Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    bo do tej pory o tym nigdy nie wspominałeś a zakładam, że ta kwestia powinna Cię bulwersować maksymalnie skoro od ponad trzydziestu lat nic się w tym względzie nie zmienia.
    nie wiem czy o tym NIGDY nie wspominałem, raczej wątpię, natomiast akurat w tej chwili tematem było akurat to wydarzenie, a nie inne, co oczywiście nie znaczy, że inne problemy nie istnieją

ja np. sobie nie przypominam, żebyś kiedykolwiek wspominał o chorych starych ludziach konających w nędzy i zapomnieniu po wsiach, a to przecież nie znaczy, że uważasz, że to nie jest problem i Cię to nie obchodzi

takie wrzuty Morcie można robić w zasadzie dowolnie wg zasady a u was biją murzynów

naprawdę nie musisz mi tłumaczyć, że to całe zainteresowanie wynika z tego, że huragan to wydarzenie i media, i fajnie błysnąc wśród fleszy, a zwykła nędza nie jest taka łatwa do wykorzystania w świetle jupiterów, ale to nie zmienia mojego zdanie , że i jedni i drudzy winni mieć wsparcie państwa
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez FANATYCZNY Zobacz posta
      Moim zdaniem to znaczenie ogranicza wolność, jak chcesz ryzykować, rób to, ale w razie wypadku nie oczekuj, że Państwo ci pomoże. Nie chciałbym aby państwo w postaci pana premiera albo ministra wpier...ło się do mojego domu i nakazywało mi, co mam sobie ubezpieczyć, przy okazji nakręcając biznes firmom ubezpieczeniowym.

To chyba jednak nie jest tak, że jakby państwo im nie pomogło, to oni już nie mają szans na żadną pomoc. Są sąsiedzi, rodzina, Kościół, fundacje, etc. To powinno być zadanie dla nich.

Robi to. Dlatego tak wiele osób cały czas leje na ubezpieczenia i wyciąga łapę po pieniądze od Państwa, czyli ode mnie, od ciebie i od morta mieszkającego na 2 piętrze.

A ten, kto ustalałby kryteria, rąbałby łapówki że hej.

Myślę, że pomoc zarządzana przez Państwo jest bez sensu, bo każda złotówka, która miła trafić do potrzebujących jest wcześniej obracana w łapach urzędników i każdy (urząd, agenda, dystrybutor pomocy) uszczknie z niej coś dla siebie. Ogólnie live is brutal. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Trzeba mieć siłę, aby żyć a nie wegetować.
      no to mamy inną wizję państwa i na tym bym to zakończył
      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Midzi - ale przecież to wszystko jest do wyprostowania jeżeli się CHCE.
        Jeśli się chce. A tak chcą, że każdy robi w swoją stronę. Mam spory udział w wspólnocie ziemskiej jeszcze nadanej przez Kazimierza Wielkiego i są takie typki co nocą wywożą z niej grunt, albo wycinają drzewa pod oknem sąsiadów. Na żadne porozumienie szans nie ma i nie będzie nigdy.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Nie wiem na ile orientujecie się w ubezpieczeniach dla rolników, ale na chwilę obecną stawki są tak wysokie, że bardziej opłaca się poświęcić część plonów niż ubezpieczyć się. Dopominanie się ubezpieczenia całego dobytku na wsi: domów, szop, pomieszczeń gospodarczych etc. to też jedno wielkie nieporozumienie, jeśli spora część budynków jest bez papierów, a nawet jeśli były jakieś papiery to nie wiadomo, czy nie zostały w zimę spalone przy grzaniu w piecu. Sytuacja na wsi jest tak kuriozalna, że w miejscowości, w której mam dom połowa ziemi jest niczyja, bo była sprzedawana na słowo bez żadnych papierów.
          Moim zdaniem sankcjonowanie tego bałaganu to zgoda na taki stan rzeczy. Obowiązkowe są ubezpieczenia upraw (połowa areału) i zwierząt (tu połowę składki ubezpieczeniowej dopłaca państwo) oraz budynki gospodarcze. Około 80% gospodarstw ubezpiecza swoje budynki.
          Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
            , ale to nie zmienia mojego zdanie , że i jedni i drudzy winni mieć wsparcie państwa
            czyli de facto dyskusja dalsza będzie przerzucaniem się sloganami bo rózniąc się diametralnie co do pryncypiów mamy małe szanse na porozumienie
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Oczywiście, że Ci co muszą to ubezpieczają, ale wiele gospodarstw (nie znam udziału procentowo) leci w zaparte i tkwi dalej w rzeczywistości lat 80/początku 90-tych. Pisałem o tym przy okazji wyborców na wsi, że spora grupa mieszkańców wsi jest antysystemowa i zarówno dotacje, jak i ubezpieczenia uważa za zło. Jedynie świadczenia socjalne, renty i emerytury im pasują.

Komentarz

czyli de facto dyskusja dalsza będzie przerzucaniem się sloganami bo rózniąc się diametralnie co do pryncypiów mamy małe szanse na porozumienie
                no niezupełnie, bo np. co do tych dzieci , co nigdy nie miały dachu przecież się zgadzamy
                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• dzieci bez dachu łączą

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• no

i jeszcze, żeby nie było wątpliwości, bo wydaje mi się, że piszac tutaj o dać czy nie dać macie na myśli dosłownie danie gotówy do łapy

moim zdaniem nie tak powinno być , może to być np kredyt celowy na odbudowę z oprocentowaniem na poziomie inflacji udzielany bez względu na ograniczenia mające miejsce przy kredytach komercyjnych

beneficjent nie dostaje do łapy złotówki
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta

moim zdaniem nie tak powinno być , może to być np kredyt celowy na odbudowę z oprocentowaniem na poziomie inflacji udzielany bez względu na ograniczenia mające miejsce przy kredytach komercyjnych

to druga rzecz w której sie zgadzamy

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

to druga rzecz w której sie zgadzamy

czyli w sumie się zgadzamy
                        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• ...ta ziemia do Polski należy

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Dla rozładowania atmosfery: polecam sondaż po prawej stronie. Zwłaszcza liczba oddanych głosów jest interesująca:

http://fakty.interia.pl/raport/wybor...w,1668519,7388

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              Dla rozładowania atmosfery: polecam sondaż po prawej stronie. Zwłaszcza liczba oddanych głosów jest interesująca:
                              A znamy pojęcie spam bota? Widocznie PiS ma lepszego

Nie wierzę, że 3 mln osób zaglądają na tą stronę.
                              W sumie 11 mln zagląda na Interię, ale nie możliwe, że aż tyle zagłosowało w sondażu.
                              Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Zohan Zobacz posta
                                Najlepszym przykładem takich cwaniaków są rolnicy. Dostają ok 800 zł na hektar płatności bezpośrednich z UE a ubezpieczenie hektara upraw to jakieś 80 zł.
                                Ubezpieczenia jednego HA upraw papryki to 80 zł? Dobre sobie.
                                Zamieszczone przez FANATYCZNY Zobacz posta
                                Bronić przed zagrożeniem ze strony innego państwa, przed złodziejem i mordercą, a możliwie dużą sferę wolności pozostawić zdrowemu rozsądkowi i gospodarności człowieka/obywatela.
                                Jak najbardziej tak, tylko pod warunkiem że najpierw zrezygnuje z danin, a potem z obowiązków.
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X