Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • pisalem wyzej o jurku , ale umknelo wam
  porady prv w sprawie suplementów diety

  Komentarz


  • Komentarz Palikota do wpiętych w klapy posłów PiS biało-czerwonych flag:

   - Jak weszliśmy do sali sejmowej szlag nas trafił. Zobaczyliśmy, że znów nacjonalizm bierze górę nad zdrowym rozsądkiem. Chcieliśmy powiedzieć, że każdy z nas w Polsce najpierw czuje się Europejczykiem - mówi Janusz Palikot. - Różnica między mną a Francuzem jest mniejsza niż, między mną a Azjatą. Jesteśmy Europejczykami, a dopiero potem Polakami, czy Niemcami. Ktoś kto tego nie rozumie w dzisiejszym świecie naprawdę sprawia wrażenie kogoś, komu napisano wystąpienie w Pekinie, Waszyngtonie, czy w Kongo - dodaje.
   i dla kontrastu słowa przysięgi składanej przez parlamentarzystę:

   Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”

   Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania „Tak mi dopomóż Bóg”.
   Ostatnio edytowany przez milton; 23677.
   Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

   Komentarz


   • chyba nie pozostaje nam (czującym się najpierw Polakami) nic innego jak organizować się i uprzykrzać tym kurwom życie jak tylko się da - same manifestacje patriotyczne nie pomogą - trzeba codziennych akcji

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kaelowiec Zobacz posta
     pisalem wyzej o jurku , ale umknelo wam
     Czytałem

     Komentarz


     • Zamieszczone przez palkmiot
      Jesteśmy Europejczykami, a dopiero potem Polakami:
      patrz, a mnie się zawsze wydawało że jest odwrotnie

      Komentarz


      • Trzech byłych marszałków Sejmu poprowadzi debatę "Polska, Europa, przyszłość"

       Politycy centroprawicy chcą przedstawić propozycje dotyczące modelu i funkcjonowania Unii Europejskiej alternatywne wobec proponowanych przez szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. I pokazać, że w polityce międzynarodowej mówi jednym głosem.

       Jak dowiedziała się "Rz", politycy PiS, PJN, Solidarnej Polski i prawego skrzydła PO oraz kilku publicystów
       wezmą udział w organizowanym we wtorek w Warszawie seminarium "Polska, Europa, przyszłość".

       – Z Polski popłynął tylko jeden głos na temat kształtu UE. Głos Radosława Sikorskiego, który opowiedział się za federacyjnym modelem UE. Ktoś, kto ma centroprawicowe poglądy, powinien się zastanowić, czy rzeczywiście jest to jedyne możliwe rozwiązanie
       – mówi "Rz" organizator sesji Paweł Kowal, europoseł i szef PJN.

       Do udziału w dyskusji zaproszono m.in. eurodeputowanych: Konrada Szymańskiego (PiS), Jacka Kurskiego (SP), Marka Migalskiego (PJN), Pawła Zalewskiego (PO). Seminarium poprowadzą byli marszałkowie Sejmu: Wiesław Chrzanowski, Marek Jurek i Ludwik Dorn.

       http://www.rp.pl/artykul/10,769927-P...-nowej-UE.html

       Światełko w tunelu.
       "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

       Komentarz


       • Polska jest chyba jedynym krajem w calej UE ba na calym swiecie w ktorym rzad miast dbac o interesy narodowe skupia sie na interesie innych krajow widzac w tym jakas blizej nieokreslona i nikomu nieznana korzysc.
        Takie dzialania choc rozlozone w dluzszym czasie doprowadzily do rozbiorow, dzis ten proces postepuje bardzo szybko

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
         Polska jest chyba jedynym krajem w calej UE ba na calym swiecie w ktorym rzad miast dbac o interesy narodowe skupia sie na interesie innych krajow widzac w tym jakas blizej nieokreslona i nikomu nieznana korzysc.
         Takie dzialania choc rozlozone w dluzszym czasie doprowadzily do rozbiorow, dzis ten proces postepuje bardzo szybko
         Gdy napisałem na profilu kancelarii premiera na FB, że mnie naprawdę nie obchodzi los Greków czy Włochów, którzy nota bene mają trzy razy większe dochody, to wyśmiali mnie za egoizm... Rodzi się tylko pytanie: czemu mielibyśmy dokładać do Europy? Za 1410, 1795, 1920, 1939, 1944 czy może 1989r? Kiedy oni nam pomogli? Pamiętam, że pół roku temu profil był zdominowany przez różne siły prawicowe, teraz sobie chyba wynajęli kilku studentów, żeby pisali takie głupoty i klikali sobie "lajka".

