Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Zadowolony z życia Zobacz posta
    ale tego że chcą wprowadzić obniżki za jazdę po autostradach dla osobówek na 10gr/km to już nie wspomnisz? Wypadałoby, żeby było obiektywniej.
    Obecne ceny za przejazd autostradami są absurdalne , 40 pln za przejazd z Nowego Tomyśla do Konina to skandal . Za 8 euro można kupić 10 dniową winietę na wszystkie autostrady w Austrii , jest różnica ?

Komentarz

• najlepszą próbę restrukturyzacji to chciał przeprowadzić senator Misiak
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Polskie stocznie rozwaliły związki zawodowe. Zamówień w ostatnich latach było coraz mniej, a związki trzymały za mordę wszystkie próby restrukturyzacji, zmniejszania zatrudnienia itd. Jak zamówienia doszczętnie znikły, stocznie padły. Gdyby związkowcy pomyśleli, pozwolili na zmiany, ludzie dalej u Nas robiliby statki. A tak padło wszystko.
        Nie zwiazki zawodowe, a niewlasciwe zarzadzanie przez dlugie lata zabijalo polskie stocznie. Gwozdziem do trumny byl kryzys swiatowy...

Ale z drugiej strony jesli polskie stocznie otrzymalyby taki zastrzyk pieniedzy jak np te w Rostoku, i menadzerow z prawdziwego zdarzenia to mialyby sie teraz bardzo dobrze

Komentarz

ale tego że chcą wprowadzić obniżki za jazdę po autostradach dla osobówek na 10gr/km to już nie wspomnisz? Wypadałoby, żeby było obiektywniej.
          Że się tak wpieprzę między wódkę a zagryzkę. Co stawki za przejazdy autami osobowymi(już pomijam to że ktoś każe płacić mi 3 razy za to samo, raz z podatków za budowę, drugi raz z podatków na utrzymanie i trzeci raz bezpośrednio za przejazd) mają do jego wypowiedzi o firmach przewozowych?
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            Że się tak wpieprzę między wódkę a zagryzkę. Co stawki za przejazdy autami osobowymi(już pomijam to że ktoś każe płacić mi 3 razy za to samo, raz z podatków za budowę, drugi raz z podatków na utrzymanie i trzeci raz bezpośrednio za przejazd) mają do jego wypowiedzi o firmach przewozowych?
            bezpośrednio nie ma nic, tylko ten post wywołał mini dyskusję, w której np. Bociek użył standardowego "by żyło się lepiej". Dlatego też napisałem co napisałem, żeby dodać trochę obiektywizmu do dyskusji. Nie wszystko jest czarne, choć na takie wygląda. Rozwinięcie mojej myśli pod poniższym cytatem:

Zamieszczone przez ivan Zobacz posta
            Obecne ceny za przejazd autostradami są absurdalne , 40 pln za przejazd z Nowego Tomyśla do Konina to skandal . Za 8 euro można kupić 10 dniową winietę na wszystkie autostrady w Austrii , jest różnica ?
            Póki jesteśmy jako Państwo gołodupcami, wszystkie wydatki infrastrukturalne musi wziąć na siebie obywatel. Inaczej Nas na to nie stać. Chcemy mieć drogi, musimy zbudować sobie je za swoje. Przykre, ale naszego Państwa na taką skale robót nie stać. Jesteśmy zapuszczenie infrastrukturalnie strasznie.

Komentarz

bezpośrednio nie ma nic, tylko ten post wywołał mini dyskusję, w której np. Bociek użył standardowego "by żyło się lepiej". Dlatego też napisałem co napisałem, żeby dodać trochę obiektywizmu do dyskusji. Nie wszystko jest czarne, choć na takie wygląda.
              Pośrednio również nie ma nic. Zaś jeśli chcesz być tak bardzo obiektywny to odpowiedz mi jeszcze na pytanie jak 12% wzrost opodatkowania przełoży się na cenę usług spedycyjnych? No i rzecz jasna na co się to przełoży w pierwszej kolejności? Jako podpowiedź dodam że 95% żywności jest przewożona na kołach ciężarówek.

Zamieszczone przez Zadowolony z życia Zobacz posta
              Póki jesteśmy jako Państwo gołodupcami, wszystkie wydatki infrastrukturalne musi wziąć na siebie obywatel. Inaczej Nas na to nie stać. Chcemy mieć drogi, musimy zbudować sobie je za swoje. Przykre, ale naszego Państwa na taką skale robót nie stać. Jesteśmy zapuszczenie infrastrukturalnie strasznie.
              A zmniejszenie administracji, likwidacja niepotrzebnych urzędów(np urzędu wojewódzkiego i przekazanie jego kompetencji do marszałkowskich) konsolidacja dublujących się agencji, likwidacja zbędnej działalności państwowej czy zwykła oszczędność(przykład z wojska z zeszłego roku gdzie wyremontowano flotę aut ciężarowych by po miesiącu sprzedać ją taniej niż wynosił koszt remontu) to nie jest sposób na finansowanie infrastruktury?

