Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Karakan, przestań. On być przyjaciel. On przywieźć mnóstwo bardzo perkal i paciorki.
  From flood into the fire
  One thousand voices sing
  We're in this together
  For whatever fate may bring

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
   ciekawe zestawienie
   choć pewnie stronnicze ale takie 4 lata w pigulke
   masz do tego jakiś link?

   Komentarz


   • Zamieszczone przez (L)uko Zobacz posta
    masz do tego jakiś link?
    jakiś psychol na legia.net wkleił
    ostro tam politykują
    Czas kończyć z baranami na forumce

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
     Karakan, przestań. On być przyjaciel. On przywieźć mnóstwo bardzo perkal i paciorki.
     Keskese?

     Edit : Rośnia nam nowa gwiazda z brązowym językiem :

     http://blogpress.pl/node/9095

     http://rebelya.pl/discussion/30592/k...-od-zaleskiej/
     Ostatnio edytowany przez ; 6953.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
      Keskese?
      no ten kacap co wspomniałeś... Od dobry bwana jest...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

      Komentarz


      • Taką wiadomość dostaliśmy z jądra sztabu wyborczego PO. Tam panują obawy, że cały kodeks wyborczy, a nie tylko jego najbardziej kontrowersyjne przepisy, może zostać zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Nasi rozmówcy powołują się na przecieki z tej instytucji.
       Co ciekawe, mówią nam, że sędziowie mogą uznać kodeks wyborczy za zbyt późno uchwalony. To dziwne, bo przyjęto go w styczniu, a poprawkę o zakazie spotów wyborczych w lutym, a więc na ponad pół rokiem przed przypuszczalną sierpniową datą ogłoszenia wyborów przez prezydenta. A do tej pory Trybunał żądał od polityków aby majstrowali przy prawie wyborczym najpóźniej na pół roku przed takim ogłoszeniem.
       Ale sprawdziliśmy we wniosku posłów PiS, którzy zakwestionowali rozmaite przepisy nowego kodeksu. Zarzucają oni całej ustawie, że została uchwalona w ostatniej chwili „na potrzeby jednego ugrupowania politycznego". Czyżby Trybunał zamierzał wprowadzić surowsze niż do tej pory kryteria oceniając zmiany w prawie wyborczym dokonywane niedługo przed wyborami?
       To by oznaczało, że przepadną między innymi: dwudniowe głosowanie, zmiana zasad wyborów do Senatu, głosowanie korespondencyjne, a także zakaz używania w kampanii billboardów i emitowania płatnych spotów (poza audycjami bezpłatnymi przypadającymi partiom „z urzędu"). Te wybory toczyłyby się więc według zupełnie innych zasad niż się spodziewano. Prawdopodobnie przewidując taki wyrok prezydent Komorowski już zapowiedział zarządzenie wyborów jednodniowych.
       Gdyby zaś nawet tak rewolucyjny werdykt nie zapadł, Trybunał może „rozmontować" nowy kodeks przychylając się do szczegółowych zarzutów PiS, który zaskarżył oddzielnie nieomal wszystkie przepisy. Na przykład przepis zakazujący spotów jest kwestionowany jako ograniczenie wolności informacji, ale i dlatego, że został wprowadzony jako poprawka Senatu, a Trybunał w przeszłości uznawał to za proceduralne przekroczenie uprawnień wyższej izby.
       Gdyby tak się stało, dowiodłoby to z jednej strony większej niż się spodziewano niezależności Trybunału od partii rządzącej. Zarazem zniknęłoby szereg ograniczeń kwestionowanych przez opozycję. Ograniczeń rzeczywiście wątpliwych z punktu widzenia demokracji. Na przykład eliminacja spotów pozbawiała partie ważnego narzędzia wyborczej agitacji. A dawała przywileje tym ugrupowaniom, które mają większe wpływy w mediach (czyli PO).
       Pytanie tylko, kiedy Trybunał ogłosi swój wyrok. Powinien to zrobić przed sierpniem, bo inaczej Komorowski nie będzie wiedział według jakich zasad zarządzać wybory, a partie, jakie listy układać – na przykład do Senatu.
       http://wpolityce.pl/view/14838/Nasz_..._obalony_.html
       "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

       Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

       Komentarz


       • Zamieszczone przez w polityce
        Pytanie tylko, kiedy Trybunał ogłosi swój wyrok. Powinien to zrobić przed sierpniem, bo inaczej Komorowski nie będzie wiedział według jakich zasad zarządzać wybory, a partie, jakie listy układać – na przykład do Senatu.
        No, trochę ciała chyba daje serwis, bo wystarczy wejść na stronę TK i ogarnąć wokandę, by wiedzieć kiedy
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

