):wkurzony:
         Zupełnie na serio - uważam,że szybko znalazłaby się spora grupa wsparcia dla Twojej inicjatywy...czego Tobie,sobie i Polakom życzę.
         Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
         Konfucjusz

         Komentarz


         • European Union: 55 years old

          IMF: 67 years old

          USA: 236 years old

          Hungary: 1116 years old
          Naprawdę dobre. Zapamiętać. Użyć
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • http://narodowcy.net/biskup-budapesz...ry/2012/01/22/
           Wielki naród, jak już było gdzie indziej powiedziane, musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki.

           — Roman Dmowski
           Kościół, naród i państwo, 1927

           Komentarz


           • http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/R...gedia-na-plazy

            Podobno lekarz Przybyła...

            Komentarz


            • Chyba nie było ,więc wstawiam :

             "Jesteśmy Anonimowi. Nie przebaczamy. Oczekujcie nas"
             "Rząd nazywa plan podpisania ACTA sukcesem prezydencji, my uważamy to za niedopuszczalne. Zaczynamy operację ANTI-ACTA" - piszą Anonymous na forum internetowym
             "Flaga" Anonimowych. Jej symbolika odwołuje się do dwóch podstawowych cech grupy: "garnitur bez głowy" odwołuje się do braku przywódcy, znak zapytania nad nim - do anonimowości członków
             "Rząd nazywa plan podpisania ACTA sukcesem prezydencji, my uważamy to za niedopuszczalne. Zaczynamy operację ANTI-ACTA" - piszą Anonymous na forum internetowym

             "Informacja prasowa na temat Polski", jak nazwano wiadomość, pojawiła się na forum internetowym grupy wczoraj wieczorem.

             Hakerzy wyjaśniają w niej, że są zdecentralizowanym, nieposługującym się przemocą ruchem oporu, który stara się przywrócić rządy prawa i walczyć z przestępczością zorganizowaną. Dodają, że "prawdziwi terroryści", jak określają rząd, kontynuują naciski w celu uzyskania kontroli nad Internetem.

             Anonymous piszą:

             "Oni wierzą, że zniewolenie nas wszystkich jest dopuszczalne. Jak pokazał przykład Ameryki, tak nie jest. Ludzie powstrzymali ataki na wolność internetu i zrobią to kolejny raz. W dniu 19 stycznia, podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami biznesu, polski rząd ogłosił, że zamierza podpisać kontrowersyjne antypirackie porozumienie ACTA 26 stycznia. Rząd nazywa to sukcesem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, my uważamy to za niedopuszczalne. Wprowadzenie ACTA w życie nałożyłoby nowe sankcje, wymuszające monitorowanie i cenzurę komunikacji internetowej. Stwarzając prawną niepewność dla firm internetowych, ACTA stałoby się poważnym zagrożeniem dla wolności wypowiedzi w Internecie oraz kolejnym atakiem na kulturę dzielenia się w sieci".
             "Rozpoczynami operacją ANTI-ACTA" - oznajmiają hakerzy, zachęcając wszystkich by dołączyli do walki o wolność Polaków i rozpowszechnili akcję najszerzej jak to możliwe.

             "Priorytetem jest kradzież i upowszechniennie wszelkich rządowych informacji, z e-mailami i dokumentacją włącznie. Głównymi celami są polskie strony rządu oraz innych instytucji. Jeśli będą próbowali ograniczać nasze postęp, zniszczymy ich ograniczenia, używając ludzkiej mocy. Począwszy od dziś, aż do 26 stycznia, będziemy zakłócać i atakować strony internetowe polskiego rządu, powodować wyciek informacji i komunikacji e-mailowej. Pokażemy rządowi Polski, że NIE MOGĄ cenzurować ludzi" - czytamy na forum.

             Wiadomość kończy się apelem do rządu Polski: "Do polskiego rządu - to Wasza ostatnia szansa... Odrzućcie ACTA, albo staniecie przed konsekwencjami".

             "Informacja prasowa" nie została podpisana nazwą grupy, ale opisem, którym posługują się, kiedy zwracają się oficjalnie do atakowanych: "Jesteśmy Anonimowi. Jesteśmy Legionem. Nie zapominamy. Nie wybaczamy. Oczekujcie nas".

             ACTA (czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to międzynarodowa umowa, która ma narzucić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Zdaniem wielu europejskich środowisk prawniczych i pozarządowych może prowadzić do ograniczenia wolności słowa w Internecie.
             rp.pl

             http://www.youtube.com/watch?v=sGlB3...layer_embedded
             Ostatnio edytowany przez fankaKibiców; 50289.
             Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
             Konfucjusz

             Komentarz


             • "European Union: 55 years old

              IMF: 67 years old

              USA: 236 years old

              Hungary: 1116 years old "


              Genialne .

              Boże, pobłogosław Węgrów!
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

              WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

              Komentarz


              • http://www.youtube.com/watch?v=c4abk...layer_embedded
               Grubo pojechane
               Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

               Komentarz


               • Dziś Unia klepnęła embargo na irańską ropę. Żaden nowy kontrakt nie zostanie zawarty, a bieżące mają być rozwiązane do 1 lipca. Cały eksport Irańskiej ropy to 2 154 000(średnia cena irańskiej ropy to 87% ceny na rynkach światowych) baryłek dziennie, z czego tylko 21% przypada na kontrakty z Unią, największym odbiorcą irańskiej ropy w Europie są Włochy, Hiszpania i Portugalia. Rafinerie tych państw muszą szukać nowych źródeł pozyskiwania surowca, a także dostosować swój proces produkcyjny do innego typu ropy.

                W odpowiedzi na prowadzenie embarga Iran zapowiedział zamknięcie cieśniny Ormuz w czasie najbliższych 5 dni. Przez cieśninę tą przepływa od 20 do 30% ropy na świecie. Jest to jedyna droga morska do eksportu ropy z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu i Iraku. Prawie cała część cieśniny pozwalająca na przepływanie największych tankowców jest położona na wodach terytorialnych Iranu, jej ewentualne zamknięcie byłoby zgodne z prawem międzynarodowym. W odpowiedzi na irańskie groźby do zatoki Perskiej wpłynęły 3 nowe okręty US Navy.
                Dziś siły NATO w regionie wyglądają tak:
                Zatoka Perska:
                Brytyjskie HMS St. Albans(Fregata), HMS Ramsey(wykrywacz min), HMS Echo(okręt ewakuacyjny), RFA Lime Bay(okręt desantowy)
                Amerykańskie: USS Abraham Lincoln(lotniskowiec), USS Cape St. George(krążownik rakietowy), USS Momsen(niszczyciel), USS Sterett(niszczyciel)
                Morze Arabskie:
                USS Carl Vinson(lotniskowiec), USS Bunker Hill(krążownik rakietowy), USS Halsey(niszczyciel).
                Dodatkowo w Arabii Saudyjskiej zostały rozmieszczone amerykańskie siły powietrzne w sile 36 samolotów wielozadaniowych. Najprawdopodobniej przy ewentualnym zamknięciu cieśniny do dyspozycji amerykańskiego dowództwa będą również siły powietrzne Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu i Kuwejtu.

                Jeśli Strażnicy Rewolucji zdecydują się na zamknięcie cieśniny Ormuz, czeka nas nowa długotrwałą wojna w tamtym regionie świata. Co za tym idzie skokowy wzrost cen ropy i możliwe szybkie bankructwo Unii Europejskiej.
                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz

                Pracuję...
                X