Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Kolejny sukces ministra Sikorskiego i jego szefów:

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosc...y_skandal.html

  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
   Kolejny sukces ministra Sikorskiego i jego szefów:

   http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosc...y_skandal.html

   Mnie to nie dziwi. Czy potrafisz wymienić chociaż jedną ustawę przez nich wprowadzoną która nie wymagałaby poprawek.
   A co do Radzia to nie sądzę aby się tym przejmował. Przecież to nie on będzie ewentualnie za to płacił.

   Komentarz
   • W poniedziałek kolejny protest sędziów i prokuratorów

    Sędziowie i prokuratorzy po raz kolejny planują wyrazić sprzeciw wobec rządowych planów zamrożenia waloryzacji ich płac oraz niedawno uchwalonych zmian w Prawie o ustroju sądów powszechnych. Protest tych środowisk został zapowiedziany na poniedziałek
    .

    Zgodnie z zapowiedziami akcja ma polegać na korzystaniu przez sędziów z urlopów na żądanie lub powstrzymywaniu się przez nich od czynności procesowych bądź ogłaszaniu 20-minutowych przerw w trakcie prowadzonych rozpraw. Z kolei prokuratorzy, oprócz korzystania z urlopów na żądanie, mają honorowo oddawać krew. Podobny protest został już przeprowadzony 11 lipca.

    "W odróżnieniu od akcji lipcowej, tym razem większy nacisk chcemy położyć na honorowe oddawanie krwi, bo dostrzegamy pożytki społeczne z takiej formy protestu" - powiedział PAP prok. Jacek Skała ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP (ZZPiPP). Dodał, że w lipcu tylko w Krakowie krew oddało honorowo ponad 20 prokuratorów.

    Według planów prokuratorskich związkowców w dziewięciu największych miastach przed siedzibami prokuratur mają stanąć autobusy do poboru krwi. Akcja ma być prowadzona w godz. 9-15 w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy i Gliwicach. "W pozostałych miastach oddawanie krwi jest możliwe w regionalnych stacjach krwiodawstwa" - zaznaczyli prokuratorzy.

    Udział w proteście weźmie także Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Rzecznik tego stowarzyszenia sędzia Bartłomiej Przymusiński powiedział PAP, że w akcji chodzi "o zamanifestowanie sprzeciwu wobec złamania obietnicy, że politycy nie będą majstrować przy wynagrodzeniach sędziów".

    Projekt budżetu państwa na 2012 r. rząd przyjął na początku maja. Zakłada on zamrożenie waloryzacji płac we wszystkich sektorach publicznych, oprócz pensji nauczycielskich. Zamrożone miałyby być więc także płace sędziów i prokuratorów. Tymczasem w 2009 r. uchwalono przepisy przewidujące uzależnianie wynagrodzeń sędziów od ogłaszanego w Monitorze Polskim przez prezesa GUS przeciętnego wynagrodzenia w drugim kwartale poprzedniego roku, a nie od kwoty bazowej określanej w ustawie budżetowej. Wysokość uposażeń prokuratorów z mocy ustawy jest powiązana z wysokością płac sędziowskich.

    "Rozwiązanie to stanowi zerwanie umowy wypracowanej pomiędzy środowiskami sędziów i prokuratorów, a władzą polityczną w 2008 r. po fali protestów, które wyrażały się w sędziowskich dniach bez wokandy i prokuratorskich urlopach na żądanie" - zaznaczał w uchwale związek prokuratorów, odnosząc się do planów budżetowych rządu. W tej sprawie prokuratorski związek zwrócił się już m.in. do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Sędziowie przypominali zaś, że według konstytucji zapewnia się im "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków".

    Resort sprawiedliwości zwracał uwagę, że decyzja rządu oznacza, iż przyszły rok budżetowy będzie trudniejszy nie tylko dla wymiaru sprawiedliwości, ale dla wszystkich resortów. MS przypominało też, że z mocy tegorocznego budżetu sędziowie i prokuratorzy otrzymali podwyżki.

    Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do zamrożenia waloryzacji płac, mówił, że w kolejnym roku nastąpi powrót "do pierwotnej reguły, czyli do wzrostu wynagrodzeń zgodnie z przyjętą regulacją, która odnosi to do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce". "Nie mówimy o odejściu od zasady, tylko o jej rocznym zamrożeniu" - zapewniał.

