Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
    jeżeli państwo nie ma mieć za zadanie ochrony obywateli przed skutkami kataklizmów, to co właściwie ma mieć ?
    Bronić przed zagrożeniem ze strony innego państwa, przed złodziejem i mordercą, a możliwie dużą sferę wolności pozostawić zdrowemu rozsądkowi i gospodarności człowieka/obywatela.
    Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• acha, więc jak np rodzice byli głupi/za biedni/ ew. za głupio cwani i wiatr zerwał dach z chałupy, to dzieciaki niech se taraz mieszkają w ziemiance

sorry, ja takie państwo p..dole
      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Najlepszym przykładem takich cwaniaków są rolnicy. Dostają ok 800 zł na hektar płatności bezpośrednich z UE a ubezpieczenie hektara upraw to jakieś 80 zł. Ale po co to robić? Są ważniejsze wydatki, syna trzeba ożenić albo kupić 15-letnie auto z Niemiec żeby sąsiedzi zazdrościli, telewizor kupić, ewentualnie przejeść i przepić a w razie suszy/powodzi jedzie się do Warszawy i pali opony pod Min. Rolnictwa z hasłem: "bo mi się należy".
        Nie wiem czy nie powinno się wprowadzić obowiązku ubezpieczeń dla większej ilości przedmiotów/podmiotów ubezpieczenia, chociaż to kolejne ograniczenie swobód obywatelskich.
        "Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz." Roger H. Lincoln

Komentarz

acha, więc jak np rodzice byli głupi/za biedni/ ew. za głupio cwani i wiatr zerwał dach z chałupy, to dzieciaki niech se taraz mieszkają w ziemiance

W takim przypadku przynajmniej wiadomo do kogo mieć pretensje. Do głupich rodziców. A tak - odpowiedzialny jest nikt i wszyscy po trochu, a politycy wymyślają co by tu jeszcze obiecać i ugrać przed wyborami.

Edyta: Nie zmienia to oczywiście faktu, że rodzina (może ta mniej głupia część), sąsiedzi, przyjaciele, stowarzyszenia, fundacje mogą pomagać. To jest wtedy pomoc bezinteresowna, z potrzeby serca i na 100% lepiej zarządzana finansowo niż pomoc centralna
          Ostatnio edytowany przez milton; [ARG:4 UNDEFINED].
          Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

acha, więc jak np rodzice byli głupi/za biedni/ ew. za głupio cwani i wiatr zerwał dach z chałupy, to dzieciaki niech se taraz mieszkają w ziemiance

socjalistyczna demagogia. Jest w mediach bieda to my biedę rozwiążemy.

a co z tymi biednymi dziećmi, które od dziecka żyją w ruderach i żaden wiatr nie musi przychodzić, żeby zerwać dach bo dachu to po prawdzie nigdy nie było?

dlaczego nie postulujesz wybudowania im mieszkań i nie pierdolisz państwa, które tego nie robi?
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Fizi, ale w takim razie Ty mówisz, że wszyscy którzy się dobrowolnie ubezpieczają są zwyczajnie bandą frajerów dających się doić. Bo mogliby tego nie robić, państwo powinno dać?
              W takim razie powiedz mi czemu mam płacić kilkaset pln rocznie? A muszę, nie mam wyboru?

Komentarz

• po pierwsze uważam, że tego rodzaju ubezpieczenia powinny być obowiązkowe

po drugie natomiast uważam, że skoro niestety nie są , to koszt pozostawienia zniszczeń i tak byłby większy niż koszt ich naprawienia w wyniku tworzenia nowej nędzy, która niestety jest dla społeczeństwa po prostu droga

po trzecie uważam, że państwo jest po to, żeby chronić i mądrych i głupich i zaradnych i niezaradnych

generalnie w przypadku takich zdarzeń nie mam na myśli odbudowywania pałaców, ale zapewnienie w miarę normalnej egzystencji

z pewnością realne byłoby takie rozdzielanie pomocy, gdzie byłyby ustalone pewne kryteria, z których wynikałoby czy ktoś np się nie ubezpieczył dlatego, że go na to po prostu nie było stać, czy dlatego, że było stać, ale nie chciał itd jaka skala pomocy jest niezbędna

myślę, że zarówno twierdzenie nie dawać nikomu , jak i dać wszystkim jest bez sensu
                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                  a co z tymi biednymi dziećmi, które od dziecka żyją w ruderach i żaden wiatr nie musi przychodzić, żeby zerwać dach bo dachu to po prawdzie nigdy nie było?

dlaczego nie postulujesz wybudowania im mieszkań i nie pierdolisz państwa, które tego nie robi?
                  na to pytanie mogę odpowiedzieć tylko pytaniem: dlaczego twierdzisz , że nie uważam, że tak właśnie powinno być i dlaczego uważasz, że nie pierdolę państwa, które tego nie robi ?
                  "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Fizi - ale Twoja propozycja własnie prowadzi do zwiekszenia obszarów nędzy.

Otóż kilka lat temu był bardzo fajny reportaż kręcony z perspektywy jakoś 10 lat po powodzi stulecia.

Tam zastosowano to co Ty postulujesz - ludzie normalni, ogarnieci nie otrzymali żadnej pomocy państwa a ci "których rodzice byla za biedni/głupi" zgarneli cała pulę.

