Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Chyba tutaj będzie najodpowiedniejsze miejsce:

  Zamieszczone przez Rzepa
  Covec domaga się unieważnienia wyboru wykonawców, którzy mają dokończyć budowę autostrady A2 między Łodzią a Warszawą – ustaliła „Rz”

  Odwołanie wyrzuconego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z budowy dwóch odcinków trasy A2 chińskiego wykonawcy trafiło do Krajowej Izby Odwoławczej. Covec domaga się unieważnienia ustaleń z konsorcjum firm Eurovia i Warbud (mają dokończyć jeden z odcinków) oraz ujawnienia wartości kontraktu na dokończenie prac. Covec zarzuca polskiemu rządowi, że wybierając firmy, którym ma powierzyć dokończenie trasy, naruszył prawo zamówień publicznych.

  Jak twierdzą prawnicy wykonawcy, GDDKiA, decydując się na powierzenie kontraktu na kontynuację prac bez przetargu, nie mogła się powoływać na konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia. Nie zgadza się też z argumentem GDDKiA, że brak wykonawcy na obu odcinkach jest sytuacją wyjątkową, niewynikającą z winy rządu.

  – Prace związane z wyborem następców firmy Covec toczą się bez zakłóceń – mówi tymczasem Andrzej Maciejewski, zastępca generalnego dyrektora w GDDKiA. – Prowadzimy rozmowy na temat dokończenia drugiego, opuszczonego odcinka z firmą Bogl a Krysl.

  Również i ten ruch Covec zamierza zaskarżyć. Jak dowiedziała się „Rz", sprawa ma trafić także do sądu powszechnego.

  Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, zapowiedział wczoraj, że umowy na dokończenie inwestycji zostaną zawarte jeszcze w lipcu. Droga ma być przejezdna na Euro 2012.
  http://www.rp.pl/artykul/687426-Cove...prawie-A2.html

  Najśmieszniejsze, że Ci Chińczycy mogą mieć rację Mamy tak posrane i niejasne PZP, że wszystko tak naprawdę zależy od interpretacji. W tym przypadku to pewnie odrzucą im to odwołanie, ale gdyby taki myk (po wywaleniu generalnego wykonawcy, wybór następnego w trybie negocjacji bez ogłoszenia) chciał ktoś zrobić na poziomie gminy lub dzielnicy, to już nie jestem taki pewny, a raczej pewny, że gmina nie odważyłaby się na taki krok, bojąc się ewentualnej kontroli.
  ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

  Komentarz


  • W tym że Chińczycy mają rację(a raczej mają, ja specjalistą od zamówień publicznych nie jestem ale większość znajomych siedzących w tych sprawach mówi że rząd jest bez szans przed jakimkolwiek niezawisłym sądem) nie ma nic śmiesznego bo my wszyscy zapłacimy spore odszkodowanie dla nich. Mam tylko nadzieję że osoba odpowiedzialna za wybór trybu przyspieszonego, w razie stwierdzenia naruszenia prawa, odpowie za to czymś więcej niż ciepłym stołkiem.

   Z innej beczki z tego co się orientuję na dniach do sądu w Gdańsku wpłynie wniosek o zadośuczynienie z tytułu poniesionych spraw od jednego z handlujących dopalaczami...
   Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

   Komentarz


   • W Warszawie doszło do próby fałszowania wyborów?
    30 minut temu
    Śledczy badają, czy w Warszawie nie doszło do próby fałszowania wyborów prezydenckich. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, policja znalazła w bagażniku byłego komendanta policji z warszawskiej Białołęki kilkaset wypełnionych kart do głosowania z zeszłorocznych wyborów. Komendant Mariusz W. jest podejrzany o zabójstwo biznesmena w Warszawie.

    Policjanci po dwukrotnym przeszukaniu samochodu komendanta znaleźli pakiet kart do głosowania z opisem jakoby karty te były załącznikiem do protokołu wyborczego. To są karty wypełnione i ustalamy w tej chwili, na jakim etapie znalazły się one u naszego podejrzanego - potwierdza doniesienia RMF FM Renata Mazur z prokuratury okręgowej Warszawa - Praga.