        Komentarz


        • Z góry sorry za off top:

         Jeden z komentarzy na niezależna.pl pod tym artykułem i tymi zdjęciami:


         Quiz dla lemingów

         Gdyby naprzeciw spacerującym parom wyszedł obyty w świecie lemming, wielbiciel pary prezydenckiej i zechciał pocałować prezydentową w rękę, to co powinna mu podać do pocałowania:
         1). - skarpetę
         2). - but
         3). - sandał bronisława
         4). - jedną z nie zajętych kończyn (nogę)?

         W związku z tym, że mamy tu na forum co najmniej jednego leminga:

         pikniku-senatorze, czy mógłbyś rozwiązać ten quiz?

         Myślę, że nie tylko ja jestem ciekawy twojej odpowiedzi

         edit: ogólnie komentarze na niezależnej miażdżą system:

         A gdzie Krzywonos?

         Przy niej tylko prezydentowa wygląda korzystnie. Dlaczego nie wciagnieto jej do ojropaczki?         i do tego co wcześnie wrzucałem:

         Najlepiej całować

         w płetwę, byle nie od ogona.         a przecież to nie jest duński kaszalot
         Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

         Komentarz


         • Tu Zaremba dał lepiej:
          Gdyby tak się stało, dowiodłoby to z jednej strony większej niż się spodziewano niezależności Trybunału od partii rządzącej.
          "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

          Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

          Komentarz


          • Zamieszczone przez baciek Zobacz posta
           Z góry sorry za off top:
           bez przesady, bez sensu takie czepianie, ale fakt, jak już ma targać te buciory to niech niesie w lewym ręku. Komor jest bez ogłady, wina żonki i ekipy prezydenckiej.

           choć z drugiej strony jego buty wyglądają o niebo lepiej niż Kaczyńskiego:

           Kaczyński porównał Kluzik-Rostkowską i Jakubiak do swoich butów


           a już w tym kontekście to już w ogóle: http://www.gadu-gadu.pl/kaczynski-po...woich-butow/40


           z Krzywonos koment udany

           Komentarz


           • Nie ma to jak merytoryczny wpis lemingo-zwolennika Musisz do każdej głupoty ustosunkować się i pokazywać swoją inteligencję? Fakt, żarcik Ci się udał. Zupełnie inaczej, niż przy merytorycznych wpisach, gdzie poległeś.

            Apropo tematu -
            Prof. Staniszkis dobrze ocenia też wymóg, aby posłowie Prawa i Sprawiedliwości uzyskiwali zgodę Adama Hofmana na udzielanie wywiadów. - Jestem osobą, która wierzy w wolność i zakłada, że do polityki idą ludzie kompetentni, którzy przygotowują się do wywiadu i jeżeli mają coś do powiedzenia, to dopiero wtedy godzą się na rozmowę. Niestety, nie zawsze tak jest - wyjaśnia w Money.pl.

            Jako przykład podaje fatalny występ Witolda Waszczykowskiego, jedynki PiS w Łodzi. - W jednym z wywiadów mówił o raporcie Macierewicza nie czytając go i łatwo przyznawał, że są błędy. Do mediów PiS chce więc pewnie wysyłać ludzi, którzy znają się na danym temacie i orientują się w sprawach bieżących - mówi Staniszkis. - Poza tym do mediów powinno się wysyłać ludzi, którzy mają charyzmę i pewną medialną energię. To wrażenie, jakie robi jeden czy drugi polityk, ma znaczenie w kampanii wyborczej.
            Czy pojawi się wreszcie w tym temacie zwolennik partii miłości, na wysokim merytorycznym poziomie? Czy każdy jeden, tak jak dotychczas po braku argumentów w dyskusji, będzie bawił się w meteora-żartownisia lub będzie wklejał fotki butów? Serio, w tym temacie jeśli da się jako tako podyskutować z oponentami to z Zetem i Midzim którzy, non stop podkreślają, że od PO to oni jak najdalej. Naprawdę, chciałbym podyskutować z osobą, która jasno się określi, że kocha partię miłości, a na dodatek będzie reprezentowała wyższy poziom polityczny od Egyptlionów, Pikników i Magicznych siódemek. Która, ma jakieś argumenty poza - "a za PiSu byli murzynów, więc spieprzajcie czarno-biali ciemnogrodzianie". Nudzi mnie już dopasowywanie się do ich mizernego poziomu. Halo?
            Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
             Nie ma to jak merytoryczny wpis lemingo-zwolennika Musisz do każdej głupoty ustosunkować się i pokazywać swoją inteligencję? Fakt, żarcik Ci się udał. Zupełnie inaczej, niż przy merytorycznych wpisach, gdzie poległeś.
             nie miało być merytorycznie tylko śmiesznie ;P

             co do merytoryki:

