Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jeśli tzw. "ziobryści" założą własną partię, to poparcie dla jedynej realnie liczącej się partii prawicowej, czyli PiS spadnie o kolejne kilka procent na rzecz właśnie ewentualnej nowej partii..tak jak alternatywą dla wyborców SLD był cudak Palikot, tak teraz głosy wyborców PiS rozłożą się na nich, ziobrystów i mała część na PJN, o ile ten wytwór przetrwa oczywiście. Niestety takowej alternatywy jaka jest dla SLD i będzie zapewne dla PiS, nie ma dla PO...

Komentarz

• Zamieszczone przez spotter_spotterow Zobacz posta
      Saloonowej promocji Ziobry ciąg dalszy.
      Już kiedyś, sytuację tego typu mieliśmy. Rozdrobnienie prawicy, było przerabiane. komuchy + palikoty tylko na to czekają. Gorycz i coraz większa beznadzieja, to właśnie czuje. I pozwolę sobie zadać pytanie, Dokąd zmierzasz Polsko?
      To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Ludzie już raz nie dali się nabrać na PJN. Spokojnie .

BTW w TVN24 zarzucili Karskiemu przynależność do PRON. Paradne . To całkiem jakby Hitler wstał z grobu i zarzucił komuś antysemityzm
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
          Ludzie już raz nie dali się nabrać na PJN. Spokojnie .

BTW w TVN24 zarzucili Karskiemu przynależność do PRON. Paradne . To całkiem jakby Hitler wstał z grobu i zarzucił komuś antysemityzm
          Na PJN nie dali się nabrać, bo nie było tam właściwie charyzmatycznych postaci, które mogły przyciągnąć ludzi. Po odejściu Kluzik-Rostkowskiej został Kowal, a on raczej nie ma takiej siły przebicia. Co innego ludzie typu Ziobro i Kurski. Oni mają szansę zaistnieć, o ile uda im się zebrać większą grupę.

Komentarz

• Zamieszczone przez elmoro87 Zobacz posta
            Na PJN nie dali się nabrać, bo nie było tam właściwie charyzmatycznych postaci, które mogły przyciągnąć ludzi. Po odejściu Kluzik-Rostkowskiej został Kowal, a on raczej nie ma takiej siły przebicia. Co innego ludzie typu Ziobro i Kurski. Oni mają szansę zaistnieć, o ile uda im się zebrać większą grupę.
            Tyle że ja nie widzę dla nich grupy docelowej wyborców
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together

Komentarz

• Ja też nie widzę. Skończy się podobnie jak z PJN.

Nie mają struktur. Nie mają kasy (chyba, że Rydzyk im zafunduje 3 lata bytu politycznego do wyborów). No i przede wszystkim nie mają mediów. Co innego być na świeczniku przez 2-3 tygodnie, czy nawet 2 miesiące jak było to w wypadku Jakubiak, czy Poncka jak później w przypadku spadających noży... vel słupków procentowych media zapominają o takiej partii.
              Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• W każdym razie moim zdaniem zakładając nową partię odbiorą przynajmniej kilka procent PiS, a to tylko zwiększa przewagę PO. A z tym poparciem Rydzyka i mediów też różnie może być. Gdyby zebrali wokół siebie jakąś sensowną grupę to kto wie..Oczywiście nie zakładam tu ich wygranej w następnych wyborach, ale uważam że zbierając grupę ogarniętych ludzi i poparcie ludzi związanych z prawicą, mają szansę zakręcić się w okolicach 10%. Polska to specyficzny kraj, co widać po wyniku Palikota..a możliwe, że część wyborców PiS mogłaby przenieść poparcie na Ziobrę, z uwagi na to, że niezbyt podoba im się jednowładztwo panujące w PiS. Sam znam kilka takich osób, więc pozwalam sobie snuć takie przypuszczenia. Kluczowe będą najbliższe miesiące. Jeśli ta partia to będą tylko Ziobro i Kurski bez poparcia jakiegokolwiek medium to faktycznie pewnie cała inicjatywa z czasem padnie.

Komentarz

• Napisałem wczoraj:

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  Kaczor zrobił w 2011 chyba najciekawsze listy do sejmu z pełną gamą osobowości. Co jest kompletnie pomijane praktycznie we wszystkich felietonach prawicowych publicystów, więc nie kupuję tekstu, że się Kaczor zamyka.

Problem w tym, że większość tych młodych(jak na polityków), inteligentnych ludzi są na politycznym dorobku i nie są znani w świecie Kowalskiego.

Najlepszym przykładem jest Wipler, dobrze znany nam kibicom, dostał tylko niecałe 5 tysięcy głosów. Większość na informacje o nim zareagowałaby "kto to ***** jest?!".

