Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez FANATYCZNY Zobacz posta
  TNTP mylisz klasycznego liberała z anarchistą. Liberał raczej ci nie powie, że instytucja Państwa jest niepotrzebna. Wręcz przeciwnie. Właśnie do utrzymania dróg i innej infrastruktury Państwo jest niezbędne, bo jest to bardziej korzystne niż, aby np. podzielić drogi publiczne na fragmenty zarządzane przez prywatnych właścicieli.

  Edyta: Co do meteora - to chyba nie możesz się od tego ubezpieczyć.

  W ubezpieczeniu lokalu mieszkalnego, budynku mieszkalne-
  go lub budynku niemieszkalnego PZU SA odpowiada za
  szkody powstałe w następstwie
  1) następujących zdarzeń losowych:
  a) ognia,
  b) piorunu,
  c) eksplozji,
  d) upadku statku powietrznego,
  e) dymu i sadzy,
  f) opadu,
  g) powodzi,
  h) śniegu i lodu,
  i) gradu,
  j) huraganu,
  k) zalania,
  l) osuwania się ziemi,
  m) zapadania się ziemi,
  n) lawiny,
  o) uderzenia pojazdu,
  p) upadku drzew lub masztów,
  q) trzęsienia ziemi,
  r) huku ponaddźwiękowego;
  2) przepięcia;
  3) dewastacji;
  4) akcji ratowniczej prowadzonej w związku z wypadkiem objętym ochroną ubezpieczeniową.
  No i teraz pytanie. Co z np Tornadem/Trąbą powietrzną ?
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

  Komentarz


  • Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
   Pominęliście w całej dyskusji bardzo trafną uwagę:

   raz Kowalskiego zalało, dostał kasę od państwa bo nie był ubezpieczony.
   pomyślał że na **** ma się ubezpieczyć, skoro państwo da.
   zalało go po raz kolejny - ta sama śpiewka. i tak do usranej. Mort i taki ktoś jak ja regularnie oddaje kase na ubezpieczenie i **** z tego ma, a ktoś inny ma wyjebane bo państwo mu pomoże. To niech mi do kredytu może dorzuci?
   Nie korzystasz z programu "Bank na swoim" ? Toś frajer
   I takie właśnie myślenie jest promowane :/
   http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
    No i teraz pytanie. Co z np Tornadem/Trąbą powietrzną ?
    Nie jestem pewien, ale tornado to chyba amerykański odpowiednik huraganu. A trąba powietrzna podchodzi pod huragan.
    Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

    Komentarz


    • Zamieszczone przez FANATYCZNY Zobacz posta
     Nie jestem pewien, ale tornado to chyba amerykański odpowiednik huraganu. A trąba powietrzna podchodzi pod huragan.
     Huragan lub tajfun – cyklon tropikalny, w którym średnia prędkość wiatru wynosi powyżej 33 m/s (nie mniej niż 12° w skali Beauforta). Siłę huraganów mierzy się za pomocą skali Saffira-Simpsona, gdzie 5 stanowi zjawisko o nasileniu ekstremalnym. Huragan jest nazwą stosowaną dla zjawisk występujących nad akwenami Oceanu Atlantyckiego, natomiast tajfun – dla sztormów nad akwenami Oceanu Indyjskiego czy Oceanu Spokojnego.

     Tornado (z hiszp. tronada – burza) – gwałtownie wirująca kolumna powietrza, będąca jednocześnie w kontakcie z powierzchnią ziemi i podstawą cumulonimbusa lub rzadziej wypiętrzonego cumulusa. Tornada osiągają różne wielkości, jednak zwykle przyjmują postać widzialnego leja kondensacyjnego, węższym końcem dotykającego ziemi. Dolna część leja jest często otoczona chmurą odłamków i pyłu[1].

     Tornada zaobserwowano na każdym kontynencie oprócz Antarktydy, jednak najwięcej tornad rocznie notuje się w Stanach Zjednoczonych[2][3]. Większość tornad ma siłę wiatru nie większą niż 180 km/h, szerokość leja do 75 metrów i pozostaje w kontakcie z ziemią na tyle długo, by przemierzyć kilka kilometrów. Niektóre osiągają prędkość wiatru ponad 480 km/h, szerokość leja 1,5 km i przemierzają do 100 km dotykając ziemi[4][5]. Siłę tornad mierzy się w skali Fujity. Większość najbardziej niszczycielskich tornad formuje się w chmurach burzowych zwanych superkomórkami[6].

