Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zależy co masz na myśli konkretnie, niektórym przeszkadza np. promowanie PW w formie komiksu itp.
  MPW jest nowoczesne jak na polski standard, i bardzo dobrze.

  Pozostając w temacie:
  Zamieszczone przez Paweł Kowal
  Dawno nie było tak słabej reprezentacji rządu i parlamentu na uroczystościach powstańczych. Nawet wicepremiera ani wicemarszałka Sejmu. Wiele się w Polsce zmieniło. Jakoś dziwnie się to składa z wpisem Radka Sikorskiego na Twitterze. Platforma mocno skręciła. Podczas uroczystości w Katedrze Polowej mówcy ignorowali w przemówieniach nie tylko gospodarza - biskupa polowego ale i dwóch obecnych kardynałów. Składa się to wszystko w jakąś całość...
  Ostatnio edytowany przez KBK; 13950.

  Komentarz


  • a w Wałbrzychu coraz ciekawiej..

   Byli prezesi dwóch wałbrzyskich zakładów komunalnych twierdzą, że byli zmuszani do wypłacania z kas swoich firm pieniędzy politykom Platformy. Złożyli już doniesienia do prokuratury - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

   Pieniądze miały trafiać do byłego prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego.

   Miały też zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Katarzyny Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego.

   Ireneusz Zarzecki, były szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji i Wojciech Czerwiński, były wiceszef Miejskiego Zarządu Budynków twierdzą, że Kruczkowski pojawiał się osobiście w ich biurach, jednorazowo żądając wpłat 20, 30 lub 40 tys. zł. Z MPK Platforma miała dostać 500 tys. zł.

   Kruczkowski odpiera zarzuty, twierdząc, że to Zarzecki wyprowadził z MPK pół miliona i teraz stara się sprawę zatuszować.

   "To bzdura. W poniedziałek składam przeciwko Zarzeckiemu doniesienie do prokuratury" - zapowiada z kolei Mrzygłocka.

   W lutym związku ze śledztwem ws. korupcji wyborczej w Wałbrzychu zarząd dolnośląskiej PO rozwiązał struktury partii w tym mieście.

   Przewodniczącym struktur partii w Wałbrzychu był prezydent miasta Piotr Kruczkowski.

   W kwietniu sąd w Świdnicy uznał, że II tura wyborów na prezydenta Wałbrzycha jest nieważna, tym samym wygasa mandat prezydenta Kruczkowskiego.
   http://fakty.interia.pl/polska/news/...acenia,1675260

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
    Zależy co masz na myśli konkretnie, niektórym przeszkadza np. promowanie PW w formie komiksu itp.
    MPW jest nowoczesne jak na polski standard, i bardzo dobrze.

    Pozostając w temacie:
    Forma edukacji jest kwestią drugorzędną, byle była skuteczna. Ważna jest treść.
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

    Komentarz


    • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=1cc3c Jaruzelski nie będzie sądzony za stan wojenny kurw. mi to już nerw brakuje

     WHY DUCK DONALD

     W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
     http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

     Komentarz


     • Jak Ci "nerw" brakuje to przestań czytać i pisać. Już kiedyś poruszałem ten temat, ale widocznie muszę powtórzyć. Czy potrafisz napisać posta bez wulgaryzmów? Każdy Twój post to zbiór wszelkiego rodzaju mądrości i wulgaryzmów. W temacie o PW też zabłysnąłeś.

      Co do Jaruzelskiego to tradycyjnie - skandal.
      Io di notte ti sogno sempre, e di giorno canto per te,
      quando in campo c'e la Juventus, tutto il resto e niente per me!

      Komentarz


      • jak tu nie bluzgać jak człowieka z tej bezsilności aż nosi, zobacz co sie dzieje za nierządów nam panujących POlaczków, to komuch z sld nie były nawet tak bezczelne co do tematu o PW to wyraziłem swoje zdanie i niewidzę tu nic do błyszczenia

       WHY DUCK DONALD

       W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca
       http://www.youtube.com/watch?v=GtRA-...eature=related

