Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• o zaproszeniu do merytorycznej debaty na wątku cisza. Czyżby pochowane głowy w piasek wyborców, tak jak i całej partii?

Komentarz

• Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta
      o zaproszeniu do merytorycznej debaty na wątku cisza. Czyżby pochowane głowy w piasek wyborców, tak jak i całej partii?
      Pisałem na ten temat przy okazji.
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

o zaproszeniu do merytorycznej debaty na wątku cisza. Czyżby pochowane głowy w piasek wyborców, tak jak i całej partii?
        Tu masz kilka celnych opinii na ten temat. http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-...kij-w-mrowisko
        Trudno się z nimi nie zgodzić.

A ewentualna "merytoryczna debata", jak to nazywasz, znowu stanie się popisem spin doktorków, którzy kilkoma socjotechnicznymi sztuczkami odwrócą uwagę od rzeczowej dyskusji. Dla kogoś kto choć trochę liznął marketing polityczny te zagrywki Tuska aż cuchną populizmem. Odważny Pan Donald rzucający tanimi hasełkami, wyzywający na pojedynek, rzucający rękawice a wszystko to w świetle fleszy i kamer... Komedia. Szkoda, że taki elokwentny nie był tydzień temu na spotkaniach z rolnikami.

Komentarz

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Pytanie do Piknika:

JAKIE REFORMY PRZEPROWADZIŁA PLATFORMA OBYWATELSKA PODCZAS SWOJEJ CZTEROLETNIEJ KADENCJI?

Nie jest zbyt trudne. Możesz pomóc sobie tym:

http://www.po.org.pl/aktualnosci/new...latformy-.html

Komentarz

• powiedzcie mi kto broni ekipie PiSu zadawać pytania o realizację obietnic z mijającej 4latki? Przecież to jest debata, można zadawać pytania i wymagać odpowiedzi. Z reszta Donek zostawił formułę i kształt debaty mediom i ośrodkom akademickim. To jak będzie wyglądała to kwestia otwarta.

Co chwilę padają z ust PiSu oskarżenia że rząd nic nie robi, że nie ma na nic pomysłu. Teraz jest okazja żeby to udowodnić i pokazać społeczeństwu. A PiS ucieka od dyskusji. Odrzućcie partyjniactwo,poglądy i pomyślcie logicznie.

Ja chętnie wysłuchałbym jak się Vincent tłumaczy, jak kręci Grabarczyk. A przy tym chciałbym usłyszeć jaki pomysł na poprawę ma ekipa PiS, konkrety, a nie lanie wody jak w programach partyjnych.

*pewnie zaraz padną głosy że nic nie będą mówić, bo PO zaraz to skopiuje

Komentarz

• Ja Ci zadałem pytanie, czemu nie odpowiesz?

Komentarz

• Tak jak myślałem, więc może już skończysz pajacować ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  Tak jak myślałem, więc może już skończysz pajacować ?
                  sam skończ pajacować chłopcze z Bełchatowa.

ja widzę co robią. chce usłyszeć jak zrobiłoby to PiS.

Komentarz

• A co robią ? Czemu nie chcesz nas oświecić ?

Komentarz

• Jakie debaty ?? Czy ktoś mi może przypomnieć czy nastąpiło już rozliczenie publiczne ostatnich 4 lat rządów? Bo ja takiego podsumowania 'czy żyje się lepiej nie spotkałem'. a może ostatnich 4 lat nie było i czysta karta, nic nie ma związku ze sobą, hibernacja wracamy do stanu próżni hehehe. Logicznym jest, że żeby przystąpić do debaty trzeba wiedzieć na czym się stoi i kto za aktualną sytuację w Polsce jest odpowiedzialny. Żyjemy w kraju demokratycznym i władza odpowiada przede wszystkim przed Narodem a nie przed panem Lisem czy panią Olejnik. A opozycja? Opozycja jest do pokazania alternatywy a nie do babłania się w cudzym bagienku. To Tusk powinien rozliczyć swych ministrów a społeczeństwo w jakiejś debacie Tusk kontra fachowcy powinno rozliczyć Tuska. Na tym polega demokracja. Ewentualna debata wyborcza winna się odbyć na tydzień przed wyborami i tyczyć prezentacji programów wszystkich partii.

