Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
    w jakimś artykule dziś było coś o podobno 50 posłach którzy pójdą za Ziobro jeśli będzie musiał 'odejść na własną prośbę'
    za MJurkiem miało pójść 40

Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Do jakiejś wielkiej wolty to jednak raczej nie doprowadzi - w partii zostali już właściwie sami lojalni pretorianie Jarka.
    nie masz racji, zresztą zobaczymy co następny dzień przyniesie
    Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• http://narodowcy.net/pis-oszukal-kibicow/2011/10/19/

"PiS oszukał kibiców...?"

"W dzisiejszym wywiadzie dla dziennika „Rzeczpospolita”, Jarosław Kaczyński jako jedną z przyczyn porażki Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach, podaje obronę kibiców przez niektórych parlamentarzystów tej partii.

Chodzi przede wszystkim o sprawę Piotra Staruchowicza „Starucha”, którego praw bronili Beata Kempa i Zbigniew Romaszewski, zaś posłanka PiS-u nawet za niego poręczyła. „Staruch” został zatrzymany 1 sierpnia tego roku, tuż po uroczystościach w których kibice warszawskiej Legii, uczcili pamięć walczących w Powstaniu Warszawskim. Inni politycy PiS, starali się bronić kibiców wszystkich drużyn, przed represjami ze strony policji, która jak zwykle stała nie na straży praw i wolności, lecz chroniła interesy rządzących. Obecny poseł PiS-u Przemysław Wipler, został nawet Rzecznikiem Praw Kibiców, zaś kierowana przez niego Fundacja Republikańska wraz z Ogólnopolskim Związkiem Stowarzyszeń Kibiców, rozpoczęły zbiórkę podpisów pod inicjatywą „Kibice za bezpieczeństwem”.

Poparcie kibiców było chyba jednak potrzebne jedynie przed wyborami. W dzisiejszym wywiadzie dla „Rz”, Jarosław Kaczyński powiedział, że popieranie kibiców było błędem, bowiem część ich radykalniejszych występków pojawiło się w reklamie PO „Oni pójdą na wybory”. W spocie ukazano agresywnych obrońców krzyża na Krakowskim Przedmieściu, a także część kibiców, zachowujących się nieodpowiednio po sławetnym, majowym finale Pucharu Polski w Bydgoszczy."

Tego się spodziewałem
      Kto GóWno czyta, ten gówno wie.

Komentarz

• Czego się spodziewałeś? Przeczytaj wywiad, a nie piszesz bzdury.

Komentarz

• Zamieszczone przez MKB89 Zobacz posta
          http://narodowcy.net/pis-oszukal-kibicow/2011/10/19/

"PiS oszukał kibiców...?"

Tego się spodziewałem
          tytuł jakby żywcem wzięty z gadzinówki z Twojego podpisu

zresztą nie wiem jak teza JK, mogłaby przekładać się na to oszukanie kibiców
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• oj boli kogoś mocno ta współpraca kibiców z Fundacją Republikańską

manipulacja godna...

a zresztą nie chce mi sie pisac bo narodowcy.net uważałem za ok portal

"Oni pójdą na wybory"? Tak. Przy jednoczesnym błędzie ze strony niektórych naszych posłów dotyczącym kibiców...
            Chodzi o to, że politycy PiS poręczyli za zatrzymanego kibica?
            Tak. Przy czym nie mam do nich o to pretensji. Stwierdzam tylko, że był to błąd, który ułatwił grę drugiej stronie. Kolejna sprawa to wypowiedź w książce na temat Angeli Merkel. Nie ukrywam, że to był mój błąd. Mamy już badania w tej sprawie – to mniej zaszkodziło niż inne rzeczy.
            Kibice bardziej zaszkodzili?
            Zdecydowanie bardziej, ale nie kibice, tylko spot PO. Trzecia sprawa to publikacje sensacyjne, ale niepoparte nowymi faktami, dotyczące katastrofy smoleńskiej.
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Ciekawe czy 'autorzy' odniosą się do ostatniej kwestii wymienionej przez Kaczyńskiego

Generalnie, takie wywiady to jedyne momenty, w których pojawia się u mnie nadzieja, że dalsze funkcjonowanie PiS w tym schemacie ma sens. Oni naprawdę widzą swoje błędy i je rozumieją. Tylko, że niestety potem przychodzi kolejna kampania wyborcza i po raz kolejny zamiast robić swoje pojawia się jakaś tragiczna w skutkach wpadka.
              Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                oj boli kogoś mocno ta współpraca kibiców z Fundacją Republikańską

manipulacja godna...

a zresztą nie chce mi sie pisac bo narodowcy.net uważałem za ok portal

Fundacja republikańska to jedna z niewielu ciekawych organizacji, która stara się wejść do wielkiej polityki.Dlatego sam głosowałem na Wiplera. Natomiast warto zasięgnąć pamięcią do tego jak wobec kibiców ustosunkowywał się PiS podczas swoich rządów. Jeśli będzie potrzeba, to zrobię kwerendę źródłową, i ją tutaj zamieszczę Oczywiście, Wiplera trudno za to winić. Obecnie z przymusu trzeba głosować na PiS, bo to jedyna alternatywa wobec PO, SLD i Palikmiotów; natomiast byłbym ostrożny w bezkrytycznym do nich podchodzeniu.

