Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• 1. A jak obniży akcyzę to będzie, że to kiełbasa wyborcza tuż przed wyborami
    2. Sikorski przeprasza Białoruś na twitterze
    3. Tusk oczywiście na miejscu katastrofy

Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Z - tak się dziwnie składa, że obecnie standardy dziennikarskie kreują media mainstreasmowe. Nie przypominam sobie aby Michnik pytał Rywina czy może opublikować rozmowę którą bez jego zgody nagrał. Nie przypominam sobie aby dziennikarze TVN-u pytali Lipińskiego czy mogą opublikować jego rozmową z Begerową. To samo dotyczy Guzowatego i wielu innych.
    Jasne, że tak. Dlatego w tym temacie napisałem (wystarczy tylko czytać):

Zamieszczone przez Z.
    No, ale to wątpliwości daaaleeko od sedna sprawy, a poza tym Sakiewicz nie jest w towarzystwie dziennikarskim czarną owcą, więc na te pytania przyjdzie czas dopiero wtedy, gdyby się okazało, że gówno z tych jego sensacji wynika
    +

Zamieszczone przez Z.
    9. Mam świadomość, że Sakiewicz nie jest czarną owcą, wiem że równie 'biją murzynów' w innych stacjach, gazetach, czasopismach.

Jeśli takie zwyczajowe zachowania media uznały za powszechnie obowiązujące, to dlaczego GP ma z tego nie korzystać?
    Szczerze mówiąc do tego momentu wierzyłem w wyższość dziejową nawet tak niepasującej mi gazety jak GP nad salonem. Ale skoro aktualna wykładnia jest taka, że skoro Wyborcza fauluje to każdy może to nie mam zamiaru walczyć.

Nie broń teorii, że takie postępowanie należy się tylko dziennikarzom mediów lewicowych. Reguły postępowania powinny być takie same dla wszystkich opcji politycznych. Skoro salon uznał, że to jest normą, więc w postępowaniu Sakiewicza nie widzę niczego nagannego.
    Ok. To jest Twoje zdanie. Ja swoje uargumentowałem wyżej. Mogę jedynie dodać, że jak widać mam ten luksus i mogę uważać za nieetyczne i media salonowe i od sprawy Leppera media Sakiewicza.

I na koniec jeszcze jedna drobna uwaga. Oczywiście, że salon zachowuje się w bardzo wielu sprawach nieetycznie. Czasami się tego czepiam, czasami nie, bo mi się nie chce itp. Jeżeli media "prawicowe" zachowują się nieetycznie to dla mnie... zachowują się nieetycznie.

Nie ma u mnie opcji "skoro Wyborcza robi źle to x też może". To jest jedna podstawa rozpoczęcia tematu. Druga - Sakiewicz dzień po 'zrobieniu źle' wrzuca na swojego bloga tekst pod tytułem "Etyka", w którym stwierdza, że z etyką ma zgodę w odróżnienia od salonu, który od dawna ma z nią kosę. Sorry, takiej hipokryzji nie widziałem od dawna. Poważnie. I to jest druga podstawa rozpoczęcia tematu.

W zasadzie nie mam nic do dodania

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Oczywista - to rozwinięcie (aktualizacja) tego, co miałem na myśli. Dodałbym tylko, że to nie jest kwestia mainstreamu, tylko - jak wspomniałem - wielowiekowej praktyki. Chociaż przykłady ze świata mediów jak najbardziej trafne.
    Złodziejstwo ma jeszcze dłuższą praktykę i przykładów jest jeszcze więcej. W żaden sposób nie wpływa to na ocenę etyczną. Argument 'tak się robi od dawna, skąd Ty się chłopie urwałeś' w dyskusji o etyce jest... osobliwy. Ja doskonale wiem, że się tak robi. Wy doskonale wiecie, że ja to wiem. Tylko, że w całej tej dyskusji chodzi o coś zupełnie innego.