Komentarz

ja widzę co robią. chce usłyszeć jak zrobiłoby to PiS.
                        I do tego potrzebna Ci debata?

Edit:

Zamieszczone przez RAZ
                        Wyborcza reklamówka partii rządzącej zachęca, bym sprawdził, co ostatnio zbudowano w mojej gminie.
                        Proszę bardzo. W mojej gminie położono bardzo oczekiwane wodociągi. Położono je już osiem miesięcy temu, ale wody nie puszczono. Najpierw dlatego, że dwie gminne instytucje nie były w stanie uzgodnić, do której z nich należy zrobienie tzw. przyłączy. Potem zaś spór – nie wiem zresztą, czy rozstrzygnięty – stracił znaczenie, bo wodociąg, mówiąc fachowo, „zagnił”, jak to się zawsze dzieje, jeśli nie puści się w nim wody w odpowiednim czasie po ułożeniu.
                        Procedura odkażania „zagniłych” rur jest zaś niemal równie kosztowna jak ułożenie nowych, na razie więc trwa pisanie odpowiedniego wniosku do Unii.
                        Trudno rokować, czy Unia się zgodzi, bo włożyła już w naszą gminę sporo – obecna ekipa poza wodociągami załatwiła nowe chodniki z kostki, a jeszcze poprzednia wielki basen z centrum sportowym; niestety, na jesieni obiekt ma zostać zamknięty, bo na jego utrzymanie Europa już łożyć nie chce, a przyciśniętej regułą wydatkową gminy nie stać. Poza tym można powiedzieć, po diabła wodociągi tam, gdzie nie ma kanalizacji (ale tego nikt nie planuje – pewnie wskutek lobbingu firm beczkowozowych).
                        Nie będę mówił, kto rządzi moją gminą, ale mogę zdradzić, że jest to partia, która swym symbolem uczyniła pogięty pomarańczowy spinacz. Podobno w zamyśle miał być uśmiechnięty kontur Polski, ale spinacz wydaje się bardziej trafionym godłem dla ugrupowania, które w zaledwie trzy lata zwiększyło liczbę urzędników o 100 tysięcy, czyli jedną czwartą. I skromnie się tym nie chwali, podobnie jak zaciągnięciem w tym samym czasie ponad 300 miliardów złotych długu. A i tyle przecież, myślę, może w przyszłości nie wystarczyć na czyszczenie tego, co za jej rządów „zagniło”.
                        ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• No i uciekł.. ale oni zawsze wracają, prawdziwi fanatycy

Komentarz

• Zamieszczone przez rucin Zobacz posta
                            Jakie debaty ?? Czy ktoś mi może przypomnieć czy nastąpiło już rozliczenie publiczne ostatnich 4 lat rządów? Bo ja takiego podsumowania 'czy żyje się lepiej nie spotkałem'.
                            świetna okazja się pojawiła. tylko trzeba mieć kim, w co i jak uderzyć. a tu padł blady strach.

Komentarz

• Masz świetną okazję udowodnić, że nie jesteś debilem uzasadniając nam, że PO coś przez te 4 lata zrobiła, a zamiast tego:
                              Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta
                              padł blady strach.

Komentarz

• Tak na szybko jakbym ja miał wyliczyć plusy rządów PO to chyba bym się skoncentrował wyłącznie na zlikwidowaniu poboru (dla 2-3 mln młodych chłopaków w wieku 14-26 lat plus), przywróceniu 51% ulgi dla studentów na przejazdy (z pewnością ucieszyło część z 2 mln studentów), reformie pomostowej (parę mld w budżecie dla Vincenta), likwidacji Komisji Majątkowej (zaplusowanie u sporego odsetka antyklerykalistów w Polsce), mimo wszystko Orlikach i walce z dopalaczami (dobrze przyjęte przez większość społeczeństwa).

Komentarz

Pracuję...
                                X