Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://www.youtube.com/watch?v=eJ96EnrzxGY

Co Wy na to?

Komentarz

• Nic specjalnego. Trzeba było zbierać podpisy zamiast agitować na kibolskich forach
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Kazik Staszewski:

- Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie?
        - Oczywiście, że powinien. Bez względu na opinie o nim – zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym – czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on? Jaruzelski? Wałęsa? Nie wygłupiajmy się... A może Kwaśniewski, który do Charkowa, na groby polskich żołnierzy pojechał pijany? Długo nie dostrzegałem niestosowności tej sytuacji. Do czasu, aż uświadomiłem sobie taką rzecz: a jakby to prezydent Izraela przyjechał do Auschwitz i się zataczał?
        - A Bronisław Komorowski?
        - Jaki jest, każdy widzi... (śmiech). Kaczyńskiemu ten pomnik się należy.

- Głosowałeś w ostatnich wyborach na PO.
        - Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem.

- A co jest największym błędem obecnego rządu?
        - Wszystko. Niedotrzymanie ani jednej obietnicy wyborczej. Obiecywanie gruszek na wierzbie należy oczywiście do emploi zawodu polityka, ale PO zachowała się kompletnie cynicznie. A rząd popełnia gafę za gafą. Ot, choćby ostatnio wyczytałem, że w aferze hazardowej są wprawdzie jakieś dowody, ale nie takie, żeby postawić zarzuty... Czytaj: Miro i Zbycho coś broili, ale się im upiecze, bo ich osłaniają koledzy. Próba kupienia ustawy, bo z tym mieliśmy do czynienia w tej aferze, czyli sytuacja analogiczna do tej, która rozwaliła rząd Millera, teraz ma ujść na sucho. W zamian za to tłuszcza dostaje co raz to nowe elementy igrzysk, jak kastrowanie pedofili, walka z dopalaczami i kibicami. Mówię kibicami, bo nie uznaję dychotomii kibol-kibic.
        "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Szacuneczek, Panie Staszewski.
          Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
          - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
          Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta
            akurat to chwale w Grabarczyku. 5 mld w tory to 5 mld stracone. Te barany z kolejnictwa zjadyłyby każdy grosz nie poprawiając infrastruktury. Przynajmniej drogi będziemy mieli.

sorry za odgrzewanego kotleta ale Ty naprawdę jesteś debilowaty

mój wpis z 22 sierpnia:

Zamieszczone przez mort Zobacz posta
            aha - jeszcze jedno.

Jak ten PKP taki biedny i rządowi na nim zależy to dlaczego KE już dwukrotnie stawiała veto wobec zabrania przez rząd polski 1,2 mld (tak, tak - miliarda) euro z inwestycji kolejowych ?

we wrzesniu kolejna , trzecia tura - znów rząd PO idzie na wojnę z Bruksela bo chce dostać zielone światło na odebralnie ponad miliarda euro polskim kolejom.
            Unia myślała, że będzie kolejne starcie a ten po prostu wziął i WBREW DWUKROTNEMU VETO to zabrał

no sorry ale tu już nie mozna mówić o niuedolności ale o świadomym działaniu.

Mam nadzieję,że jak już stracicie władzę (oby w stylu socjaldemokratów węgierskich) to takie sprawy będą szybko i sprawnie sądzone.
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Każdy ma prawo być głupkiem. Sztuka jest sobie to uświadomić i głośno przyznać.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...01%2F526686740

- Głosowałeś w ostatnich wyborach na PO.
              - Głosowałem, ale z własnej ignorancji i z ulegania baraniej panice - ulegając panice antypisowskiej. Tego żałuję. Daleki jestem od tego, by w czambuł potępiać rządy PiS. Dla mnie i dla mojej kieszeni to był bardzo dobry czas. Znieśli podatek od darowizny, od spadku, zmniejszyli dochodowy. Niestety kompletnie nie umieli sobie poradzić z wizerunkiem w mediach, czego i ja jestem najlepszym dowodem, widząc w nich wcielone zło. Ale ja to głupek jestem.
              Zamieszczone przez mort Zobacz posta
              Mam nadzieję,że jak już stracicie władzę (oby w stylu socjaldemokratów węgierskich) to takie sprawy będą szybko i sprawnie sądzone.
              Oby miał kto sądzić...
              Ostatnio edytowany przez Nazgul; [ARG:4 UNDEFINED].
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• No właśnie... Tymczasem:

W piątek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Kaczyński przedstawił program podatkowy PIS. Program jest dopracowany, jest rezultatem pracy wielu ludzi w ostatnich miesiącach. Proponujemy min jedną ustawę o podatku dochodowym zamiast dwóch obecnych o PIT i CIT, ujednolicenie definicji, zasad rejestru kosztów, uproszczenie deklaracji podatkowych, wprowadzenie podwójnego odpisu podatkowego na wydatki na badania i rozwój (B+R) - tzw double tax dip, eliminację formalności podatkowych utrudniających życie podatnikom a nie przynoszących dochodów budżetowi. Program powstawał między innymi w oparciu o wnioski z dorocznych raportów Paying Taxes firmy PWC i raportu Deloitte o bodźcach podatkowych w krajach OECD stymulujących innowacje. Przeanalizowaliśmy zawarte w nich konkluzje. Uczestniczyłem w tym wydarzeniu prezentując kluczowe punkty.