Wyobraź sobie,że po 10 latach wszyscy byli nędzarzami.

Ci normalni nie dali rady bez wsparcia stanąć na nogi bo wszystko inwestowano i ułatwiano "biednym/głupim".

"Biedni/głupi" natomiast przez 10 lat wszystko radosnie przepijali - telewizory, pralki, gotówkę itp. itd.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

na to pytanie mogę odpowiedzieć tylko pytaniem: dlaczego twierdzisz , że nie uważam, że tak właśnie powinno być i dlaczego uważasz, że nie pierdolę państwa, które tego nie robi ?

bo do tej pory o tym nigdy nie wspominałeś a zakładam, że ta kwestia powinna Cię bulwersować maksymalnie skoro od ponad trzydziestu lat nic się w tym względzie nie zmienia.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Tam zastosowano to co Ty postulujesz - ludzie normalni, ogarnieci nie otrzymali żadnej pomocy państwa a ci "których rodzice byla za biedni/głupi" zgarneli cała pulę.

Ci normalni nie dali rady bez wsparcia stanąć na nogi bo wszystko inwestowano i ułatwiano "biednym/głupim".

"Biedni/głupi" natomiast przez 10 lat wszystko radosnie przepijali - telewizory, pralki, gotówkę itp. itd.
                        ale ja tego przecież nie postuluję - ja uważam, że trzeba pomóc jednym i drugim w sposób dostosowany do sytuacji jednych i drugich i nie musi to być ani ten sam sposób, ani ta sama skala

chodzi mi o to, ze nikogo nie można bez pomocy zostawić, skala i rodzaj tej pomocy winny być zindywidualizowane
                        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Fizi - ale Twoja propozycja własnie prowadzi do zwiekszenia obszarów nędzy.

Otóż kilka lat temu był bardzo fajny reportaż kręcony z perspektywy jakoś 10 lat po powodzi stulecia.

I jak pokazała ostatnia powódź ludzie z terenów już raz zalanych, nawet jak się jakoś odbudowali, to dalej nie byli ubezpieczeni
                          I kto ma za to płacić ? - ja, pan, pani, społeczeństwo.
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Nie wiem na ile orientujecie się w ubezpieczeniach dla rolników, ale na chwilę obecną stawki są tak wysokie, że bardziej opłaca się poświęcić część plonów niż ubezpieczyć się. Dopominanie się ubezpieczenia całego dobytku na wsi: domów, szop, pomieszczeń gospodarczych etc. to też jedno wielkie nieporozumienie, jeśli spora część budynków jest bez papierów, a nawet jeśli były jakieś papiery to nie wiadomo, czy nie zostały w zimę spalone przy grzaniu w piecu. Sytuacja na wsi jest tak kuriozalna, że w miejscowości, w której mam dom połowa ziemi jest niczyja, bo była sprzedawana na słowo bez żadnych papierów.

Komentarz

• Midzi - ale przecież to wszystko jest do wyprostowania jeżeli się CHCE.

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

po pierwsze uważam, że tego rodzaju ubezpieczenia powinny być obowiązkowe
                                Moim zdaniem to znaczenie ogranicza wolność, jak chcesz ryzykować, rób to, ale w razie wypadku nie oczekuj, że Państwo ci pomoże. Nie chciałbym aby państwo w postaci pana premiera albo ministra wpier...ło się do mojego domu i nakazywało mi, co mam sobie ubezpieczyć, przy okazji nakręcając biznes firmom ubezpieczeniowym.

Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                                po drugie natomiast uważam, że skoro niestety nie są , to koszt pozostawienia zniszczeń i tak byłby większy niż koszt ich naprawienia w wyniku tworzenia nowej nędzy, która niestety jest dla społeczeństwa po prostu droga

To chyba jednak nie jest tak, że jakby państwo im nie pomogło, to oni już nie mają szans na żadną pomoc. Są sąsiedzi, rodzina, Kościół, fundacje, etc. To powinno być zadanie dla nich.

po trzecie uważam, że państwo jest po to, żeby chronić i mądrych i głupich i zaradnych i niezaradnych
                                Robi to. Dlatego tak wiele osób cały czas leje na ubezpieczenia i wyciąga łapę po pieniądze od Państwa, czyli ode mnie, od ciebie i od morta mieszkającego na 2 piętrze.

z pewnością realne byłoby takie rozdzielanie pomocy, gdzie byłyby ustalone pewne kryteria, z których wynikałoby czy ktoś np się nie ubezpieczył dlatego, że go na to po prostu nie było stać, czy dlatego, że było stać, ale nie chciał itd jaka skala pomocy jest niezbędna
                                A ten, kto ustalałby kryteria, rąbałby łapówki że hej.

myślę, że zarówno twierdzenie nie dawać nikomu , jak i dać wszystkim jest bez sensu
                                Myślę, że pomoc zarządzana przez Państwo jest bez sensu, bo każda złotówka, która miła trafić do potrzebujących jest wcześniej obracana w łapach urzędników i każdy (urząd, agenda, dystrybutor pomocy) uszczknie z niej coś dla siebie. Ogólnie live is brutal. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Trzeba mieć siłę, aby żyć a nie wegetować.

Komentarz

Pracuję...
                                X