Z. - wyjątkowo ciekawym zagadnieniem jest kwestia zgody autora na pośmiertne upublicznienie prywatnej korespondencji. Rozumiem, że gdy prywatnie piszesz list/maila z góry zakładasz, że istnieje możliwość jego pośmiertnego upublicznienia i, w zależnosci od konkretnej sytuacji, sporządzasz (lub nie) poświadczone notarialnie oświadczenie woli w tej sprawie
    Znowu odbiegamy od tematu sprowadzając go do absurdu notarialnym poświadczeniem itp. Tylko, że Sakiewicz nie znalazł tego nagrania pod Kościołem czy w parku tylko sam je sporządził i na pytanie czy może to opublikować dostało odpowiedź "nie". Z tego co mówił sytuacja powtórzyła się wielokrotnie. Tym sposobem historia ta jest 'nieco' inna niż odgrzebanie przez historyka tajemniczego listu sporządzonego przez X czy notatek sporządzonych przez Y i opublikowanie go.

W wymiarze etycznym oczywiście.

Jeżeli ktoś znajdzie jakiś mój list za 1000 lat i go opublikuje nie będę go nawiedzał. Jeżeli natomiast dam coś x i powiem mu by tego nie publikował, a on po mojej śmierci oleje moją dyspozycję (!) to już gorzej.

Poważnie, nie rozumiem jak można nie dostrzegać różnicy w tych dwóch sytuacjach

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    Ja wiem Z,
    Ciesze się, że wiesz. Owszem możesz mieć racje (dowiemy się zapewne, bo spodziewam się dość obfitego rozwoju tej sprawy), ale równie dobrze ktoś mógł otworzyć okno, bo wbił do pokoju i poczuł odór płynów biologicznych denata (Ojciec Chrzestny!). Sytuacji jest multum.

Dzisiaj Rado strzelił gola w momencie gdy na trybunach było śpiewane, kto obali matoła. Z jednej strony może to być jakaś aluzja Rado albo.... obrony Górnika, a z drugiej czysty przypadek.

Czekamy.
    Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Z. - Nie chce mi się o tej porze rozwodzić nad Twoim tekstem. Zapewne bardzo długo nad nim pracowałeś ale w moim odczuciu wyszedł Ci tak sobie.
      Jeśli nie widzisz różnicy w wykorzystywaniu nagrań przez Sakiewicza a np. Michnika to jest mi przykro. Nie upublicznił ich ani nie wykorzystał zgodnie z umową za życia Leppera.
      Jeśli uznał, że to nagranie może wnieść coś do postępowania prokuratury to zrobił to, co do niego należało. Lepperowi tym już nie zaszkodzi ani nie pomoże, a może wiele wyjaśnić.
      Moim zdaniem postąpił jak najbardziej ok.

Komentarz

• Ostatni raz

Jeśli nie widzisz różnicy w wykorzystywaniu nagrań przez Sakiewicza a np. Michnika to jest mi przykro. Nie upublicznił ich ani nie wykorzystał zgodnie z umową za życia Leppera.
        Widziałbym różnicę, gdyby zatrzymał się na etapie prokuratury.

Jeśli uznał, że to nagranie może wnieść coś do postępowania prokuratury to zrobił to, co do niego należało. Lepperowi tym już nie zaszkodzi ani nie pomoże, a może wiele wyjaśnić.
        Moim zdaniem postąpił jak najbardziej ok.
        Postąpiłby, gdyby zatrzymał się na etapie prokuratury.

Zapewne bardzo długo nad nim pracowałeś
        Parę minut
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Widziałbym różnicę, gdyby zatrzymał się na etapie prokuratury.

Postąpiłby, gdyby zatrzymał się na etapie prokuratury.

Parę minut
          Pomijasz drobiażdżek - niezawisłość i apolityczność prokuratury w RP. To jest polisa ubezpieczeniowa na wypadek ukręcenia łba. Sprawie. Albo Sakiewiczowi.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

Komentarz

• Ja tylko podkreślę, że nie chodziło o żadne listy odnajdywane przez historyków, tylko odbiorców - np.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,tit...wiadomosc.html
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• gizo, 2-3 lata temu jak jeździłem do Rumunii to cena benzyny była znacząco niższa niż u nas. Teraz ceny się zrównały, a w innych państwach ościennych odskoczyły jeszcze bardziej.

