Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez fankaKibiców Zobacz posta
    komu zależy na tym aby oburzenie ludzi bojących się życia w nędzy
    mam dla nich pewną radę (dziś gratisową): nie chcesz żyć w nędzy? To weź się ***** do roboty!
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez bLady-po-100sunku Zobacz posta
      A mnie śmieszą ci "Oburzeni".

Ma kieszonkowe 1600zł i narzeka na kapitalizm Do tego biała pięść jako symbol lewackiej organizacji...
      Przecież ten tekst szydzi z tych lamusów, to nie jest napisane na poważnie...
      W ogóle ich ekscesy nie zasługują na tyle poświęconej im tu uwagi, więc proponuje skończyć ten żałosny temat...
      Jak powiedział stary góral
      będzie Polska aż po Ural
      za Uralem będą Chiny
      was nie będzie skur.wysyny!

Komentarz

• A ja wszystkim "oburzonym" dedykuję ten tekst:

Marsz oburzonych hipsterów

Słuchałem dzisiaj w TOK FM pewnej młodej kobiety która tłumaczyła założenia mającego odbyć się jutro Marszu Oburzonych. Nie wnikam w same idee marszu – młodzi ludzie mają prawo do młodzieńczych zrywów, chcą naprawiać świat i wierzą że im to się uda. Mają w końcu jeszcze mnóstwo czasu żeby tym się zajmować, potem proza życia ten czas po prostu nam zabiera. Ale słuchałem jej, słuchałem i resztki włosów na głowie mi się zjeżyły. Bo większych bzdur dawno nie słyszałem.

W sumie to nie pierwszy sygnał niezadowolonej młodzieży. Zdania takie przewijają się przez fora internetowe i inne miejsca. Są to najczęściej ludzie którzy są na ostatnich latach studiów lub właśnie je skończyli, czasem ludzie którzy dobijają trzydziestki i powoli zaczynają rozmyślać o opuszczeniu domu rodzinnego. I… o zgrozo. Życie nie wita ich z otwartymi rękoma! Praca nie przychodzi do nich sama! I co najgorsze, jest zupełnie inaczej niż w filmach. Przecież tam dwudziestoparolatkowie jeżdżą wspaniałymi samochodami i mieszkają w loftach. What happened?

A no to happened, że RUSZ DUPĘ. Nie mogę zdzierżyć tego cholernego socjalizmu rodzącego się z lenistwa i postawy roszczeniowej. Ludzie opuszczają liceum i wybierają jakiś “cool & hip kierunek” kierując się wygodą łóżek w akademiku lub odległością od uczelni do najbliższego klubu albo monopolowego. A potem wielkie zdziwienie – jak to, nie mam pracy po kulturoznawstwie? Po historii? Po zarządzaniu robionym na Wyższej Szkole Prania Srania i Wywożenia Liści?

Co więcej, to “nie mam pracy” też jest dość symptomatyczne. A szukałeś, czy wołałeś “praca, praca, cip cip!”, hm? Jakże często spotykam dziś dość “nowoczesne” poszukiwanie pracy w postaci stworzenia eventu na Facebooku i zaproszenia do niego znajomych. Do czego mnie zapraszasz do cholery? Do tego abym za ciebie szukał pracy? A jakiś konkret? Stworzyłeś CV, wysłałeś je do iluś firm? Ilu? Zrobiłeś coś jeszcze? Czy może czekasz aż Zuckerberg przeczyta ogłoszenie i zatrudni cię w Facebooku?

Żyjemy w kraju kapitalistycznym. Może często kulawo kapitalistycznym, ale całe szczęście w wielu sprawach bardziej podobnym do USA niż do niektórych zachodnich socjalizmów. Tu naprawdę da się dużo osiągnąć. Może mi łatwo mówić – jestem z Warszawy i nigdy nie przymierałem z głodu ani nie nalało mi się za kołnierz. Ale pracę znalazłem dzięki sobie, nie układom, nie znajomościom, nie pieniądzom, nie rodzicom. I to wcale nie po latach szczurzego pędu.

Co więcej, spora część moich znajomych, ba nawet chyba większość, to ludzie którzy przyjechali do Warszawy. I co? I też mają pracę. Ponadto mnóstwo firm w których pracują moi znajomi POSZUKUJE nowych pracowników. I naprawdę nie może ich znaleźć. I nie są to wakaty na specjalistów z zakresu fizyki termojądrowej, serio.