    W ubiegłym tygodniu prezydent Bronisław Komorowski podpisał natomiast nowelizację Prawa o ustroju sądów powszechnych. Przepisy dotyczą m.in. zmiany systemu oceniania sędziów i prokuratorów, wzmocnienia pozycji prezesów sądów apelacyjnych i zmian w strukturze organizacyjnej sądów. Do struktur sądownictwa został wprowadzony też dyrektor - tzw. menadżer sądowy.

    Część tych zmian budzi sprzeciw środowiska sędziowskiego i prokuratorskiego. ZZPiPP zapowiedział już zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego tej nowelizacji, w przygotowaniu skargi będzie uczestniczyła także "Iustitia". W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa zadecydowała natomiast, że zasięgnie opinii konstytucjonalistów na temat nowelizacji i w zależności od ich zdania podejmie decyzję, czy skierować do TK własny wniosek.

    W lipcu przedstawiciele sądów i prokuratur informowali, że poprzedni protest nie wywołał utrudnień w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Celem akcji nie było spowodowanie komplikacji dla obywateli - podkreślali organizatorzy akcji.
    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarz...kuratorow.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Zachęcam do posłuchania tych plików:
     http://niezalezna.pl/3765-wywiady

     Warto.
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • http://wiadomosci.wp.pl/kat,129516,t...tml?ticaid=1d0

      Wiarygodny nadawca .....
      Mioduski ,Vukovic OUT !

      Komentarz


      • Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
       ciekawe czy na nią co mają w PiS ?
       Czas kończyć z baranami na forumce

       Komentarz


       • Bardzo fajny tekst na temat informacji publicznej by PO:

        http://amazonia.salon24.pl/343604,zielona-ges

        Rosemann narzeka na posłów PO, że utrudnili obywatelom dostęp do jakiejś tam, publicznej informacji. Mam inne zdanie tym bardziej, że nie zabrałem z domu okularów. Do rzeczy! Czy taki Rosemann pamięta starożytny rysunek Mleczki, na którym jest przedstawiony obywatel, który dowiedział się za dużo, i jak głosi podpis, teraz “spieprza”

        Czy nam potrzebny jest “spieprzający obywatel” że spytam? Czy nie lepszy jest obywatel, który pójdzie do parku, usiądzie na ławeczce i pozostanie tam przez czas jakiś w niemym zachwycie. Jeśli ktoś żąda silniejszych wrażeń, powołując się na młody wiek czy wrodzoną ciekawość świata, niech sobie przejdzie na pasach przez ulicę. Tam i z powrotem - Na przykład.

        Wszystkie informacje, jakich potrzeba obywatelowi potrafiącemu czytać, dostarcza gazeta, a reszcie, telewizja. W ostateczności można porozmawiać z własną ciotką. W związku z tym, że cenię twórczość Stefana Kisielewskiego, przywołując jego przysłowie, że “przysłowia są mądrością narodów, które innej mądrości nie znają” podeprę się przysłowiami.

        Jest na przykład takie:

        Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie!

        Znaczy, że najpierw trzeba się zapisać do partii rządzącej, zrobić w niej karierę a dostąpiwszy zaszczytów, kąpać się wręcz w informacjach, a to co się z wanny wychlapie niech zbierają dziennikarze zaprzyjaźnionych mediów, a przefiltrowawszy rozdają zwykłym “smrodom” pod postacią tradycyjnego “To przecież sprawka PiS-u”

        Inne powiedzonko, bardziej bezpośrednio zwraca się do cwaniaczków, którzy chcieliby sprawdzać rząd, czy inne ważne organy naszego państwa. Pozornie obcesowe, ale niosące w swej treści, wręcz nadmiar tak zwanej “mądrości życiowej”

        Jest takie:

        Nie podskakuj, nie podskakuj, siedź na d…e i przytakuj!