Nazwisk "świerzaków" jest więcej, choćby Szałamacha.
                  I doczekałem się dziś komentarza RAZa, tyle że w krzywym zwierciadle:

Zamieszczone przez RAZ za Zetem
                  PiS ma wielki potencjał, ma takich ludzi jak Legutko czy Waśko, może liczyć na Instytut Sobieskiego czy Fundację Republikańską, na wciąż ogromną energię tkwiącą w rozmaitych społecznych inicjatywach, zrodzonych z troski o stan państwa, którego rozkład obnażyła tragedia smoleńska.
                  I on ten potencjał próbował wykorzystać w tych wyborach! Potencjał, który został stworzony, a nie potencjał, który jest silny zwarty i znany od lat. Oba środowiska są nowe i raczkują i współpracują z PiSem.

Zamieszczone przez RAZ jako suplement
                  Po co liderowi uplątywanie się w sieci zaprzyjaźnionych inicjatyw, po co ugadzanie się z mającymi własne pomysły i własne ambicje liderami środowiskowymi i lokalnymi, po co szeroki front czy ruch powiązany wspólnotą celów zamiast wojskowym drylem − skoro niebawem MUSI wypaść na rulecie zero, i ten, kto zawczasu zniszczy wszelką konkurencję do spożywania owoców zwycięstwa, zgarnie je wszystkie?
                  Ale jakich inicjatyw? Jakich innych super hiper ważnych i tajemniczych środowisk PiS nie wykorzystał? Pozostał tylko ruch im. Lecha Kaczyńskiego i stwowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza - wiele osób z tych struktur dostało propozycje startu na listach, część skorzystała, część nie.

Problem na prawicy jest właśnie taki że nie ma wielu silnych graczy, którzy mają zaplecze strukturalne, którzy mogliby współpracować i poważnie wzmocnić PiS elektoratowo. W stylu "my was popieramy, ale wy nam dacie tyle i tyle miejsc na listach, albo będziecie w tej sprawie mówić tak i tak". Tak wiele było napisane o Rydzyku, ale właśnie przykład ojca dyrektora pokazuje, że z partnerami, którzy dają realne korzyści Kaczor potrafi gadać. Na dzień dzisiejszy nie ma czegoś takiego. Dopóki prawica nie będzie tworzyć silnych środowisk(nie tylko stricte politycznych), Think-Thanków to 30% będzie czymś z czego będziemy musieli się cieszyć.

I wbrew temu co wszyscy komentatorzy ostatnimi czasy powtarzają teza nie brzmi "wszystko zależy od Jarosława Kaczyńskiego", wbrew pozorom w tej dziedzinie "nic nie zależy od Jarosława Kaczyńskiego". Te struktury muszą być kompletnie niezależne od PiS.

PS. Ale Błaszczaka mogliby wywalić - musiałem to dodać bo dziś mi tata, przez telefon, długo opowiadał o tym jak gościa nie trawi

PS2. Z jednym się zgodzę. Kaczor ma ponad 60 lat i już się nie zmieni. Natomiast może próbować nad sobą pracować. Wykonać jakiś gest - i zrobił to o czym napisałem wyżej. Dostał - czemu się naprawdę bardzo dziwię! - burę zamiast pochwały. I ja się boję, że on pomyśli "a pieprze ich, im się nigdy nie dogodzi, Mariusz idź jutro do tvnu tylko na Ciebie mogę liczyć!".
                  Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

• moze to nie modne
                    ale pis uprawia samogwałt
                    słabe to jest i żal na to patrzeć
                    Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta

I on ten potencjał próbował wykorzystać w tych wyborach! Potencjał, który został stworzony, a nie potencjał, który jest silny zwarty i znany od lat. Oba środowiska są nowe i raczkują i współpracują z PiSem.
                      Myślę, że zdecydowanie za wcześnie by mówić o współpracy. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak rozpoczną się prace sejmowe.

Przypomnę tylko, że Wipler miał (dopiero) 7 miejsce na liście. A taki Błaszczak... 1. To wiele mówi o "decyzyjnych" w PiS. Pisałeś, że JK dobrze ułożył listy... Przykład Błaszczaka (nie tylko jego zresztą) pokazuje, że nie koniecznie. Mi się wydaje, że problemem polskiej prawicy jest raz brak jedności, dwa wizerunek. Wizerunek, który można by ocieplić ale pewnemu panu nie w smak dyskusja. I tak jak pisze RAZ wszelka próba podejmowania debaty (forma tej debaty to druga sprawa) kończy się tak jak się kończy. Z kim bym nie gadał o PiS to jest zniesmaczony tymi wewnętrznymi wojenkami, nie mówię tu oczywiście o lemingach ale o głosujących na PiS.
                      Przecież Ziobro, Kurski czy zwłaszcza Cymański nic skandalicznego nie powiedzieli. W mojej ocenie powiedzieli samą prawdę. Wynik mógł być lepszy i zmiany są potrzebne ale jeśli za opinie w wywiadach dostaje się dyscyplinarnego kopa w tyłek to ja dziękuję. Ziobro, który ministrem był dobrym miejsce w partii traci z tak błahego powodu to coś jest nie halo.