    Komendant z Białołęki odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Prokuratorzy przesłuchali już jednak kilku członków obwodowej komisji wyborczej, do której miały trafić karty. Nieoficjalnie wiadomo, że twierdzą oni, że w ich komisjach wszystko się zgadza.
    czytaj dalej


    Karty są w tej chwili w policyjnym laboratorium, gdzie specjaliści badają zostawione na nich ślady i odciski palców. Za kilkanaście dni będzie gotowa ekspertyza i będzie wiadomo, ile osób i kto konkretnie miał z nimi kontakt.

    Gdyby się okazało, że karty rzeczywiście zabrano, by sfałszować wybory, to Państwowa Komisja Wyborcza po stwierdzeniu, że miało to znaczący wpływ na wynik, może w tej sytuacji nawet unieważnić wybory w Warszawie. W stolicy w pierwszej turze wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która dostała ponad 53 proc. głosów.

    �ódło informacji: RMF
    interia.pl
    "No pasaran!" ???

    HEMOS PASADO !!!

    Komentarz


    • spisek pis-u
     Czas kończyć z baranami na forumce

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
      W tym że Chińczycy mają rację(a raczej mają, ja specjalistą od zamówień publicznych nie jestem ale większość znajomych siedzących w tych sprawach mówi że rząd jest bez szans przed jakimkolwiek niezawisłym sądem) nie ma nic śmiesznego bo my wszyscy zapłacimy spore odszkodowanie dla nich. Mam tylko nadzieję że osoba odpowiedzialna za wybór trybu przyspieszonego, w razie stwierdzenia naruszenia prawa, odpowie za to czymś więcej niż ciepłym stołkiem.

      Z innej beczki z tego co się orientuję na dniach do sądu w Gdańsku wpłynie wniosek o zadośuczynienie z tytułu poniesionych spraw od jednego z handlujących dopalaczami...
      Nie no, ja się nie śmieję z tego, że my wszyscy ewentualnie za to byśmy bulili. Aczkolwiek z tym, że rząd jest bez szans przed jakimkolwiek sądem, to polemizowałbym. Te przepisy, które mamy pozostawiają naprawdę duże pole do interpretacji. Kwestia widzenia problemu zależy od tego, kto jest po której stronie. Poczekamy, zobaczymy.
      ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rey Zobacz posta
       Nie no, ja się nie śmieję z tego, że my wszyscy ewentualnie za to byśmy bulili. Aczkolwiek z tym, że rząd jest bez szans przed jakimkolwiek sądem, to polemizowałbym. Te przepisy, które mamy pozostawiają naprawdę duże pole do interpretacji. Kwestia widzenia problemu zależy od tego, kto jest po której stronie. Poczekamy, zobaczymy.
       rey, ale Buziek napisał, że
       rząd jest bez szans przed jakimkolwiek niezawisłym sądem
       a to robi różnicę
       Lubię sobie jebnąć posta.

       „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
       St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

       Komentarz


       • A to nie jest tak, że u nas wygramy, ale po NSA sprawa pójdzie do Strasburga i właśnie tam Skarb Państwa POlegnie?


        Pytam, bo nie mam pojęcia czy Chińczycy mogą się odwołać do europejskich instytucji odwoławczych...
        Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

        Komentarz


        • Nie mam pojęcia czy w takiej sprawie będą mogli żalić się w Strasbourgu.

         PS księciuniu, no tak robi różnicę
         ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

         Komentarz


         • 5-latek pogrąży mailami szefa kancelarii premiera?
          IVONA Webreader. Wciśnij Enter by rozpocząć odtwarzanie
          PAP | dodane 1 godzinę i 1 minutę temu


          Wrocławska prokuratura rejonowa prowadzi czynności sprawdzające dotyczące ewentualnych nacisków ws. umorzenia śledztwa w "aferze hazardowej". Postępowanie zostało wszczęte po doniesieniu 25-letniego wrocławianina Pawła Mitera.

          - W zawiadomieniu wskazuje on, że mogło dojść do nacisków i przekroczenia uprawnień przez szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego ws. umorzenia śledztwa dotyczącego tzw. afery hazardowej - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus. Dodała, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone 16 czerwca.