        Przykład. Skoro Premier, przecież nie byle kto, twierdzi, że coś zrobił, po prostu nie wypada temu nie wierzyć. Ale nie - Grupa wichrzycieli uparła się i włóczy się po sądach i - Pokaż papiery! Pokaż i pokaż…
        Teraz premier czy inny urzędnik może sprawę załatwić krótko a nawet węzłowato mówiąc:

        - Pokaż, to ma tokarz! - I wszyscy zadowoleni, a pieniacze wyśmiani publicznie. Ot, gdzie Władyka ma ich informację publiczną!

        Brawa rozległy się w Sejmie. I brawo!
        Marudzenia gryzipiórków pójdą w zapomnienie, a szacunek dla Władzy wzrośnie.

        W razie czego, od razu zaznaczam, że nie miałem, nie mam i nigdy nie będę miał zamiaru nagabywać Władzy o cokolwiek. I tak wiem za dużo, a to, że nie spieprzam jest spowodowane nadzieją na obejrzenie zabawnego przedstawienia w wykonaniu Władzy.

        Zielona wyspa.
        Zielona karta.
        Zielona gęś.
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
         Zachęcam do posłuchania tych plików:
         http://niezalezna.pl/3765-wywiady

         Warto.
         Całość tutaj:
         http://www.ustream.tv/recorded/17269766

         Komentarz


         • Dzisiejszy DGP przytaczający dane za GUS: liczba urodzeń w pierwszym półroczu tego roku 192 tys.(spadek o 16 tys. w porównaniu do roku poprzedniego), liczba zgonów 194 tys.
          Jest to efekt 20 lat rządzenia lewaków z PiS , PO , SLD i PSL. Jedyne , co oni umieją zrobić w tej sprawie to zwiększyć rozmnażanie się menelstwa, chcącego zarobić 1000 zł "becikowego", na wódkę.

          Komentarz


          • Masz świadomość że pisanie ogólników i obrażanie wszystkich(po za rzecz jasna swoją) partii to mało skuteczny sposób agitacji? Mogliby wam zrobić jakieś szkolenie...
           Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

           Komentarz


           • Przedstawiamy zdjęcia z Marszu Patriotów, w którym udział wzięło prawie 1000 osób. Manifestanci przeszli od Pręgierza pod Pomnik Katyński w Parku Słowackiego. Jak zwykle na wysokości zadania stanęły ekipy Śląska i Sparty, ale we Wrocławiu pojawili się nawet ludzie z Promienia Żary. Organizatorzy z Narodowego Odrodzenia Polski dziękują wszystkim za przybycie.

            www.wroclawianie.info

            Komentarz


            • http://wpolityce.pl/artykuly/14852-w...ej-manipulacji

             Wrzucam tu , bo więcej osób czyta ten temat.

             Handlowi z Wyborczej przeszli już samych siebie.

             Komentarz


             • Z całą pewnością, nie może być mowy, o autorytecie. Ale antykaczym to pewnego rodzaju pogląd. Dla wszystkich niezdecydowanych, ciekawa lektura do przemyślenia. http://wiadomosci.wp.pl/gid,13798453...l?ticaid=1d0c5
              To nasza jest duma , to nasza jest sława...

              Komentarz


              • Jestem pod wrażeniem ...tutaj są linki gdzie na bieżąco można zobaczyć co tam się dzieje ..."Okupujmy Wall Street" w Nowym Jorku

               http://www.livestream.com/globalrevolution

               http://www.prisonplanet.pl/polityka/pie ... 1702152466

               -------------

               jeden z komentarzy ...."Czyżby już się coś zaczęło ? Niepokoje w USA. Rewolucja? Niepokoje w USA. Rewolucja? To jest całkowicie świadoma rewolucja. Oglądam ich od 5 h i wykrzykują „stop bankierom”, „zamknąć wszystkich bankierów”, „zlikwidować FED”, „precz z masonerią”, „precz z illuminatami” z każdą godziną jest ich coraz więcej!!! rewolucja rozpoczęła się 17 września 2011. Wszystkie media milczą!, tylko w internecie szumi. transmisje na żywo zapewnia grupa hakerów „anonymus”i widzów jest 5000 tysięcy, na faceeobku już 25 tysięcy osób. Audycja jest nadawana w ponad 100 krajach i wygląda na to, że mamy do czynienia z buntem młodych."

               Komentarz

               Pracuję...
               X