     W polskiej terminologii tornado jest określane mianem trąba powietrzna     I właśnie o takich i tym podobnych mykach mówię
     http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

     Komentarz


     • A więc w skrócie.

      1) Państwo absolutnie nie powinno się komukolwiek dorzucać do odbudowania czegokolwiek. Od pomocy w takich sytuacjach są organizacje dobroczynne. Bardzo nam przykro, współczujemy, ale musicie sobie jakoś poradzić sobie sami. Nie byliście ubezpieczeni? Pardon! Wasz problem.

      2) Państwo powinno zapewnić szybkie odremontowanie infrastruktury, zapewnić bezpieczeństwo na dotkniętym klęską terenie, pomoc humanitarną (leki, woda itp.) jeśli to konieczne.

      3) Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach np. wysadzenie wałów w jakimś celu, państwo powinno wypłacić odszkodowania.

      Tyle pięknej teorii której jestem gorącym zwolennikiem, a teraz praktyka.
      A) To że się ubezpieczysz w tym kraju g**** daje, bo ubezpieczyciele to zwykłe k*rwy, co znajdą 1 000 000 powodów, aby ci ubezpieczenia nie wypłacić. Casus żaglowca "Chopin" najlepszym przykładem. Wiem, że w końcu te c*ele z PZU zgodziły się zapłacić, ale ile trzeba było się z nimi nawalczyć, i ile było przy tym medialnego szumu. Szary Kowalski był by bez szans. Więc bez odpowiednich rozwiązań prawnych rzucanie ludzi na pożarcie ubezpieczycielom wyłącznie nabije ubezpieczalniom kabzę, a jak przyjdzie co do czego, to i tak tysiące ludzi dostanie kopa w dupę, a nie odszkodowanie.

      B) Państwo swoich podstawowych obowiązków nie wypełnia (drogi, infrastruktura) nawet kiedy kataklizmu nie ma i z tego co wiem w jego czasie nie jest inaczej. Jako, że mimo wszystko te zasrane podatki płacimy, to w takiej sytuacji można się domagać od państwa kasy, abyśmy przynajmniej mieli do czego po tej zrypanej jezdni dojechać.

      P.S. W tym kraju potrzebna jest zmiana wszystkiego od podstaw. Rozprócia całego systemu prawnego i społecznego, zaorania ruin i zbudowania nowego społeczeństwa. Inaczej żadne reformy, wybory itp. nie pomogą. Z gówna bata się nie ukręci.


      UB, SB, FB - co następne?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
       Fizi, ale w takim razie Ty mówisz, że wszyscy którzy się dobrowolnie ubezpieczają są zwyczajnie bandą frajerów dających się doić. Bo mogliby tego nie robić, państwo powinno dać?
       No, a nie są? Posłuchaj postulatów czołowych polityków z obu stron...
       "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

       Komentarz


       • Widać nieodpowiedzialni roszczeniowcy są liczniejsi od "frajerów" - wszak mamy demokrację
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • Pod temat ubezpieczenia można podciągnąć "ubezpieczenie" w firmie ochroniarskiej. Znajomego godzinę temu okradli już drugi raz, bo po raz kolejny odmówił pewnej znanej firmie zajmującej się ochroną mienia.

         To nic innego jak Pruszków i Wołomin w przebraniu.

         Komentarz


         • A tu kolejny sondaż:
          http://fakty.interia.pl/raport/wybor...sondaz,1669034

          Tym razem PO 34,5%, PiS 29,1%.

          To co mamy w Polsce spokojnie można nazwać "demokracją sondażową". Za poważne uznajemy te partie, które mają wysokie słupki w sondażach. Merytoryka, programy, ludzie... wszystko to się nie liczy, liczą się sondaże. Ciekawe jaka była by reakcja ludzi, gdyby w sondażach wygrywał Ruch Palikota z 50%? I wygrywałby przez pół roku bez przerwy. Założę się, że wszedł do parlamentu w cuglach.

          Dla zdrowia naszego państwa sondaże powinny być surowo ZAKAZANE. Wtedy ludzie nie mieliby pranych mózgów i nie kierowali by się przy urnie zasadą "zagłosuję na PO/PiS/SLD/PSL bo inaczej móg głos się zmarnuje".


          UB, SB, FB - co następne?