Do wyborów daleko i nie wiem na kogo zagłosuję (tzn. na PiS czy na PiS ale z konieczności przeciwko lewactwu) ale na dzień dzisiejszy duży minus za tą akcję. Nawiasem mówiąc zaminusowali już jak zobaczyłem listy (tj. kolejność na co poniektórych ) i kilka osób (np. babcia z Plebani).
                      Zastanawia mnie też co by było gdyby jakiś inny kandydat z PiSu podczas kampanii wydał książkę, która stałaby się punktem zaczepnym dla szeroko pojętego salonu...

Komentarz

• Zwłaszcza ,że dla DT to idealna sytuacja ,kolejny temat zastępczy ,chyba największym problemem PIS jest jego prezes. Co on chce ugrać ,kim? zarozumiałym Hofmanem? znowu będzie zakaz brania udziału w debatach ,to mija się z celem. Ziobro jak Ziobro ,ale szkoda Kurskiego ,który jeździ na wyjazdy i wiec ocb.
                        Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez Marek1987 Zobacz posta
                          Przypomnę tylko, że Wipler miał (dopiero) 7 miejsce na liście. A taki Błaszczak... 1. To wiele mówi o "decyzyjnych" w PiS.
                          Nie zgodzę się. Wipler dostał dobre miejsce i był z niego zadowolony. Jeśli FR będzie się rozwijać i współpracować z PiSem to w kolejnych wyborach pewnie ilość miejsc dla FR będzie większa(choć osobiście wolałbym, żeby tego typu struktury nie wchodziły szerokim strumieniem do sejmu, a były bardziej bazą ekspercką).
                          Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

Komentarz

• Tak przy okazji Marszu Niepodległości, zacząłem się zastanawiać po co komu antifa i taki oto cytacik znalazłem:

Jak ocenia David Bloom z Uniwersytetu Harvarda, utrzymanie świadczeń społecznych na dotychczasowym poziomie wymagałoby w przypadku Unii Europejskiej, liczącej 500 mln obywateli, przyjęcia i produktywnego zagospodarowania 1,3 mld imigrantów w ciągu najbliższych 40 lat. Tymczasem Polska stoi na krawędzi załamania finansów publicznych spowodowanych faktem, że na 223 kraje świata zajmujemy 209. miejsce pod względem liczby rodzących się dzieci i wspieramy emigrację młodzieży. Bez podjęcia konkretnych rozwiązań prorodzinnych w ciągu najbliższych trzech lat to właśnie Komisja Europejska wymusi na Polsce wprowadzanie polityki prorodzinnej i otwarcie się na imigrantów, którzy przyjadą tu ze swoimi dziećmi. Niestety, będzie to proces dla Polski kosztowny, bo wydatki na edukację i dostosowanie imigrantów do warunków pracy będą wyższe, niż gdyby dotyczyły Polaków.
                            hmm...
                            "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Dlatego trzeba z Unii spierd...ć albo się im stawiać.

Polski nie stać na imigrantów.Tym darmozjadom (w 90%) trzeba wszystko stawiać.Zresztą ilu już jest w Polsce Czeczenów?JAk ktoś myśli ,że mało to zapraszam na Bakalarską na bazar.

Co to są za imigranci , którzy tu nielegalnie handlują jakąś kontrabandą?

Jak się nie uczą i nie pracują to wypier..ć.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                                Co to są za imigranci , którzy tu nielegalnie handlują jakąś kontrabandą?
                                Gospodarczym ruchem oporu. Szacuje się, że dziś więcej ludzi jest w podziemiu gospodarczym niż za okupacji w AK. Poza tym nie istnieje coś takiego jak nielegalny handel. W handlu są dwie strony - kupujący i sprzedający. Jeśli żaden nie czuje się oszukany jest OK. A że nie wrzucają przy okazji państwu w paszczę podatku? To za to im się order należy. Każdy grosz wrzucony fiskusowi to grosz stracony. Każdy grosz pozostawiony w obiegu pracuje. A za co Państwu należy się podatek? Co osiągnąłeś dzięki państwu? Bo ja sobie nie przypominam. Cokolwiek osiągnąłem, osiągnąłem to POMIMO Państwa. Wiele też musiałem zaniechać, i tu już mogę powiedzieć, że DZIĘKI państwu. A co najmniej przy dużym jego udziale, tak więc - salut dla "kontrabandy". I "nielegalnego" handlu.

http://vimeo.com/20393053

http://vimeo.com/20388366

Masz dodatkową lekturę:

http://niezalezna.pl/18515-podwladni...cali-papierosy

Oczywistym dla mnie jest, że ta dwójka czymś się naraziła i celnicy dostali cynk.

Peace: Ja na Wiplera głosowałem
                                Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together

Komentarz

Pracuję...
                                X