W sobotę PO zaproponowała zniesienie deklaracji podatkowej PIT. Musiała bowiem coś zaproponować, aby wyglądało na to, że ma program.

To klasyka działania tej partii. W odpowiedzi na spójny, przemyślany i systemowy krok - wyskok medialny. Propozycja pisana na kolanie i niedorzeczna.

Dlaczego niedorzeczna - zniesienie deklaracji podatkowej PIT ma sens jedynie jeśli zniesie się sam podatek PIT. Tego PO nie proponuje. Spójna i logiczna propozycja powinna obejmować zniesienie podatku a tym samym deklaracji.

Deklaracja, pomimo, że wielu z nas jej nie lubi, jest podstawą tego podatku. Informacją od podatnika dla fiskusa o osiągniętych dochodach. US nie ma tej wiedzy, ponieważ nie rejestruje wszystkich faktur wystawianych w gospodarce.

Deklaracja roczna jest natomiast podstawą odliczenia ulg, np ulgi rodzinnej. Ulga ma to do siebie, że nie ma obowiązku jej odliczenia, to podatnik z własnej inicjatywy z niej korzysta. Nawiasem mówiąc PO proponuje "na jednym oddechu" podniesienie ulgi za trzecie dziecko. Humbug.

Pytam ministra Rostowskiego czy nie jest mu głupio, że trzy lata temu wrzucono mu Euro w 2011 a teraz zniesienie deklaracji PIT ?

Paweł Szałamacha
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Foxx: Proszę o źródło. Chcę podać dalej.
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together

Komentarz

• http://bukczerwony.salon24.pl/341875...it-euro-w-2011

Komentarz

• Dzięki

W rewanżu:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/14520...-to-50-sukcesu

Eryk Mistewicz zorganizował na Forum Ekonomicznym w Krynicy „sabat marketerów politycznych”, na który zaprosił najskuteczniejszych przedstawicieli tej branży. Wśród nich znalazł się Arnaud Dassier, doradca prezydentów Jacquesa Chiraca i Nicolasa Sarkozyego oskarżany dziś przez liderów Partii Socjalistycznej, że wyeliminował z gry wyborczej głównego kontrkandydata Sarkozyego, Dominika Strauss-Kahna. Przyleciał do Krynicy także Igor Mintusov niekwestionowany nr.1 marketingu politycznego Federacji Rosyjskiej, podobnie jak Dassier przyjaciel Mistewicza, co dało się zauważyć w trakcie panelu. Panowie debatowali o marketingu politycznym tak, jakby polityka była każdą inną usługą, a kampania wyborcza była każdym innym procesem sprzedażowym.

Co ciekawe, czasami można było odnieść wrażenie, że ma się do czynienia ze spotkaniem „najemników”. Igor Mintusov poza pracą w Rosji przedstawia się zresztą w dokumentacji Forum Ekonomicznego jako ten, który jest wynajmowany do operacji marketingowych. Wymienia: Nikaraguę, Litwę, Łotwę, Słowację, Ukrainę, Polskę, Mongolię, a także wybory do Kongresu USA. Arnaud Dassier wynajmowany jest do przeprowadzania kampanii wyborczych w Afryce. Sebastien Couderc, inny z panelistów, oficjalnie doradza dziś władzom Gruzji. Prowadzi też aktywną działalność w jednym z krajów Europy Wschodniej, którego jednak nie chciał wymienić. Mark Pursey, spin doktor brytyjskich liberałów, współtwórca sukcesów Nicka Clegga, który też przyjął zaproszenie do panelu Mistewicza, został wynajęty z kolei do kampanii w południowej Europie.

Podczas panelu przedstawiono najnowszą książkę Mistewicza „Marketing Narracyjny” (Forum Ekonomiczne w Krynicy jest partnerem jej wydania), a dyskusja toczyła się wokół tez w niej zawartych. Spin doktorzy i doradcy polityczni zgodzili się, że emocje kierują dziś polityką a narracje, opowieści organizują przestrzeń publiczną. Porywają swoimi historiami, zamieniają wyborców w fanów. Książka Mistewicza przedstawiająca technologię marketingu narracyjnego wracała w wypowiedzi Marka Purseya, który mówił, że dziś wygrywa ten, kogo wyborcy wskazują jako tego, z którym chcieliby napić się piwa. A marketerzy polityczni są tymi, którzy wiedzą jak wpłynąć na ich decyzję.