          Komentarz


          • PJN i Ruch Paliota miały sondaże powyżej 5% i nic z tego nie wynikło. Sam sondaż nie jest złym instrumentem, ale trzeba się umieć nim posługiwać. Ile ludzi się orientuje jak sondaże są konstruowane, jak wygląda metodologia ich sporządzania, czemu nie należy porównywać sondaży różnych sondażowni... Zdecydowania mniejszość. Jak spojrzałem wczirah na badania na temat czytelnictwa Polaków, z których wynika, że GW + SE + Fakt + Metro czyta blisko 40% respondentów to się przeraziłem. A przeraziłem się tym, że to badanie ma mało wspólnego z rzeczywistością, gdyż pominięte były zapewne dzienniki regionalne.
           http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...czytaja-polacy
           http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...ety-regionalne

           Komentarz do badania wszystko tłumaczy...

           Badanie PBC General na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. zrealizował instytut Millward Brown SMG/KRC. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od grudnia 2010 roku do maja 2011 roku na losowej próbie ogólnopolskiej 24 407 przypadków, dobieranej z operatu PESEL i realizowanej do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
            Sam sondaż nie jest złym instrumentem, ale trzeba się umieć nim posługiwać.
            Instrumentem do czego? Po co szaremu Kowalskiemu sondaż przed wyborami? Sondaże się świetne dla socjologów, którzy sobie przy nich dłubią i mają z tego naukową radochę.

            Jak sam zauważyłeś podając dane o czytelnictwie, większość społeczeństwa to tzw. "ciemna masa", a sondaże skutecznie służą do tej masy ogłupiania i kierowania nią.


            UB, SB, FB - co następne?

            Komentarz


            • No, to skoro o sondażach, to mój absolutnie ulubiony wąąąt. Proszę uprzejmie :
             Gdyby wybory odbywały się w ten weekend Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 34,5 proc. głosów, a Prawo i Sprawiedliwość 29,1 proc. - wynika z sondażu, który dla Polskiego Radia przeprowadził Instytut Badania Opinii Homo Homini.

             W stosunku do poprzedniego badania z zeszłego tygodnia wynik PO nie zmienił się, natomiast PiS zyskuje 1,8 proc. głosów.
             http://news.money.pl/artykul/sondaz;...,0,874009.html
             Jakże inny od mejnsztrimomowochych czy jakoś tak .
             Warto zawierzyć sondażom.
             Edytka :Teraz patrze, że AK47 co prawda z innego źródła, ale te same cyferki. Naprawdę warto, wierzyć sondażom.
             Ostatnio edytowany przez szczup(L)ak; 14054.
             To nasza jest duma , to nasza jest sława...

             Komentarz


             • A HH nie jest mainstreamowy? Przecież już wielokrotnie była prowadzona dyskusja na temat tego sondażu. Jest on najbliższy temu co publikuje Palade na swojej stronie.

              Ja twierdzę, że sondaże powinny być, ale prowadzone co miesiąc, albo dwa, a nie co tydzień dostajemy 3-4 nowe sondaże.

              Komentarz


              • Smaczku dodaje fakt, że CBOS który ostatnio błysnął 17% PiSu funkcjonuje na podstawie ustawy o fundacji CBOS, nadzór nad nim sprawuje Rada Ministrów i finansownany jest z budżetu państwa.
               "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                http://muzyka.dziennik.pl/koncerty/a...z-dudziak.html

                Dlaczego wrzuciłem to akurat tu? Ano dlatego, że to święto rosyjskiej muzy zawdzięczamy osobiście Donaldowi. Niżej przypominam, nomen-omen, rewolucyjne zmiany w relacjach z Rosją na początku aktualnej kadencji:
                Tak przy okazji tego niewątpliwie wspaniałego festiwalu w którym bratni naród rosyjski przypomina nam Polakom o czasach gdy ramię w ramię walczyliśmy z imperializmem, władza ludowa znów głosi co nam wolno, a czego nie i zawczasu przygotowała specjalne ustalenia...

                Zamieszczone przez GazWyb
                Kibice Falubazu wykupili ponad pół tysiąca biletów na Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Zakłócą imprezę? Nie pójdzie tak łatwo? Będzie legitymowanie, podwójne sprawdzanie na bramkach. Nie można wnieść transparentów

                W sobotę Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Biletów nie ma od kilku dni. Na żywo o godz. 21 imprezę pokażą TVP2 oraz drugi kanał telewizji „Rossija”. [...]
                [...]Festiwal ryzyka

                Na widowni amfiteatru pojawi się pół tysiąca kibiców Falubazu. Tydzień temu wysłali prezydentowi Januszowi Kubickiemu list. Brzmiał jak ultimatum. Zasugerowali, że jeśli nie znajdzie pieniędzy na żużel (w ub. roku klub dostał ok. 2 mln zł), pojawią się w amfiteatrze. – Wykorzystamy doświadczenie w śpiewaniu i pokibicujemy uczestnikom, oklaskując wielkie gwiazdy sztandarowej imprezy – napisali kibice. Nieoficjalnie mówiono o transparentach, zagłuszaniu i wygwizdywaniu artystów i prezydenta. Przygotowywano też stare piosenki radzieckie, m.in. „Kalinkę”.

