Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    No, właśnie dlatego grzecznie pytam, bo najnowsze warunkowe propozycje dość jasno pokazują w którą stronę to to zmierza.
    Ale to każdy wiedział przed debatą

Komentarz

• Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
      Dalej nie wiem w jaki sposób ma to wpłynąć na poziom nauczania. Nie szukam dziury w całym, po prostu chętnie się dowiem jakie korzyści (oprócz finansowych) z tego płyną.
      poziom nauczania w Polskich szkołach, uczelniach będzie wysoki ...jeżeli wykładowcami będą właściwe osoby a nie peowskie zakompleksione POchołki ...w realu w tym środowisku jest taki wyścik szczurów że hej ...wystarczy być miernym ale wiernym PO...znam to środowisko i wiem co piszę )))

Komentarz

• Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
        Tu się troszkę rozbijemy o kwestie światopoglądowe. Ja może jeszcze za mało po dupie w życiu dostałem i naiwny jestem, ale uważam że państwo płacąc za studia młodego człowieka, inwestuje w niego. On za parę lat podejmie pracę, jeśli nawet nie na państwowej posadzie, to będzie płacił podatki. Z tego powodu edukację traktuję jako towar zupełnie odmienny od tego wspomnianego jabłka.
        Wiesz, ja zauważyłem, że jak idziesz do banku po kredyt na inwestycję to bank przy rozpatrywaniu wniosku żąda przedstawienia biznesplanu. A jaki biznesplan może mieć państwo w związku z pojedynczym obywatelem studentem? Opłacanie przez kogokolwiek innego niż jego rodzice studiów młodego człowieka ma moim zdaniem sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jakaś agenda czy firma wypatrzy sobie jakiś talent jeszcze w szkole średniej i postanowi w niego zainwestować. Ale w konkretnego człowieka, nie w masówkę. I konkretna instytucja, także państwowa, czemu nie - będzie mu studia opłacała i ROZLICZAŁA Z WYNIKÓW, ale nie ministerstwo i nie z rozdzielnika. Bo przydział pieniędzy z rozdzielnika to po pierwsze to, co pisałem wyżej a po drugie - cholernie dużo kasy "na edukację" rozpływa się na boki, na koszty własne.

No, ale mamy edukację wpisaną w konstytucję.

A do 18 roku życia - pod przymusem...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Ale to każdy wiedział przed debatą
          No, to widocznie mi umknęło. Były zgłaszane postulaty podatku bankowego, ale o podwyższeniu podatków dla najbogatszych jako o oficjalnej, acz warunkowej, ofercie pierwszy raz usłyszałem dziś.

P.S. Nie szalałbym z tą 'debatą'. Wywiad
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Chodziło mi raczej o to, że PiS nie będzie prezentował pro-liberalnych postulatów.

Co do słowa 'debata' i podatku dla najbogatszych to masz oczywiście rację.

Ostatnim razem pomysł podatku dla najbogatszych zaprezentował rząd 2-3 lata temu, który został skrytykowany przez LK i więcej do tej sprawy nie wracano.

Osobiście myślę, że to po prostu obietnica, która nic nie kosztuje. Wszakże, ani wyborców w tej grupie PiS nie ma, ani Kaczor nie będzie premierem

Komentarz

Chodziło mi raczej o to, że PiS nie będzie prezentował pro-liberalnych postulatów.
              Fakt. Ale, że będzie jechał poglądami Samoobrony to nawet ja się nie spodziewałem

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              Osobiście myślę, że to po prostu obietnica, która nic nie kosztuje. Wszakże, ani wyborców w tej grupie PiS nie ma, ani Kaczor nie będzie premierem
              Zobaczymy. Istnieją sondaże, które wskazują, że przy niskiej frekwencji PiS spokojnie może rządzić w układzie PiS-SLD, PiS-SLD-PSL, może gdzieś z PJN. W każdym razie socjalem się dogadają

P.S. Na Wyborczej to nawet jest, że Jarkowi chodziło o podatek dla przedsiębiorców 19% (Millera), że chcą go zmienić na 32%. Ale to chyba jakiś ich idiotyzm.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                nie no skandal opodatkowanie banków i supermarketów...stanowcze nie, łapy precz od zagranicznej własności. Zamiast tego podwyższyć podatek VAT i zlikwidować darmowe studia!!!!
                To jest coś takiego jak darmowe studia? A to można sobie odpisywać z wszelakich podatków odpowiedni procent, który państwo przeznaczy na czesne? Weź zapodaj linka, bo w sumie niedługo wkraczam w wiek studencki i jestem tego bardzo ciekawy No i też zastanawia mnie, czemu pracownicy uczelni nie pobierają żadnych pensji, no bo niby z czego, skoro studia są "darmowe"...

