Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Bardzo ciekawa rozmowa na temat przytoczony przez Jaca. Tyle tylko, że z wczoraj, gdy Polsat jeszcze wyrażał chęć emisji.

http://vod.gazetapolska.pl/419-zakaz...azety-polskiej

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
      Już więcej się nie ośmieszaj, proszę.
      http://www.przedszkoleprywatne.pl/przedszkole.php?id=41

Nie ma na Woli, jest na Ursynowie. Z tego co widzę to Wy mnie próbujecie ośmieszyć, a ja staram się normalnie i bez wycieczek osobistych odpisywać. No ale dobra. Tkwijcie sobie we własnych poglądach. W zasadzie nie wiem po co tu zaglądam. Nie twierdzę, i nigdy nie twierdziłem, że się nie mylę. I tak zawsze napiszecie, że to, czego chce PiS jest bezkrytycznie zajebiste, a reszta jest bez sensu. Skoro tak bardzo lubicie myśleć samodzielnie to miłego życia życzę. Ja starałem się tylko budować jakieś własne poglądy przez dyskusję.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Myślę po prostu, że chłopakom chodziło o to, iż problemem jest znalezienie taniego i dobrego przedszkola w pobliżu miejsca zamieszkania/pracy. Nikt przecież nie będzie z Woli woził trzylatka na Ursynów do przedszkola. Bez spiny

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Na pewno, w końcu są prywatne
          Hehe też prawda!

bloniaq: Jaką to dyskusję próbowałeś budować?Mi jest ciężko czasem rozszyfrować czemu adresujesz do mnie dany post.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Z tego co widzę to Wy mnie próbujecie ośmieszyć, a ja staram się normalnie i bez wycieczek osobistych odpisywać. No ale dobra. Tkwijcie sobie we własnych poglądach. W zasadzie nie wiem po co tu zaglądam. Nie twierdzę, i nigdy nie twierdziłem, że się nie mylę.
            No, ale jeśli zakładamy, że to co piszesz jest prawdą, to chyba prywatne media powinny opisywać rzeczywistość, czyż nie? Prywatne media powinny przyjmować propozycje reklamy, za to mają pieniądze, i tym się powinny kierować w podejmowaniu takich decyzji, czyż nie?

(Takich przykładów jak sprawa CGP jest cała masa).
            Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            I tak zawsze napiszecie, że to, czego chce PiS jest bezkrytycznie zajebiste, a reszta jest bez sensu. Skoro tak bardzo lubicie myśleć samodzielnie to miłego życia życzę.
            No a mi się wydaje, że po prostu nie wiedziałeś, jak odpisać

Większość z nas obserwowała dogłębnie rządy PiSu z lat 2005-2007, obserwowała/obserwuje rządy PO, oraz 'ciekawe' i 'obiektywne' reakcje mediów, oraz różnych środowisk i jest nam po prostu trudno patrzeć tak optymistycznie na pewne sprawy jak Ty.
            Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• http://vod.gazetapolska.pl/422-zakazany-spot

Komentarz

• Wyjątkowo udany ten spot, nie dziwie się, że nie poszedł, szkoda.

Reakcja salonu:"Obrzydliwe wykorzystanie zmarłych"

Komentarz

Większość z nas obserwowała dogłębnie rządy PiSu z lat 2005-2007, obserwowała/obserwuje rządy PO, oraz 'ciekawe' i 'obiektywne' reakcje mediów, oraz różnych środowisk i jest nam po prostu trudno patrzeć tak optymistycznie na pewne sprawy jak Ty.
                  Zakładam, że nie przyrównujesz Gazety Polskiej do Wyborczej. I że nie uważasz Gazety Polskiej za państwową.

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  No a mi się wydaje, że po prostu nie wiedziałeś, jak odpisać
                  Miałem co odpisać, bo podałem linka do tańszego przedszkola. Tylko w zasadzie co ja mam odpisywać, jeśli piszecie teksty typu "wypadałoby się zamknąć", "jesteś irytujący", "albo Ty jesteś idiotą, albo ja". Ja Was jako wroga nie traktuję. Ja próbuję jakoś udowodnić, że to co uważam, jest prawdziwe (i jestem świadomy, że mogę się mylić), a Wy najwyraźniej próbujecie udowodnić, że jestem debilem. Mnie to nie bawi.

Zamieszczone przez Yob Zobacz posta
                  Myślę po prostu, że chłopakom chodziło o to, iż problemem jest znalezienie taniego i dobrego przedszkola w pobliżu miejsca zamieszkania/pracy. Nikt przecież nie będzie z Woli woził trzylatka na Ursynów do przedszkola.
                  Ja im nie szukałem przedszkola, tylko szukałem przedszkola, gdzie czesne jest niższe od 700 zł. Oczywiście, że nie sugeruję żeby tracili czas na dojazdy

Też obserwowałem. Akurat co do optymizmu, to wg. Was po dojściu PiSu do władzy będzie w miarę ok, a wg. mnie będzie tylko troszeczkę lepiej. Więc to raczej Wy jesteście optymistami. Więcej nie mogę napisać, bo chyba urwałeś wątek w połowie...
                  -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie odpowiedziałeś na kluczowe pytanie.

