Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ale Kolego pojechałeś...
    To kogo w/g Ciebie zdradził Kukliński?
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Komentarz

• Np mnie, Ciebie...

A teraz ty mi powiedz w czyim albo w jakim interesie Pan Kuklinski dzialal?

Komentarz

• Całe szczęście, że byliby tacy jak Jaruzelscy, którzy by mnie i Ciebie obronili. Z poczucia obowiązku, a nie za srebrniki kapitalistycznego pochodzenia!
        raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
        ------------------------
        Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
          Całe szczęście, że byliby tacy jak Jaruzelscy, którzy by mnie i Ciebie obronili. Z poczucia obowiązku, a nie za srebrniki kapitalistycznego pochodzenia!
          A czy ja tutaj gloryfikuje Jaruzelskiego? Jesli amerykanskie bomby wybieralyby miedzy komunistami a zwyklymi ludzmi to pewnie bym mu (Kluklinskiemu) przyklasnal
          Ostatnio edytowany przez Eman; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Papier przyjmie wszystko, przyjął człowieka honoru wobec Kiszczaka, przyjął męża stanu wobec Jaruzelskiego to i przyjmie zdrajcę wobec Kuklińskiego. To co Wałęsa zrobił po 90 roku będzie się za nami ciągnąć w nieskończoność, co gorsze zapowiada się że będzie się pogłębiać wraz z wymieraniem świadków komuny...
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
              Całe szczęście, że byliby tacy jak Jaruzelscy, którzy by mnie i Ciebie obronili. Z poczucia obowiązku, a nie za srebrniki kapitalistycznego pochodzenia!
              Wiesz skąd się wzięło powiedzenie "wybór między dżumą a syfilisem"?

Otóż w czasie wielkiej epidemii dżumy która dotknęła w XVII wieku Anglię poszła pogłoska, że syfilis chroni przed dżumą. Momentalnie zaczęły ustawiać się kolejki do najstarszych i najbardziej zeżartych kiłą prostytutek które przy tej okazji nie omieszkały znacząco podnieść cen na swoje usługi. Kto przeżył epidemię dżumy a zaraził się syfilisem (śmiertelność wśród chorych na dżumę wynosiła ~fifty-fifty) umierał w mękach wskutek leczenia syfilisa rtęcią (Wierzono, że rtęć leczy kiłę. Dziś wiemy, że zabiera ją wraz z duszą chorego i odsyła do stwórcy).

A ile dziś bierze za numerek przeżarta syfem prostytutka?

Pewnie niebawem zobaczymy rachuneczek...

Edit:

http://www.dailymotion.com/video/x27...bey_shortfilms
              Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• Solidarna Polska połączy się z Prawicą RP na przełomie stycznia i lutego. PJN nie wyklucza bliskiej współpracy
                http://www.rp.pl/artykul/182403,7688...z-Jurkiem.html

Komentarz

• Zupełnie tego nie widzę..
                  "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Hm, a ja widzę. Już niejednokrotnie powtarzałem, że marzy mi się zjednoczony front świeżej, polskiej prawicy. No, może Ziobro świeżością nie powala, ale gdyby tak zjednał siły z Prawicą, może z PJNem. Gdyby jeszcze Nowa Prawica się do tego przyłączyła, heh. Wtedy JKM i spółka musieliby zrezygnować z kilku swoich radykalnych postulatów i trochę przystopować, ale w wielu sprawach wszystkie te małe partie są w stanie odnaleźć wspólny mianownik.

