Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Co do Rywina: Podejrzewam, że różnimy się zasadniczo w ocenie wiarygodności Sakiewicza. Natomiast klimat jest obecne w Polsce inny. Jeżeli to jest druga Afera Rywina to nie będzie miała takich skutków. Wtedy była pokusa obalenia rządu SLD. Alternatywa była mimo wszystko wciąż interesująca dla ojców założycieli III RP itp.
    Myślę, że nie do końca zrozumiałeś Foxa. Nie chodziło mu o porównywanie czy ocenę skutków całej afery, ale o to, że podobnie jak w przypadku afery Rywina (kiedy to "salonowcy" doskonale wiedzieli, że Michnik nagrał Rywina - można o tym przeczytać w "Salonie" Łysiaka), tak teraz sprawa Leppera była/jest "tajemnicą poliszynela".
    Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    "Większą" czyli ktoś będzie ciął.
    Ja również jestem za ujawnieniem całości materiału, nie będzie miejsca na domysły.
    Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
    quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kamil Zobacz posta
      Myślę, że nie do końca zrozumiałeś Foxa. Nie chodziło mu o porównywanie czy ocenę skutków całej afery, ale o to, że podobnie jak w przypadku afery Rywina (kiedy to "salonowcy" doskonale wiedzieli, że Michnik nagrał Rywina - można o tym przeczytać w "Salonie" Łysiaka), tak teraz sprawa Leppera była/jest "tajemnicą poliszynela".
      Ja również jestem za ujawnieniem całości materiału, nie będzie miejsca na domysły.
      Wiem o co mu chodziło i przy założeniu radykalnej wersji (że materiały Sakiewicza są wiarygodne i poważne) faktycznie może tak być, że 'oni' już wiedzą,dokładnie jak niecałe 10 lat temu.

Natomiast potem pisałem już własną analizę 'co by było, gdyby ta radykalniejsza wersja zaistniała', czyli czy Rywin bis jest możliwy. I nie miało to już większego związku z tym co napisał Foxx.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Nigdzie się nie wypowiadałem na temat mojej oceny wiarygodności Sakiewicza. Sama sprawa, właśnie w kontekście ruchu Czumy, na dzisiaj wygląda poważnie.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zauważyłem. Ja go po prostu uważam za skrajnie niewiarygodnego, zwłaszcza w sprawach, które dla PiS miałyby pozytywny koniec. Stad napisałem, że pewnie się w ocenie różnimy, bo Ty go aż tak negatywnie nie oceniasz

Co do Czumy to moim zdaniem istnieją w tej chwili 3 równoważne wersje:

1. Czuma mógł mieć jakieś przecieki o stanowisku Leppera i dlatego stworzył taki, a nie inny raport.
          2. Czuma stworzył taki, a nie inny raport, bo niczego na PiS nie znalazł. Lepper na wieść o tym przestał się łudzić i była to jedna z 3-4 przesłanek jego samobójstwa (choroba syna, problemy finansowe, spadek ze świecznika, raport Czumy).
          3. Czuma jednak jest uczciwym człowiekiem z zacnym nazwiskiem i postanowił nie być ostatecznie prostytutką PO, a Lepper nie ma tu nic do rzeczy.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

(...)3. Czuma jednak jest uczciwym człowiekiem z zacnym nazwiskiem i postanowił nie być ostatecznie prostytutką PO, a Lepper nie ma tu nic do rzeczy.
            Tutaj to już poplynąleś Nie chce mi się dziś już grzebać po necie ale pozostało mi wrażenie, że bodajże z dwa lata temu? przy którejś głośnejszej sprawie Czuma okazał się kawałem s-wysyna... Pamiętam, że było to sporym zaskoczeniem, coś z USA... ale serio nie pamiętam już. Pozostało mi tylko wrażenie, że niezłe ziółko z niego. Kto raz się skurwił, kurwą pozostanie
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Zauważyłem. Ja go po prostu uważam za skrajnie niewiarygodnego, zwłaszcza w sprawach, które dla PiS miałyby pozytywny koniec. Stad napisałem, że pewnie się w ocenie różnimy, bo Ty go aż tak negatywnie nie oceniasz

