Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pamiętaj, że spora część tekstu to notka z S24, a tytuł trochę z czapy to prawda.
    http://wojciechsadurski.salon24.pl/
    Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Wywiad z Ziemkiewiczem przedni Felieton na interii zresztą też..
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
        A to nie jest przypadkiem robota dla behapowca a nie dla związków?

A co do polityki i "wiedzenia lepiej" keśłi nie jest tak jak napisał Zadowolony... czy ja to dlaczego związki zawodowe nie robią niczego, co pomogłoby wyeliminować tego typu opinie?
        Nazgul, tak czytam i.... Czy ktoś Ci powierzył jakąś misję?

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
          Nazgul, tak czytam i.... Czy ktoś Ci powierzył jakąś misję?
          Nie.

Po prostu znam obiegowa opinię o związkach zawodowych, jakoby one hamowały restrukturyzację zakładów pracy (Ziemkiewicz na przykład jej ulega) i chcę w końcu jednoznacznie ustalić jaka jest ich faktyczna rola - czy naprawdę związki są złem, czy może ktoś się nimi sprytnie zasłania aby móc zwalić na nie winę za doprowadzanie przedsiębiorstw do upadłości - jak wspomniane stocznie. Zwłaszcza że jak pisałem wyżej - państwo ma narzędzia do rozwiązania problemu, ale z nich nie korzysta.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

Komentarz

• Związki zawodowe to wrzód na dupie władzy. Jest to jedyna już w Polsce organizacja potrafiąca skrzyknąć ogromne rzesze ludzi i zademonstrować swoje niezadowollenie z rządu. Z tego powodu władza ich nienawidzi.
            Te wasze wywody (Nazgul, zadowolony z życia), że to związki są winne wszystkiemu, że to przez nich znikają stocznie i zakłady w Polsce są żenujące. Ulegacie całej tej propagandzie i posługujecie się wytartymi sloganami z wyborczej, stając się pożytecznymi idiotami.
            Gdydby związki w Polsce były nawet 10 razy silniejsze to i tak nie powstrzymałyby ekipy Tuska przed prywatyzacją wszystkiego co się da.
            Oni przyszli do władzy właśnie po to, dokończyć dzieło Balcerowicza.
            Tacy jesteście dociekliwi to zainteresujcie się naszym Specem, kto tu jest szują. Związki czy rządzący? Jak złodzieje dzień po wyborach, w zaciszu gabinetu bez rozgłosu opędzlowali przedsiębiorstwo, wypłacili sobie nagrody za ciężką pracę a reszte pieniędzy przeznaczyli na długi które sami narobili.
            Ach te związki niedobre.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Wywiad z Ziemkiewiczem przedni
              To prawda.Szczególnie końcówka o pompowaniu Palikmiota, co właśnie ma miejsce.Trochę to tak wygląda, że powolutku zaczęto poświęcać PO(winna kryzysu itp) i dmuchać na RPP.Warto zwrócić uwagę na nagłą aktywność Kwaśniewskiego, który swoją osobą spina parę grup wpływu.

Innymi słowy - zesra się na 100% i trzeba znaleźć nową alternatywę, którą nie może być żadna partia prawicowa.

JarKacz powinien zaparzyć sobie dobrej herbaty i pomyśleć obiektywnie co będzie lepsze dla Polski.Jego dobre samopoczucie i krzyki poparcia starszych pań na KP, czy jakiś rozsądny ruch otwierający nową furtkę.

Jest na to aż/tylko 3 lata.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                JarKacz powinien zaparzyć sobie dobrej herbaty i pomyśleć obiektywnie co będzie lepsze dla Polski.Jego dobre samopoczucie i krzyki poparcia starszych pań na KP, czy jakiś rozsądny ruch otwierający nową furtkę.Jest na to aż/tylko 3 lata.
                Na przykład?
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Związki zawodowe utrzymują się z niezadowolonych, więc ich tworzą. Chcą, by wywalano ludzi na bruk, bo tamci mieli umowę na zlecenie. Chcą, by tych których praca jest najmniej warta wyrzucano z roboty, bo nie można im zapłacić wysokiej płacy minimalnej. Potem urządzają strajki i właśnie z tego żyją. To całe lewactwo trzeba przepędzić w piździec.

Komentarz

• Roman Kotliński miał zostać pozyskany jako TW "Janusz" i podpisać zobowiązanie współpracy z SB. Nie przyznał się do tego w oświadczeniu lustracyjnym – ujawnia "Rzeczpospolita".

Roman Kotliński, lider listy Ruchu Palikota w Łodzi i wydawca antyklerykalnego czasopisma "Fakty i Mity", który zdobył właśnie mandat poselski, nie ujawnił w oświadczeniu lustracyjnym, że w 1989 r. podpisał zobowiązanie dla Służby Bezpieczeństwa. Z SB spotykał się jako młody kleryk Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

W Instytucie Pamięci Narodowej zachowała się szczątkowa dokumentacja jego kontaktów z SB – tzw. teczka personalna. Mimo zniszczenia części dokumentów, można odtworzyć proces werbunkowy. Kotliński podpisał zobowiązanie dla SB o zachowaniu tajemnicy już na pierwszym tzw. rozpoznawczym spotkaniu, 29 marca 1989 roku. Do formalnego pozyskania doszło 27 kwietnia w Kłodawie.

