Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pomysł z wywiadem ekstra, powtarzam jeszcze raz.

Natomiast jestem ciekawy co na forum napiszą liberałowie po zapowiedzi Kaczyńskiego o dobieraniu się do banków, supermarketów i warunkowej podwyżce podatków dla najbogatszych...

P.S. Oczywiście bardziej mnie ciekawi co konkretnie o tym sądzą, a nie co robi PO.
    Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Tego się spodziewałem, i dlatego nie zagłosuję na PiS.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Wypowiedź o podatkach dla najbogatszych (ok. 300 tys. osób) wg. mnie była dobrym zagraniem. W żadnym razie nie jest to żelazny elektorat PiS, może maksymalnie kilka %, a populistyczna obietnica takiego bata na bogatych z pewnością ucieszy część Polaków.

Komentarz

• nie no skandal opodatkowanie banków i supermarketów...stanowcze nie, łapy precz od zagranicznej własności. Zamiast tego podwyższyć podatek VAT i zlikwidować darmowe studia!!!!
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Tego się spodziewałem, i dlatego nie zagłosuję na PiS.
            Tak strasznie ci się podoba polityka banków beż żadnej kontroli nas łupiących?. Mamy najdroższy system bankowy w Europie.
            Podob ci się, że ludzie pokroju Waltera, Kulczyka no i naszego ministra finansów zarabiają w Polsce a rozliczają się za granicą?.
            Podoba ci się, że wielkopowieszchniowe sieci sklepów, banki zbierają pieniądze z rynku i w majestacie prawa wyprowadzają je do macieżystych krajów?. Żeby chociaż małą część z tej kasy inwestowali np. na sport, ale niestety oni tu zarabiają a np. sponsorują kluby piłkarskie w swoich krajach.
            Ja to tak odebrałem, nikt nie będzie niewiadomo jak łupał dobrze zarabiających tylko należy uporządkować system podatkowy w kraju. Ja jestem za.
            Ostatnio edytowany przez gizo; 49971.

Komentarz

• W moim odczuciu słabo wypadł, bardzo słabo.

Komentarz

Tego się spodziewałem, i dlatego nie zagłosuję na PiS.
                Zagłosuj na Zbycha...

Czekam z niecierpliwością jak wszystkie hipermarkety zaczną płacić podatki w Polsce.

Obecnie sytuacja jest taka ,że Polak mający budkę z chemią jest łupiony z każdego grosza ,a portugalska Biedronka ma wywalone centralnie na wszystko.

Komentarz

• Źle Wam z tym że w hipermarketach jest tanio. To może ustawowo podnieśmy o 2 zł cenę każdego produktu. No bo po co płacić mniej?

To jest coś w rodzaju "zabierz bogatym, daj biednym". Jedna ze "szczytnych idei" socjalizmu. Tylko to tak niestety nie działa. Podwyższysz podatki dla bogatych, bogaci podniosą ceny dla biednych - oni nie stracą, zarobią tyle samo - zapłacą najbiedniejsi.
                  Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    nie no skandal opodatkowanie banków i supermarketów...stanowcze nie, łapy precz od zagranicznej własności. Zamiast tego podwyższyć podatek VAT i zlikwidować darmowe studia!!!!
                    Reforma uczelni wyższych jest konieczna tak czy inaczej.

Obecny system doprowadził to upadku poziomu uniwersytetów. Po co komu miliony studentów? Co to jest za "elita" jeśli byle przygłup może studiować na niby najlepszym w Polsce UW? A później płacz, że roboty nie ma dla tysięcy wykształciuchów, a na uniwerkach bieda. Zresztą co to za uniwersytety są? Połowa 4 setki rankingu Szanghajskiego (na 500 pozycji)?

Inna sprawa, że nasz zjebany system nauczania nie daje alternatywy. Po liceum jedyne co możesz robić, to pójść na studia, szkół na kształt koledży nie ma, bo szkoły policealne to często żart.

Więc albo drastyczne ograniczenie liczby studentów (myślę, że tak z 4 razy), albo wprowadzenie odpłatności, plus oczywiście zreformowanie szkół policealnych i zrobienie z nich uczelni na poziomie.

No ale dla polityków aborcja ważniejsza

UB, SB, FB - co następne?

Komentarz

Źle Wam z tym że w hipermarketach jest tanio. To może ustawowo podnieśmy o 2 zł cenę każdego produktu. No bo po co płacić mniej?

