Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Emocje powstały za rządów PiSu. Mają przeprosić za lata 2005-2007 i swojego prezydenta?
    Wtedy kształtowanie tych emocji generalnie się zaczęło i ciągnie się do dziś. Tylko, że dla Ciebie to wina tylko złych mediów

I kreta.
    Ostatnio edytowany przez Slyboots; 9286.
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Rozumiem, że jesteś przeciwko likwidacji WSI, funkcjonowaniu IPN, oraz walki z korupcją za czasów Kamińskiego w CBA?

Komentarz

• Nie no, błagam. Chyba obaj dobrze wiemy, że chodzi o szeroko pojęty wizerunek, retorykę, personalia i formułę partii. Nie sądzę żebyś miał problemy z rozróżnieniem tych kwestii od realnej polityki.. Wspomniane przez Ciebie rzeczy oceniałem przecież tutaj pozytywnie setki razy. ( chociaż niektóre inne akcje były o wiele mniej fajne).
        Ostatnio edytowany przez Slyboots; 9286.

Komentarz

• oglądaliście może Pospieszalskiego? Mi to się wydawało, że jakby teraz cenzura wkroczyła na koniec... czy może przegapiłem zakończenie?

Komentarz

• Czasu zabrakło.
            Po pierwsze po prostu dla sportu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Fanatyk1993 Zobacz posta
              oglądaliście może Pospieszalskiego? Mi to się wydawało, że jakby teraz cenzura wkroczyła na koniec... czy może przegapiłem zakończenie?
              raczej nie -ot po prostu mało czasu było
              to pojechali po skur.wiałym generale i całej reszcie
              papiery o nie wkraczaniu wojsk sowieckich tez powinny coś rozwiac i komuś cos otworzyć ale jak zawsze przed 13.XII znów odezwą sie obrońcy skur.wiela
              + geremek zdrajca Polski i ch mu w d.!
              Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• a Cywiński siebie warty ****** czerwony pajonk !

Komentarz

• http://kwejk.pl/obrazek/722256/50g,od,palikota.html

O ile, z Ruchem Palikota poglądowo prawie nic mnie nie łączy, o tyle, nie mogę nie poprzeć tegoż projektu

Jakie jest Wasze zdanie dotyczące depenalizacji?

Komentarz

• Zamieszczone przez szczepaneq Zobacz posta
                    http://kwejk.pl/obrazek/722256/50g,od,palikota.html

O ile, z Ruchem Palikota poglądowo prawie nic mnie nie łączy, o tyle, nie mogę nie poprzeć tegoż projektu

ano taki że ch w d Palikotowi i jego ruchowi
                    i sram na jego pomysły
                    jak nie będzie co do gara włozyć to wszyscy złapią bucha

Komentarz

• Chyba chodziło o Celińskiego, a nie Cywińskiego. Co do Geremka to te dokumenty, a bardziej ich opis jest już znany od blisko dwudziestu lat.

Zamieszczone przez szczepaneq Zobacz posta
                      Jak ktoś chce jarać to niech spływa na Jamajkę.

Komentarz

• Ale mnie bawi to sztuczne napędzanie emocji w związku z kolejny szczytem UE. Salonowe serwisy internetowe wrzucają wszędzie krótką notatkę po co kto jedzie, o co kto będzie walczył.

Większość tych haseł to jakiś bełkot, który wrzucany jest przez skretyniałych dziennikarzy metodą kopiuj wklej i zapewne sami nie mają pojęcia o co chodzi. Jedni są za 'ochroną spójności", inni za "twardym nadzorem Unii", jeszcze inni za "targowaniem gwarancji chroniących londyńskie City", kolejni za (najlepsze) "odrębnym traktatem" (nieważne jakim, co ustanawiającym, postanawiającym - ważne, że ten proponuje odrębny traktat).

Poza tym udało się osiągnąć 'fiskalne porpozumienie' i znacznie lepszą 'koordynację polityk gospodarczych'.

Brakuje tylko Miklasa i Drabczyka i ich eventów i biznesowych skyboxów.

Na tvn 24 cele Tuska to m.in. 'zmiana traktatu UE' (jaka już nie napisali ), wzmocnienie roli Komisji Europejskiej (też nie napisali na czym to ma polegać), Merkel i Sarkozy są za 'poważnymi zmianami w traktacie, wzmacniającymi dyscyplinę finansów', a mój ulubieniec Van Rompouyuyuyuropouytyt jest tylko za 'niewielkimi zmianami w traktacie wzmacjaniacymi zarządzanie strefą euro'.

Dodatkowo wyborcza, musi się jeszcze bardziej tabloizować przy opisie bełkotliwych wypowiedzi Tuska i dopisywać, że powiedział 'ostro', żeby wiadomo było, że walczymy, gryziemy, jesteśmy jak buldogi na tym szczycie.

To musi upaść Jedna wielka fasada, w której tysiące facetów w garniakach zbiera się kilka razy w roku i walczy z gigantycznym kryzysem, który spowodowała dwa czy trzy spotkania wcześniej metodami w stylu 'zwiekszymy spójność', 'zmienimy traktat', 'pójdziemy mocniej w stronę polityk gospodarczych'.

Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                        Wspomniane przez Ciebie rzeczy oceniałem przecież tutaj pozytywnie setki razy.
                        Trzeba przyznać, że miałeś na to CZTERY LATA
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          To musi upaść
                          Nie upadnie bo nie widzę nikogo oprócz Rosji, Chin, Arabów i Buffetta komu by na tym zależało. Chłopaczki z City nie miałyby się gdzie podziać od poniedziałku, Włosi pokonaliby mafię własnymi rękoma z głodu napadając na wille Camorry, a Hiszpanie i Portugalczycy wróciliby do czasu konkwisty tym razem płynąc za chlebem do krajów BRICS.

Komentarz

• Może i racja, bo razem z tymi facetami w garniakach zabiającymi się o różnicę między 'zwiększeniem spójności' a 'wzmocnieniem polityk gospodarczych' jest jeszcze mnóstwo ludzi, którzy poprzez pracę czy studia podporządkowali sobie życie tej wizji Europy. I też się bawią w tą mowę trawę. Długie lata będziemy cierpieć przez kolejne pokolenia obywateli Europy..
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                              Może i racja, bo razem z tymi facetami w garniakach zabiającymi się o różnicę między 'zwiększeniem spójności' a 'wzmocnieniem polityk gospodarczych' jest jeszcze mnóstwo ludzi, którzy poprzez pracę czy studia podporządkowali sobie życie tej wizji Europy. I też się bawią w tą mowę trawę. Długie lata będziemy cierpieć przez kolejne pokolenia obywateli Europy..
                              Zauważ, ze dla setek ludzi UE stała się źródłem dobrego dochodu i gwarantem dobrego życia. O kim mowa? O armii europejskich urzędasów, którzy zarabiają kosmiczne dla normalnego człowieka pieniądze, zajmując się tak ważnymi problemami jak np. Ustalenie właściwego kąta wycięcia banana. Oni bedą walczyć o utrzymanie tego systemu.

Jednak wydaje mi się, że system upadnie. Po prostu zabraknie kasy na jego utrzymywanie ... . Albo chyba już jej nie ma.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Zamieszczone przez szczepaneq Zobacz posta
                                http://kwejk.pl/obrazek/722256/50g,od,palikota.html

W dobie pytań o kryzys UE i kwestię suwerenności Polski to z pewnością sprawa najwyższej wagi.

Ale jeśli już - to nie, nie i jeszcze raz nie.

Co do UE - i tak o wszystkim zdecyduje "Merkozy"

Magierowski:

List wysłany przez Angelę Merkel i Nicolasa Sarkozy’ego do Hermana Van Rompuya zawiera kilka wybuchowych akapitów.

PO PIERWSZE: Jest w nim wyraźna sugestia, iż nowy traktat może podpisać 17 krajów strefy euro + „chętni”, a nie 27 członków Unii Europejskiej.

(…) the Member States whose currency is the Euro will have to go ahead. In that case, we would ensure that those Member States willing and able to do so would be able to join (…).

PO DRUGIE: Znalazła się w nim propozycja wprowadzenia automatycznych sankcji za przekroczenie 3-proc. deficytu budżetowego, ale – uwaga – Eurogrupa może sankcje w głosowaniu… odrzucić! Co oznacza, że żadnego automatyzmu nie będzie.

As soon as a Member State is recognized to be in breach with the 3 % ceiling by the European Commission, there should be automatic consequences unless the Eurogroup, acting by qualified majority, decides otherwise.

PO TRZECIE: Mowa jest o zacieśnieniu integracji w kilku kluczowych obszarach polityki gospodarczej: pada propozycja harmonizacji podstawy opodatkowania przedsiębiorstw oraz wprowadzenia podatku od transakcji finansowych.

We need to foster growth through greater competitiveness as well as greater convergence of economic policies at least amongst Euro Area Member States. To these aims, building on Article 136 and/or on enhanced cooperation, a new common legal framework, fully consistent with the internal market, should be established to allowing for faster progress in specific areas such as :
                                - Financial regulation;
                                - Labor markets;
                                - Convergence and harmonisation of corporate tax base and creation of a financial transaction tax;
                                - Growth supporting policies and more efficient use of European funds in the euro area.

PO CZWARTE: Pojawia się dziwne i niepokojące zdanie. Parlamenty narodowe miały by się zobowiązać do „brania pod uwagę” rekomendacji unijnych w kwestii polityki gospodarczej i budżetowej.

Commitment of national Parliaments to take into account recommendations adopted at the European level on the conduct of economic and budgetary policies.

Moje kolejne pytania do premiera Tuska i ministra Sikorskiego:

Czy chcemy przyłączyć się do paktu, w którym będzie obowiązywała wspólna podstawa opodatkowania firm?

Czy chcemy przyłączyć się do paktu, w którym będzie obowiązywał podatek od transakcji finansowych?

Co miałoby oznaczać „branie pod uwagę” rekomendacji unijnych w kwestii polityki gospodarczej i budżetowej?

Komentarz

Pracuję...
                                X