A to jest, wg mnie konieczne. PiS w moich oczach jest wypalone i ma bardzo małe szanse na odbudowanie się. Brakuje tam świeżości, ludzi męczy ton w jakim wypowiada się JK, w oczy razi totalne podporządkowanie się posłów takich jak Hofman, Błaszczak (wpatrzenie w prezesa nawet mnie razi). System działania PiSu jest tragiczny. Nieraz szydzono z tego, że posłowie w kółko powtarzają po prezesie (słynna poranna prasówka prezesa, aby reszta wiedziała co mówić). I szydzono z wielu rzeczy i nadal tak będzie. Raz słusznie, raz nie, to nie ważne. Takie potknięcia jak to kiedy prezes spytał się dziennikarz czy jest z redakcji niemieckiej wołają o pomste do nieba. PiS ma spory elektorat, ale problemem jest to, że tendencja elektoratu jest spadkowa, nikt nowy nie zmieni swojej opcji na PiS, wręcz przeciwnie, ludzie odwracają się od PiSu a zaczną jeszcze bardziej. Brakuje powiewu świeżego powietrza, błyskotliwości wypowiedzi, a za to mamy skupienie się wokół jednej osoby JK, powielanie tych samych błędów, złą retorykę wypowiedzi i tak dalej.

A taki front, na którego czele staliby Ziobro, Kowal, Jurek, ze środowiska korwinowskiego może Sommer albo jeszcze "młodszy wilk", + część PiSu, różne środowiska prawicowe, gdyby jeszcze patronat nad ekonomią w tej inicjatywnie przejęliby Rybiński i Centrum im. A. Smitha, hmm.

Pogdybać sobie można
                    Ostatnio edytowany przez szczepaneq; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Gdzie Ziobro, a gdzie Jurek. Nad partią Ziobry może bym się zastanowił jakbym zobaczył jakich ludzi mieliby w strukturach terenowych, ale tak się składa, że ludzi od Jurka znam i dla mnie to większy syf niż PiS jeśli chodzi o poziom tych ludzi.

Zdawałem sobie sprawę, że ktoś w końcu Jurka odkurzy, ale ruch Ziobry będzie świadczył o jego bezsilności i rozpaczy.

Komentarz

• To techniczne manewry, ktore wcale nie wylaniaja ani charyzmatycznego lidera ani tym bardziej nie niosa za soba charyzmatycznego przeslania . Raczej sa mocno nuzace . I tyle.
                        Ostatnio edytowany przez trendyOrca; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Gdzie Ziobro, a gdzie Jurek. Nad partią Ziobry może bym się zastanowił jakbym zobaczył jakich ludzi mieliby w strukturach terenowych, ale tak się składa, że ludzi od Jurka znam i dla mnie to większy syf niż PiS jeśli chodzi o poziom tych ludzi.

Zdawałem sobie sprawę, że ktoś w końcu Jurka odkurzy, ale ruch Ziobry będzie świadczył o jego bezsilności i rozpaczy.
                          Dokładnie.

Szykuje się nam LPR-bis. Dostaniemy program katolicko-maniakalny, plus głosne i nośne hasła socjalne. Tyle.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                            Zupełnie tego nie widzę..
                            To zależy jak zostanie rozegrane. Pisałem już o tym kiedyś, że jedyna szansa dla prawicy (całej) na powrót do wpływu na cokolwiek w Polsce (nie chodzi więc nawet o rządzenie) jest połączenie wszystkich sił (KNP, PJN, PiS, SP, reszta) jako koalicyjny blok wyborczy, w którym poszczególne podmioty mają niezależność w dobrze list, ustalaniu programów, rozkładaniu akcentów w kampanii z jednym, jedynym ustaleniem, że kandydatem na premiera jest Kaczyński (chociaż po dzisiejszym programie Lisa wydaje mi się, że naprawdę poważnie trzeba myśleć o wysadzeniu Kaczora i zastąpieniu go dużo lepszym Kamińskim).

Oczywiście pomysł kompletnie nierealny ze względu na ambicje poszczególnych liderów, w tym przede wszystkim ze względu na Kaczyńskiego i jego najbliższe otoczenie.

Innej możliwości nie widzę, wszystkie te projekty (KNP, PJN, PiS, SP) nie mają żadnych szans na władzę i umrą śmiercią naturalną wraz z wyczerpaniem się motywacji liderów lub przejściem na emeryturę Jarka.