          Miter został w czwartek przesłuchany we wrocławskiej prokuraturze rejonowej. Na razie nie wiadomo, czy będą przesłuchania kolejnych osób.          Jak powiedział, przedstawił on prokuraturze dowody na naciski ws. umorzenia śledztwa dotyczącego tzw. afery hazardowej. - To dowody na to, że szef kancelarii premiera Tomasz Arabski naciskał na szefa Krajowej Rady Prokuratury Edwarda Zalewskiego - powiedział Miter.

          Dodał, że dowodem są maile, które "zostały wyjęte ze skrzynki służbowej Tomasza Arabskiego". - Te informacje pochodzą od osoby związanej z kancelarią premiera - wyjaśnił.


          O Miterze zrobiło się głośno w marcu 2011 r., kiedy "Rzeczpospolita" napisała o jego prowokacji w TVP. Mężczyzna podszywając się pod urzędnika Kancelarii Prezydenta, polecił siebie do pracy w telewizji. Uzyskał wówczas obietnicę swojego programu w TVP.

          Tzw. afera hazardowa wybuchła na początku października 2009 r., po publikacji "Rzeczpospolitej", która ujawniła materiały CBA. Z materiałów tych wynikało, że ówczesny szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli podczas prac nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej działać na rzecz biznesmenów z branży hazardowej. Obaj zaprzeczali temu, ale stracili stanowiska.

          Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie "afery hazardowej" w październiku 2009 r. po doniesieniu CBA. Było ono prowadzone w czterech wątkach: powoływania się przez funkcjonariuszy publicznych na wpływy w instytucjach państwowych i pośrednictwa w "blokowaniu" nowelizacji ustawy hazardowej w zamian za łapówkę; wręczenia łapówki lub jej obiecywania w zamian za pośrednictwo w "blokowaniu" ustawy hazardowej; ewentualnych nieprawidłowości w ramach procesu legislacyjnego w pracach nad tą ustawą; przekroczenia uprawnień przez szefa gabinetu politycznego ministra sportu i turystyki, w związku z mailem wysłanym do podsekretarzu stanu w ministerstwie skarbu, w którym to rekomendowano jednego z kandydatów na członka zarządu Totalizatora Sportowego.

          Śledztwo zostało umorzone 7 kwietnia 2011 r. Prokuratorzy nie znaleźli wystarczających danych wskazujących na przestępstwo, w części wątków - jak wskazali - do przestępstw w ogóle nie doszło.

          (ap)
          wp.pl
          "No pasaran!" ???

          HEMOS PASADO !!!

          Komentarz


          • http://e-prawnik.pl/wiadomosci/infor...-wycofuje.html

           8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce

           http://www.platforma.org/files/%28gqWYZ57YrXailKWWZ0Xf32iiiqWVaIyppXmiiqWWaIypo4H QW56foF2gp4CJUqSVXVOm0naYVJnOnYqRrsM%29/images/wiola/191007_013.jpg

           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez VANAHAIM72 Zobacz posta
            A to nie jest tak, że u nas wygramy, ale po NSA sprawa pójdzie do Strasburga i właśnie tam Skarb Państwa POlegnie
            Pytam, bo nie mam pojęcia czy Chińczycy mogą się odwołać do europejskich instytucji odwoławczych...
            Chińczycy jak najbardziej mogą odwołać się do Strasburga.
            Można pozywać wszystkie państwa należące do Rady Europy.

            Komentarz


            • Dzięki. No to w takim razie należy się sPOdziewać iż znowu POdatnicy zapłacą za czyjeś niechlujstwo, pośpiech i brak kompetencji...
             Cyt. "OFMC kradnie przechodniom rowery, robi burdy w sklepach , bije i zaczepia przechodniów!"

             Komentarz
             • To pewnie przez szereg reform

              Komentarz


              • Guzik prawda ten sondaż.
               Mioduski ,Vukovic OUT !

               Komentarz


               • W tym tempie w październiku będą meli 110% POparcia
                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


                Bynajmniej to nie przynajmniej!

                Komentarz

                Pracuję...
                X