To człowiek ma się dostosować do rynku, a nie rynek do człowieka. Ja wiem, że najlepiej byłoby mieszkać ze starymi, chodzić sobie w dzień do Coffee Heaven, wieczorem do Planu B, narzekać że idzie kryzys bo możemy mieć tylko starą MP3 a nie iPoda, ale to chyba jakaś kpina. Mam straszną wiadomość do wszystkich niezadowolonych – w życiu naprawde trzeba ciężko zapierdalać! Szok, nie? I tak choć wiele rzeczy mogłoby być prostsze, a życie w Polsce przypomina czasem (jak to ujął Ziemkiewcz) pływanie w kisielu, to można zarabiać niezłe pieniądze, nie kradnąc i nie prostytuując się. Szczególnie w Warszawie.

Kobieta w radiu zaczęła wchodzić na wyżyny intelektualne mówiąc o tym że nadchodzi wielka rewolucja i praca nie będzie już tak ważna jak teraz. No żesz ***** mać. A KTO BĘDZIE NA WAS PRACOWAŁ? Samo przyjdzie? Opodatkujemy tych którzy pracują, najlepiej progresywnie, po to żebyście mogli się opierdalać? Przepraszam za wulgarny język, ale gotuje się we mnie kiedy słyszę takie bzdury.

Owszem, pokolenie Y będzie zwracało uwagę na inne rzeczy – i dobrze. (Mnie też denerwują korporacyjne wywłoki spędzające w pracy czas od rana do wieczora, wyżywające się seksualnie w weekendy z przypadkowymi osobami na imprezach i odkładające decyzję o założeniu rodziny do czasu aż ich organy rodne wymagają sporego wspomagania. O korporacyjnych szczurach nawet nie wspomnę bo to zjawisko jeszcze starsze – ci całe szczęście mogą produkować dzieci dłużej, więc łapią żony 30 lat młodsze, tylko w piłkę z synem już średnio grac mogą - ale to temat na osobną notkę )Work-life balance to bardzo ważna sprawa. Ale to naprawdę nie oznacza tego że będziemy pracować godzinę albo dwie dziennie! Skąd ma brać się produkt narodowy? Za co będziemy żyć, dodrukujemy pieniądze?

I na koniec – jestem w centrum. Pisałem o tym w poprzedniej notce. Nie jestem libertynem, nie jestem za ekonomicznym “Prawem Darwina” i za iście kalwińskim podejściem które zostawia biedotę samą sobie. Owszem, świat nie jest sprawiedliwy (O RLY?) i należy wyrównywać szanse. Ale dawajmy ludziom wędkę a nie rybę. Nie dawajmy bezrobotnym zasiłków które powodują, że nie opłaca im się szukać pracy. Pomagajmy aktywnie, dawajmy szansę dzieciakom ze wsi i małych miasteczek, z rodzin wielodzietnych.

Ale wiecie co… oni czasem najlepiej sobie radzą. Bo wiedzą że to ich jedyna szansa. Wiedzą co ich czeka gdy wrócą do siebie. Nic ich nie czeka. Dlatego ciężko pracują. A warszawskie bananowe dzieci wloką się od imprezy do imprezy i dumają nad tym czy w tym sezonie grzywka powinna opadać na lewo czy prawo, a okulary powinny mieć zielone czy czerwone oprawki. A potem przychodzi rzeczywistość. I uderza ich z takim impetem że tracą równowagę. DO ROBOTY!
        Do roboty nieroby!!!!

Mnie osobiście rozbawiła jedna dziewczynka, która wczoraj w "Panoramie" raczyła się żalić, że ona nie wie jak pogodzi studia z pracą
        ***** mać, co za pokolenie teraz rośnie?!?! Za moich czasów to było normalne, że 3/4 wydziału miało robotę już od drugiego roku i dzień wyglądał tak, że albo najpierw rano praca potem do wieczora studia, albo na odwrót. I jakoś wszyscy przeżyli. Sam zapierdalałem od drugiego roku wiedząc, że jak skończę studia jako bezrobotny, to już tak zostanie na lata. Teraz tym gówniarzom to się w dupskach poprzewracało. Zastanawiam się czy to jest "oburzenie", czy zwyczajnie tupet i wyrachowanie!?!?!