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
        Forma edukacji jest kwestią drugorzędną, byle była skuteczna. Ważna jest treść.
        I tu się nie zgadzamy, bo żeby dotrzeć z treścią musi być odpowiednia forma, szczególnie jeśli chodzi o młodszych bądź masowych odbiorców.
        Nie będę tego już tu rozwijał w taki dzień, jak chcesz to pisz na priv., pzdr.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
         co sie dzieje za nierządów nam panujących POlaczków, to komuch z sld nie były nawet tak bezczelne
         całkowicie się zgadzam, SLD było lepsze od PO pod wieloma względami, chyba zagłosuję na SLD w tych wyborach- nigdy by mi nieprzyszło do głowy kiedyś że może być coś gorszego od SLD
         Ostatnio edytowany przez kocacola; 51212.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Kill, baby kill! Zobacz posta
          I tu się nie zgadzamy, bo żeby dotrzeć z treścią musi być odpowiednia forma, szczególnie jeśli chodzi o młodszych bądź masowych odbiorców.
          Alez zgadzamy się Bo ja jestem tego samego zdania. Jeśli komiks dociera to nich będzie komiks - każda metoda przekazania meritum jest dobra jeśli jest skuteczna i dokładnie to pisałem wyżej.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

          Komentarz


          • Zamieszczone przez MAYDAY Zobacz posta
           http://wiadomosci.wp.pl/ Jaruzelski nie będzie sądzony za stan wojenny
           W czasie kiedy tygodnik redagowany przez Tomasza Lisa zabawia się (dość koszmarnie) w ocieplanie wizerunku byłego dyktatora sprawującego brutalnie władzę w imieniu Moskwy, warto przytoczyć wywiad stawiający rzeczy na właściwym miejscu. Udzielił go "Super Expressowi" profesor Antoni Dudek. Rozmowę zatytułowano "Jaruzelski odpowiada za zbrodnie dyktatury".
           Jak mówi prof. Dudek, historyk i politolog, dyktatura Łukaszenki jest znacznie łagodniejsza od tej Jaruzelskiego. Zakres swobód jest szerszy:
           To był ostatni komunistyczny dyktator, który dzięki swojemu pragmatyzmowi zdołał uniknąć losu większości swoich odpowiedników. Właściwie tylko Jaruzelski i Gorbaczow wyszli obronną ręką z jesieni ludów 1989 r. Reszta trafiła za kratki, uciekła z kraju, albo została rozstrzelana. Jaruzelski tego uniknął, ale niewątpliwie jest odpowiedzialny za zbrodnie dyktatury z lat 80.
           Kiedy redakcja "SE" przypomina, że Jaruzelski ostatnio znów zaczął udzielać wywiadów (choć trudno te wysłuchania nazwać wywiadami), prof. Dudek przypomina:
           To ciekawe, że gen. Jaruzelski ze względów zdrowotnych nie może odpowiadać na pytania zadawane przez sędziego czy prokuratorów, ale może odpowiadać na pytania dziennikarzy. Lekarze powinni przemyśleć ten fenomen.
           Dudek mówi, że od ponad 20 lat Jaruzelski prowadzi swoją ostatnią wojnę, o miejsce w historii. W jej ramach wydaje kolejne książki. Z naukowego punktu widzenia są jednak - w ocenie profesora - niewiele warte. Wspomina swoje dwie rozmowy z dyktatorem, kiedy generał "próbował się zaprzyjaźnić".
           Potrafi być czarujący, uwodzić rozmówców. I jest skuteczny. Znam dwóch historyków, którzy byli wobec niego krytyczni, ale po takich osobistych spotkaniach ogień ich krytyki zdecydowanie przygasł. Ja byłem mniej podatny na czułości i skupiłem się na dokumentach.