Tak wyglądało to 3 lata temu:

A tak wyglądało miesiąc temu:

Szcześniak dobrze opisał co się składa na cenę paliw.
              http://szczesniak.pl/1952

To powinno dać do myślenia:
              Drugim istotnym składnikiem są marże rafineryjne, które wynosiły 57 groszy / litr w oleju napędowym i 40 grozy w benzynach. Warto przypomnieć, że marże te są od dłuższego czasu bardzo wysokie, obecnie dwa razy wyższe niż marże rafinerii na rynku międzynarodowym.
              Zmowa cenowa Lotosu i Orlenu?
              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
                  Pomijasz drobiażdżek - niezawisłość i apolityczność prokuratury w RP. To jest polisa ubezpieczeniowa na wypadek ukręcenia łba. Sprawie. Albo Sakiewiczowi.
                  Zaiste pomijam:

Zamieszczone przez Z.
                  1. Zacznę od końca (publiczna - prywatna). Ponieważ jest to sprawa publiczna dałem się przekonać Buźkowi, że faktycznie Sakiewicz powinien udostępnić nagranie prokuratorom. I czekać co oni zrobią, ewentualnie udzielić mocno ograniczonego wywiadu, że był w prokuraturze, na okoliczność śmierci Leppera, nie może więcej powiedzieć. I tyle. Czekać na działania prokuratury, które (to na marginesie marginesu) są na razie poprawne - nagrania zbada biegły. Ewentualnie jak się pojawi coś niepokojącego w działaniach prokuratury wtedy larum na całą Polskę.
                  Krótko mówiąc zabrakło cierpliwości. Zwyciężyła żądza zrobienia małego show i zwiększenia sprzedaży gazety. Piszę milionowy raz "Ok, jego prawo", ale od oceny etycznej nie ucieknie.

Ja tylko podkreślę, że nie chodziło o żadne listy odnajdywane przez historyków, tylko odbiorców - np.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,tit...wiadomosc.html
                  1. Czy "przyjaciółka papieża" miała info od papieża "zakazuję publikacji?"
                  2. Czy "przyjaciółka papieża" uzyskała korzyść majątkową za publikację zakazanych materiałów?
                  3. Czy "przyjaciółka papieża" w dzień czy dwa po udostępnieniu materiałów szczyciła się, że jest hardcorem w dziedzinie etyki, w odróżnieniu od innych?

Odpowiedź na te pytania stanowi kluczową różnicę miedzy oboma przypadkami. Na marginesie jeszcze dodam, że cytowanie La Stampy w temacie papieża to trochę jak cytowanie Wyborczej w związku z Kaczorem albo GP w związku z Tuskiem.
                  Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ciekawe komentarze na temat ostatnich wyników SLD w sondażach. Przypominam, że w dwóch sondażach ta partia uzbierała odpowiednio 6% i 9%.
                    http://kampanianazywo.pl/opinie/brud...-dla-sld/#lead

Joachim Brudziński, PiS: Do takiego stanu doprowadził jej lider – to po pierwsze – bo zawsze lider odpowiada za to, co się dzieje w ugrupowaniu. Taka naiwna wiara, że rozdawanie jabłek i opieranie się na twardym partyjnym betonie może przynieść wynik porównywalny z wynikiem Napieralskiego z wyborów prezydenckich. Po drugie, nie bez znaczenia jest fakt, że Napieralski dał się Platformie ograć na dwóch płaszczyznach, bardzo boleśnie teraz przez niego odczuwanych w sondażach. Pierwszy to przejęcie tej narracji kierowanej do tej części elektoratu zawsze zagospodarowanej przez lewicę, ten taki antyklerykalny ton, który wdarł się w wystąpienie Tuska w Gdańsku. Drugi to przejęcie znanych twarzy lewicy, takich jak Arłukowicz, Cimoszewicz czy Rosati – Tusk słusznie stwierdził, że po prawej stronie i w centrum już zbyt wiele nie uzyska i nie tam tkwi główne zagrożenie. Ta zmiana narracji premiera jest coraz bardziej niż popiskiwania Napieralskiego. To wszystko skutkuje odłączeniem się tej części elektoratu od SLD. Po drugie – rzecz bardzo ważna, taktycznie przegrana przez Napieralskiego – to przegranie wpływów w mediach publicznych. To, co zrobił lider SLD, dogadując się z PO w sprawie mediów to jest najlepszy dowód, że jeszcze tych kwalifikacji politycznych do bycia jednym z głównych rozgrywających na polskiej scenie politycznej mu brakuje.
                    Świetny komentarz Brudzińskiego. Nadawałby się na komentatora politycznego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                      Krótko mówiąc zabrakło cierpliwości. Zwyciężyła żądza zrobienia małego show i zwiększenia sprzedaży gazety. Piszę milionowy raz "Ok, jego prawo", ale od oceny etycznej nie ucieknie.
                      A to już jest Twoja interpretacja która może, ale nie musi mieć odzwierciedlenia w faktach. Mówiąc wprost - imputujesz Sakiewiczowi niskie pobudki jakby zapominając, na jakim świecie on, i my wszyscy żyjemy.

