Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • "Marek Jurek, przewodniczący Prawicy RP, której udało się zarejestrować listy jedynie w kilkunastu okręgach wyborczych przyznał w programie "Tak jest" na antenie TVN24, że prowadzi rozmowy w sprawie poparcia dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. - Rozmawiamy z sześcioma kandydatami i jeżeli ktoś gwarantuje poważny stosunek do cywilizacji chrześcijańskiej to będziemy udzielać tego poparcia - przyznał"

  http://wybory.onet.pl/parlamentarne-...ktualnosc.html

  Komentarz


  • Sąd w Warszawie grzywną ukarał publicystkę Anitę Gargas, która korzystając z ochrony prawa prasowego i powołując się ma tajemnicę dziennikarską, odmówiła podania swoich źródeł informacji.

   W wydziale XXIV cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie toczy się proces, który Telewizji Polskiej SA i profesorowi Piotrowi Kruszyńskiemu wytoczyła bohaterka programu interwencyjnego „Celownik”. Jednym ze świadków była Anita Gargas, wówczas szefowa publicystyki w TVP1.

   Podczas przesłuchania dziennikarki zaczęły padać pytania niezwiązane z tematem sporu - zadawane zarówno przez pełnomocnika powódki, jak i sędzię Monikę Dominiak. Przede wszystkim o profesora Kruszyńskiego, znanego karnistę, z którego pomocy korzystają reporterzy wielu redakcji.

   - Padło pytanie, czy profesor udzielał mi informacji w innych sprawach niż ten, którego dotyczył proces. Odmówiłam odpowiedzi, powołując się na tajemnicę dziennikarską, która pozwala ukryć źródła informacji. Sędzia kilka razy powtórzyła pytania, zapowiadając, że mogę zostać ukarana, ale za każdym razem odmawiałam – relacjonuje Anita Gargas portalowi Niezależna.pl wydarzenia z sali rozpraw.

   W końcu sąd zarządził przerwę, podczas której podjął decyzję ogłoszoną kilka minut później. Dziennikarka została ukarana grzywną w wysokości 500 zł.

   - Nie chodzi o kwotę, ale zasadę. Oczywiście, zażądam pisemnego uzasadnienia, ale już teraz można stwierdzić, że sąd domagał się ode mnie złamania jednej z fundamentalnych zasad dziennikarstwa. I przecież nie chodziło o zamach terrorystyczny, zdradę stanu czy zabójstwo – oburza się Anita Gargas. – Chciano mi złamać kręgosłup jako dziennikarce.

   Sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, potwierdził, że takie orzeczenie zapadło, ale odmówił komentarza.

   - Nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia stanowiska sądu, a z treści protokołu rozprawy wynika, że sąd nie podzielił stanowiska pani Gargas, jakoby pytanie wkraczało w zakres tajemnicy dziennikarskiej – stwierdził i powtórzył kilka razy, że od orzeczenia przysługuje odwołanie. – Być może Sąd Apelacyjny nie podzieli tego stanowiska. Sprawa jest otwarta – dodał sędzia Małek przyznając, że podobne kary wobec dziennikarzy zapadają bardzo rzadko.

   Ukaraniem Anity Gargas zaskoczone jest środowisko dziennikarskie.

   - Nie będę komentowała tej konkretnej sprawy, bo zbyt mało o niej wiem. Natomiast dziennikarz ma prawo do zachowanie tajemnicy źródeł informacji i taka jest generalna zasada – mówi Krystyna Mokrosińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

   ------------------------------------

   Art. 15 ust. 2. ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe
   Dziennikarz ma obowiązek zachowania w tajemnicy:
   1) danych umożliwiających identyfikację autora materiału prasowego, listu do redakcji lub innego materiału o tym charakterze, jak również innych osób udzielających informacji opublikowanych albo przekazanych do opublikowania, jeżeli osoby te zastrzegły nieujawnianie powyższych danych,
   2) wszelkich informacji, których ujawnienie mogłoby naruszać chronione prawem interesy osób trzecich.
   http://niezalezna.pl/15845-wyrok-na-...-dziennikarska
   "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
   Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
   Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
   Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
   "
   Janusz Waluś - czekaMY!

   Komentarz


   • Sędzia Wojciech Małek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, potwierdził, że takie orzeczenie zapadło, ale odmówił komentarza.

    - Nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia stanowiska sądu, a z treści protokołu rozprawy wynika, że sąd nie podzielił stanowiska pani Gargas, jakoby pytanie wkraczało w zakres tajemnicy dziennikarskiej – stwierdził i powtórzył kilka razy, że od orzeczenia przysługuje odwołanie. – Być może Sąd Apelacyjny nie podzieli tego stanowiska. Sprawa jest otwarta – dodał sędzia Małek przyznając, że podobne kary wobec dziennikarzy zapadają bardzo rzadko.
    No nieźle, rzecznik de facto podpowiada natychmiastowe odwołanie?
    Ostatnio edytowany przez Noris; 4255.
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

    Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

    Komentarz


    • Na szybko:

     Dziś sędzia Monika Dominiak uznała nieobecność Kamińskiego za nieusprawiedliwioną. - Świadek był powiadomiony prawidłowo, nie przysłał do sądu żadnego pisma. To jego kolejna nieobecność - tak uzasadniała nałożoną karę 500 zł grzywny. Kamiński był już wzywany kilka razy, a sąd usprawiedliwiał jego nieobecności obowiązkami służbowymi szefa CBA.
     . Dzisiaj prowadząca rozprawę sędzia Monika Dominiak ogłosiła, że wezwanie dla Ziobry doręczono prawidłowo do jego biura poselskiego w Krakowie i nie było żadnej informacji, że poseł się nie stawi, więc sąd uznał jego nieobecność za nieusprawiedliwioną i ukarał posła 300 zł grzywny oraz wezwał go ponownie na 20 lutego przyszłego roku.
     rodzina też zacna

     Komentarz


     • Nitras na twitterze: Opodatkować konsumpcję - wysoki VAT i... KATASTER! Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co produkować jeśli chce się konsumpcję uczynić nieopłacalną? Dalej podatek katastralny czyli podatek od wartości nieruchomości - od mieszkania wartości 400 tys złotych podatek w wysokości 2% wyniesie osiem tysięcy złotych rocznie. Czyli... 666 złotych miesięcznie. Do czynszu, lekka rączką. A jak Cie nie stać to do slumsów...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

      Komentarz


      • Wylosowano numerki:
       1 - Prawo i Sprawiedliwość
       2 - Polska Jest Najważniejsza
       3 - Sojusz Lewicy Demokratycznej
       4 - Ruch Palikota
       5 - Polskie Stronnictwo Ludowe
       6 - Polska Partia Pracy
       7 - Platforma Obywatelska

       Komentarz


       • No to może jakaś ankietka jaki jest twój ulubiony numer od 1 do 7?

        Komentarz


        • "Wielka czwórka" ma nieparzyste numery - i jak tu nie wierzć w układ
         Lubię sobie jebnąć posta.

         „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
         St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

         Komentarz


         • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          "Wielka czwórka"
          Chciałeś powiedzieć "banda czworga"?
          Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

          Komentarz


          • A propos bandy czworga..

           Nowa Prawica wystawi swoich kandydatów tylko w 21 okręgach wyborczych, ponieważ PKW odmówiła rejestracji list w pozostałych okręgach, w tym także w Warszawie. Tym samym Janusz Korwin-Mikke, który miał kandydować z tego okręgu, nie wystartuje w wyborach.
           PKW odrzuciła w czwartek w nocy wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy w pozostałych okręgach.

           "To jest dla mnie szokujące. To jest dla nas bardzo duży cios. Jeśli decyzja PKW utrzyma się, to nie wystartuję w wyborach, bo miałem kandydować z 19. okręgu wyborczego - z Warszawy" - powiedział Korwin-Mikke. Zapowiedział, że Nowa Prawica odwoła się w tej sprawie do Sądu Najwyższego oraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
           http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory...entarnych.html

           Lider i jedyna rozpoznawalna twarz partii nie wystartuje w wyborach To chyba jedyny taki przypadek w dziejach.
           "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

           Komentarz


           • sPISek
            Lieber tot als rot!!

            Komentarz


            • Jeszcze Kowal i PJN

             Prognoza wyborcza Palade dla Warszawy:

             PO 45,0% (10 mandatów)
             PiS 26,5% (6 mandatów)
             SLD 11,5% (2 mandaty)
             Palikot 6,5% (1 mandat)
             PJN 6,0% (1 mandat)
             PSL 2,0%
             Prawica (badanie z 7 września) 2,0%
             PPP 0,5%
             Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
             "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Jeszcze Kowal i PJN

              Prognoza wyborcza Palade dla Warszawy:

              PO 45,0% (10 mandatów)
              PiS 26,5% (6 mandatów)
              SLD 11,5% (2 mandaty)
              Palikot 6,5% (1 mandat)
              PJN 6,0% (1 mandat)
              PSL 2,0%
              Prawica (badanie z 7 września) 2,0%
              PPP 0,5%
              odkąd to przekroczenie 5% w jednym okręgu daje mandat w Sejmie?
              Lieber tot als rot!!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
               A propos bandy czworga..               http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory...entarnych.html

               Lider i jedyna rozpoznawalna twarz partii nie wystartuje w wyborach To chyba jedyny taki przypadek w dziejach.
               powiem tak - i bardzo dobrze
               Czas kończyć z baranami na forumce

               Komentarz


               • Właśnie, co się Palade porypało?

                PS. Dobra już wiem. Zapomniałeś wkleić najważniejszego.

                * mandaty w wariancie przekroczenia pięcioprocentowego progu wyborczego w skali kraju

                Komentarz

                Pracuję...
                X