Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja tam drugich Węgier raczej bym nie chciał, ale co kto woli. Jeżdzę tam regularnie od 2004 roku, w tym roku też byłem i mało co się tam zmienia na lepsze, a gdyby nie to że duży odsetek ludzi dorabiających w Niemczech, czy w Austrii to naprawdę nie byłoby tam tak kolorowo. Ceny podobne jak u nas, artykuły spożywcze trochę tańsze, ale elektronika czy paliwo mają wyższe ceny. Ludzie w tym rodzina, która znam narzekają na podatek liniowy, który wszedł na początku roku i zamiast podnieść zarobki to faktycznie je obniżył wśród najbiedniejszych, bo obcięto większość ulg. Zobaczymy jakie nastroje będą za rok, ale nie sądzę, aby się coś zmieniło na lepsze.

Wiem, wiem, że chcielibyście Orbana, ale mam nadzieje, że nigdy tak się nie stanie.

Komentarz

• Ludzie mówią, że za Kaczora to dzieci płakały

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Ja tam drugich Węgier raczej bym nie chciał, ale co kto woli. Jeżdzę tam regularnie od 2004 roku, w tym roku też byłem i mało co się tam zmienia na lepsze, a gdyby nie to że duży odsetek ludzi dorabiających w Niemczech, czy w Austrii to naprawdę nie byłoby tam tak kolorowo. Ceny podobne jak u nas, artykuły spożywcze trochę tańsze, ale elektronika czy paliwo mają wyższe ceny. Ludzie w tym rodzina, która znam narzekają na podatek liniowy, który wszedł na początku roku i zamiast podnieść zarobki to faktycznie je obniżył wśród najbiedniejszych, bo obcięto większość ulg. Zobaczymy jakie nastroje będą za rok, ale nie sądzę, aby się coś zmieniło na lepsze.

Wiem, wiem, że chcielibyście Orbana, ale mam nadzieje, że nigdy tak się nie stanie.
        Kryzys na Węgrzech, który trwa od 2006 roku spowodowany jest rządami socjalistów przez dwie kadencje i ogromnym deficytem budżetowym wtedy stworzonym. Nawet nie wyobrażasz sobie za jakie rzeczy budżet państwa potrafił wtedy dopłacać.
        Orban to już wszedł po prostu na ten syf wygrywając wybory w zeszłym roku i jego zadaniem jest wydźwignąć ten kraj, ale raczej mu się nie uda to w ciągu jednej kadencji.

Komentarz

Ja chyba jednak też, bo teza, że władza pozbawiona kontroli to zła władza, jest aktualnie nie tylko wobec lewicowych i centrowych partii. Odnoszę natomiast wrażenie, że niektórzy chcieliby, żeby sytuacja w Polsce - zwłaszcza na rynku medialnym - zmieniła się o 180 stopni. A to nie o to chodzi, bo patologie i wynaturzenia będą te same.

P.S. Zabawnie. Wybory coraz bliżej więc mainstreamowe sondaże zaczynają coraz bardziej przypominać te Paladego. Ciekawe czemu
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

P.S. Zabawnie. Wybory coraz bliżej więc mainstreamowe sondaże zaczynają coraz bardziej przypominać te Paladego. Ciekawe czemu
            Może nie zaglądali na to forum do tematu "Polityka".
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Bo doszły do wniosku, że przedstawianie wyników na poziomie PO - 50 a PiS - 20 usypia elektorat. Zapewne im to podpowiedział goszczący w Krynicy „guru marketingu politycznego Federacji Rosyjskiej” Igor Mintusov

Komentarz

Ja tam drugich Węgier raczej bym nie chciał, ale co kto woli. Jeżdzę tam regularnie od 2004 roku, w tym roku też byłem i mało co się tam zmienia na lepsze, a gdyby nie to że duży odsetek ludzi dorabiających w Niemczech, czy w Austrii to naprawdę nie byłoby tam tak kolorowo. Ceny podobne jak u nas, artykuły spożywcze trochę tańsze, ale elektronika czy paliwo mają wyższe ceny. Ludzie w tym rodzina, która znam narzekają na podatek liniowy, który wszedł na początku roku i zamiast podnieść zarobki to faktycznie je obniżył wśród najbiedniejszych, bo obcięto większość ulg. Zobaczymy jakie nastroje będą za rok, ale nie sądzę, aby się coś zmieniło na lepsze.