Niespełna rok później, 2 marca 1990 roku, kiedy upadł komunizm i priorytety służb specjalnych się zmieniły, SB nadal nie chciała rezygnować ze współpracy z TW "Januszem". Planowano zmienić jedynie priorytety z inwigilacji Kościoła na osoby świeckie. Współpraca została zakończona wraz z rozwiązaniem SB dwa miesiące później.

Ruch Palikota miał na swoich listach największą po SLD liczbę kandydatów na parlamentarzystów, którzy w oświadczeniach lustracyjnych przyznali się do związków z SB. Kotliński w swoim oświadczeniu twierdzi, że ze służbami nie współpracował. Pion lustracyjny IPN nie sprawdził jeszcze jego deklaracji. Gdyby sąd uznał Kotlińskiego za kłamcę lustracyjnego, grozi mu utrata mandatu poselskiego, biernego prawa wyborczego i zakaz pełnienia funkcji publicznych od trzech do dziesięciu lat.
                    onet.pl

Jeszcze nawet nie usiedli w sejmowych ławach a już mają pierwszą afere na koncie,ciekawe jest jak będzie wyglądał Ruch Palikota za cztery lata.

Komentarz

• Black Adder:

Uważam ,że PIS z liderem Jarosławem Kaczyńskim nic więcej nie ugra.
                      Jedyna szansa, to pierdolnięcie gospodarcze w Polsce, na co "elity" juz się szykują lansując Palikota.Niestety daje większe szansę cwaniakom od tworzenia rzeczywistości politycznej niż Jarkowi , który czeka..

Niech JarKacz się odsunie lekko w cień i dopuści trochę świeżej krwi.Niekoniecznie absolutnie posłusznej i wykonującej polecenia prezesa.
                      Może warto zaryzykować i spróbować się lekko od RM uniezależnic wyborczo?
                      Wg moich obserwacji jest sporo osób, które by PIS poparły, ale nie przy takiej formie prowadzenia polityki.Trwamy przy malejącym 30% i liczymy na cud czy ryzykujemy?

Można dyskutować czy Kaczyńskiemu przeszkadza w sukcesie jego styl czy morda jaką mu dorobił salon.Jedno jest pewne - nic więcej nie osiągnie.30% to jest jego max.

Pisząc o furtce miałem na myśli wiele opcji.Nowa partia lub tunning obecnej.

http://wpolityce.pl/artykuly/16441-o...edwarda-gierka

Tu trochę ciekawych informacji.

Komentarz

• o jakim wywiadzie RZ mowa??
                        Karakan to co i napisałeś, jest może i mądre i słuszne, ale jest to absolutna niemożliwość, szczególnie w sytuacji która panuje obecnie w kierownictwie PiS. Zresztą taki sam pomysł miał.....mhhhh jak to się nazywało....PSL....JPN....aaaa PJN i efekt tego jest jaki jest (nie będę się pastwił i pisał o takich "inicjatywach" jak PR, Polska XXI, Naprzód Polsko...mam wymieniać)

"Niech JarKacz się odsunie lekko w cień i dopuści trochę świeżej krwi.Niekoniecznie absolutnie posłusznej i wykonującej polecenia prezesa."
                        po 1 to na listach PiS było dużo/bardzo dużo nowych twarzy - efekt gówniany
                        po 2 byłoby to niesłychanie przebiegłe posunięcie ze strony JK, windowanie do Sejmu osób nielojalnych, tylko po to, żeby mu zaprzysiężeniu wyszły z klubu.
                        Zresztą poczekamy i zobaczymy jak to się dalej potoczy.
                        Jednym słowem to całe "otwieranie" doprowadziłoby w najprostszej linii do marginalizacji PiS i rozbicia tego ugrupowania na x partii i partyjek.

ps. To, że zmiany na polskiej prawicy/PiS są konieczne, to oczywista oczywistość, tylko, że
                        - na dzień dzisiejszy nie ma żadnej alternatywy dla PiS i JK - w sensie politycznym, a nie ideologicznym
                        - oprócz zmian personalnych, ważne są także kwestie organizacyjne, w których PiS stety/niestety dołuje.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• "Niech JarKacz się odsunie lekko w cień"

Zgoda.

"i dopuści trochę świeżej krwi"

Posłami PiS zostali Szef Fundacji Republikańskiej, Szef Instytutu Sobieskiego i Szef Młodzieżówki PiS.

"PiS z liderem Jarosławem Kaczyńskim nic więcej nie ugra" oraz "świeżej krwi.Niekoniecznie absolutnie posłusznej i wykonującej polecenia prezesa."

Kto zatem miałby być liderem? I czyje polecenia miałaby wykonywać owa świeża krew? Swoje? Jak zatem miałoby wyglądać rządzenie PiS?

