Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dalej nie wiem w jaki sposób ma to wpłynąć na poziom nauczania. Nie szukam dziury w całym, po prostu chętnie się dowiem jakie korzyści (oprócz finansowych) z tego płyną.
    "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
      Mylisz się. Hipermarkety nie mają tanio, bo nie płacą podatków.
      Mają tanio, bo zamawiają bardzo duże ilości danego towaru(nie licząc produktów robionych tylko dla nich).Sprzedają bardzo dużo z mniejszą marżą.Tak to działa.
      chyba jasne że jak teraz ich rozchody to 10n, a po wprowadzeniu dodatkowego podatku będą wynnosić 12n, to prezes nie powie do zarządu "kurcze zarobimy trochę mniej. może zmniejszmy sobie pensje..." tylko "panowie, należy podnieść ceny". O czym tu dyskutować?

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      Tu masz światłą 'ideę liberalizmu'.
      jak jest taka światła, to czemu nie działa?
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Na poziom nauczania nic. Ale też nie widzę sensu, żeby państwo finansowało studiowanie jednej osobie najpierw kulturoznawstwa, potem socjologii, potem politologii, a potem czegoś tam jeszcze.. niech się chłopak zdecyduje, a jak jest super zdolny to płacić i tak nie będzie Mnóstwo osób studiuje kierunek X i dla zabawy kierunek Y. Nie stać nas - jako państwo - na takie coś.

Oczywiście takie coś dotyczy Uniwerków, bo na Polibudzie mało kto ma czas studiować dwa kierunki.

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        jak jest taka światła, to czemu nie działa?
        Przeczytaj jeszcze raz.

W skrócie - ty pieprzysz w kółko o tym socjalizmie i o światłym liberalizmie nie rozumiejąc, że nigdy nie istniał idealny socjalizm i nigdy istnieć nie będzie. Tak samo jak nigdy nie istniał idealny liberalizm i nigdy istnieć nie będzie. Obie idee były w swoich założeniach piękne i obie idee spotkały się z rzeczywistością i głównym problemem, którego nie uwzględniły - człowiekiem.
        Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez wfh85 Zobacz posta
          Dalej nie wiem w jaki sposób ma to wpłynąć na poziom nauczania.
          Tu nie idzie o poziom nauczania. Co Twoim zdaniem KAŻDY obywatel powinien potrafić z punktu widzenia Państwa?
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

Komentarz

• A o co chodzi jeśli nie o poziom nauczania? Nie mówię tu teraz o kampanii ale o poście w którym mowa o głąbach z mgr. przed nazwiskiem.
            Z punktu widzenia państwa dobrze żeby potrafił pisać i czytać.

E: a to na co państwo stać, a na co nie, to temat na długą dyskusję. Dyskusji nie podlega jednak to, że aktualnie stać na niewiele.
            Ostatnio edytowany przez wfh85; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

A o co chodzi jeśli nie o poziom nauczania?
              O to, żeby utrzymać armię edukacyjnych urzędasów - całkiem tak samo jak z każdą inną armią urzędasów - ot, choćby tych od walki z bezrobociem z jednej strony a zwalczania "zatrudnienia na czarno" z drugiej .

Edukacja to taki sam towar jak jabłko czy bułka. Dlaczego za jabłko czy bułkę należy płacić a za edukację nie, a w każdym razie nie bezpośrednio?
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                Tak strasznie ci się podoba polityka banków beż żadnej kontroli nas łupiących?. Mamy najdroższy system bankowy w Europie.
                Podob ci się, że ludzie pokroju Waltera, Kulczyka no i naszego ministra finansów zarabiają w Polsce a rozliczają się za granicą?.
                Podoba ci się, że wielkopowieszchniowe sieci sklepów, banki zbierają pieniądze z rynku i w majestacie prawa wyprowadzają je do macieżystych krajów?. Żeby chociaż małą część z tej kasy inwestowali np. na sport, ale niestety oni tu zarabiają a np. sponsorują kluby piłkarskie w swoich krajach.
                Ja to tak odebrałem, nikt nie będzie niewiadomo jak łupał dobrze zarabiających tylko należy uporządkować system podatkowy w kraju. Ja jestem za.
                Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                Wypowiedź o podatkach dla najbogatszych (ok. 300 tys. osób) wg. mnie była dobrym zagraniem. W żadnym razie nie jest to żelazny elektorat PiS, może maksymalnie kilka %, a populistyczna obietnica takiego bata na bogatych z pewnością ucieszy część Polaków.

Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie pytałem o ocenę tego pomysłu i jak to się przełoży na wynik wyborczy, tylko co sądzą o nim liberałowie popierający PiS.

P.S. Midzi - jakby zaproponował 80% podatek dla najbogatszych pod rygorem więzienia to pewnie część Polaków ucieszyłaby się jeszcze bardziej.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                  O to, żeby utrzymać armię edukacyjnych urzędasów - całkiem tak samo jak z każdą inną armią urzędasów - ot, choćby tych od walki z bezrobociem z jednej strony a zwalczania "zatrudnienia na czarno" z drugiej .

Edukacja to taki sam towar jak jabłko czy bułka. Dlaczego za jabłko czy bułkę należy płacić a za edukację nie, a w każdym razie nie bezpośrednio?
                  Tu się troszkę rozbijemy o kwestie światopoglądowe. Ja może jeszcze za mało po dupie w życiu dostałem i naiwny jestem, ale uważam że państwo płacąc za studia młodego człowieka, inwestuje w niego. On za parę lat podejmie pracę, jeśli nawet nie na państwowej posadzie, to będzie płacił podatki. Z tego powodu edukację traktuję jako towar zupełnie odmienny od tego wspomnianego jabłka.

Komentarz

Tu się troszkę rozbijemy o kwestie światopoglądowe. Ja może jeszcze za mało po dupie w życiu dostałem i naiwny jestem, ale uważam że państwo płacąc za studia młodego człowieka, inwestuje w niego. On za parę lat podejmie pracę, jeśli nawet nie na państwowej posadzie, to będzie płacił podatki. Z tego powodu edukację traktuję jako towar zupełnie odmienny od tego wspomnianego jabłka.
                    ... jak go dobrze wyedukują, to podejmie tą pracę w Anglii albo Norwegii.

Dlatego może dobrym rozwiązaniem - chociaż oczywiście w zasadzie niemożliwym do zastosowania w praktyce w przypadku wiekszości uczelni - jest WAT, gdzie po skończonych, darmowych studiach musisz ileś tam odpracować (w tym wypadku dla wojska) albo się "wykupić", opłacając w ten sposób swoje studia (w praktyce często robi to twój nowy pracodawca - jeżeli jesteś wystarczająco dobry).

Generalnie żadko podzielam poglądy AK47, ale w tym wypadku podzielam
                    Ostatnio edytowany przez księciuniu; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• A jak będzie musiał wybecelować kupę kasy za te studia, gdzie się dobrze wyedukuje to jaką będzie miał motywację żeby nie wyjechać? Tu wracamy do spraw światopoglądowych - zaufania państwa do obywatela i poczucia lojalności obywatela wobec państwa.
                      Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością że odpracowuje swoją edukację na państwowej uczelni, bo zarabiam na państwowej posadzie połowę albo i jeszcze mniej niż ludzie robiący to samo w prywatnych przedsiębiorstwach (nie mówiąc o zarobkach na tzw. zachodzie).
                      A umowy podpisywane przez uczelnie wojskowe są takie a nie inne, bo gwarantują ludziom pracę.
                      Nie wiem jak to wygląda w przypadku kierunków zamawianych, czy tam też studenci zobowiązują się do podjęcia pracy w określonych przedsiębiorstwach.

Komentarz

• Ale jak za studia zapłaci, a potem wyjedzie, to przynajmniej mniejsza strata, bo swoją kasą pomógł utrzymywać nasz tzw. "system szkolnictwa wyższego".
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                          Przeczytaj jeszcze raz.
                          miałem na myśli, że link nie działa

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                          W skrócie - ty pieprzysz w kółko o tym socjalizmie i o światłym liberalizmie nie rozumiejąc, że nigdy nie istniał idealny socjalizm i nigdy istnieć nie będzie. Tak samo jak nigdy nie istniał idealny liberalizm i nigdy istnieć nie będzie. Obie idee były w swoich założeniach piękne i obie idee spotkały się z rzeczywistością i głównym problemem, którego nie uwzględniły - człowiekiem.
                          Z tego co napisałeś wnioskuję, że według Ciebie najlepiej jest balansować pomiędzy socjalizmem i liberalizmem. Nawet jeśli masz rację: ja uważam, że ruch w prawo jest lepszy od ruchu w lewo, czego właśnie chce Kaczyński, z uwagi na co ja nie zagłosuję na PiS.