         Rozmawiałem ostatnio jeszcze z Wiplerem, na profilu oficjalnym, więc chyba mogę tu wkleić jedną wiadomość:

         Proszę zwrócić, że jak PiS wygrywa wybory, to ministrem gosp. zostaje Woźniak, finansów - Gilowska, szefem KNF - Kluza, szefem UKE - Strężyńska, wice od podatków - Barszcz, a szefem rady nadzorczej ZUS Gwiazdowski, zwolennik jego likwidacji ) Więcej wiary! PS. Jak zobaczyłem spot z karetką, zacząłem pakować karton w Ministerstwie Gospodarki... I w obecnej kampanii będąc "w środku", można było skutecznie walczyć z próbą uderzania w takie tony. A część osób wierzy, że Polacy tego właśnie chcą... I to trzeba zmieniać. Skutecznie!
         Jeśli KNP nie wystartuje w przyszłych wyborach, to głosuję na niego...

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
          Widać da się bez czwartej rzeszy i trybunału stanu.

          EDIT: TNTP - nie mam wątpliwości, że doskonale wiesz o co chodzi.
          Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Widać da się bez czwartej rzeszy i trybunału stanu.
           chodzi o dawanie dupy PO??
           PKowal jest już jedną nogą w tej formacji, ale pożyteczni idioci i tak będą cieszyć mordki, że wzmacnia się prawa noga
           Lieber tot als rot!!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez ivan Zobacz posta
            Janusz Palikot przekonywał, że jego partia chce utworzenia "jednego państwa europejskiego". - Bliżej mi do przysłowiowego Schmidta i Neumanna, niż do Kaczyńskiego, Ziobry i Fotygi - mówił

            - Chcemy federalnej Europy, chcemy jednego państwa europejskiego. Naszą intencją jest zachęcić pana premiera i pana ministra Sikorskiego do głębszej integracji, jest właśnie intencją zbudowania jednego państwa europejskiego, pójścia dalej niż nawet najlepsza umowa międzyrządowa - podkreślił poseł.

            Jak podkreślił, bliżej mu do "przysłowiowego Schmidta i Neumanna, niż do Kaczyńskiego, Ziobry i Fotygi". - Ja bym się znacznie lepiej czuł w państwie europejskim, mając za swój rząd Niemców, Francuzów, niż w Polsce mając was za współziomków - zwrócił się do posłów PiS i Solidarnej Polski.

            Na te słowa zareagował poseł PiS Jerzy Szmit, który podszedł do mównicy, z której przemawiał Palikot i powiedział: - Nazywam się Jerzy Szmit, dziękuję bardzo. W tym momencie część posłów PiS opuściła salę obrad.

            Palikot podkreślił, że "wcześniej czy później powstanie Europa zjednoczona, pełna ambicji, wiary i nadziei w to, że jest w stanie sprostać konkurencji europejskiej i światowej i innych kontynentów". - Niezależnie od tego, czy przemówienia Fotygi były pisane w Moskwie, czy w Pekinie, nie zatrzymają tego procesu - zaznaczył szef RP.

            Posłowie Rucha Palikota mieli wpięte w marynarki znaczki Unii Europejskiej. Posłowie PiS nosili znaczki z polską flagą.
            to co dziś sie odbyło w sejmie to jakaś szopka
            tak pisu jak i po
            + Niesiołowski
            kvrwa jakas tragedia
            Czas kończyć z baranami na forumce

            Komentarz


            • http://www.wprost.pl/ar/283697/Palik...-nie-widziala/

             Komentarz


             • RP :
              Eksperci Ewy Kopacz ocenili, że nie ma podstaw prawnych do usunięcia symbolu chrześcijaństwa z sali obrad Sejmu

              Ugrupowanie Janusza Palikota przegrywa w pierwszym sporze, jaki rozpętało w nowym Sejmie – o symbol chrześcijaństwa wiszący w sali obrad. Wszystko wskazuje na to, że partii nie uda się go usunąć.

              Według informatorów "Rz" związanych z Kancelarią Sejmu eksperci w czterech przygotowanych niezależnie opiniach dla marszałek Ewy Kopacz (PO) uznali, że krzyż jest nie tylko symbolem chrześcijaństwa, ale i uniwersalnych wartości, a w kontekście dziejów państwa polskiego również symbolem wspólnoty narodowej i elementem polskiej tradycji.

              Drewniany krzyż nad wejściem do sali plenarnej Sejmu wisi już 14 lat. Podarowała go matka bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W czasie mszy za ojczyznę odprawianych w latach 80. w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki leżał na jego grobie. W niepodległej Polsce miał przypominać parlamentarzystom o wartościach, dla których ks. Jerzy oddał życie.