No, ale jeśli zakładamy, że to co piszesz jest prawdą(dodaję, żeby było jaśniej - że prywaciarz jest lepszy niż państwowy i kieruje się normalnymi liberalnym podejściem do prowadzenia firmy), to chyba prywatne media powinny opisywać rzeczywistość, czyż nie? Prywatne media powinny przyjmować propozycje reklamy, za to mają pieniądze, i tym się powinny kierować w podejmowaniu takich decyzji, czyż nie?
                    Czemu tak nie jest ?

Sprawę można ciągnąć dalej - jeśli mamy oprócz publicznej - prywatne telewizje i gazety, to czemu rzeczywistość pokazywana jest z zniekształceniem? A w dodatku jeśli jakaś gazeta ma 'inne poglądy' i odnosi sukces, to na łamach gazety branżowej "Press" pojawia się apel o niereklamowanie się w tejże gazecie? Czy to jest normalne? No bo powinno według tezy, że prywatne przedsiębiorstwa konkurują ze sobą na jawnych zasadach, a wygrywa lepszy.
                    Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Sprawę można ciągnąć dalej - jeśli mamy oprócz publicznej - prywatne telewizje i gazety, to czemu rzeczywistość pokazywana jest z zniekształceniem? A w dodatku jeśli jakaś gazeta ma 'inne poglądy' i odnosi sukces, to na łamach gazety branżowej "Press" pojawia się apel o niereklamowanie się w tejże gazecie? Czy to jest normalne? No bo powinno według tezy, że prywatne przedsiębiorstwa konkurują ze sobą na jawnych zasadach, a wygrywa lepszy
                      Przecież to nie jest niezgodne z prawem. Pomijając konflikt ideologiczny, właściciel może robić ze swoją gazetą co chce. Nawet zamieszczać apel o niereklamowanie się w konkurencyjnej wobec swojego kumpla/kochanka/rabina/guru gazecie. Może mieć z tego jakiś zysk, tak samo jak kumpel/kochanek/rabin/guru ma z tego zysk. A że do tego dochodzi ww. konflikt ideologiczny, plus moja teoria, wszystko jest całkiem logiczne... Właściciel ma kierować się swoim, szeroko pojętym, zyskiem. Lepszy (sprytniejszy) wygra. Sam przecież wiesz, że media to jest inna para kaloszy. Tak samo jak nie mam pojęcia jak prywatne karetki pogotowia zorganizować, tak samo nie znam recepty, co zrobić, żeby było uczciwie na rynku medialnym. Każdy kto ma władzę będzie chciał kontrolować media. To jest tak nieuniknione jak woda zamarzająca poniżej 0 stopni. Według mnie to jest normalne, chociaż nie do końca uczciwe. To jest normalne tak samo jak podatki. Tak bym to ujął.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Miałem co odpisać, bo podałem linka do tańszego przedszkola.
                        Nie dość, że jesteś bezczelny, to jeszcze nie sprawdzasz linków, które wrzucasz:
                        Opłaty:
                        Wpisowe- 450zł(jednorazowa,bezzwrotna opłata pobierana
                        przy zapisie dziecka do przedszkola)
                        Czesne za miesiąc:
                        Wariant 1. 7.30-13.00(bez posiłków,z wszystkimi zajęciami)- 400zł
                        Wariant 2. 7.30-17.00(z posiłkami i wszystkimi zajęciami)- 550zł

Powodzenia w życiu, chłopie.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Na pewno, w końcu są prywatne
                          Widzę, że kolega ma jakiś problem z prywatną własnością. Przyjmij do wiadomości, że rolą mediów nie jest informowanie, ani nawet dostarczanie rozrywki tylko ZARABIANIE PIENIĘDZY. Poza tym, że mają manipulującą rolę w społeczeństwie - to są przedsiębiorstwa do czesania kasy z rynku. I radzą sobie te prywatne przedsiębiorstwa ogólnie rzecz ujmując całkiem nieźle. Za to państwowa TVP, która ma dodatkową kasę z abonamentu co rok przynosi straty.
                          Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Może dlatego, że gdy publiczna telewizja chciała czesać kasę z reklam puszczanych w trakcie trwania programu, to do naszego kochanego słońca Peru poszła wycieczka Panów Prezesów TiVi prywatnych, by mu przemówić do rozsądku Kto wie, może właśnie pokłosiem tego spotkania jest fakt, że PiS jest napieprzany równo każdego dnia w tych TiVi, a PO co by nie zrobiła to jest cud, miód i orzeszki, co najwyżej ten miód jest trochę gorzki.... a nie czekaj jak trzeba było popchnąć Zbysia z PO, ze stanowiska, to dziwnym trafem dziennikarzole funkcyjni z pewnej stacji potrafili latać zanim z kamerą jak wściekłe psy, aż nawet znajomy PeOwiak był zdziwiony skąd taki obiektywizm w tej stacji