e: ok. już działa. Przecież ten artykuł nie mówi o ideach liberalnych, tylko o tym, że "kapitalizm", który panuje ostatnio w USA (który ma tyle wspólnego z kapitalizmem, co PO z rzetelnym wprowadzaniem kluczowych ustaw przez ostatnią kadencję) powoduje takie spustoszenie, że należy zastąpić go socjalizmem. Otóż kapitalizm miał się dobrze jakieś 100-150 lat temu. Dziwnym zbiegiem okoliczności, to wtedy najbardziej rozwinęły się gospodarczo Wielka Brytania i USA. Rewolucja przemysłowa też była czy coś.
                          Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                          -------------
                          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                            Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie pytałem o ocenę tego pomysłu i jak to się przełoży na wynik wyborczy, tylko co sądzą o nim liberałowie popierający PiS.

P.S. Midzi - jakby zaproponował 80% podatek dla najbogatszych pod rygorem więzienia to pewnie część Polaków ucieszyłaby się jeszcze bardziej.
                            Tak jakby PiS miał coś wspólnego liberalizmem

Każda partia z "bandy czworga" jak to pięknie nazywa JKM to socjalizm, ale w różnej formie:
                            SLD - najchętniej dawałoby zasiłki na lewo i prawo, dotowało pokrzywdzonych i wykluczonych, a tak naprawdę ta ich cała troska o każdego obywatela sprowadza się do obiecania komputerów dla każdego ucznia
                            PiS - majątku państwowego nikomu nie oddamy - prywatyzacja be, becikowe chętnie zwiększymy, bogatym zabierzemy, a biednym dodamy, więc liberalizm pełną gębą
                            PSL - chyba najbardziej liberalna partia tej trójki, z pewnością minusem jest blokowanie reformy KRUS-u i dobranie się do całościowych systemów związanych z rolnictwem typu ARMiR, ANR i innych, gdzie ciepłe posadki mają od lat ludzie Pawlaka, a także zbyt zachowawcze podejście do zasiłków
                            PO - etatyzm w czystej postaci, szkoda komentować tej kasy pomocy socjalnej PO dla znajomków

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Z tego co napisałeś wnioskuję, że według Ciebie najlepiej jest balansować pomiędzy socjalizmem i liberalizmem.
                              JA nie wnioskuję, że tak jest lepiej, tylko, że tak jest w rzeczywistości.
                              Nawet jeśli masz rację: ja uważam, że ruch w prawo jest lepszy od ruchu w lewo, czego właśnie chce Kaczyński, z uwagi na co ja nie zagłosuję na PiS.
                              Ruch w prawo, będzie ruchem w prawo, ale nie będzie idealnym liberalizmem, o którym zawsze przypominasz, a który nie istnieje.

e: ok. już działa. Przecież ten artykuł nie mówi o ideach liberalnych, tylko o tym, że "kapitalizm", który panuje ostatnio w USA (który ma tyle wspólnego z kapitalizmem, co PO z rzetelnym wprowadzaniem kluczowych ustaw przez ostatnią kadencję) powoduje takie spustoszenie, że należy zastąpić go socjalizmem.
                              Nigdzie w tym tekście nie jest napisane, żeby zastąpić kapitalizm socjalizmem. Ten tekst pokazuje tylko ułomność kapitalizmu. Pokazuje, że kapitalizm, najczęściej jest zastąpiony 'kapitalizmem'. Pisał o tym kiedyś - w jednym z pierwszych numerów Uważam Rze - światły liberał Rafał Ziemkiewicz .

To jest nieuchronne, dlatego nie ma szans wprowadzania liberalizmu w najczystszej postaci.

Podsumowując.

Ja osobiście skłaniam się w liberalną stronę, ale nie lubię idealizowania tej struktury na podstawie 'teoretycznych' rozważań, które są piękne w teorii, ale niekoniecznie sprawdzają się w rzeczywistości.

I żeby nie było to co powinni zrobić żeby ciąć wydatki:
                              - zlikwidować przywileje policjantom, górnikom, o wcześniejszym odejściu na emeryturę;
                              - zmniejszyć biurokrację
                              - uszczelnić system podatkowy, zakaz pracy w kraju jak nie płacisz w nim podatków;
                              - zamiast becikowych i innych dodatków powinno być mniejsze płacenie podatków(im więcej dzieci tym mniejsze podatki);
                              Liberał ze mnie czy socjalista?

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                Tak jakby PiS miał coś wspólnego liberalizmem
                                No, właśnie dlatego grzecznie pytam, bo najnowsze warunkowe propozycje dość jasno pokazują w którą stronę to to zmierza.
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X