Nie da się w jedną kadencje wszystko naprawić. Z czegoś muszą ludzie zrezygnować, takie rozdawanie ulg na lewo i prawo też przyczynia się do zadłużenia państwa, więc wiadomo że narzekają, skoro kiedyś im coś dawali dziś tego nie ma to, każdy by narzekał, ale jeśli ktoś zaciśnie zęby to ma na pewno dużo łatwiej.

Btw. Mi się podoba konstytucja węgierska dla mnie aktualnie jest najlepszą w Europie.
                Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• a mi się bardzo podoba jak elektorat PO robi w portki przed wariantem węgierskim i nie chce "polskioego Orbana"

ludzie, przecież jak Wasi idole nie doprowadzą kraju do katastrofy to nie będzie wariantu węgierskiego - ale po Waszym strachu widzę, że nawet Wy nie wierzycie w to, że cokolwiek może pójśc dobrze i katastrofa na miare węgierskiej być musi.

Pytanie w takim razie po co popieracie PO? świadomie ku.rw.a i z premedytacją głosujecie za gospodarczym rozpieprzeniem tego kraju?

Mam nadzieję,że u nas wypali wariant węgierski do kwadratu i na fali niezadowolenia ster złapie nie Fidesz a polski Jobbik

tak, dyszę chęcią rewanżu i hard coreowej odpłaty wobec wszystkich, którzy świadomie niszczą moją Ojczyznę od kilku lat. Nie rozróżniam przy tym polityków i ich elektoratu - bo Ci co świadomie głosują za niszczeniem Polski są tacy sami jak ci co ją niszczą.
                  ...ta ziemia do Polski należy
                  choć Polska daleko jest stąd,
                  bo wolność krzyżami się mierzy
                  historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                    Nie rozróżniam przy tym polityków i ich elektoratu - bo Ci co świadomie głosują za niszczeniem Polski są tacy sami jak ci co ją niszczą.
                    W rzeczy samej.
                    Jak to ostatnio stwierdził Graś w Platformie jest podział na rząd i "ciule obozowe" co to nie mają myśleć tylko głosować "za". Chociaż raz coś szczerze powiedział.

Komentarz

Ty kolego powinieneś prowadzić kampanię peło. Jesteś aż tak wyważony, że jak czytam twoje posty to nóż się w kieszeni otwiera. Właśnie poglądy i postawa takich kosmopolitów jak ty oddała Rzeczpospolitą w pacht popaprańcom, a oni robią z niej gnój ku uciesze Putina i jego kolesi z KGB/GRU.
                      Piszesz o cenach, liniowym, ale tak naprawdę nie za to nienawidzisz Orbana, nieprawdaż?
                      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
                        Ty kolego powinieneś prowadzić kampanię peło. Jesteś aż tak wyważony, że jak czytam twoje posty to nóż się w kieszeni otwiera. Właśnie poglądy i postawa takich kosmopolitów jak ty oddała Rzeczpospolitą w pacht popaprańcom, a oni robią z niej gnój ku uciesze Putina i jego kolesi z KGB/GRU.
                        Piszesz o cenach, liniowym, ale tak naprawdę nie za to nienawidzisz Orbana, nieprawdaż?
                        Niektórzy powinni chyba zacząć bracie jakieś silne środki na uspokojenie ... .

Jeśli nóż ci się w kieszeni otwiera i zwymyślasz drugiego forumowicza, tylko dlatego że napisał jak jego zdaniem wygląda obecna sytuacja na Węgrzech i że nie podoba mu się węgierskie premier, to proponuje pójść do lekarza lub do apteki po tabletki. Poziom emocji w tym osiąga już absurdalny poziom. Niedługo, to będzie się lewakiem jeśli skrytykuje się prawicowego premiera Rwandy lub Gwinei.

Orbana będzie można oceniać najwcześniej za 2-3 lata. I dopiero wtedy będzie można stwierdzić, czy warto robić "Drugie Węgry" u nas. Czas pokaże.