Zamieszczone przez gizo
                Podob ci się, że ludzie pokroju Waltera, Kulczyka no i naszego ministra finansów zarabiają w Polsce a rozliczają się za granicą?.
                Zróbmy z Polski raj podatkowy, to cała Europa będzie się rozliczać u nas i na tym zarobimy

Zamieszczone przez karakan
                Obecnie sytuacja jest taka ,że Polak mający budkę z chemią jest łupiony z każdego grosza ,a portugalska Biedronka ma wywalone centralnie na wszystko.
                I właśnie dlatego idziesz co tydzień do Biedronki, robisz zakupy, które mają Ci wystarczyć na kilka dni i nie przepłacasz za to, ale oczywiście należy wprowadzić dodatkowy podatek, to wszystkim nam będzie się żyło lepiej.

A ja mogę Cię odesłać do Centrum im. Adama Smitha - tylko co to da?

Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
                Tylko co zmieni wprowadzenie odpłatności za studia? W jaki sposób podniesie to poziom nauczania? Skoro mówimy że poziom spadł to oznacza że kiedyś był wyższy, a czy studia były wtedy płatne? Tu się sprawa rozbija o popyt i podaż według mnie.
                To, że ludzie jeśli dysponują WŁASNYMI, a nie PUBLICZNYMI pieniędzmi to wydają je rozważniej i ci niezbyt zdolni, którzy pójdą na studia za nieswoje pieniądze "bo co im szkodzi", za własne by tego nie zrobili.

Zamieszczone przez wfh85
                Tu się troszkę rozbijemy o kwestie światopoglądowe. Ja może jeszcze za mało po dupie w życiu dostałem i naiwny jestem, ale uważam że państwo płacąc za studia młodego człowieka, inwestuje w niego. On za parę lat podejmie pracę, jeśli nawet nie na państwowej posadzie, to będzie płacił podatki. Z tego powodu edukację traktuję jako towar zupełnie odmienny od tego wspomnianego jabłka.
                Jeśli w kraju nie będzie miejsc pracy, to my będziemy dopłacać do jego studiów, które przydadzą mu się w zdobyciu pracy za granicą. Nieproporcjonalny poziom studiów do stanu gospodarki to dopłacanie do eksportu, czego przecież nie chcemy.

Zamieszczone przez Peace
                JA nie wnioskuję, że tak jest lepiej, tylko, że tak jest w rzeczywistości.
                A jak oceniasz np. Hiszpanię? Zbyt mało wolnorynkowa czy socjalistyczna? No chyba, że chcesz mi powiedzieć, że z jej budżetem wszystko OK...

Komentarz

JA nie wnioskuję, że tak jest lepiej, tylko, że tak jest w rzeczywistości.
                  Tam jest "ę". To znaczy, że JA wnioskuję, bo nie mogłem odpalić wcześniej linka, więc posłużyłem się Twoim skrótem".

Ruch w prawo, będzie ruchem w prawo, ale nie będzie idealnym liberalizmem, o którym zawsze przypominasz, a który nie istnieje.
                  Nie udowodniłeś tym nic. Napisałem "jeśli" masz rację. Co znaczy, że według mnie jej nie masz. Chodzi tylko o to, że nie jest ważne czy istnieje idealny liberalizm czy nie - ja i tak uważam to za błąd. mam wrażenie, że na siłę wyciągasz nie te wnioski z moich wypowiedzi co potrzeba... Lepiej napisz, czy ewentualny przyszły wzrost cen w hipermarketach, spowodowany podwyżką podatków uważasz za:
                  a)dobry
                  b)niezauważalny
                  c)nierealny (nie dojdzie do niego)

Nigdzie w tym tekście nie jest napisane, żeby zastąpić kapitalizm socjalizmem. Ten tekst pokazuje tylko ułomność kapitalizmu. Pokazuje, że kapitalizm, najczęściej jest zastąpiony 'kapitalizmem'. Pisał o tym kiedyś - w jednym z pierwszych numerów Uważam Rze - światły liberał Rafał Ziemkiewicz
                  Ale zrozum. W tym momencie nigdzie na świecie nie ma kapitalizmu, który jest tak krytykowany, i obwinia się go o kryzys. Nigdzie nie ma wolnego rynku. Wolny rynek jak już pisałem to był 100-150 lat temu. I wtedy dawał rozwój. Teraz go nie ma, tyl]ko nazywa się to kapitalizmem ale nie ma to nic z kapitalizmem wspólnego. Jaśniej już chyba nie można.