              9 listopada Janusz Palikot złożył wniosek o usunięcie krzyża z sali. Twierdził, że jego obecność w tym miejscu jest sprzeczna z konstytucją, konwencją o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności oraz postanowieniami konkordatu.

              Ewa Kopacz wystąpiła do sejmowego Biura Analiz i trzech niezależnych ekspertów o przygotowanie opinii prawnych. Jak dowiedziała się "Rz", ekspertyzy dotarły do niej już na początku tygodnia. – Ich autorami są osoby kojarzone z różnymi środowiskami od lewa do prawa – mówi nasz informator z Kancelarii Sejmu. – Konkluzja jest wspólna: nie ma podstaw do usunięcia krzyża. Choć argumenty są różne. Wskazywano na historyczne aspekty udziału krzyża w polskim życiu publicznym, kwestie tradycji, względy prawne i konstytucyjne.

              Co teraz z wnioskiem Ruchu Palikota zrobi Ewa Kopacz? Jej służby prasowe poinformowały "Rz", że ekspertyzy dopiero zostały przekazane i marszałek Sejmu jeszcze się z nimi nie zapoznała. Jednak według naszych ustaleń przynajmniej jedna z opinii była znana w otoczeniu Kopacz już od początku tygodnia, miało też ją omawiać grono wpływowych polityków PO. Zdecydowali, by rekomendować klubowi głosowanie za odrzuceniem wniosku Palikota, jeśli stanie on na forum Sejmu. – Jesteśmy przed dyskusją w klubie, ale nie ma podstaw, by usuwać krzyż. To nie tylko symbol chrześcijaństwa, ale i naszej dumy narodowej – mówi "Rz" poseł Waldy Dzikowski, wiceszef Klubu Parlamentarnego PO.

              – Mam nadzieję, że to definitywnie zakończy tę niesmaczną komedię, jaką wywołał Palikot – komentuje poseł PiS prof. Ryszard Terlecki.

              Na to niech nie liczy. – Nie znamy treści ekspertyz, ale z konkluzją się nie zgadzamy. Przeprowadzimy wszystkie zapowiadane wcześniej kroki formalne i prawne, by ten symbol zniknął z państwowego gmachu – mówi "Rz" Andrzej Rozenek, rzecznik Klubu Ruchu Palikota. – Najpierw uchwała w Sejmie, później Trybunał Konstytucyjny. A w razie niepowodzenia Strasburg – wymienia.

              Takie deklaracje nie dziwią Tomasza Terlikowskiego, katolickiego publicysty. – Zwycięstwo w tym starciu odnieśli ludzie wierzący, broniący krzyża, ale Palikot będzie walczył dalej. Jego celem jest nie tyle zdjęcie krzyża, ile nieustanne mówienie na ten temat. Wzmacnia to wizerunek Palikota jako zwolennika "laickiego państwa" i pozwala pozyskać antykatolicki elektorat – ocenia.

              Komentarz


              • Ziemkiewicz celnie, polecam

               http://www.rp.pl/artykul/9157,770520...telce.html?p=1

               PS
               Panowie, Palikot jest groźny/sprawny, ale nie pochlebiajmy mu zbytnim zainteresowaniem na tym forum. Rano w wywiadzie u Olejnik powiedział po tych wszystkich prowokacyjnych frazach, powtórzonych później w Sejmie jedną ciekawą rzecz: "europejski" program Platformy jest w dłuższej perspektywie analogiczny, tylko PO jest bardziej ostrożna/mniej szczera - ale myślą tak samo i realizują to, co on - Palikot. Z tym, że drobniejszymi kroczkami, mniej nachalnie...
               Ale akcja z piórem, którym podpisano Traktat Lizboński celna... Słusznie mówił poseł Mularczyk, że wszyscy posłowie głosujący za Lizboną powinni teraz uderzyć się w piersi... "Merkozemu" teraz o niebo łatwiej przeforsować cokolwiek, niż przy Nicei albo nawet tym nieszczęsnym pierwiastku

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
                ---Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej.
                Thnx.
                Ryszard Kuklinski nie chcial po prostu byc meznym, czujnym, zdyscyplinowanym oraz stac nieugiecie na strazy pokoju w braterskim przymierzu ze Zwiazkiem Radzieckim i innymi sojuszniczymi armiami . Zakladam, ze mu sie to znudzilo - byl dosc inteligentny ..
                Dlaczego mam go za to nie cenic , szczegolnie, ze robil to brawurowo i z narazeniem zycia swoim i swojej rodziny podczas gdy wiekszosc akceptowala rzeczywistosc i taplala sie w bajorze a nawet miala z tego niezle profity .
                Skutki degrengolady widac do dzis - chociazby w Sejmie .
                Ostatnio edytowany przez trendyOrca; 54158.

                Komentarz

                Pracuję...
                X