Wszystkim wyznawcom Orbana polecam ten artykuł:

http://biznes.interia.pl/raport/kryz...-kraju,1687298

...
                        Premier Orban podkreślił, że inne kraje Unii, które krytykowały Węgry, idą w ich ślady, ściągając podatki od instytucji finansowych. Zdaniem Orbana, kryzys w strefie euro wymaga poszukiwania nowych sojuszników spoza Wspólnoty: należą do nich Chiny, Rosja i kraje świata arabskiego.
                        Fajnych sojuszników wypatruje Szczególnie ten drugi nie cieszy się na naszym forum szczególną sympatią.

Dlatego proponuję zaprzestać naszego polskiego trzepania pod zagranicę, tylko położyć wielką lachę na wszystko dookoła i iść swoją drogą.

Na poluzowanie szortów, przypomniał mi się skecz:
                        KMN

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• Ależ my używamy sformułowania "opcja węgierska" w kontekście rozmiaru zwycięstwa, a nie w kontekście decyzji podejmowanych przez Orbana. Biorąc pod uwagę PiS i Fidesz już na wstępie widać, że 'lekko' ich poglądy na sprawy gospodarcze się różnią.

Nikt również nie uważa, że Orban jest mistrzem świata, ale czytając obszerne relacje Igora Jankego na lamach "Plusa Minusa" i "Uważam Rze" możemy czuć pewną sympatię do jego działań

Komentarz

• LiTAK - a coś ty taki wyrywny do namawiania ludzi do "poluzowania szortów" ze względu na Twoje imaginacje?

cos sobie dośpiewasz do tego co przeczytasz i już lecisz z mordą pouczać.

Otóą ja przez "wariant węgierski" rozumiem odsunięcie od władzy partii nieudolnie rządzącej krajem przez dwie kadencje przy zachwycie "młodych, wykształconych" i innych Michników całej Europy.

Powtarzam - strach przed tym wariantem pokazuje,że elektorat obecnej partii władzy liczy się z tym,że partia ta doprowadzi do sytuacji a'la węgierscy socjaldemokraci. A to oznacza głosowanie z premedytacją za niszczeniem Polski.
                            ...ta ziemia do Polski należy
                            choć Polska daleko jest stąd,
                            bo wolność krzyżami się mierzy
                            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                              Ależ my używamy sformułowania "opcja węgierska" w kontekście rozmiaru zwycięstwa, a nie w kontekście decyzji podejmowanych przez Orbana. Biorąc pod uwagę PiS i Fidesz już na wstępie widać, że 'lekko' ich poglądy na sprawy gospodarcze się różnią.

Nikt również nie uważa, że Orban jest mistrzem świata, ale czytając obszerne relacje Igora Jankego na lamach "Plusa Minusa" i "Uważam Rze" możemy czuć pewną sympatię do jego działań
                              To rozumiem, ale niektórzy są zafascynowani Orbanem jak Kołtoń Kotorowskim. Trochę więcej dystansu by się przydało.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

• "Fala niezadowolenia" rzadko kiedy prowadzi do dobrych rozwiązań. Samoobrona też przecież wypłynęła właśnie na takiej "fali".

Zamieszczone przez LiTAK
                                To rozumiem, ale niektórzy są zafascynowani Orbanem jak Kołtoń Kotorowskim. Trochę więcej dystansu by się przydało.
                                Otóż to. Część jego reform ( obniżenie podatków przedsiębiorcom) jest OK, ale ustawa medialna, stanowisko szefa rady ds. mediów ( składającej się tylko z członków Fideszu) będącym de facto medialnym cenzorem, czystki w komisjach wyborczych już średnio. Gdyby podobne reformy zrobił lewak, zostałby przez sympatyków Orbana zmieszany z błotem. Podobnie jak z Rydzykiem - przez część osób jest broniony tylko dlatego, że ma kosę z Salonem.

Zamieszczone przez Z.
                                Oprócz wyników PJN, ich rzeczywiste poparcie jest dla mnie największą zagadką.
                                Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
                                "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

Pracuję...
                                X