To jest coś w rodzaju "zabierz bogatym, daj biednym". Jedna ze "szczytnych idei" socjalizmu. Tylko to tak niestety nie działa. Podwyższysz podatki dla bogatych, bogaci podniosą ceny dla biednych - oni nie stracą, zarobią tyle samo - zapłacą najbiedniejsi.
                      Mylisz się. Hipermarkety nie mają tanio, bo nie płacą podatków.
                      Mają tanio, bo zamawiają bardzo duże ilości danego towaru(nie licząc produktów robionych tylko dla nich).Sprzedają bardzo dużo z mniejszą marżą.Tak to działa.

W innych krajach też nie płacą podatków?Chyba kpisz?

Skoro jest tak fajnie i nie płaca podatków, to czemu płacą słabo pracownikom?To tez warunek niskich cen?

Komentarz

• Polska szkoła nie ułatwia wkroczenia w dorosłe życie.
                        Liceum trzeba się uczyć praktycznie tego samego co w gimnazjum tylko ciut więcej(chodzę obecnie więc wiem co mówię). Dlaczego nie ma rozbudowanych lekcji przedsiębiorczości które mówią o prawdziwym życiu, a nie nad zachwycaniem się niby "wieszczami" różnych narodowości którzy pisząc niektóre książki musieli być nieźle narąbani, naćpani..(kto pamięta "Zbrodnię i Karę" to wie o czym mówię).
                        Technikum to samo co w gimnazjum plus przedmioty zawodowe obecnie wg. Mnie najlepsze rozwiązanie dla uczniów (szkoda tylko, że trwa 4 lata), mało praktyk co jest wielkim plusem (a dlaczego to wyjaśnię później).
                        Zawodówka, wiedza podstawowa brać kasę za Cb..
                        Czy uważacie, że to jest normalne?

Komentarz

Źle Wam z tym że w hipermarketach jest tanio. To może ustawowo podnieśmy o 2 zł cenę każdego produktu. No bo po co płacić mniej?

Tu masz światłą 'ideę liberalizmu'.

Komentarz

• Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta
                            Reforma uczelni wyższych jest konieczna tak czy inaczej.

Obecny system doprowadził to upadku poziomu uniwersytetów. Po co komu miliony studentów? Co to jest za "elita" jeśli byle przygłup może studiować na niby najlepszym w Polsce UW? A później płacz, że roboty nie ma dla tysięcy wykształciuchów, a na uniwerkach bieda. Zresztą co to za uniwersytety są? Połowa 4 setki rankingu Szanghajskiego (na 500 pozycji)?

Inna sprawa, że nasz zjebany system nauczania nie daje alternatywy. Po liceum jedyne co możesz robić, to pójść na studia, szkół na kształt koledży nie ma, bo szkoły policealne to często żart.

Więc albo drastyczne ograniczenie liczby studentów (myślę, że tak z 4 razy), albo wprowadzenie odpłatności, plus oczywiście zreformowanie szkół policealnych i zrobienie z nich uczelni na poziomie.

No ale dla polityków aborcja ważniejsza
                            Również jestem zdania, że wprowadzenie płatności za drugi kierunek jest słuszną decyzją.

Tak samo powinni zlikwidować dużą ilość uczelni i kierunków, które są najzwyklej w świecie niepotrzebne. Państwo wydaje kupę forsy na wyszkolenie uczniów, którzy i tak nie będą pracować w zawodzie, bo w danej dziedzinie pracy nie ma. (Inna sprawa, że chyba studenci wiedzą, że jak studiują np. kulturoznawstwo to wielkich perspektyw mieć nie będą). Dochodzi problem samych uczniów, którzy są w dużym stopniu debilami nienadającymi się na studia(nie chodzi o Warszawę, ale np. jak patrzę na parę osób, które bez problemowo sobie studiują w ŁDZ to mi ręce opadają).

Pomijam kwestię wyglądu studiów, który jest w moim odczuciu do dupy. Zbyt dużo materiału skondensowanego w bardzo krótkim czasie, że tak naprawdę "zakuć, zdać, zapomnieć" jest jedynym sensownym wyjściem. Mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które są "żeby studenci wiedzieli, że takie coś istnieje". Zbyt późna specjalizacja. Nieprzygotowanie do zawodu gdzie będą wymagać całkowicie czego innego niż Ciebie nauczą na tych studiach itd.

Można pisać i pisać.

Piszę to z perspektywy studenta Politechniki Warszawskiej

Komentarz

• Tylko co zmieni wprowadzenie odpłatności za studia? W jaki sposób podniesie to poziom nauczania? Skoro mówimy że poziom spadł to oznacza że kiedyś był wyższy, a czy studia były wtedy płatne? Tu się sprawa rozbija o popyt i podaż według mnie.
                              "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Komentarz

• Płatny jest drugi kierunek.

Komentarz

Pracuję...
                                X