I żeby nie było to co powinni zrobić żeby ciąć wydatki:
                  - zlikwidować przywileje policjantom, górnikom, o wcześniejszym odejściu na emeryturę;
                  - zmniejszyć biurokrację
                  - uszczelnić system podatkowy, zakaz pracy w kraju jak nie płacisz w nim podatków;
                  - zamiast becikowych i innych dodatków powinno być mniejsze płacenie podatków(im więcej dzieci tym mniejsze podatki);
                  Liberał ze mnie czy socjalista?
                  Po pierwsze nie interesuje mnie czy jesteś socjalistą czy liberałem, bo nie mnie to oceniać. Mnie interesuje ewentualnie Twój pogląd na daną sprawę. Nie robi mi różnucy czy się w czymś zgadzamy czy nie. A po drugie: to że Gomułka i Bierut pozwolili na prywatne gospodarstwa rolne oznacza, że byli liberałami czy socjalistami?
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    chyba jasne że jak teraz ich rozchody to 10n, a po wprowadzeniu dodatkowego podatku będą wynnosić 12n, to prezes nie powie do zarządu "kurcze zarobimy trochę mniej. może zmniejszmy sobie pensje..." tylko "panowie, należy podnieść ceny". O czym tu dyskutować?
                    Wzruszający wniosek.

Idąc tym tokiem rozumowania, to nie utrudniajmy życia nikomu.
                    Nie złośćmy złodzieja , bo oprócz tego że nam ukradnie, to jeszcze nas pobije.

Nie wiem czemu takie bzdury wypisujesz?Litowanie się nad biednymi hipermarketami , to jakaś totalna paranoja.

blady po100sunku : Staram się chodzić do Polaka , który ma małą budkę z chemią.

Komentarz

• Kilka słów o wczorajszym wywiadzie Kaczyńskiego. Przede wszystkim zaskakuje mnie rozkład akcentów w niektórych Waszych komentarzach. Podwyżka podatków dla banków, supermaretów, czy najbogatszych była awizowana - co Kaczor conajmniej dwukrotnie podkreślał - jako "czarny scenariusz". Czyli możliwy efekt najważniejszej moim zdaniem kwestii, która wczoraj padła - pełnego audytu stanu państwa. My dzisiaj po prostu nie wiemy, czy np. nie jesteśmy już bankrutem z podkręconymi kreatywną księgowością wskaźnikami.

Dlatego, wybaczcie, ale to właśnie czysty korwinizm - recenzowanie propozycji niezależnie od kontekstu, z zawsze identycznym podejściem. To trochę tak, jak by niezależnie od zapowiadanych tornad z gradobiciem na wakacje zabrać tylko szorty, t-shirty i sandały, bo są praktyczne i tanie. No i zawsze na urlop były brane one, a nie nieprzemakalna kurtka i dobre buty.

Ogólnie fiskalizm nigdy mi się nie podobał i to podtrzymuję. Wczoraj była jednak mowa o przygotowanym przez Gilowską w 2007 projekcie reformy finansów publicznych, z opcją właśnie powyższego "czarnego scenariusza". Dla mnie to wszystko zbyt ogólnikowe, by jakoś szczegółowo rzecz komentować. Również dlatego, że nie mamy pojęcia o faktycznym stanie państwa.

Dlatego z tej debaty "wyciągam" wzmiankowany audyt, bardzo dobrą recenzję aktualnej polityki zagranicznej i podejście do sprawy Smoleńska.