Autora tekstu na narodowcach wypada więc w komentarzach zapytać skąd taka - ponoć błędna - interpretacja. Sam znając osobiście jegomościa, z chęcią przeczytam jego odpowiedź. Nie czytając wywiadu z JK zawierzyłem autorowi tekstu, i liczę, że będę mógł - z jego pomocą - jakoś obronić portal narodowcy.net
                Kto GóWno czyta, ten gówno wie.

Komentarz

• Zamieszczone przez MKB89 Zobacz posta
                  Autora tekstu na narodowcach wypada więc w komentarzach zapytać skąd taka - ponoć błędna - interpretacja. Sam znając osobiście jegomościa, z chęcią przeczytam jego odpowiedź. Nie czytając wywiadu z JK zawierzyłem autorowi tekstu, i liczę, że będę mógł - z jego pomocą - jakoś obronić portal narodowcy.net
                  Jak to ponoć?

Komentarz

• Zamieszczone przez szczup(L)ak Zobacz posta
                    Jak już kiedyś wspominałem, nie za często się odzywam w tym temacie. Wrodzona pokora, nakazuje mi , milczeć kiedy mądrzejsi mówią. Ale pozwolę sobie na mały apel wobec wyjątkowości sytuacji. Mamy wybory, sytuacja zatem, absolutnie wyjątkowa. Kibolstwo szanowne, stałych pisaczy() przekonywać nie sposób, ale wiem że czytelników, a wiem że jest ich nie mało, można namawiać do dobrego Zaprawdę powiadam Wam ,oddajcie swój głos na PIS. Dlaczego? Powodów jest wiele. Po pierwsze dlatego że,oddajecie swój głos na partie propolską, mało? dla mnie wystarczy. Jeśli dla Was to za mało to.....no cóż może nie głosujcie, po drugie oddajecie swój głos na partię propolską, mało....dla mnie wystarczy ... po trzecie ... wiecie co....
                    Nie, nie,ten cytat, to nie to że jestem zadufany w sobie, ale namawiałem do głosowania na PIS, więc kilka słów apropos. PIS wybory przegrał, to fakt. No, a po wyborach przyszedł czas rozliczeń. I teraz, politycy jak to politycy mówią różne rzeczy. Nie, żebym nie dostrzegał minusów Kaczyńskiego (widziałem je i w dniu wyborów). Dla mnie sytuacja, na dzień dzisiejszy jest jasna. Nie ma innej partii, która by w tak jednoznaczny sposób, deklarowała pro polskość w kwestiach ideowych i światopoglądowych. Dla mnie to podstawa. Oczywiście, można wymieniać JKM i inne prawicowe inicjatywy, tyle że na dzień dzisiejszy, ich nie ma, w sensie publicznym. Możecie, nazywać wybór PIS-u, mniejszym złem, ale dla patriotów którzy chcą zwalczać palikociątką i innych zwyrodnialców, dewiantów po czerwonej stronie to jedyna droga na dziś.
                    P.S. Co do kiboli, to przeczytajcie dokładnie, co powiedział Jarosław Kaczyński.
                    To nasza jest duma , to nasza jest sława...

Komentarz

• Zamieszczone przez szczup(L)ak Zobacz posta
                      Możecie, nazywać wybór PIS-u, mniejszym złem, ale dla patriotów którzy chcą zwalczać palikociątką i innych zwyrodnialców, dewiantów po czerwonej stronie to jedyna droga na dziś.
                      P.S. Co do kiboli, to przeczytajcie dokładnie, co powiedział Jarosław Kaczyński.
                      Brawo...też namawiałam do głosowania na PiS i powiem szczerze w ogóle tego się nie wstydzę...nie żałuję..PiS kojarzy mi się z patriotyzmem i uczciwością..to moje zdanie...pozdrawiam serdecznie

z bieżących informacji polecam ...
                      Wolność - Dla tych, którzy jej nie mają, jest cenniejsza niż złoto cz.1
                      http://www.youtube.com/watch?v=Kz_eE...layer_embedded
                      Wolność - Dla tych, którzy jej nie mają, jest cenniejsza niż złoto cz.2
                      http://www.youtube.com/watch?v=P7gVV...layer_embedded

...utrata przyszłości to nie to samo co przegranie wyborów..!!!..
                      http://www.youtube.com/watch?v=aYKB8...re=uploademail
                      Ostatnio edytowany przez majaW; 50210.