A ocena etyczna?

Będzie zależała od tego, czy taktyka Sakiewicza przyniesie jakieś efekty czy nie. Jeśli przyniesie, to zwycięzców się nie sądzi. I to oni piszą historie.
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

• Wygrał Kulczyk, przegrał Kluska − ale to nie wina Tuska!

Wciąż brakuje ważnych ustaw − ale to nie wina Tuska!

Janusz szczuje, Stefan bluzga − ale to nie wina Tuska!

Radek wyćwierkuje głupstwa − ale to nie wina Tuska!

Śmieje się Europa z Buzka − ale to nie wina Tuska!

W każdym biurze masz chytruska − ale to nie wina Tuska!

Rozbezczelnia się wierchuszka − ale to nie wina Tuska!

Tropią dorsza, miast oszusta − ale to nie wina Tuska!

Zdrożał kurczak, jabłko, gruszka − ale to nie wina Tuska!

Podrożała świńska tuszka − ale to nie wina Tuska!

Wiejskim dzieciom burczy w brzuszkach − ale to nie wina Tuska!

Nic z laptopów dla prymuska − ale to nie wina Tuska!

Ścisk w wagonach niczym w puszkach − ale to nie wina Tuska!

Czarek, kwiaty masz i luz, ka… − ale to nie wina Tuska!

W Świnoujściu rura pruska − ale to nie wina Tuska!

Przetrwa stocznia, lecz francuska − ale to nie wina Tuska!

W kasie państwa długi, pustka − ale to nie wina Tuska!

Nikt nie reformuje KRUS-ka − ale to nie wina Tuska!

Wał pęknięty, powódź chlusta − ale to nie wina Tuska!

Była spółka – jest wydmuszka − ale to nie wina Tuska!

ABW szyderców łuska − ale to nie wina Tuska!

Zimna toń szyfranta muska − ale to nie wina Tuska!

Znowu zwisa trup z powrósła − ale to nie wina Tuska!

Ułamała skrzydło brzózka − ale to nie wina Tuska!

Szydzi z nas komisja ruska − ale to nie wina Tuska!

Cenzurują media news-ka − ale to nie wina Tuska!

W telewizji bujda pluska − ale to nie wina Tuska!

Łapie się za głowę wróżka − ale to nie wina Tuska!

To nie państwo, lecz psychuszka − ale to nie wina Tuska!

Czy to mania jest przeklęta? Nie, to stan inteligenta: choćby cały kraj się us…ł − wszystkich wina,
                        lecz nie Tuska!
                        http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/0...-mlynarskiemu/

Komentarz

• http://www.youtube.com/watch?v=8QqWc3vPoyY

wymowne milczenie cudotwórcy
                          Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                          quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kamil Zobacz posta
                            http://www.youtube.com/watch?v=8QqWc3vPoyY

wymowne milczenie cudotwórcy
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together

Komentarz

• jeżeli kogoś to zainteresuje ...to dajcie mi cynk gdzie można ten długopis kupić http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/po...p-falszerstwom

Komentarz

• Swoją drogą to współczuję panu premierowi. Miłościwie nam panujące Najjaśniejsze Słońce Peru stanowczo nie ma dobrego tygodnia. Najpierw jedzie na wieś by poopowiadać jak genialnie szybkimi decyzjami poprawi dolę ludu, a tutaj jakiś chłop nie wiadomo skąd naskakuje na niego i łzawą historią psuje genialne w zamyśle wejście. Następnie jedzie sobie do Gdańska i myśli "a pójdę na mecz, nowy stadion otwieram. Będzie dobrze" i co? I biedny, niestrudzony, spracowany, niedoceniany za wszystkie swoje zasługi, za cały znój nie dostaje kwiatów jak Grabarczyk, nie dostaje butelki Whisky, ba nawet nie dostaje braw. Miast tego słucha bandy oszołomów krzyczących coś o matole, a gdy jego uśmiechnięta twarz pokazuje się na telebimie to reszta chamstwa zaczyna gwizdać... I jak tu być premierem jak wszyscy kłody pod nogi.
                                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X