           Pytanie: Rządy Jaruzelskiego oprócz morderstw to także tortury i terror. Nie wydaje mi się jednak, żeby Polacy mieli świadomość, że rzeczywistość lat 80 to np. przytrzaskiwanie genitaliów szufladami i inne pomysły SB na współpracę z obywatelami.
           Prof. Dudek: Większość społeczeństwa PRL próbowała po prostu żyć. A dwie pozostałe części po 1989 r. rozpoczęły wyścig o to, która z narracji historycznych zwycięży. Oprócz indywidualnych przypadków wygrała linia obrońców PRL. Owszem, dzięki pionowi śledczemu IPN skazano przed sądem ponad 100 funkcjonariuszy bezpieki za takie tortury, o których pan mówi. Zdecydowanej większości zaangażowanych w system, sprawiedliwość jednak nie dosięgła.
           Stąd obraz PRL to raczej jakaś groteska, kojarząca się z bardzo zabawnymi filmami Barei. Nie ma jednak świadomości, że były pobicia, że zatrzymania ludzi kończyły się trwałym kalectwem bądź śmiercią. Terror był selektywny.
           Zapytany jak po latach patrzy na ustalenia tzw. raportu Rokity wskazującego na niemal 100 ofiar stanu wojennego, Antoni Dudek odpowiada:
           Dziś wiemy już znacznie więcej. Komisja Rokity działała jako komisja sejmu kontraktowego. W nim do stycznia 1990 r. największy klub tworzyła PZPR. I ci ludzie nie zniknęli. Weźmy choćby raport MSW z 1991 r. dotyczący działalności grup D w Służbie Bezpieczeństwa. To były grupy zajmujące się regularnymi przestępstwami: podpaleniami, pobiciami i być może morderstwami. Raport utajniono decyzją szefa MSW, gdyż były w nim nazwiska funkcjonariuszy SB, którzy byli już funkcjonariuszami UOP. Ujawnił go dopiero IPN po 10 latach.
           Ale do zbrodni dochodziło nawet po 1989 roku:
           Choćby trzech księży związanych z opozycją, zamordowanych w 1989 r. Czy były to morderstwa zlecone przez dyktaturę, by „zmiękczyć" opozycję przy okrągłym stole? Czy też mające przerwać negocjacje z częścią opozycji? A może zemsta bezpieki o charakterze indywidualnym? Niestety, nie ma żadnych dokumentów w tych spawach. Nawet nie musiało być, gdyż takich poleceń nie wydawano na piśmie.
           (...) Konstruowano więc takie kuriozalne historie, że ktoś nierozważnie prowadził samochód, ktoś nadużył alkoholu... Ks. Suchowolec miał „spaść z krzesła" tak pechowo, że się zabił.
           Na pytanie ile w państwie policyjnym dyktator taki jak Jaruzelski mógł nie wiedzieć o morderstwach na zlecenie i tuszowaniu ich? Prof. Dudek stwierdza:
           Oczywiście, że był poinformowany. Pytanie, na ile szczegółowo. Na pewno bliżej zajmował się tym nadzorujący walkę z opozycją gen. Kiszczak. Kiedy przeglądamy dokumenty, które docierały do ograniczonego kręgu osób, to zawężają się one na górze do kilkunastu, a na końcu dwóch nazwisk: Kiszczaka i Jaruzelskiego.
           I jeszcze porównanie z dyktaturą Łukaszenki:
           Dyktatura Łukaszenki jest znacznie łagodniejsza od dyktatury Jaruzelskiego. Zakres swobód jest bez porównania szerszy. To zresztą trudno porównywać. Porównajmy np. dyktaturę Franco i Jaruzelskiego. Na początku rządy Franco były dużo gorsze niż Jaruzelskiego, ale pod koniec były już dużo lepsze. Każda dyktatura była inna. Ta Jaruzelskiego była też bardziej wyniszczająca ekonomicznie.
           Zadłużenie zagraniczne odziedziczone po epoce Gierka wzrosło wówczas dwukrotnie, choć PRL nie wziął nawet dolara kredytu!
           Profesor podsumowuje, że głównym sprawcą przemian 1989 r. nie była opozycja ani Kościół, choć ich rola była istotna. Głównym sprawcą byli przedstawiciele dyktatury, którym część tych zmian wymknęła się później z rąk. Zachowali wiele wpływów w administracji i gospodarce, a później często odzyskiwali też wpływy polityczne.
           "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

           Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

           Komentarz


           • Koleś mnie zdenerwował:

            Powstanie - jak nacjonalizmy zdobywają nasze umysły
            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            Powstanie Warszawskie - Boże uchowaj nas od polityków z chorymi wizjami...
            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            Flagujcie (ikona flagi tuż pod filmem) jego filmy, to może nie tylko filmy ale i konto mu usuną bo on ma tam takich więcej kwiatków."Rozpowszechnianie materiałów nawołujących do nienawiści" Jak więcej osób zgłosi jego film jako "naruszenie zasad" to filmy skasują.

            Komentarz


            • Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


             JKM jak zawsze od czasu do czasu musi się popisać swoimi "mądrościami"
             Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

             Komentarz


             • Kogo ma na myśli Korwin mówiąc o "dwóch agentach sowieckich" wśród osób decyzyjnych o wybuchu Powstania?
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

              Komentarz


              • Mam nadzieję, że go nie będzie na 11 listopada w tym roku.
               Swoją drogą śmieszni są jego wyznawcy, co by Janusz nie powiedział to i tak przyklasną i pochwalą.

               Komentarz

               Pracuję...
               X