Komentarz

• Konserwatywna, a nie radykalna – taki ma być wizerunek partii. Budowany m.in. dzięki pomysłom z kampanii

Władze PiS przygotowują nową taktykę i strategię funkcjonowania partii po przegranych wyborach. Miał się tym zająć obradujący wczoraj Komitet Polityczny. – Wypracujemy stanowisko, które przedstawimy na najbliższej Radzie Politycznej – zapowiadał poseł Leonard Krasulski (do zamknięcia tego wydania „Rz" posiedzenie trwało).

Jak dowiedziała się „Rz", władze PiS będą przekonywać posłów do zmiany retoryki. Tak by budować wizerunek partii konserwatywnej sytuującej się w centrum. Robocze hasło to „rozsądny konserwatyzm".

Co to oznacza? – Wsparcie dla polskich rodzin i wierność wartościom chrześcijańskim i patriotycznym, ale unikanie języka pozwalającego PO na zakwalifikowanie nas do grona radykałów. Nieangażowanie się formalnie w takie sprawy jak awantura o krzyż na Krakowskim Przedmieściu – wylicza jeden z polityków.

Tuż po wyborach rzecznik PiS Adam Hofman przyznał, że do porażki przyczynił się radykalny język używany przez „Gazetę Polską Codziennie", przez część opinii publicznej uznawaną za związaną z partią.
                        Również prezes Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Rz" powiedział, że publikacje w „GPC" o katastrofie smoleńskiej zaszkodziły PiS „w przypadku tych, którzy nie czytali, ale słyszeli o tym".

Z kolei szef sztabu partii w kampanii wyborczej, eurodeputowany Tomasz Poręba powiedział w środę, że szansą na rozwój jest stanie się partią centrum.

Jednak politolog dr Wojciech Jabłoński krytycznie ocenia taką ideę zmian. – Ta taktyka spowoduje, że PiS straci część twardego elektoratu, który chce partii walczącej, a nie zyska nowego. Dlatego że wyborcy są zmęczeni kolejnymi zmianami wizerunku prezesa PiS, a centrum sceny politycznej, do którego chce zmierzać partia, jest już zajęte przez PO – uważa.

Budowanie wizerunku PiS ma się opierać m.in. na kontynuacji taktyki przyjętej w kampanii wyborczej. Wiceprezes partii Adam Lipiński mówi, że wyznaczyła ona „dobre kierunki". – Ale potrzeba więcej czasu, by dotrzeć do szerokich środowisk – mówi „Rz".

Chodzi głównie o młodzież, naukowców i przedsiębiorców. – W kampanii zrobiliśmy dobry krok w kierunku pozyskania młodego pokolenia, ale to dopiero początek – dodaje Krasulski. Wskazuje, że umieszczenie na listach wyborczych młodych, atrakcyjnych kobiet, które reklamowały PiS, było dobrym posunięciem, choć nie dostały się do Sejmu. – Powinny dostać kolejną szansę, a my musimy wypracować formułę, która zwiąże z nami młodych ludzi na stałe – zaznacza. Sposobami na to ma być m.in. tworzenie klubów dyskusyjnych, ośrodków zainteresowań i naukowych think tanków.

– Mniej politycznych kłótni w Sejmie, a aktywność naszych przedstawicieli ukierunkowana na docieranie do różnych grup społecznych w ich środowisku. Nie przez angażowanie w quasi- polityczne akcje, lecz stworzenie im realnej szansy działania – tłumaczy prof. Ryszard Terlecki z Komitetu Politycznego PiS. Przyciągnięciu drobnych i średnich przedsiębiorców mają służyć np. projekty ustaw ułatwiających funkcjonowanie firm.

Władze partii liczą również, że nowa strategia wyciszy wewnętrzne konflikty po przegranych wyborach. Grupa polityków związanych ze Zbigniewem Ziobrą domaga się zmian w sposobie funkcjonowania i władzach PiS, ostro krytykuje też sposób prowadzenia kampanii wyborczej.
                        http://www.rp.pl/artykul/182403,7372...o-centrum.html

Komentarz

• Oczywiście nieunikniona będzie wtedy jazda Salonu że PiS jest fałszywy, ukrywa swoją prawdziwą, paskudną twarz niczym Kaczor w czasie kampanii prezydenckiej. Dlatego zasadne jest pytanie czy taka zmiana jest do zrobienia w obecnym składzie personalnym.
                          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Moim zdaniem jest, a że salon będzie szczekał, cóż... zawsze będzie, cokolwiek by nie zrobili, łącznie z pogonieniem JK.
                            ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                              Moim zdaniem jest, a że salon będzie szczekał, cóż... zawsze będzie, cokolwiek by nie zrobili, łącznie z pogonieniem JK.
                              W pełni się zgadzam, jesli przyjmujemy, że salon, układ istnieja to siła rzeczy beda zwlaczac partię(e) mogace im zagrozic.
                              "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

Pracuję...
                                X