Taką perełką apropo abonamentu może być też jawne nakłanianie do łamania prawa przez obecne Słońce Peru, by go nie płacić.... się Lemingi zdziwiłyby gdyby partia miłości Donka, upomni się o ten niezapłacony abonament, jak kryzys przyciśnie :P

Co do roli mediów to zbyt łatwo chcesz się prześlizgnąć. Zgodnie chociażby z ulubionym zródłem wiedzy Pana Prezydenta Bronisława - Error - Komorowskiego. Rolą mediów jest m. in. INFORMOWANIE. Nikt nie zwolnił mediów z tej funkcji. To, że u nas media obecne wypełniają raczej rolę dysfunkcji narkotycznej (znowu za zródłem wiedzy Pana Prezydenta Error-Komorowskiego), a informacyjne niepotrafią/niechcą to inna para kaloszy.
                            Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• E: ch..j mnie obchodzi szczerze mówiąc, jak definiuje role mediów jakiś polityk czy ewentualnie wikipedia. To co on sobie powie albo napiszą w sieci nikogo nie obchodzi. W rachunku ekonomicznym ma znaczenie żadne. Rolą każdego prywatnego przedsiębiorstwa jest zarabianie pieniędzy. Jak założysz z kolegą warsztat samochodowy, to nie po to, aby w okolicy jeździły sprawne auta, tylko, żeby zarobić i mieć się za co utrzymać.

Funkcja narkotyczna, manipulująca mediów terminy pozaekonomiczne i trudno się do nich odnieść. Ja twierdzę, że w kategoriach zarządzania przedsiębiorstwem prywatna własność jest bardziej efektywna niż państwowa. Motorem prywatnej własności i zarządzania takimi firmami jest bardzo zdrowe i naturalne pragnienie wzbogacenia się (mówiąc brzydko: chciwość). Może się to komuś podobać albo nie, ale prywatny przedsiębiorca nie będzie utrzymywał czegoś, co mu się nie opłaca, co nie przyniesie mu w dłuższym lub krótszym okresie zysków. Tam, gdzie pojawia się własność państwowa, publiczna - pojawia się przy okazji milion powodów, by takie aktywności, które nie są rentowne utrzymywać, a to jest wielkie pole do nadużyć. Przykład pierwszy z brzegu. Nie wiem, czy kolega widział kiedyś ekipę filmową/reporterską na żywo. W stacji prywatnej najczęściej składa się z 2 osób. Dziennikarz/redaktor plus operator. W publicznej TV (która do niedawna rachunek ekonomiczny miała w d...) było to najczęściej 4-5 osób: dziennikarz, operator kamery, oświetleniowiec, dźwiękowiec plus asystent. Materiały emitowane w mediach publicznych i prywatnych są zbliżonej jakości. Pytania retoryczne: czy prywatny właściciel pozwoliłby sobie na takie marnotrawstwo? Czy możliwe jest wykonanie tej samej pracy efektywniej?

E2: z tą rolą informacyjną mediów, o której pisze kolega Citlivu jest trochę jak z wczorajszymi deklaracjami piłkarzy o grze fairplay. Oficjalnie - oczywiście tak, gramy fair! Informujemy, edukujemy, dostarczamy rozrywkę, etc. Jak zagrał Głowacki, by w towarzyskim meczu wylecieć z boiska? Tak samo odbywa się gra na rynku medialnym i naiwnością jest, że TVNy, Polsaty i TVP mają do odegrania jakąś rolę informacyjną. W przypadku publicznej kure..two jest podwójne, bo robią to jeszcze za podatki.

E3: i na koniec: zgadzam się, że media manipulują. Robią to zarówno media prywatne jak i publiczne, samorządowe, gminne. Nie jest to jednak argument za twierdzeniem, że prywatne media mają jakąś powinność informacyjną (powinny być obiektywne) tylko z tego tytułu, że są prywatne - a tak zrozumiałem minikomentarz Peace.
                              Ostatnio edytowany przez milton; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Prof. Jerzy Żyżyński będzie reprezentował PiS podczas środowej debaty w TVP1 nt. gospodarki - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Oświadczył także, że jego partia nie będzie brała udziału w debatach przedwyborczych organizowanych przez TVN24.
                                http://www.rp.pl/artykul/597063,7134...ospodarki.html

Dziś o 22. Oglądamy. Profesor mojej panny będzie reprezentantem

Komentarz

Pracuję...
                                X