1. Czuma mógł mieć jakieś przecieki o stanowisku Leppera i dlatego stworzył taki, a nie inny raport.
              2. Czuma stworzył taki, a nie inny raport, bo niczego na PiS nie znalazł. Lepper na wieść o tym przestał się łudzić i była to jedna z 3-4 przesłanek jego samobójstwa (choroba syna, problemy finansowe, spadek ze świecznika, raport Czumy).
              3. Czuma jednak jest uczciwym człowiekiem z zacnym nazwiskiem i postanowił nie być ostatecznie prostytutką PO, a Lepper nie ma tu nic do rzeczy.
              Punkt trzeci to czyste sci-fi - coś z kategorii dziewica w burdelu, jak już, to mocno regenerowana. Dorzuciłbym czwarty: To byłą druga komisja badająca de facto to samo - obok komisji ds. śmierci Blidy i w obliczu humorystycznej konkluzji Ryśka Kalisza Czuma dostał polecenie przywalić SLD. Natomiast wątpię, czy wnioski końcowe komisji naciskowej mogły mieć jakikolwiek wpływ na krok Leppera (przyjmując, że było to samobójstwo). Dla wszystkich chyba - a więc i dla Leppera - od początku oczywistym było, że i komisje naciskowa i blidowa to hucpa dla niepełnosprytnych, dwie zabaweczki. Jedna eseldowska, druga peowska...
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                Tutaj to już poplynąleś
                Mnie też parę razy mocno rozczarował - z tego co pamiętam w tematach lustracyjnych, natomiast wersje nr. 3 uważam za tak samo realną jak dwie poprzednie, dlatego że w mojej ocenie Czuma to jednak nie jest piesek Tuska jak Niesiołowski, tylko facet który ma swoje stały, twarde poglądy i zasady które czasem doprowadzają mnie do szewskiej pasji, a czasem się z nimi zgadzam.

Skoro zakładamy w tym temacie, że Lepper mógł wiedzieć, że chcą go zabić, więc się zabił to możemy spokojnie, spooookoooojnieeee założyć, że Czuma po prostu postanowił podpisać się pod takim raportem, który nie pozbawi go twarzy.

Tymczasem:

Biegły ma odczytać nagranie rozmowy Tomasza Sakiewicza z Andrzejem Lepperem; wymaga tego jakość nagrania dostarczonego przez redaktora naczelnego "Gazety Polskiej".
                Lewandowska poinformowała, że prokuratura zwróciła się też do Polsatu o informację, z jakiego dnia pochodzi obraz utrwalony z godz. 13.15 na tzw. stopklatce w telewizorze u Leppera. - Musimy mieć pewność, że pochodzi to z piątku - dodała Lewandowska. Potwierdziła, że prokuratura dysponuje wiedzą o tej stopklatce.

Komentarz

• przecież sprawa AL/afery gruntowej była tylko jednym z wątków "badanych" przez komisję od spraw nacisków.
                  Na dodatek co do 2, to czego miał się łudzić Lepper, że przywrócą go do stanowiska wicepremiera??

Na dziś sprawa wygląda tak AL chodził po mieście i gadał. Potem znaleziono go powieszonego.
                  - albo sam się wyhuśtał - politycznie reperkusje tego czynu byłyby mało istotne
                  - albo ktoś mu pomógł - pośrednio/bezpośrednio

Tylko, że skoro sekcja nie ujawniła działania osób 3 to ta druga możliwość, już na zawsze pozostanie tylko hipotezą.