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: też jestem za zmianami, które pozwolą opcji niepodległościowej wygrać w następnych wyborach. Chcę po prostu pokazać, że łatwo jest - jak Ziemkiewicz - stać z boku i wytykać błędy, a znacznie trudniej przedstawić konkretne propozycje prowadzące do pozytywnych zmian.
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            o jakim wywiadzie RZ mowa??
                            http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/z...inizuje__16145

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Karakan to co i napisałeś, jest może i mądre i słuszne, ale jest to absolutna niemożliwość, szczególnie w sytuacji która panuje obecnie w kierownictwie PiS.
                            Właśnie od zmian w kierownictwie trzeba zacząć.

Zresztą taki sam pomysł miał.....mhhhh jak to się nazywało....PSL....JPN....aaaa PJN i efekt tego jest jaki jest (nie będę się pastwił i pisał o takich "inicjatywach" jak PR, Polska XXI, Naprzód Polsko...mam wymieniać)
                            Jaki pomysł?Ja zwyczajnie uważam ,że PIS nic więcej nie ugra.Nie robiąc żadnego ruchu, nic się nie zmieni.Nie wiem co ma do tego PJN i inne przykłady?Przecież napisałem ,że inicjatywa należy do JarKacza i tylko wtedy wg mnie jest szansa na sukces.Zmiany muszą wyjść z jego inicjatywy.Inaczej będziemy czekać do usranej śmierci(części elektoratu PIS)

"Niech JarKacz się odsunie lekko w cień i dopuści trochę świeżej krwi.Niekoniecznie absolutnie posłusznej i wykonującej polecenia prezesa."
                            po 1 to na listach PiS było dużo/bardzo dużo nowych twarzy - efekt gówniany
                            po 2 byłoby to niesłychanie przebiegłe posunięcie ze strony JK, windowanie do Sejmu osób nielojalnych, tylko po to, żeby mu zaprzysiężeniu wyszły z klubu.
                            Do tego się nie będe odnosił, bo nie napisałem nic takiego.

Zresztą poczekamy i zobaczymy jak to się dalej potoczy.
                            Jednym słowem to całe "otwieranie" doprowadziłoby w najprostszej linii do marginalizacji PiS i rozbicia tego ugrupowania na x partii i partyjek.
                            Więc czekajmy..mamy czas i zero wrogów

ps. To, że zmiany na polskiej prawicy/PiS są konieczne, to oczywista oczywistość, tylko, że
                            - na dzień dzisiejszy nie ma żadnej alternatywy dla PiS i JK - w sensie politycznym, a nie ideologicznym
                            - oprócz zmian personalnych, ważne są także kwestie organizacyjne, w których PiS stety/niestety dołuje.
                            No to właśnie ja to z grubsza napisałem.

Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                            Kto zatem miałby być liderem? I czyje polecenia miałaby wykonywać owa świeża krew? Swoje? Jak zatem miałoby wyglądać rządzenie PiS?
                            Macie problem z czytaniem?Ja nie twierdzę ,że Kaczyński ma zniknąć!Kto miałby być liderem?Oczekujesz nazwisk?Mogę napisać ,że Kaczyński, Kamiński i ktoś jeszcze..Ty napiszesz ,że to bzdura.Bez sensu taka gadka.

Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                            Żebyśmy się dobrze zrozumieli: też jestem za zmianami, które pozwolą opcji niepodległościowej wygrać w następnych wyborach. Chcę po prostu pokazać, że łatwo jest - jak Ziemkiewicz - stać z boku i wytykać błędy, a znacznie trudniej przedstawić konkretne propozycje prowadzące do pozytywnych zmian.
                            No to wspaniale bo ja , Ty i TNTP uważamy tak samo, tylko Wy się ze mną nie zgadzacie
                            RAZ powiedział ,że zmiany są potrzebne , więc czemu ta krytyka?Nie można nic mówić?

Nie bardzo nadążam nad Twoim tokiem myślenia?

KONKRETNIE coś zmienić może właśnie Kaczyński.
                            Ostatnio edytowany przez ; 6953.

Komentarz

• Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko JK i beton PiSu kieruje się emocjami. Na dzień dzisiejszy, tak przeze mnie chwalone Uważam Rze i Rzepa też mówi emocjami, naprawdę są wściekli, że Kaczor nie wygrał i ich wypieprzą. A jakby wygrał, to możliwe, że dostaliby szereg propozycji w mediach publicznych, może nowa gazeta itd.

Oczywiście nie neguję tutaj prawdziwości niektórych tez, ale nie ma w nich informacji o możliwych rozwiązaniach, oprócz tego frontmana. Warzecha po cytowanym tekście z s24 na spotkaniu w FR na większość pytań odpowiadał "nie wiem". Zresztą stwierdził, że paliwo na coś innego oprócz PiS na prawicy nie istnieje.

Komentarz

• dzięki

Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                                Właśnie od zmian w kierownictwie trzeba zacząć.
                                czyli co konkretnie, jedyną siłą która może rzucić "wyzwanie" JK, jest Ziobro.
                                i to jest konkret.
                                Czy uważasz, że ZZ ma jakąkolwiek przewagę nad JK?? Pomijając kwestie "osobowe" chodzi mi ich o potencjał wyborczy.
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X