Inna się żaliła, że jest skazana na kredyt studencki, który jest bardzo niekorzystny ***** mać po raz kolejny - kredyt oprocentowany praktycznie na 0%, rozpoczęcie spłaty dwa lata po skończeniu studiów, rata to jakieś 300PLN (wiem, bo moja żona właśnie musiała taki wziąć, bo rodzice nie mieli żeby jej opłacić studia w Warszawie). CZYSTE ZŁODZIEJSTWO ten kredyt

Wszystkim "oburzonym" powiem tylko jedno - DO ROBOTY NIEROBY!!!
        Ostatnio edytowany przez ; 290.

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
          Fanka, "Oburzeni" mieli szansę okazać swoje oburzenie tydzień temu. Była super okazja. Tydzień od wyborów nie minął i pojawia się grupa kolesi nie wiadomo skąd i zgłasza pretensje że bezrobocie, że to, że śmo. A ja rzecz ujmę brutalnie: Jak się pozwala macherom od polityki miłości zachodzić od tyłu to nie należy się dziwić, że dupa boli.

Ani trochę mi ich nie żal.

Śmierć frajerom.
          Nie mieszałbym tego ruchu z polityką sensu stricto.

Ot, gówniarzeria się nudzi. Spodobało im się hobby hiszpańskiej bananowej młodzieży, czyli protestowanie. No to sobie protestują ... . Szybko skumają, że Polska nie Hiszpania, nie ten klimat! Nie tak łatwo protestować w kiepską pogodę Znudzi im się, albo starzy kupią im nowego kompa, aby się przestali wygłupiać.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
            mam dla nich pewną radę (dziś gratisową): nie chcesz żyć w nędzy? To weź się ***** do roboty!
            Rado te chvje mają kieszonkowe 1600 po kiego mają iść do roboty ?
            tata załatwił , pan Zakowski napisał, gazetka oblizała nam rowa a my jej po same kule
            Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez lans Zobacz posta
              W ogóle ich ekscesy nie zasługują na tyle poświęconej im tu uwagi, więc proponuje skończyć ten żałosny temat...
              myślałem że jestem w tym osamotniony

ps:
              Fanka jak chcesz załóż osobny temat o tej organizacji bo bez kitu już i tak za dużo o tych chvjach tu napisaliśmy

Komentarz

• mam dla nich pewną radę (dziś gratisową): nie chcesz żyć w nędzy? To weź się ***** do roboty!
                Oto Polska właśnie Tobie jest w miarę dobrze ,to inni są tylko nieudacznikami,leniami i chuliganami ..... i na tym POlikoteria zdobywa władzę mości panowie - smutne ale prawdziwe.
                Ruch się zaczął-fakt.Ktoś go sprytnie steruje-fakt,ludziska mają to w du.. bo im jeszcze jest fajowsko -fakt...ale "sternik" zrobi i tak swoje na oczach zadowolonych z zielonej wyspy .

...resztę życie dopisze.Zmykam z tematu.Pozdro.
                Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.
                Konfucjusz

Komentarz

• zaraz, zaraz - jest bezrobocie, nie ma pracy a jednoczesnie ci sami ludzie uczą się w jakims tam wielokulturowym LO i chcą ściągać do Polski kolejne zastępy imigrantów.

Coś tu nie halo nieprawdaż?
                  ...ta ziemia do Polski należy
                  choć Polska daleko jest stąd,
                  bo wolność krzyżami się mierzy
                  historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                    Do roboty nieroby!!!! Mnie osobiście rozbawiła jedna dziewczynka, która wczoraj w "Panoramie" raczyła się żalić, że ona nie wie jak pogodzi studia z pracą ***** mać, co za pokolenie teraz rośnie?!?! Za moich czasów to było normalne, że 3/4 wydziału miało robotę już od drugiego roku i dzień wyglądał tak, że albo najpierw praca potem studia, albo na odwrót. I jakoś wszyscy przeżyli. Teraz tym gówniarzom to sięw dupskach poprzewracało. Zastanawiam się czy to jest "oburzenie", czy zwyczajnie tupet i wyrachowanie!?!?! Inna się żaliła, że jest skazana na kredyt studencki, który jest bardzo niekorzystny ***** mać po raz kolejny - kredyt oprocentowany praktycznie na 0%, rozpoczęcie spłaty dwa lata po skończeniu studiów, rata to jakieś 300PLN (wiem, bo moja żona właśnie musiała taki wziąć, bo rodzice nie mieli żeby jej opłacić studia w Warszawie). CZYSTE ZŁODZIEJSTWO ten kredyt
                    podpisuję się pod tym