Bezpośrednio można kogoś powiesić albo żywego, albo martwego.
                  W tym pierwszym przypadku ciężko sobie wyobrazić kogoś kto by się dowolnie na to zgodził, czyli
                  - albo będzie miał obrażenie fizyczne w stylu otarcia naskórka - AL nie miał
                  - albo był odpowiednio znieczulony - badania toksykologiczne przeprowadzone podczas sekcji nic nie wykazały...TYLKO, ŻE
                  a) sekcja została przeprowadzona po 3dniach hahahha, każdy kto cokolwiek zna się na patologii/medycynie sądowej wie, że im wcześniej się zrobi sekcje tym lepiej
                  b) jak ktoś wie co i jak, to nawet bardzo szybka sekcja może nic nie znaleźć, życie to nie CSI

Jest jeszcze możliwiość najepierw ubicia denata, a potem go powieszenia, ale jest to stosunkowo łatwo rozpoznać - ślina, wygląd bruzdy wisielczej, fosfatydy itd. więc tą opcje mozna raczej wykluczyć.

Reasumując nawet jeżeli ktoś odpierdolił AL, to nie ma już żadnej możliwości (i nie będzie), żeby to udowodnić (no chyba poprzez poszlaki w stylu, że x-był w biurze AL w chwili śmierci, co i tak będzie ciężkie/niemożliwe do udowodnienia)
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    przecież sprawa AL/afery gruntowej była tylko jednym z wątków "badanych" przez komisję od spraw nacisków.
                    Na dodatek co do 2, to czego miał się łudzić Lepper, że przywrócą go do stanowiska wicepremiera??
                    Chociażby, że mając w ręku papierek o wyimaginowanych skandalicznych działaniach PiS wobec siebie mógłby na nowo próbować montować środowisko polityczne na wsi jako ofiara pisowskiego reżimu. Zajęło mi to 3 minuty, pewnie takich motywacji można wymyślić dziesiątki i nie jest to żaden kłopot.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    Reasumując nawet jeżeli ktoś odpierdolił AL, to nie ma już żadnej możliwości (i nie będzie), żeby to udowodnić (no chyba poprzez poszlaki w stylu, że x-był w biurze AL w chwili śmierci, co i tak będzie ciężkie/niemożliwe do udowodnienia)
                    Pozostaje wiara, jak zawsze

Komentarz

• http://wpolityce.pl/wydarzenia/12913...twie-rolnictwa

kolejne informacje w sprawie rozmowy z Lepperem.
                      Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
                      quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

Komentarz

Mnie też parę razy mocno rozczarował - z tego co pamiętam w tematach lustracyjnych, natomiast wersje nr. 3 uważam za tak samo realną jak dwie poprzednie, dlatego że w mojej ocenie Czuma to jednak nie jest piesek Tuska jak Niesiołowski, tylko facet który ma swoje stały, twarde poglądy i zasady które czasem doprowadzają mnie do szewskiej pasji, a czasem się z nimi zgadzam.
                        Nie może ugryźć to chociaż obsika. To tak a'propos...

http://emigracja.salon24.pl/331845,a...wskich-bluzgow
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

• Wątek wschodni jest ciekawy. Jeśli Andrzejek naprawdę woził "lewych" biznesmanów bez kasy na Białoruś, czy Ukrainę to nie dziwię się, że zadyndał.

Komentarz

Czuma, tak jak i Kalisz mógł w raporcie napisać wszystko. Mógł zmieszać z błotem i mógł, tak jak zrobił napisać prawdę. Nie zrobił tego jednak z powodu swojej uczciwości.
                            Gdzieś między wierszami wyczytałem, że ten raport jest zemstą za umieszczenie go na 6 miejscu na liscie PO. To oczywiście nie daje mu żadnych szans na wejście do Sejmu. I to jest moim zdaniem powód jego zachowania.

Komentarz

• From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• "Andrzej Lepper chce się spotkać z kimś bardzo ważnym po prawej stronie, najlepiej z Jarosławem Kaczyńskim, ale w gre też wchodzi spotkanie ze mną"

A już poważnie: no, ciekawe ciekawe. Dużo wątpliwości, dużo zagadek. Czekamy na upublicznienie nagrań (a nie stenogramów). Wcześniej nie ma co szaleć. Można gdzieś zdobyć 2 część?

Gizo - to z 6 miejscem to ciekawa uwaga.

Komentarz

Pracuję...
                                X