Igor Mintusow zwrócił uwagę jednak na fakt, jak jeszcze prościej, właściwie bez nakładów na marketing polityczny, billboardy, przygotowanie kandydatów można dziś wygrać wybory. Otóż według „guru marketingu politycznego Federacji Rosyjskiej”, jak przedstawiał go Mistewicz, 50 % sukcesu wyborczego związane jest z posiadaniem wpływu na administrację wyborczą, a więc tych którzy liczą głosy i organizują całą machinę wyborczą, ustalają reguły przebiegu wyborów, a także na prokuraturę. Mając wpływ na państwowe komisje wyborcze i prokuraturę można, jak przekonywał, wygrać wybory w cuglach.

Jeśli to ma być rada dla polskich partii rządzących, chyba uprawnione stają się te głosy, które mówią, że należy z uwagą obserwować, co dziać się będzie z oddanymi głosami w tych wyborach, że ważne jest po prostu to, kto będzie je liczył.

rop
                      Słabo?
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

• Wtrącę dwa słowa, może to zabrzmi niepoprawnie, ale chciałbym aby PO wygrało nawet minimalnie. Aby utworzyli nawet rząd, to jedyny sposób aby tych ludzi odrzucić od władzy raz na zawsze nie wytrzymają kolejnych lat, owszem my Polacy ucierpimy i to znacznie chociażby po kieszeni, ale jednak.

PO to banda gamoni która zaprowadzi u nas drugie Węgry, szczerze mi to pasuje.
                        Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Twoja opinia nie jest odosobniona

Komentarz

• „Gazeta Wyborcza” atakowała CBA za prześwietlanie oświadczeń majątkowych wysokich urzędników. Wcześniej Michał Borowski, były szef Narodowego Centrum Sportu, kupił dla Adama Michnika dwa mieszkania na swoje nazwisko. Przez parę lat zatajał ich istnienie w swoich oświadczeniach majątkowych - ujawnia najnowsza "Gazeta Polska Codziennie".

Najsilniejsze ataki „Gazety Wyborczej” na Centralne Biuro Antykorupcyjne nastąpiły tuż po tym, jak funkcjonariusze odkryli tajemnicę mieszkań Adama Michnika - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".

O kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Borowskiego przez CBA wystąpił w lipcu 2009 r. ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki (PO) po publikacjach prasowych oskarżających Borowskiego, że kłamie w oświadczeniach.

Funkcjonariusze CBA odkryli m.in., że już w 2004 r. jako naczelny architekt miasta Borowski zataił posiadanie dwóch mieszkań – w Poznaniu i Warszawie. Oba zostały zakupione przez niego w ramach tzw. umów powierniczych za pieniądze Adama Michnika. W październiku 2009 r. CBA złożyło doniesienie do prokuratury. Wkrótce postawiła ona Borowskiemu wiele zarzutów. Śledztwo przeciwko niemu toczyło się do stycznia tego roku. Umorzył je prokurator Wojciech Łuniewski. Dlaczego?

Uzasadnienie postanowienia niczego nie wyjaśnia. Z jednej strony prokurator Łuniewski twierdzi, że nabyte przez podejrzanego nieruchomości „bezwzględnie powinny zostać ujęte w oświadczeniach majątkowych”. Ale dalej stwierdza, że „bardziej racjonalne wydaje się, że Michał Borowski lekkomyślnie uznał, iż zatajając własność do obu lokali, nie popełni występku”.

O umorzeniu śledztwa można było przeczytać w artykule „Wyborczej”. „CBA łamie sobie zęby na urzędnikach” – obwieszczał autor tekstu Bogdan Wróblewski.

Wróblewski to autor wcześniejszych artykułów atakujących CBA. W żadnej publikacji nie wspomniał, że jego szefa łączy z bohaterem artykułów umowa o zakupie mieszkań. Twierdzi, iż pisząc je, nie wiedział o tym. Jednak w swoim artykule obficie cytował fragmenty prokuratorskiego postanowienia. Tego samego, gdzie mowa jest o Adamie Michniku.
                            http://niezalezna.pl/15991-tajne-lokale-michnika
                            "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                              Twoja opinia nie jest odosobniona
                              Z jedna małą poprawką - na okoliczności. Chodzi mi konkretnie o sprzęt antydemonstracyjny ostatnio kupowany dla policji. Wydaje się, że wiedza co robią.
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                                Mi nie.

Nie od dziś wiadomo, że polityka to coraz bardziej szoł biznes. A że Pan z Rosji ma trochę ... hmm ... odbiegające od naszych standardów metody to chyba nie dziwi.

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

Pracuję...
                                X