Podobny motyw na lewicy proponuje Palikot, gość którego wybitnie nie znoszę (po Niesiołowskim mój nr 2), ale doceniam za umiejętność 'czytania gry':

Poparcie dla takiej zjednoczonej lewicy Janusz Palikot szacuje na 33-34 proc. co według niego dałoby zwycięstwo w wyborach. - Ale trzeba to wszystko pozbierać - podkreślił.

Lider Ruchu Palikota tłumaczył, że nie byłaby to nowa partia, ale właśnie koalicja. - Partie zachowałyby samodzielność, przyjęłyby wspólny szyld i porozumienie wyborcze w zależności od tego, co się wynegocjuje. Wierzę, że to da sukces - mówił.
                            I stąd pomysł Ziobry, Jurka i PJN miałby szanse powodzenia (oczywiście z tym wszystkim wyżej). Piszę 'miałby', bo mam jednak dziwne wrażenie, że ten ich deal nie jest nastawiony na wygrywanie wyborów czy torowanie prawicy wpływu na cokolwiek w kraju, lecz na.... mocniejsze prowadzenie wojny domowej z PiS (co zresztą on sam zaproponował idiotyczną gadką o karze śmierci).

I wracamy do punktu wyjścia - ambicja prawicowych liderów partii i kanap. Brak wpływu na cokolwiek - obawiam się, że po raz pierwszy zobaczymy to przy przyjmowaniu 'nowego traktatu UE', gdzie Tusk po prostu rozegra towarzystwo olewając przez jakiś detal wymóg głosowania 2/3. A prawicy pozostanie szczekanie (co też Jarek już uczynił), że 'jak wrócą do władzy' (śmiech Tuska) 'to będą traktować te ustalenia jako nieistniejące", tudzież pisanie felietonów, robienie marszów.
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Eman Zobacz posta
                              Moze to troche kontrowersyjne co napisze ale w mojej opinii Ryszard Kukliński to zdrajca a nie zaden bohater... bo jesli kiedykolwiek doszloby do wybuchu wojny i PRL dalej by istanial to dzieki jego "bohaterskiej dzialalnosci" setki tysieci jesli nie miliony Polakow zgineloby a wszystko za pare amerykanskich dolarow...
                              Taa, bo np. informacje o bunkrach dowodzenia sowieckiego od Kuklinskiego to niby Polakow narazaly.

Przed informacjami od Kuklinskiego doktryna obronna NATO opierala sie na waleniu atomowkami w korytarz na zachod, min. dzieki jego informacjom to sie zmienilo.

Zreszta, co sie produkowac, stara komunistyczna propaganda w mediach, zbrodniczy kacyk sie tlumaczy, a wiekszosc pajacow na onecie uwaza decyzje o stanie wojennym za wlasciwa, to i powyzsze nie dziwi.
                              Per aspera ad astra.

BKS JAGIELLONIA

Komentarz

• Zamieszczone przez Johny84 Zobacz posta
                                Taa, bo np. informacje o bunkrach dowodzenia sowieckiego od Kuklinskiego to niby Polakow narazaly.

Przed informacjami od Kuklinskiego doktryna obronna NATO opierala sie na waleniu atomowkami w korytarz na zachod, min. dzieki jego informacjom to sie zmienilo.

Zreszta, co sie produkowac, stara komunistyczna propaganda w mediach, zbrodniczy kacyk sie tlumaczy, a wiekszosc pajacow na onecie uwaza decyzje o stanie wojennym za wlasciwa, to i powyzsze nie dziwi.
                                Moze mnie z komunistycznym scierwem nie lacz bo nie mam z nim nic wspolnego..., watpie tylko w podniosle pobudki Pana Kuklinskiego dla ktorych dostarczal USA rozne dokumenty.
                                Ostatnio edytowany przez Eman; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X