Nie przypominam sobie na szybko nikogo z moich znajomych, który nie pracował w trakcie studiów... Ale już dawno stwierdziłem - na podstawie obserwacji własnych, że pokolenie urodzone w latach 90-tych to życiowi inwalidzi.
                    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

Oto Polska właśnie Tobie jest w miarę dobrze ,to inni są tylko nieudacznikami,leniami i chuliganami ..... .
                      nie ci z LO im Jacka K to zwykłe chvje

Komentarz

Oto Polska właśnie Tobie jest w miarę dobrze ,to inni są tylko nieudacznikami,leniami i chuliganami .....
                        Ta... mało o mnie wiesz i nie będę się rozwodził za szczególnie. Ale wiesz dlaczego jest mi w miarę dobrze? Bo np. od mojego powrotu z wakacji (10 wrzenia) nie miałem wolnego weekendu. W zasadzie nie miałem wolnego dnia.

A wiesz czemu? Ano temu, że
                        Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                        w życiu naprawdę trzeba ciężko zapierdalać!
                        ale dzięki temu mogę sobie np. pojechać na fajne wakacje z fajnymi ludźmi.

Aha - nie miałem 1600 PLN kieszonkowego. A były czasy, że kieszonkowego nie miałem w ogóle. Dlatego też świadomie poszedłem na studia zaoczne - żeby na spokojnie iść do pracy.

Więc nie ******* mi, że "Tobie jest w miarę dobrze ,to inni są tylko nieudacznikami,leniami i chuliganami", bo zwyczajnie można wziąć się do roboty.

Dziękuję za uwagę.

Komentarz

• Dajcie spokój z tym 1600
                          To przecież była szydera z tych "buntowników". Przynajmniej ja tak odebrałem ten wpis.

Komentarz

Tobie jest w miarę dobrze ,to inni są tylko nieudacznikami,leniami
                            Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ja nie narzekam, bo wychodziłem z domu o 7. rano, wracałem o 22, po drodze praca i studia i tak już od 2. roku.

Wy byście chcieli sobie przyjeżdżać na uniwerek na 9/10, potem jakiś obiadzik w modnym miejscu, a potem szybki powrót do domu i wieczorem jakaś imprezka albo pub ze znajomymi. Zdradzę Ci kolejny sekret TAK SIĘ NIE DA!!! W dodatku większość z Was poszła na zajebiście rokujące studia jak kulturoznawstwo czy politologia. A wybierając studia myślał ktokolwiek z Was, co będzie po studiach?

Nkt mi ***** nie wmówi, że to co mam mam dlatego, że "samo przyszło". Owszem, nie miałem w domu może biedy, ale tez nie było tak że miałem wszystko co chciałem. Trzeba było zapierdalać! Najpierw w każde wakacje od 17. roku życia na budowie w taczkach, a potem już torując sobie drogę "w zawodzie" w trakcie studiów. I nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby protestować, ponieważ przez prawie 4 lata pracowałem na umowie o dzieło.

Rękawy zakasać i do roboty! Wy byście chcieli od razu dostać menadżerski kontrakt w firmie marzeń za grube tysiące, ale TAK SIĘ NIE DA. W 99% przypadków trzeba zatkać nos i brodzić w gównie po uszy, torując sobie drogę do lepszego życia.

A na szóstkę w totka do usranej śmierci można czekać, kto tak robi żal mi tego człowieka

Komentarz

• prosta sprawa - autentyczne to były Węgry pare lat temu

czekam ze spokojem na to samo u nas, zresztą piszę to z uporem maniaka od około dwóch lat.

chłopcy i dziewczynki zaczytane w felietonach Wojewódzkiego podczas kawy w Starbucksie budzą u mnie jedynie uśmiech politowania.
                              ...ta ziemia do Polski należy
                              choć Polska daleko jest stąd,
                              bo wolność krzyżami się mierzy
                              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Marek1987 Zobacz posta
                                Dajcie spokój z tym 1600
                                To przecież była szydera z tych "buntowników". Przynajmniej ja tak odebrałem ten wpis.
                                co nie zmienia faktu że walczą biedacy co ich starzy mają na miesięczną zapłatę w prywatnym LO - 980 zł
                                biedota jeba.na

Komentarz

Pracuję...
                                X