I skończ powtarzać głupoty po Bartoszewskim, majątek skarbu państwa wynosi 1 140 mld zł.
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Autostrady są wszędzie tańsze niż w Polsce czy to na Węgrzech 66 pln za tygodniową winietę czy na Słowacji 43 pln również za tygodniową . Jak to się ma do 40 pln za 250 km na A2 . Czy te kraje są zamorzniejsze od Polski ?

Komentarz

Taa.. kiedys pierdzielono że to akcyza w cenie benzyny będzie gwarantem dobrych dróg. Później, że zwiekszenie podatków. Po wstąpieniu do UE miały to być dopłaty strukturalne. Obecnie podobno dostajemy z Unii na organizację imprezy Euro 2012.

W międzyczasie dowiadujemy się że pomimo wszystkich tych pieniędzy autostrady i tak będa płatne, a zysk będzie trafiać do Kulczyka i mu podobnych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artyku...presowych.html
                  Ostatnio edytowany przez spotter_spotterow; [ARG:4 UNDEFINED].
                  "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Komentarz

• Zamieszczone przez szczup(L)ak Zobacz posta
                    ...Za wysoko podłokietnik, za nisko czuwak, za bardzo wysunięty pulpit, dla zwykłych ludzi to są zwykłe, codzienne problemy.
                    A to nie jest przypadkiem robota dla behapowca a nie dla związków?

A co do polityki i "wiedzenia lepiej" keśłi nie jest tak jak napisał Zadowolony... czy ja to dlaczego związki zawodowe nie robią niczego, co pomogłoby wyeliminować tego typu opinie?
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• E tam bredzę. Piszę to co widziałem i nazywam to po imieniu. Tyle.

Dobry artykuł z Rzepy - pewnie jeden z ostatnich.
                      http://www.rp.pl/artykul/9157,732489...gemon.html?p=1

Komentarz

• Artykuł o PO w którym 2/3 objętości to opisanie PiS-u i wytłumaczenia dlaczego jest on zły...

Komentarz

• Zdziwiłbym się, żeby opisywał jaki to PiS jest dobry. Poza tym ten artykuł to lekko zmieniona ostatnia notka Sadurskiego z S24.

Komentarz

• Ja natomiast czytajac artykuł o PO(a to właśnie anonsuje wytłuszczony tekst na nagłówku) chciałbym się dowiedzieć co autor sądzi o PO. Gdy zechcę dowiedzieć się czegoś o PiS-ie sięgnę po odpowiedni artykuł...-> np. po ten
                            Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ostatnio masz w gazetach wyłącznie tematy o PO, czy to w GPC, czy w Fakcie, czy w Rzepie, czy w GW. Gdzie nie spojrzysz. Czasem tylko przewinie się temat Palikota i jemu podobnych, a tak non stop zastanawiają się co się stanie z Grzesiem Schetyną, co będzie porabiał Grabarczyk wraz ze swoją Spółdzielnią, albo jak obie poradzi żelazna dama Kopacz na stanowisku marszałka. Dosyć monotematycznie i na tym tle ten artykuł wyróżnia się.

Chyba, że ja jestem jakiś dziwny, że podobają mi się artykuły, gdzie po PiS-ie też jadą i to w Rzepie.

PS. Buziek jak tu widzę 3/4 antyPO, a o PiS-ie Ziemkiewicz prawie nic nie pisze poza błędami kampanii
                              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja o krowie, Ty o rowie.
                                Jeśli ktoś anonsuje swój tekst wstawką o jakimś problemie(w tym przypadku o hegemonii partii rządzącej i możliwych tego konsekwencjach), a następnie o tym problemie pisze 1/4 objętości tekstu, 1/12 co do problemu doprowadziło(rzut na kampanie czerwonych i tutaj mieściłaby się też PiS-u) i 2/3 o zupełnie innej sprawie(w tym przypadku 'dlaczego PiS jest be') to jak na moje pojmowanie rzeczywistości coś w tym artykule jest nie tak.

e: wybacz nie ten tekst ;] http://www.fronda.pl/news/czytaj/tyt...inizuje__16145
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X