Z mojej strony, Kaczor wczoraj na mocną 4. Sam pomysł przykrycia debaty w TVN, zwłaszcza po wystąpieniach Ziobry i Urbańskiego w tej stacji - 6.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Dla mnie to nie była debata, więc oceny nie powinno się za "to" dawać

To tak jakby zdawać egzamin ustny u koleżanki zamiast u profesora i wystawić sobie z tego ocenę.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Tak jakby PiS miał coś wspólnego liberalizmem

Każda partia z "bandy czworga" jak to pięknie nazywa JKM to socjalizm, ale w różnej formie:
                          SLD - najchętniej dawałoby zasiłki na lewo i prawo, dotowało pokrzywdzonych i wykluczonych, a tak naprawdę ta ich cała troska o każdego obywatela sprowadza się do obiecania komputerów dla każdego ucznia
                          PiS - majątku państwowego nikomu nie oddamy - prywatyzacja be, becikowe chętnie zwiększymy, bogatym zabierzemy, a biednym dodamy, więc liberalizm pełną gębą
                          PSL - chyba najbardziej liberalna partia tej trójki, z pewnością minusem jest blokowanie reformy KRUS-u i dobranie się do całościowych systemów związanych z rolnictwem typu ARMiR, ANR i innych, gdzie ciepłe posadki mają od lat ludzie Pawlaka, a także zbyt zachowawcze podejście do zasiłków
                          PO - etatyzm w czystej postaci, szkoda komentować tej kasy pomocy socjalnej PO dla znajomków
                          A może przedstawisz jednozdaniową charakterystykę następnej bandy czworga?.
                          JKM, MJ, PJN, Palikot.
                          To ci dopiero twór koalicyjny

Komentarz

Dla mnie to nie była debata, więc oceny nie powinno się za "to" dawać

To tak jakby zdawać egzamin ustny u koleżanki zamiast u profesora i wystawić sobie z tego ocenę.
                            Pod koniec posta się "przejęzyczyłem", wszak na poczatku pisałem o wywiadzie :P. Ogólnie Twoje porównanie średnio trafione - w każdym przypadku "egzamin" jest zdawany przed widzami, a nie prowadzącymi program, czy jego ewentualnymi innymi uczestnikami.

Jestem widzem i wystawiłem ocenę za to co i jak było mówione, a nie do kogo
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                              A może przedstawisz jednozdaniową charakterystykę następnej bandy czworga?.
                              JKM, MJ, PJN, Palikot.
                              To ci dopiero twór koalicyjny
                              Oni się nie liczą i liczyć raczej nie będą, więc po co opisywać takie efemerydy.

Wrzucę temat, który powinien być jednak w innym temacie, ale poszedł w stronę politycznego. Ktoś się jeszcze dziwi, że przed "Wiadomościami" i "Faktami" nie chciano puścić takich głupot wymyślonych przez Sakiewicza?
                              http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...iej-codziennie

Rozwaliło mnie najbardziej to wyjaśnienie:
                              Odnosząc się do tych zarzutów, Sakiewicz zaznaczył, że w spocie odrzuconym przez Telewizję Polską SA jedyne nazwiska, jakie się znalazły, dotyczyły osób, które już nie żyją. "Zdumiewa więc stwierdzenie, że moglibyśmy na ich rzecz prowadzić wyborczą agitację" - podkreślił redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie".
                              STOP CENZURZE i przypominanie "ofiar katastrofy Smoleńskiej" na 30 dni przed wyborami? Oni na głowę upadli? Sakiewicza już naprawdę ostro rypło.
                              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dla mnie to nie była debata, więc oceny nie powinno się za "to" dawać

Uważam, że forma tego wywiadu-debaty jest jak najbardziej trafiona. Jeśli dobrze zrozumiełem przedstawiciele pozostałych partii też tak będą występować.
                                Wolę to niż to co widziałem w WSI, zadanie pytania 6 sek, odpowiedź 30, żenada. Więcej dowiem się po 15 min swobodnej wypowiedzi niż po godzinnym cyrku w formie pseudo-debaty.

Ps. Co do losu biednych sieci handlowych to wspomnę tylko, że ostatnie wyniki średnich marż w tych sklepach to coś powyżej 60%.
                                Ulgi zagranicznym koncernom spożyczym powinny być natychmiast zniesione albo dane wszystkim. To chore, że ty we własnym kraju jesteś jeb....ny od samego początku założenia firmy, a biedronki, teska i inne ustrojstwa korzystają sobie z preferencyjnych warunków prowadzenia biznesu.
                                Akurat jeśli chodzi o branże handlową w Polsce to dla zagranicznych koncernów powiinien być to zaszczyt a nie łaska wymagająca wsparcia.

Komentarz

Pracuję...
                                X