             PiS zaczyna z taśmami prawdy, pomysł fajny,ściągnięty od amerykańców, gdzie sie udało. Z tym że nie wszystkie scenki są dobrane prawidłowo bo np:

             - Michał, 37 lat, nauczyciel mówi że nie ma pieniędzy na własne M.

             przy podwyżce 10% najniższa pensja nauczyciela wyniesie 2,7 tys. zł, a najwyższa 5 tys. zł. Nawet jednak podwyżka o 7 proc. we wrześniu zamiast 2x5% oznacza, że najniższa płaca wyniesie 2,6 tys. zł, a najwyższa 4,8 tys. zł.


             - „Nie jestem antypolski, jestem za Polską” – deklaruje w klipie 48-letni kibic.

             dobrze wiemy że rządowi chodzi o tą grupe społeczną:             a normalni, jak Ja, dostają rykoszetem.

             kończące spot słowo wobec powyższego nie brzmią wiarygodnie:

             „I proszę mi nie mówić, że nie mam prawa pana krytykować. Mam prawo, bo taka jest prawda. Dlatego panu już dziękuję!"


             Zamieszczone przez Piknik - senator Zobacz posta

             BBC, które jest zwykle podawane jako przykład niezależności i obiektywizmu, jest w oczywisty sposób lewicową radiostacją i ten obiektywizm odnosi się co najwyżej do lewicy. - J. Kaczyśnki
             sama prawda. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
             Ostatnio edytowany przez Magiczna 7; 50687.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Magiczna 7 Zobacz posta
              najniższa pensja nauczyciela wynosi 2,7 tys. zł, a najwyższa 5 tys. zł. Nawet jednak podwyżka o 7 proc. we wrześniu zamiast 2x5% oznacza, że najniższa płaca wyniesie 2,6 tys. zł, a najwyższa 4,8 tys. zł.
              Kolejny cud rządu Donalda T.: po podwyżce będą zarabiali mniej niż przed podwyżką

              Komentarz


              • Zamieszczone przez eyeslow Zobacz posta
               Kolejny cud rządu Donalda T.: po podwyżce będą zarabiali mniej niż przed podwyżką
               hehe mój błąd, źle wyciąłem treść z artykuły gazety Prawnej, już poprawiłem.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                Czy pojawi się wreszcie w tym temacie zwolennik partii miłości, na wysokim merytorycznym poziomie?
                Podejrzewam, że tacy ludzie nie istnieją(oczywiście to tylko teoria, której nie jestem w stanie udowodnić).

                Warzecha - Klasyfikacja wyborców Komorowskiego

                Grupa I – wspierający ze względu na zgodność poglądów. Ta grupa jest zapewne stosunkowo nieliczna wśród wyborców Komorowskiego, z dwóch powodów. Po pierwsze – ponieważ osób, potrafiących świadomie przeanalizować program, życiorys, kompetencje kandydatów jest zawsze najmniej. Po drugie – ponieważ trudno było w tej kampanii stwierdzić, jakie poglądy ma kandydat PO i czy je w ogóle posiada. Ale powiedzmy, że nastąpiło tu utożsamienie programu PO z programem BK. Inna sprawa, czy program PO w ogóle jeszcze istnieje.

                Załóżmy jednak dobrą wolę i powiedzmy, że jakaś liczba wyborców zrobiła analizę, doszła do wniosku – może naiwnego – że obecność polityka PO także w Pałacu Prezydenckim ułatwi Platformie realizację obietnic, rzeczowo porównała deklaracje BK i JK i doszła do wniosku, że w większej liczbie punktów zgadza się z BK lub też w większej nie zgadza się z JK. Taki racjonalny wybór – nawet jeśli opiera się na niepełnej informacji – należy moim zdaniem uszanować. Aczkolwiek w czasie tej kampanii nie spotkałem się z ani jednym tego rodzaju uzasadnieniem głosowania na Komorowskiego.

                Komentarz

                Pracuję...
                X