                - Kubicki od roku rozwala nam nasz klub. Czym jest wobec tego „rozwalenie” jednego festiwalu? – mówią anonimowo kibice i ironizują, że w tym roku miasto nie będzie musiało „dokładać” do imprezy, rozdając zaproszenia, by zapełnić amfiteatr.

                Organizatorzy przestrzegają przed zadymą i skandalem dyplomatycznym. – Kto w Rosji będzie wiedział, że to wojna prezydenta z kibicami? Pomyślą, że Polacy nie lubią Rosjan. To nie jest miejsce ani czas na wyrażanie takich emocji. Jeśli wybuchnie skandal, będzie to ostatni festiwal. Miasto straci imprezę, która ma swoją markę na rynku muzycznym. Rok temu festiwal oglądało w TVP ponad 3 mln Polaków – tłumaczy Smuga. Apeluje do kibiców o spokój.

                Bez flag i transparentów

                Szefowie stowarzyszenia „Tylko Falubaz” zostali przesłuchani przez ABW. Potem miasto opracowano specjalny regulamin. Będzie można go przeczytać przed każdym wejściem do amfiteatru (mimo prób nie udało się nam otrzymać dokumentu).

                Widzowie nie będą mogli robić zdjęć i kręcić filmów. Obowiązuje podwójna weryfikacja na bramkach, wejście tylko z dowodem tożsamości, zakaz wnoszenia flag i transparentów (grozi minimum 2 tys. zł kary), chyba że zaakceptuje je dyrektor festiwalu Tomasz Nesterowicz, radny SLD. Za wywieszenie flagi Falubazu można słono zapłacić. – Falubaz to marka, podobnie jak nazwa koncernu piwowarskiego. Za taką „reklamę” trzeba zapłacić telewizjom – tłumaczy Nesterowicz. Kary spotkają także tych, którzy będą próbować zagłuszać artystów i dojdzie do przerwania transmisji (straty reklamowe telewizji mogą sięgnąć nawet ponad 1 mln zł).

                Co musi się stać, by przerwać festiwal? – pytamy szefa imprezy.

                - Wystarczy, że kibice zaczną za głośno śpiewać „Kalinkę”. Widzowie muszą liczyć się, że ich zabawa będzie nagrywana przez kilkanaście kamer specjalnie zamówionego monitoringu. By w razie incydentów można było szybko ustalić sprawców – odpowiada Nesterowicz.

                Koncert będzie ochraniało ok. 140 ochroniarzy oraz 50 policjantów.

                - Byłem na wielu koncertach, ale takich obostrzeń nigdzie nie spotkałem. Prezydent boi się blamażu i wprowadza restrykcje jak na Białorusi – mówi Jacek Budziński, radny PiS.

                Prezydent Janusz Kubicki śpi spokojnie. – Zapraszam na festiwal, czekam na fajny doping – ucina. Nie zamierza ugiąć się pod presją kibiców. Twierdzi, że nie ma pieniędzy w budżecie na promocję klubu. Może jedynie wykupić jego akcje za ok. 1,5 mln zł. Ale na to nie godzi się klub. Obawia się o utratę niezależności.

                Budżet festiwalu to ok. 4 mln zł. Miasto wykłada 1,2 mln zł, 200 tys. zł dołoży minister kultury. Pozostałe pieniądze to wkład dwóch telewizji i Radia Zet. Rosyjskie ministerstwo kultury opłaci gażę zachodnich i rosyjskich gwiazd. W tym roku zabraknie komercyjnego sponsora. – Nie zamierzałem kolejny rok z rzędu tłumaczyć się radnym z ilości przebytych delegacji czy sporych rachunków za telefon, które musiałbym ponieść, by pozyskać sponsora. W tym roku go nie będzie – tłumaczy Nesterowicz.

                Michał Bober: – W festiwalu dużo jest zakulisowej zielonogórskiej polityki, co jest także zagrożeniem. Jedynym dla niego ratunkiem może być całkowite oddanie jego organizacji TVP, a wszystko na to wskazuje, że to już nastąpiło.
                Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

                Komentarz

                Pracuję...
                X